Josh

Josh
Josh | 28.12.2013 | Jak rozumět komiksu

Nejsem teoretik, snad v žádnym oboru mě zkoumání teorie nebaví. I zde, když se různý pojmy začínaly hromadit, na mě přišlo pár slabších chvilek, občas jsem měl nutkání dát si pauzu. Jenže jsem pokaždý zjistil, že se od toho nemůžu odtrhnout:))

McCloud nám informace podává s vtipem a lehkostí, o čemž si drtivá většina jiných výkladových publikací může nechat zdát. Už tímto faktem demonstruje nekonečný možnosti komiksu. Při psaní a kreslení ho omezovala jen vlastní fantazie, jinak si mohl dovolit co se mu zrovna zachtělo. Využil toho na maximum a věřím, že to tvůrčí nadšení musí přenést i na všechny fanoušky „záměrně juxtaponovaných sekvencí kreslených a jiných statických obrázků":))

PS: Osobně jsem doufal především v nějaký praktický tipy pro vlastní autorskou činnost. Pár věcí jsem si nově uvědomil, ale celkově v tomto směru asi nic zázračnýho nečekejte. Spíš se naučíte pojmenovat věci, o kterých jste už věděli nebo tušili. Což vůbec nevadí. Ta hlavní rada pro tvorbu komiksu vyplyne ze samotný knihy: Neexistujou žádný hranice, můžete cokoliv, tak na co ještě k*rva čekáte?:))

Josh
Josh | 27.12.2013 | Drsná škola

Drsná škola je sice na pohled obrovská kniha, ale je třeba jí vnímat jako takovou malou povídku.

Podle mě by v prozaický formě mohla mít tak necelejch 10 stránek. Jde vlastně o jeden velkej akční masakr, s pár chvilkama oddechu. Člověk ani nestíhá pořádně nasávat tu atmosféru společnosti rozkládající se ve stínech budov jako vystřižených z Blade Runneru nebo Metropolis, neustále totiž probíhá totální demolice města:)) Ovšem za investovaný prachy stojí, je to doslova pastva pro oči! Protože těch různých detailů a drobných fórků, na kterých se naše kravský a volský zraky můžou krmit, je tolik… Chce to nehltat, vychutnávat každý sousto, pomalu a líně přežvykovat!:))

Na své si přijdou i komiksoví chlípníci, nenechte se zmást zdejším žehráním na chybějící dámská přirození, já jich tam i tak napočítal víc než dost:)) A mezi námi, v životě jsem neviděl tak sexy kovovej skeleton jako tady!!!:)) Takže klobouk dolů před Darrowem, Frank Miller mi naopak přijde trochu v pozadí. Nic čtenáři neusnadňuje, vztah k hlavnímu hrdinovi si vybudujete jen velmi těžko, což mě štvalo. A i celkový okolnosti děje jsou spíš jen naznačený.

Co říci závěrem - nečekejte žádnou epickou story (já jí čekal:/ ) a možná to za těch 5 hvězd bude.

Josh
Josh | 29.10.2013 | Kid Paddle #01: Ďábelské hry

Souhlas s Wirussem.

Bohužel, čekal jsem opravdu o dost víc. Celkem vzato mi Kid Paddle tak nějak pohodově uplynul, ale krom jednoho stripu jsem se u toho nezasmál. S parodiema na konkrétní tituly to taky neni tak horký (je jich jen pár), takže pokud prahnete po vzpomínání na starý hry jako já, bacha, ať se na tu nostalgickou návnadu nechytnete.

Jo, ale nutno říct, že mě opravdu potěšila parodie na Aladdina!! Hrál jsem ho kdysi na televizních hrách a fakt bych nečekal, že se s ním ještě někdy někde setkám:))

Josh
Josh | 29.10.2013 | Simpsonovi 2013/01 Bart Simpson: Homerův syn

Je to takový milý čtení. Krátký, vtipný, rychle odsejpající příběhy. Na základce by to pro mě byla nepochybně úplná modla, ale parádně jsem se bavil i teď v dospělosti. Jen by zajímalo, jak to uvidí dnešní děti školou povinné:)) Mam obavy, že pro ně to takový terno nebude.

