• Cikolb
  Cikolb15.5. 13:48Pindárna
  Robur31: Hele, já fakt nemám chuť se s tebou nějak hádat, ale když už zmiňuješ web pana Vybírala, je tam také ediční plán na první pololetí. V něm najdeš 2 verneovky, žádnou kuchařku a zbytek jsou komiksy. Tím bych to uzavřel.
 • Cikolb
  Cikolb14.5. 23:58Slevy, výprodeje, bazary
  Na Black Friday bych u pana Vybírala nesázel, měsíc po vydání jsou komiksy na jeho stránkách v prodeji s 35% slevou. Jako teď do konce května Conquistador a Shi. Levnější to těžko někdy bude, spíš to pak nebude k dostání.
 • Cikolb
  Cikolb14.5. 22:17Pindárna
  Konstatovat, že Vybíral "vydává komiksy jen tak na půl", mi přijde jako výstřel hodně mimo mísu. :)
 • Cikolb
  Cikolb1.5. 13:33Povinná četba
  Nezbi: Dozvíš se toho hodně a málo zároveň. Mantrissa (nevím, jak ji pojmenovali v překladu) se samozřejmě vyskytuje i nadále - a ne jen jedna. Ale kromě nich se začnou vyskytovat i další mimozemšťané. Ve druhém cyklu Betelgeuze (opět pětidílný) už se ústřední postavou stává Kim, ale ostatní postavy jsou přítomné samozřejmě také. Příběh plynule pokračuje. Na druhý cyklus pak úzce navazuje třetí - Antares, ten je dokonce šestidílný. Následuje malá odbočka k pětidílnému cyklu Přeživší, který se týká osudů posádky zmizelého hvězdoletu Tycho Brahe, o němž se v základní řadě mluví. Následně se osudy hrdinů z tohoto vedlejšího cyklu propojí se základní dějovou linkou v třídílném Návratu na Aldebaran. Dohromady to tedy má v tuto chvíli 24 dílů a zřejmě to bude pokračovat i nadále, kvalita příběhu je setrvale vynikající, alespoň podle mě, jediné, co Leovi vyčítám, jsou konce, přijde mi, že nikdy příběh nedokáže nějak dokonale ukončit, to se týká i jeho dalších prací. Pokaždé mi tam něco chybí.
 • Cikolb
  Cikolb26.4. 08:21Herní vlákno
  GWB: Díky za tip, už jsem se tam zaregistroval :)
 • Cikolb
  Cikolb1.4. 10:17Sběratelský klub
  Thorgal:
  Já si dovolím s Gmorkem nesouhlasit, respektive ho trochu poupravit. 36. a spolu s ním i předchozí 35. díl (Anjel a Šarlatový oheň) jsou dle mého soudu kvalitou skutečně slabší. Je to podle mne způsobeno těsnou provázaností s vedlejšími sériemi, zejména s Kriss de Valnor, kdy se v základní řadě čekalo, až všichni hrdinové doputují do stejných míst a příběh se spojí zase v jednu jedinou dějovou linku. Takže zatímco hlavní řada zoufale přešlapuje na místě a v podstatě se nic moc neděje, mnohem zajímavější jsou poslední dva díly Kriss, tedy Hora času a Strážce spravedlnosti. 36. díl znamenal zároveň konec autorského týmu a rozloučení dlouholetého kreslíře Rosinského. Od 37. dílu tvoří Thorgala zbrusu nová autorská dvojice Yann/Vignaux, kteří se rozhodli vrátit se ke kořenům série. První dva jejich společné díly (Poustevník ze Skellingaru a Selkie) tvoří samostatně stojící alba, která se dají přirovnat ke klasickým albům ze začátků, jako je třeba Pád Brek Zarithu - a určitě to je klasická dobrodružná četba nepostrádající řemeslnou kvalitu - v kontextu celé série nijak nevybočující průměr. A v zatím posledním díle se rozhodli navázat na Thorgalovy úplné začátky, opět se vrací po delší době sci-fi motiv a evidentně jde o začátek příběhu, který se potáhne přes několik alb. Stojí za přečtení, mně osobně na něm ale hodně vadí skutečnost, že autoři zcela zahodili složitě budovaný psychologický profil Kriss de Valnor (viz její vedlejší série) a udělali z ní najednou vcelku omezenou, primitivní ženskou. Nějak mi to nejde pod vousy. Takže abych to shrnul - Thorgal stále stojí za přečtení, i když vrchol má série někde mezi alby č. 9 až 17.
 • Cikolb
  Cikolb31.3. 21:06Sběratelský klub
  Co se týče Thorgala, na Albatros bych rozhodně nespoléhal. Tempem, kterým se to rozhodli vydávat, nemají nikdy šanci dohonit originál. Ve Francii je v tuto chvíli venku 39. díl základní řady (mimochodem dějově to tvoří oblouk k prvním dvěma dílům celé série) a pokud přičtu 4 vedlejší série, které jsou ovšem s dějem hlavní řady občas silně propojené a je třeba je číst rovněž, dostanu se na číslo 63. To už je slušná porce čtení. Takže je potřeba vzít zavděk originálem, či v našich končinách třeba polskou verzí, která je komplet.
 • Cikolb
  Cikolb10.3. 14:37Sběratelský klub
  Asgard - co se týče dotisku, je to vždy složitá otázka, může to být snadná cesta, jak z výdělečného titulu přejít na červená čísla. Definitivní rozhodnutí o dotisku či 2. vydání ještě nepadlo - ale určitě o něm pan Vybíral reálně uvažuje. Každopádně proběhla revize překladu a jeho úprava, takže po technické stránce je to nachystané.
 • Cikolb
  Co se týče KODovek, některé mají prostě za ta léta větší cenu než ostatní. Obecně se jedná dejme tomu o prvních přibližně dvacet, které měly měkké desky s přebalem, z nich se nejhůř shání číslo 6 - V týlu nepřítele, ačkoliv se to vlastně z dnešního pohledu nedá vůbec číst. Z těch dalších mezi vzácné patří právě číslo 22 - Na moři/ Žitkov, hodně se platí za knihy od Arhura Ransomea, zejména číslo 51 - Petr Kachna, kde díky chybě tehdejšího tisku je umění tuto knihu sehnat bez poškozeného hřbetu. Další cenný kousek je číslo 113 - Plutonie od Obručeva, slušnou cenu má 192 - Stopy ve sněhu, která má jako jediná jinou grafickou podobu obálky. A pak překvapivě víc se zaplatí za těch posledních asi 25 knih do čísla 212, které už vycházely v mnohem menším nákladu a s upraveným hřbetem. Platit za ty knihy tisíce je ale samozřejmě nesmysl.
 • Cikolb
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0