blackJag [admin]

blackJag

Jméno: Jan
Email: blackjag@centrum.cz

blackJag
A blackJag | 8.4.2019 | Ryby - Útok z hlubin

"Konečně máš od toho smradu pokoj."

Můj první manga horor a zrovna taková chujovina. Zdlouhavé, samoúčelně nechutné, nedomyšlené, tím vším Ryby jsou, strašidelné nebo děsivé ani na moment. Ještě tak nechtěně vtipné - když si dívčina pod náporem neodkladné metamorfózy hodí mašli, prdelní vichr ji efektně roztočí jako větrák u stropu - tak to jsem se po chuti zasmál... O dost lepší jsou závěrečné bonusy, první, kratší sice nic extra, taková hříčka, zato ta druhá, ta už má atmosféru - hlavně díky ní nedávám knize kanál.

30%

blackJag
A blackJag | 8.4.2019 | Batman #03: Smrt rodiny (pevná vazba)

"Vítej ve svém trůnním sále, Baťooo! Kde se dějí zázraky!"

Baťa se tu skloňuje poměrně často a ta asociace s papučářským gigantem je nemístná, ovšem tady člověk nesmí dát na písmenka (stejně jako když v komiksech s Kapitánem Amerikou je na tuto postavu pořváváno Cape, neznamená to umírněnou nadávku odkazující ke kastrovanému kozlovi, ale familiérní formu superhrdinského jména), ale jaksi věřit fonetice (Béťooo! Viléme! Jarmilo!).

Ok, teď už máme jasno, že nejde o životopisné dílo o molochu ze Zlína, ale o záznam dalších eskapád oblíbeného okápěného hrdiny z Gothamu. Ústřední téma? Rodina! Ne, nebojte, Bruce Waynea nepokousal Dominic Toretto, to jen za ty věky, kterými se již Batman prokousal (čerstvě oslavil kulatý 1000. sešit), mu stačilo nabobtnat "příbuzenstvo" - a světe div se, Baťovi na té bandě kreténů skutečně záleží! Toho chytře využije Jocker a to, co dělá, dělá stylově, vražda střídá vraždu, skutečný danse macabre, plán temný a záhadný jak samotná Frankensteinova kráva, aby... aby to v závěru Snyder všechno pěkně pokorně spláchnul do hajzlu. Nemám tolik načteno, abych si mohl dovolit dávat ocenění, ale nebylo tohle svého času Vyměknutí roku?

K jasným kladům knihy patří obálky, kresba obsahu není špatná, ale podle bonusových ukázek v tužce bych řekl, že dobarvení jí moc nepřeje - neurážející mainstream, který měl navíc. To, co v knize chybí určitě, je nějaké uvedení do situace - před Sovami jsem tu potřebu necítil, tady se Jocker vrací pro xicht, který si odřízl, jako cože? Aspoň odstavec to chtělo, teď budu muset googlit :-)

60%

blackJag
A blackJag | 25.4.2018 | Disney Zlatá klasika #01: Don Rosa

Té první knize se tak dařilo? První jsem na Arkhamu zaregistroval položku jako vyprodanou a teď nově naskladněnou jako dotisk 2018, je to možné?

blackJag
A blackJag | 17.8.2017 | Tom & Jerry 2017/05-06

Králík Bugs a jeho svita jsou zpět :-)

blackJag
A blackJag | 20.11.2016 | On the Coast of Dreams

Walome: nejde o komiksy vydané v ČR, ale tohle je od nás, i když to není česky

blackJag
A blackJag | 2.10.2015 | NOE #03: Čtyřicet dní a čtyřicet nocí

mr.des: já má pocit, že to stopli. Je to docela brutální taktika, u čtyřdílné série vydat 3 díly. To bych snad počítal i s tím, že když to vydám komplet, mohu to i jako komplet potom prodávat. Je to asi bláznivá úvaha, ale neprodalo by se při vydání závěrečného dílu více i těch předchozích? Takto kdo si koupí něco, co není dokončené? Tohle ještě MF měla dokončit, i kdyby byly prodeje slabé jakkoliv, šlo o 1 díl, ne dalších 50...

blackJag
A blackJag | 9.9.2015 | Lissy 2015/04

Poslední dvě čísla už ano, naštěstí to není taková pálka (to by mohlo přesvědčit i Kapise :-), ať v tom nejsem sám) a periodicita je příznivá, takže na to nemusím nijak extra myslet :-) V síti tabáků Geco to myslím mají standardně...

blackJag
A blackJag | 3.8.2015 | Lissy 2011/01

Kapis: náhodné odhalení, měl jsem štěstí, koupil jsem to cele za hubičku a ve 100% stavu. U čísla 3/11 a 3/14 jsou i ukázky, kdyby tě to zajímalo :-)

blackJag
A blackJag | 7.1.2015 | Uč se, more, nebo budeš bit!!