Držím palce Crwi do dalších dílů a doufám, že se tahle série uchytí:)Josh
Josh | 19.5.2013 | Hitman #03: Zabijácké eso

Zabijácký eso je trochu slabší kalibr, než jeho předchůdci... čím to je?

Především jsem postrádal jakýkoliv napětí. Postavy mají skoro zázračnou kliku, děj se na dloooouhou dobu zasekne na místě a tak nějak tušíte, jak to asi může dopadnout. Další negativum představuje hlavní záporák, protože Mawzir je opravdu neschopnej. Velká škoda, mrtvejch démonickejch nácků neni nikdy dost:))

Pozitiv se najde pořád víc - hlavně Šestipívo a jeho Paragraf 8:)) Sledovat, jak svolává svůj tým, je mnohem zábavnější, než ta monotónní nekonečná přestřelka. Celkově se objeví řada novejch, vtipnejch charakterů (ať už z pekla nebo z těch nejúchylnějších zákoutí Gothamu) a žádnej z nich není trefou vedle. Konečně se tak dozvíme, kdo že to stojí na obálce jedničky vedle Batmana:)) Humor oproti minulosti nepolevuje, spíš naopak, i hlášky jsou výstavní.
Jen smůla, že je to na úkor vážnějších chvil, kterejch bych čekal víc.

No a nelze pominout ani romantickou linku, protože ve finále je trojka hlavně jedno velký rande mezi Tommym a Tiegelovou:))
A podle mě je to rande povedený:)

PS: Výbornej překlad (stejně jako u předchozích dílů), Etriganovy verše nemají chybu.
PPS: Kresba v pohodě a jesli byla Catwoman oplácanější, tak jen na těch správnejch místech:))

Josh
Josh | 16.5.2013 | Království tvé

Bejt Supermanem je strašně nevděčnej džob, jak by řekl Franz Straka:)) Zatimco pro nás představuje běžný dilema váhání nad tím, kterej omnibus koupíme a kterej ne, on často rozhoduje o bytí a nebytí celýho lidstva. A pak se mu všichni posmívají, že u toho neni dostatečně cool a nesází jednu hlášku za druhou, že se srandovně oblíká apod. To by mě na jeho místě taky pěkně sralo.

Takže se ani nedivim, že zmizel do ústraní. Že nechtěl poslouchat řeči o tom, jak jsou jeho hodnoty staromódní. Ano, jsou. Bohužel. Stejná degenerace, kterou můžeme i my vídat v reálu u mladších ročníků, postihla potomky superhrdinů. Ztráta empatie, soucitu, ohleduplnosti k druhým. A starší propadají apatii, protože světu kolem sebe přestávají rozumět, cítí se v něm bezmocní. V takovym stavu je na začátku knihy veškerá populace, řádění nových hrdinů se dá jenom přihlížet a zároveň doufat, že se vás to nedotkne.

Proto musí stará garda zpátky do akce!:)) A je to nádherná podívaná, nejen díky Alexi Rossovi (prostě neskutečná kresba, pomalu každý druhý okýnko by si člověk nechal zarámovat). Neměl jsem problém ani se scénářem, i míra patosu mi přišla v mezích únosnosti. Snad jen pokud jste hodně alergický na Bibli, tak vám budou místy slzet oči:))

Taky lituju, že neznám úplně všechny postavy, co se v tomhle díle vyskytnou, navíc ani většina z těch populárnějších nedostane skoro žádnej prostor. Vše se točí okolo svatý DC trojice - Superman, Wonder Woman, Batman. Kdo zase vyžere moralizování a kdo bude naopak velkej frajer si můžete tipnout;)) Úžasná je ale hlavně Wonder Woman, která věčně váhajícího Supermana systematicky dokopává k činnosti. O nepřátelích smýšlí mnohem nemilosrdněji, případně i sama vede svoje spolubojovníky na zteč. (Navíc u toho božsky vypadá.)

