Josh

Josh
Josh | 22.12.2017 | Batman / Želvy nindža (pevná vazba)

Trhač a Tříska jsou bez diskuze, ale neříkaly náhodou kdysi želvy Trhačovo poskokům "fooťáci"? Podle mě jo. Nebo se dřív taky říkalo "klan Noha"? To se mi nezdá... Klan Foot zní líp, a když můžeme mít Penguina, Riddlera, apod., tak by se i tohle dalo.

Jinak jsem jedinej, komu přijde, že v tý galerii alternativních obálek by se našlo asi tak 5 mnohem pěknějších, než jaká vyšla u nás?:)) Jasně, je to otázka osobního vkusu. Ale já jsem si kvůli tomu tu limitku nekoupil, ten vizuál se mi prostě nelíbil...

Josh
Josh | 23.10.2017 | Rock Comix

Osobně to beru spíš jako takovou raritku, u které jsem se coby neznalec lezení věru mnoho nezasmál:)) Ale věřím, že zasvěcené to pobaví a celkově to nevnímám jako nic zlýho nebo blbýho, proto tak mírné hodnocení:)

Josh
Josh | 20.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/09

Čím vinna věrnost?
Opět klasické SW téma, kde je někdo slepě oddán svému pánovi. Tentokrát je to stormtrooper zbožňující svého nadřízeného. Skoro byste až čekali, že mezi nimi musí být i něco víc:)) Ale jelikož se v druhé části příběhu oba ocitají na první Hvězdě smrti, a to zrovna ve chvíli slavného útoku vedeného Lukem Skywalkerem, tak je jisté, že z toho ani dál nic nebylo:)) Ok příběh, SW průměr.

Yaddlin příběh: Ta v podzemí
Mistr Yoda je pedant. Má problém s povýšením padawanky Yaddle (mimochodem stejná rasa jako Yoda), která nedokončila výcvik. A moc ho nezajímá, že ho nedokončila proto, že jejímu mistrovi usekli hlavu, že byla 200 let zavalená a zapomenutá v podzemní kobce a že pak další dlouhé roky pomáhala lidem, jejichž předkové jí věznili... WTF, Yodo?:)) Přesvědčí ho její vyprávění?
Opět je to celkově spíše průměr, možná až podprůměr, nic extra zajímavého.

Ponaučení:
Bitva o Geonosis je v plném proudu a Obi-Wan ani Anakin vůbec netuší, že by pro ně celé Hvězdné války mohly skončit už tady, kdyby jim nezachránila život mladá rytířka Jedi. Sama za to ale zaplatí vysokou cenu...
Třetí TOP příběh, který bych zařadil do svého pomyslného SW omnibusu sestaveného z těchto sešitovek:) Emotivní, přímočarý, se sympatickou hrdinkou.

Josh
Josh | 20.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/08

Ztráta:
Události někdy po bitvě na Geonosis v Epizodě II. Jediové chtějí získat důležité plány, snaží se infiltrovat nepřítele, postavy mají mezi sebou nevyřčené city... Nic moc. Obecně mě nebaví celá rasa Faleenů, takže mě nebral ani hlavní záporák a Jedi Ayla taky nepatří mezi mé oblíbence. Takže za mě nic extra, ale vysvětlí se tu, proč se Jediové dostali do vedení armády, proč tedy v Epizodě III máme generála Kenobiho, což je fajn.

Povinnost:
Darth Vader opět v mega svinském módu. Vychutná si posledního Jedie (kterého budete v první chvíli mylně považovat za Obi-Wana), co se snaží bránit mladé padawany. Asi vás nepřekvapí, že to celé nedopadne zrovna vesele...
Krutý příběh, kresba se odlišuje od SW průměru, ale není nijak zvlášť výrazná.

Bořit nová impéria:
Už je po Epizodě VI, hrdinové původní trilogie dál brázdí vesmír a hledají nepřátele, kteří se ještě nevzdali. Je tu Han, Luke, Leia, Chewie, C-3PO i R2-D2. Soupeřem jim bude jakýsi nano-techno-čaroděj. Hlavně pro Lukea se to celé vyvine dost nečekaně, zažije pořádný body horor, po kterém se jedna jeho ruka nestvůrně promění.
Zajímavý kraťas s oblíbenými hrdiny.

Josh
Josh | 19.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/07

Terč: Vader
Darth Vader čelí skupině mstitelů. Ti ho chtějí zabít za zvěrstva, která prováděl na jejich planetě.
Příběh, po kterém je docela složité chovat k Vaderovi nějaké sympatie. Statisíce mrtvých, uhořelých, sterilizace obyvatelstva... hnus. To vše mu zde vyčtou a taky se mu opět dost patosácky připomene jeho minulost. Ale tentokrát s ním člověk žádný soucit nemá.