Tenhle "oldschoolově" vážně (neřekl bych suše, sem tam probleskne i humor) pojatej příběh mě bavil od první do poslední stránky a bylo fajn si na nějakou dobu odpočinout právě od tý všudypřítomný nadsázky, o který píše vasek.

Josh
Josh | 8.5.2013 | Star Wars Magazín 2013/04

Špionská mise Mary Jade mě i přes počáteční nedůvěru dost bavila, ten deštivej zapadákov tomu dodává pěknou atmosféru.

V druhym příběhu vidíme hned v úvodu Obi-Wana zřízenýho, jako snad ještě nikdy. Dozvíme se proč a možná přijde i star warsovská reinkarnace Trhače!!:) Záporáci podají působivý výkony.

No a možná mam divnej smysl pro humor, ale C-3PO coby krizovej kapitán mě fakt rozesmál, můžu to číst zas a znovu:))

Tomuhle číslu nemam co vytknout a pokud jde o obálku, tak každou, na který neni Vader nebo Boba Fett vítam jako příjemný zpestření:))

Josh
Josh | 8.5.2013 | Hitman #02: Místní hrdinové

Místní hrdinové úzce navazují na předchozí příběh. Je to taková emocionální dohra, což jen potvrzuje tu "opravdovost" Tommyho a lidí kolem něj. Líbí se mi, že se tu tak snadno nezapomíná.

Dokonce ani Zombická noc v Gothamském akváriu neni jen veselou oddychovkou plnou mořských zombie plodů a řevu motorových pil:)) I za takových extrémních podmínek dochází k prohlubování vztahů mezi postavama. Hlavně dvojice Tommy – Ringo je od samýho začátku Hitmana narýsovaná úplně mistrně.

Pokud jde o kresbu, tak po zpětnym prolistování musim uznat, že některý části působí trochu odflákle. Ale během čtení mi to vůbec nepřišlo a v paměti mi naopak uvízla řada moc pěknejch obrázků.

Takže celkovej dojem - stejně podařený jako jednička a možná i o něco vtipnější:)

PS: Green Lanterna mi bylo až trochu líto, to musí bejt z Ennisovo strany osobní, jinak fakt nevim, schytává to neskutečně:)))

Josh
Josh | 27.4.2013 | Hitman #01

Číst Hitmana je pro mě stejná pohoda jako sedět u piva s nejlepším kámošem. Lépe své dojmy shrnout nedovedu:))

Tommy se potýká s problémy ze všech sfér - z nadpřirozena ( = démon s vyřezanym hákovym křížem na čele) i přirozena ( = ženský). Pozadu nezůstanou ani různý pochybný existence v superhrdinských kostýmech (ehm...Batmanem počínaje a...ehm...Minkem konče), ninjové nebo prohnilá (někdy doslova) mafie.

Krom ne-tak-úplně-dobrovolně získaných schopností se může spolehnout i na kumpány ze svýho oblíbenýho baru. Je to sbírka velmi rozdílných charakterů a mezi celou bandou panuje skvělá chemie. Samostatnopu zmínku si zaslouží Natt, kterej je pro Tommyho tím, čím je Danny Glover pro Mela Gibsona. Věčně lamentujícím černochem, kterej i přes spoustu řečí stejně nikdy nenechá parťáka ve štychu:))

Přijde mi, že v celym Hitmanovi neni ani slovo navíc, žádnej fór nevyzní do prázdna. Nebál bych se ani toho prvního příběhu s démonem, podle mě jako představovačka zákonitostí Tommyho světa funguje výborně.

A když už dojde na vážný události, tak si myslim, že budou "ultrapohodově" působit jen na málokoho:))

PS: Moc se mi líbí i McCreova kresba, je výrazná a vůbec si nedokážu představit, že by Hitman mohl vypadat jinak.

Josh
Josh | 6.4.2013 | Vrána (3. vydání)

Tenhle komiks na vás přenese spoustu bezmoci a smutku. Nedá se k němu přistupovat jako k spotřebnímu materiálu, tady je opravdu nutný se ponořit hluboko dovnitř a vydržet.

Vrána je ve svý ponurosti neuvěřitelně pestrá. Líbí se mi to prolínání výtvarných stylů, krásný vzpomínky bývají snově máznutý a čistý, přítomnost naopak plná sytých kontur a hnusu, kterým se hlavní hrdina musí brodit. Próza se střídá s poezií, největší láska s největším utrpením.

Během opakovanýho čtení jsem měl ty pocity, kdy víte, že vás čeká nějaká hrůza, nevyhnutelně, na milion procent, a přesto pořád doufáte, že se to nakonec nestane, že to tentokrát dopadne jinak. A i když máte čas se na to duševně připravit, tak vás to ve finále stejně smete.

Asi jsem dosud v komiksu nepřihlížel víc zdrcující pasáži, než jsou poslední chvíle Erica a Shelly.

Realita pomsty je pak věcná, je to odškrtávání položek v seznamu. Ano, přáli bychom si, aby Eric popravoval brutálnějším způsobem, ty parchanti by si zasloužili trpět. Jinak nedokážu posoudit, jestli je biblickej patos při jeho proslovech spíš ke škodě nebo k užitku. Nevim, neumim si to bez toho představit. Vrána je díky nim mnohem spirituálnějším zážitkem, přesahuje hranice klasický revenge story. Místy to zní, jako kdyby s pomstou došlo zároveň k odpuštění.

Možná i proto zůstane napořád O’Barrovým pomníkem nesmrtelnosti.

(+ díky kultovní [fakt že jo] filmový adaptaci)

Josh
Josh | 23.10.2017 23:27 | * Připomínky a návrhy

GWB: Fajn, rádo se stalo!:)

Josh
Josh | 21.10.2017 18:27 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ukázku nemám, měl jsem to půjčený z knihovny, už jsem to vrátil. Podle mě to stále je v Praze na Andělu. A pokud není nikdo z adminů z Prahy, můžu pro to zajít a vyfotit to.
GWB: Teď jsi mě znejistěl, ale podle mě tam komiksový bubliny jsou. Někde jo a někde ne. Jinak není to jen sbírka nesouvisejících vtipů jako Trnky Brnky, pár těch "příběhů" má i několik stran. Jinak (ne)vtipnost toho nesoudím, muselo to vyjít kdysi pro pár nadšenců do lezení, což já nejsem, takže mi tam toho spoustu nedocházelo a asi ani nemohlo dojít.

Josh
Josh | 20.10.2017 00:50 | * Připomínky a návrhy

Zdravím, nedávno se mi dostal do rukou komiks Rock Comix, který zde v databázi chybí. Jsou to takové horolezecké stripy, které u nás vyšly v roce 2004. Už jsem mu vytvořil profil na databázi knih, takže tam najdete případně nějaké info: http://www.databazeknih.cz/knihy/rock-comix-358201
Fyzicky ho momentálně mají v Praze, v městské knihovně na Andělu.

Josh
Josh | 1.8.2017 22:41 | Pindárna

To mi právě jasné není a proto tady hledám pravdu:)) Jako jo, zagooglil jsem a někde to zmiňujou, byť taky ne nijak nadšeně.
Je to jak s tím Harvey Kentem, příště už fakt googlim dřív, než píšu sem:))

Prostě při pohledu na Preludia a Nokurňa se mi úplně orosilo čelo:)) Jsem hlavně rád, že to není nějaká úplná blbost a že za tím je jakýsi tvůrčí záměr:))

Josh
Josh | 1.8.2017 21:09 | Pindárna

Mike:
Abych se přiznal, mě už tam hodně štvalo i to slovo "Preludia", protože i když je to vlastně správně, tak to na pohled vypadá spíš jako slovenština. Navíc k sexy Harley i k obálce se slovo "Předehry" hodí, vsadím se, že tenhle význam to má i v originále. A mimochodem, ten "vítězný" název jsem na FB navrhoval já, s odkazem na to erotično to mělo být Předehry a rozverné vtípky (protože navíc knock-knock jokes nemají doslovný český překlad a jsou to prostě takový hodně hravý, nesmyslný fórky).