Rovnítka a protiklady:
Kyle Katarn, hvězda gamerů, a krásná Jan Ors, kterou by evidentně rád sbalil, změří síly se zrůdnými Yuuzhan Vongy.
Akční příběh, který má díky jiskření mezi hlavními hrdiny tak trochu Indana Jonesovský nádech.

Darebové:
Stan Sakai, autor Usagiho Yojimba, vytvořil roztomilý (a roztomile podaný, jiný slovo fakt nejde použít:)) ) příběh o malém Anakinovi, jeho kamarádech a o tom, jak společně nevědomky zachrání Wattovi kůži.

Josh
Josh | 19.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/06

Oběť:
Boba Fett, jako vždy v komiksech nemilosrdný, obávaný a cool, plní zakázku uprostřed bitvy dvou znepřátelených frakcí na jedné planetě. Coby správný antihrdina jedná pouze ve svůj prospěch, nedává najevo emoce a přesto se dokáže i zachovat správně. Někteří ho nenávidí, některým je ho líto.
V rámci SW sešitovek slušný nadprůměr.

Stormtrooper:
Události z úvodu Epizody IV pohledem jednoho z řadových vojáků. Jenže tenhle pohled je od tvůrců Hitmana!! A je to znát, příběh má drajv, tempo, humor, kresba je také výrazná, příjemně odlišná od SW standardu. A navíc se tu objeví asi ta nejvíc sexy Leia, jakou jsem kdy viděl!!:))
Takže tohle je za mě druhý TOP příběh, na který jsem v sešitovkách narazil.

Hoth:
Wampa na lovu a jeho kořisti to moc nepůjde na rozum:)) Vtipná jednohubka, beze slov, dvě stránky, povedená tečka za povedeným 6. číslem.

Josh
Josh | 19.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/05

Poznamenán:
Zde se prohlubuje skoro až úchylná oddanost Darth Maula k Darth Sidiousovi a ukáže se, že Maul je vlastně pořád jen malej kluk, který touží po uznání od svýho pána. Přičemž pán to samozřejmě dobře ví a trýzní ho dle libosti. V dětství fyzicky, později psychicky, vše ve jménu zocelení. Jinak se tu Maul ocitá v jakési aréně smrti, kde musí porazit jednoho podivnýho šmejda ovládajícího temnou stranu síly.
Ok příběh, neurazí, nenadchne, záporák mohl vypadat o dost lépe, celkově to mělo větší potenciál.

Stíny a světlo:
Rada Jediů vyšle v dávných časech na planetu Sithů trojici hrdinů, kteří tam mají ulovit poslední monstra živící se krví Jediů. Samozřejmě i hrdinové sami jsou Jediové, musí se na planetě nějakou dobu zdržet a žít v přestrojení, začíná na ně působit temná strana... Jejich cesty se rozdělí a konec je dost mrazivý.
Příběh s romantickou dějovou linkou, zakončení za mě přidalo body nahoru.

Díky tvůrci:
Darth Vader se v Oblačném městě chystá na setkání s Hanem a spol, ale než se tak stane, tak si zavzpomíná na to, jak kdysi jako malý chlapec našel na skládce rozbitého C-3PO a jak mu máma dovolila, aby si ho nechal.
Pohled na chvíle, které předcházely filmovým scénám, je vždycky fajn, zde by jen mohlo být trochu méně patosu.

Josh
Josh | 18.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/04

Loajalita:
2 týdny po událostech Epizody III se Darth Vader začíná činit. Spustí čistku mezi kapitány nově vzniklé imperiální flotily. Jeden z nich, který vypadá úplně jako Bruce Willis v Pulp Fiction, je zde hlavním hrdinou a musí se ubránit nájemným vrahům, kteří po něm půjdou.
Svižný příběh s výraznými postavami, mohl by být klidně začátkem něčeho většího.

Pevná pozice:
Voják píše dopis domů z fronty a to málokdy dopadá dobře. Sledujeme slavnou bitvu na planetě Hoth z úplně jiného úhlu pohledu, snadno si dokážete představit, jak by všechny ty akční záběry vypadaly úžasně ve filmu. Bitky vojáků 1 na 1 tu svojí intenzitou připomenou Zachraňte vojína Ryana. Něčeho takového se bohužel na plátně nikdy nedočkáme. Kresba se odlišuje od běžného SW průměru, je depresivnější.