Tehdy tam admin psal, že zatím pracují s něčím jako "Preludia a kameňácké vtipy" nebo tak něco, byla to hrůza, tak to člověk chtěl zkusit zachránit:))

Ale jinak díky, tím, že by mohlo jít o "parodii" na Sandmana jsi mě docela uklidnil, protože to jakž takž dává smysl. Samozřejmě když odhlédneme od toho, že to smysl zřejmě vůbec nedává, protože tam na rozdíl od takových Sedmi zbytečných-statečných určitě nebude sebemenší souvislost mezi Nocturna a Nokurňa:)) Tím spíš, že ten sandmanovský název podle mě není v české popkultuře až tak zažitý, takže to napadne leda fandy Gaimana. No prostě je to podivný.

Josh
Josh | 1.8.2017 18:24 | Pindárna

Zdravím, dotaz na lidi, kteří se zajímají o DC UKK.

Víte, že 16. (nebo 17.) díl se v češtině jmenuje HARLEY QUINN: PRELUDIA A NOKURŇA? Nechci se předčasně nasírat, proto se ptám, jestli je takovýto překlad názvu PRELUDES AND KNOCK-KNOCK JOKES podle vás ok a jde tudíž skutečně o nějaký moravácký fórek, nebo je to naprostá p*čovina a amatérský přístup (z něhož mam neustále tendence tenhle projekt podezírat, myšleno tedy hlavně směrem k novým překladům).

Pamatuju si totiž, že speciálně název této knihy se řešil na fb, kdy tam dokonce admin jejich fb stránky (nebo co to bylo celý zač) psal, ať lidi navrhnou český překlad.

Josh
Josh | 29.7.2014 11:10 | Pindárna

DEmnoG: Jo, taková teorie se mi zamlouvá, toho se budu držet, díky!:))

Josh
Josh | 28.7.2014 20:50 | Pindárna

Nevim kam to napsat, ale někam musim, protože mě to šokovalo... Viděli jste fotky Franka Millera z Comic Conu? Je to smutnej pohled, určitě bojuje s nějakou vážnou nemocí://

Josh
Josh | 12.4.2014 12:05 | * Připomínky a návrhy

Zack: Ok, díky za info:)

Josh
Josh | 9.4.2014 18:12 | * Připomínky a návrhy

Jo, to by bylo vážně ideální:) Věřim, že by bylo dost pracný to všechno sjednotit, promazat opakující se komentáře apod., takže kdybyste se do toho během léta pustili a potřebovali pomoc, tak se hlásim:))

Ještě mě napadá udělat něco podobnýho k časopisům. Např. dát kartu Kačer Donald, kde by se hodnotil a diskutoval ten časopis obecně, jako celek. Já si ho třeba kupoval někdy v letech 96-99 a strašně rád bych mu za to napálil pět hvězd a přidal pár nostalgických slov:)). Jenže takhle si můžu vybrat leda tak jeden z xx dílů a připsat to tam, což nemá moc smysl. Samozřejmě ten profil by pak byl i rozcestníkem k jednotlivým dílům.

Josh
Josh PRODÁM8.8.2017

Zdravím, nejsem typ sběratele, který chce mít úplně každé vydání komiksu a díky DC komiksovému kompletu mám teď některá díla 2x. Takže přemýšlím nad prodejem nebo výměnou prvních vydání následujících kusů, které jsou v perfektním stavu:

Batman: Ticho I
Batman: Ticho II
Batman: Dlouhý Halloween 1
Batman: Dlouhý Halloween 2
Superman: Pro zítřek #1
Superman: Pro zítřek #2
Superman: Poslední syn (fungl nové, ani jednou čtené)

+ prodám/vyměním také Živí mrtví #01: Staré dobré časy

Zájemci o koupi nebo výměnu kdyžtak pište na jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM2.3.2017

Prodám (a ještě raději vyměním) Živí mrtví #1, předání ideálně v Praze. Super stav. Kdyžtak něco nabídněte, ozvěte se na mail jankukral@email.cz Díky:)

Josh
Josh PRODÁM27.6.2014

Nabízím za 100kč mangu Kannonina ruka #4 (původní cena 269kč). Není ani jednou čtená, perfektní stav.
Dále za 60kč Kid Paddle #1: Ďábelské hry (původní cena 149kč). Jednou čtené, super stav.

Osobní předání možné v Plzni a v Praze, jinak odesílám levně poštou. Případně pište na mail jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM29.1.2014

Prodám Kid Paddle #1 za 80kč a Kannoninu ruku #4 za 120kč. Obě knihy v perfektním stavu, Kid čtený jednou, Kan.ruka ani jednou. Dále prodám první vydání Návratu Temného rytíře, výborný stav, cenu případně nabídněte. A také nabízím několik čísel starých komiksů Želvy ninja. Osobní předání možné v Plzni nebo v Praze. Je možná i výměna za jiné komiksy.

Mail: jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM13.11.2013

Prodám:

Návrat temného rytíře - 1.vydání
Kid Paddle #1
Kannonina ruka #4
a spoustu starých komiksů Teenage Mutant Hero Turtles.

Cenu nabídněte, případně vyměním za něco jinýho:) Tak kdyžtak dejte vědět na mail jankukral@email.cz Osobní předání v Plzni a Praze.

Josh
Josh PRODÁM26.9.2013

Prodám komiksy Kid Paddle 1 a Kannonina ruka 4. Oba v perfektním stavu, jednou čtené. Kida za 80kč a Kannoninu ruku za 100kč. Případně dohromady za 150kč. Nebo klidně vyměním za nějaké jiné komiksy. Osobní předání možné v Plzni a v Praze. pište na mail jankukral@email.cz díky:)

Josh
Josh PRODÁM10.7.2013

Prodám Kid Paddle a Kannoninu ruku 4, dohromady za 200kč:) Oboje v perfektním stavu, Kid jednou čtený, Kan. ruka ani jednou:) Případně možno prodat i zvlášť.
Osobní předání možné v Plzni a v Praze:) Kdyžtak pište na mail jankukral@email.cz

Josh
Josh PRODÁM23.4.2013

Nabízím mangu Kannonina ruka 4, ani jednou čtená, stav jako z obchodu, za 100kč. Tzn. celých 169kč ušetříte, respektive já prodělám:)) To už za to stojí, nebo ne?:)) Osobní předání v Praze a v Plzni:)

V případě zájmu pište na jankukral@email.cz
Díky:)

Josh
Josh KOUPÍM20.1.2013

Zdravím, sháním komiksy Želvy ninja (alias Teenage Mutant Hero Turtles:)) ), konkrétně tyto:

#13 (3/93), #18 (6/93), #19 (7/93), #20 (8/93), #21 (9/93), #22 (10/93), #23 (11/93), #24 (12/93).

Dále jejich plakátový komiksy: #2 - Vozíčkář, #3 - Soutěž v házení pizzou, #4 - Léčka, #5 - Balón.
Plus by mě zajímaly i jakýkoliv nekomiksový knížky, který se týkají Želv ninja:)

Dále sháním komplet sérii Batman z roku 1998.

Případně pište na mail jankukral@email.cz

A kdyby měl někdo zájem, na výměnu nebo prodej mám některé díly Teenage Mutant Hero Turtles v češtině i slovenštině.

Josh
Josh PRODÁM12.1.2013

Prodám komiksy Teenage Mutant Hero Turtles ve slovenštině, vše v perfektním stavu.

Jde o tato čísla z roku 1992: 1, 2, 4, 7, 8

Prodám nejvyšší nabídce, pište na mail jankukral@email.cz

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.6.2019 16:41
Komentáře u comicsů: 101
Hodnocení comicsů: 170
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 338 (cca 86249 Kč)
Chce: 4 (cca 125 Kč)
Shání: 4 (cca 125 Kč)
Nabízí: 14 (cca 4117 Kč)