Beze jména:
Darth Sidious vyšle Darth Maula na zkušební úkol - má zabít jednoho starého mistra Jedi. Jenže tenhle starouš se dokáže Maulovu světelnému meči snadno ubránit pouhou dřevěnou tyčí! Což vnukne mladému Sithovi docela dobrý nápad... :)
Kresba připomíná spíše simpsonovské halloweenské komiksy, což mi nijak zvlášť nevadilo. Pěkně se tu ukazuje Maulova fanatická oddanost vůči svému pánovi.

Josh
Josh | 17.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/03

Boba Fett: Strůjce zkázy
Boba Fett se snaží získat nazpět pověst, o kterou přišel po pádu do Sarlaccovy jámy. Proto přijme zakázku za směšné peníze a vydá se na misi, která se pohybuje v těch správných antihrdinských mantinelech. Má za úkol zabít dvojici de facto vesmírných nacistů, šílenců vládnoucích koncentráku, kde mučí a vraždí jiné rasy.
Jasný odkaz na druhou světovou válku, kde budete Fettovi držet palce a přát si, ať ty dva zabije co nejbrutálněji.

Sith ve skrytu:
Mace Windu připraví pro neznámého padawana (myslel jsem, že to je Anakin, ale není) zkoušku na umírající sithské planetě. Je těžké nepodlehnout tam strachu.
Pro mě TOP příběh s úžasnou atmosférou a výraznou kresbou. Potácející se hladoví Sithové na mě zapůsobili, stejně jako jeskyně, kde čeká finální zkouška.

Štěstí:
Wedge Antilles vzpomíná na to, že ho celý život provází obrovské štěstí. A že kdyby mohl, tak by se aspoň jeho části určitě vzdal a měl úplně jiný osud.
Zajímavý, dojemný pohled do nitra a minulosti jedné z nejznámějších postav SW universa.

Josh
Josh | 17.10.2017 | Star Wars Magazín 2012/02

Nepřátelská linie:
Anakin je ještě coby padawan převelen na misi na pouštní planetě, kde uvízne ve společnosti tuskenského mistra Jedi. Oba čeká střet s monstrem, které by si Sarlacca dalo jako jednohubku a dojde i na vzájemnou výměnu názorů. Nenávist, kterou Anakin k tuskenům chová, se nedá změřit a on sám se jen utvrdí, že jí nijak nelituje.
Akční příběh s nápaditým twistem.

Osud válečníka:
Malý Boba Fett pod dohledem táty Janga zaútočí na osadu vzbouřenců, naučí se a pochopí některé důležité zásady lovců odměn.
Jako vždy jsou Fettové v komiksech mnohem víc cool a schopnější, než ve filmech:)

Chvíle nejistoty
3 roky po událostech Epizody IV má Darth Vader na svém Hvězdném destruktoru návštěvu. Zaskočen pak musí bojovat o život proti odhodlanému nepříteli, který chvílemi jako kdyby vypadl ze slavného hororu Věc.
Rychlý a brutální příběh i souboj.

Josh
Josh | 13.2.2013 01:22 | * Připomínky a návrhy

Zdary, chtěl bych se zeptat, neplánuje se do budoucna nějaký "sjednocení" komiksů, který byly vydaný vícekrát? Nebo spíš aby byl na ty odlišný verze viditelnej odkaz přímo na profilech jednotlivých komiksů. Pokud je něco takovýho vůbec možný. Přijde mi škoda, že třeba 1. vydání 300 od Millera je ohodnocený 60x, ale to třetí už jen 18x. Vytrácí se tím i starší komentáře, který si podle mě přečte málokdo. Přitom se v těchhle případech jedná o stejný příběhy a většinou i prakticky totožný knihy.

A pokud se něco takovýho nechystá, je v pohodě zkopírovat komentář i hodnocení napříč různými vydáními?

Josh
Josh | 15.6.2012 17:29 | * Připomínky a návrhy

Zdravim, v roce 2008 u nás vyšla velká kniha (tvar lichoběžníku) s prostorovýma obrázkama. Jmenovala se Marvel True Believers - Kolekce komiksových hrdinů - #1 Úžasný Spiderman. Mam jí, ale v databázi chybí. Nepočítá se kvůli celkový formě, nebo si jí nikdo nekoupil?:)) Od vydavatelství Eastone Books v Litomyšli. Měla to být první z řady knih, ale nakonec od toho zřejmě upustili:/

http://www.daemon.cz/kniha/9771/repchuk-caroline---mansfield-andy--kolekce-komiksovych-hrdinu-uzasny-spider-man

Josh
Josh PRODÁM8.8.2017

Zdravím, nejsem typ sběratele, který chce mít úplně každé vydání komiksu a díky DC komiksovému kompletu mám teď některá díla 2x. Takže přemýšlím nad prodejem nebo výměnou prvních vydání následujících kusů, které jsou v perfektním stavu:

Batman: Ticho I
Batman: Ticho II
Batman: Dlouhý Halloween 1
Batman: Dlouhý Halloween 2
Superman: Pro zítřek #1
Superman: Pro zítřek #2
Superman: Poslední syn (fungl nové, ani jednou čtené)

+ prodám/vyměním také Živí mrtví #01: Staré dobré časy

Zájemci o koupi nebo výměnu kdyžtak pište na jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM2.3.2017

Prodám (a ještě raději vyměním) Živí mrtví #1, předání ideálně v Praze. Super stav. Kdyžtak něco nabídněte, ozvěte se na mail jankukral@email.cz Díky:)

Josh
Josh PRODÁM27.6.2014

Nabízím za 100kč mangu Kannonina ruka #4 (původní cena 269kč). Není ani jednou čtená, perfektní stav.
Dále za 60kč Kid Paddle #1: Ďábelské hry (původní cena 149kč). Jednou čtené, super stav.

Osobní předání možné v Plzni a v Praze, jinak odesílám levně poštou. Případně pište na mail jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM29.1.2014

Prodám Kid Paddle #1 za 80kč a Kannoninu ruku #4 za 120kč. Obě knihy v perfektním stavu, Kid čtený jednou, Kan.ruka ani jednou. Dále prodám první vydání Návratu Temného rytíře, výborný stav, cenu případně nabídněte. A také nabízím několik čísel starých komiksů Želvy ninja. Osobní předání možné v Plzni nebo v Praze. Je možná i výměna za jiné komiksy.

Mail: jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM13.11.2013

Prodám:

Návrat temného rytíře - 1.vydání
Kid Paddle #1
Kannonina ruka #4
a spoustu starých komiksů Teenage Mutant Hero Turtles.

Cenu nabídněte, případně vyměním za něco jinýho:) Tak kdyžtak dejte vědět na mail jankukral@email.cz Osobní předání v Plzni a Praze.

Josh
Josh PRODÁM26.9.2013

Prodám komiksy Kid Paddle 1 a Kannonina ruka 4. Oba v perfektním stavu, jednou čtené. Kida za 80kč a Kannoninu ruku za 100kč. Případně dohromady za 150kč. Nebo klidně vyměním za nějaké jiné komiksy. Osobní předání možné v Plzni a v Praze. pište na mail jankukral@email.cz díky:)

Josh
Josh PRODÁM10.7.2013

Prodám Kid Paddle a Kannoninu ruku 4, dohromady za 200kč:) Oboje v perfektním stavu, Kid jednou čtený, Kan. ruka ani jednou:) Případně možno prodat i zvlášť.
Osobní předání možné v Plzni a v Praze:) Kdyžtak pište na mail jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM23.4.2013

Nabízím mangu Kannonina ruka 4, ani jednou čtená, stav jako z obchodu, za 100kč. Tzn. celých 169kč ušetříte, respektive já prodělám:)) To už za to stojí, nebo ne?:)) Osobní předání v Praze a v Plzni:)

V případě zájmu pište na jankukral@email.cz
Díky:)

Josh
Josh KOUPÍM20.1.2013

Zdravím, sháním komiksy Želvy ninja (alias Teenage Mutant Hero Turtles:)) ), konkrétně tyto:

#13 (3/93), #18 (6/93), #19 (7/93), #20 (8/93), #21 (9/93), #22 (10/93), #23 (11/93), #24 (12/93).

Dále jejich plakátový komiksy: #2 - Vozíčkář, #3 - Soutěž v házení pizzou, #4 - Léčka, #5 - Balón.
Plus by mě zajímaly i jakýkoliv nekomiksový knížky, který se týkají Želv ninja:)

Dále sháním komplet sérii Batman z roku 1998.

Případně pište na mail jankukral@email.cz

A kdyby měl někdo zájem, na výměnu nebo prodej mám některé díly Teenage Mutant Hero Turtles v češtině i slovenštině.

Josh
Josh PRODÁM12.1.2013

Prodám komiksy Teenage Mutant Hero Turtles ve slovenštině, vše v perfektním stavu.

Jde o tato čísla z roku 1992: 1, 2, 4, 7, 8

Prodám nejvyšší nabídce, pište na mail jankukral@email.cz

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.6.2019 16:41
Komentáře u comicsů: 101
Hodnocení comicsů: 170
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 338 (cca 86249 Kč)
Chce: 4 (cca 125 Kč)
Shání: 4 (cca 125 Kč)
Nabízí: 14 (cca 4117 Kč)