Kapis: nejlépe osobně v kanceláři Člověk v tísni na Praze 8, zkoušel bych to prý jen v pondělí. Mám jeden kus a byl vykoupen velkou fyzickou námahou a otravným cestováním :-) Po čertech, ta námaha ovšem nebyla moje :D Onomu dobrodinci ještě jednou pokorně děkuji! Žádat jej znovu o podobnou službu bylo by již mimo rámec slušného chování a to já jsem zase všechno, jen ne neslušný chlapec :-)

blackJag
A blackJag | 21.10.2014 | Kačer Donald 2004/22

Nebude to jeden a ten stejný? :D Pokud by to i někdo měl schované, už to bude k ničemu. Všechny ty příbaly od Egmontu jsou děsný chabrus a tohle je 10 (!) let staré. Člověk nesežene výtisk toho časopisu v intaktním stavu, natož tak příbalový materiál :D

blackJag
A blackJag | 26.4.2015 22:54 | Pindárna

Invape: z toho co vím se musím přiklonit k Zackovu názoru. Dealeři od BF mluví o pošetkách jako o něčem, co devalvovalo filmové nosiče jako málo co. Pořád se sice prodávají relativně dobré objemy, ale s hodně menšími maržemi. Výborně se třeba prodávají tituly za kilo v marketech atd., ale ten rabat si asi dokáže každý představit. Distributory taky drží zavážky nasmlouvaných titulů bez možnosti remitendy, jenže i to přestává fungovat, protože co pak s těmi haldami, co zůstanou? Pak už to nikdo nechce ani za pade :-) I těch filmů se teď na dvd a BD dostane méně, stačí se podívat na seznam distributorů, co před nějakým časem ještě normálně jeli: na trhu zůstává BF a MB jako nejsilnější hráči, jinak HCE těžce paběrkuje, Intersonic je skoro dead, Vapet na pošetkách dojel, to stejné Řitka... Tento trh je v předsmrtné křeči a už jen záleží na tom, jak dlouhá ta křeč bude...

blackJag
A blackJag | 24.3.2015 10:54 | Sběratelský klub

invape: vypadá to tak, doplněno

blackJag
A blackJag | 18.3.2015 09:59 | Pindárna

Kapis: posledně jsem sice autem byl, ale přespával jsem na blešárně vedle Crossu, takže příležitost byla, ale někdo se nedostavil :-)

K tomu poslednímu postu, dyť já o Iráku vůbec nemluvil, protože kdybych začal, těžko by se mi pak obhajovaly kroky USA :-) Tam kluci asi opravdu neměli co dělat, od té doby se to na východě jenom sere a ta úplavice nemá konce. Mluvil jsem o Sýrii a že bych byl radši, kdyby si to tam Asad dokázal postavit do latě sám, ale chuj si začal hrát na chemika začátečníka, tak se přeci nemohl divit, že to vzalo konce, jakého to vzalo - samozřejmě vzestup IS je asi něco, co nemá precedent - Sýrie a celý ten region teď přijde o všechno, co tam zbylo zajímavého, islamistické hordy to tam rozjebou na kaši. Dobrý argument pro ty, kteří to třeba při archeologické činnosti objevili a snažili se dostat do evropských muzeí, teď je to všechno nenávratně pryč. Nešťastné...

Problém bývalého CCCP vidím ve velké oblibě korupce, tam ať se ujme vlády kdo chce, ve výsledku to bude jedno, to ale neznamená, že by se Rusku měla trpět jeho rozpínavost - na tohle v dnešním světě přeci už není vhodné klima, ne? Jediné místo, u kterého by přicházelo v úvahu kolonizace, je Mars :-) A možná znovu Afrika, když člověk vidí, jak to tam domorodci (mírně řečeno) nezvládají :-)) Ale na tom, kdo je na Ukrajině agresor a kdo se brání se prostě neshodneme - každý holt čteme jiné články a jinak jsme náchylní k fabulaci, byť by se ta třeba ukázala jako pravdivá - jak tohle rozetnout? Ty voe, kdyby došlo na věc a ty by si měl možnost jít za svou pravdu bojovat, šel bys? Beru chraň! Pohodlí svého života bych se vzdát nechtěl :-)) Jenom diskutujeme, na kamarádšofty to snad nemá vliv...

blackJag
A blackJag | 17.3.2015 15:59 | Pindárna

Souhlas, ale s tím, že tak Ukrajinec provokoval Ukrajince, až na to u svých spoluobčanů doplatil - hned na to se do toho začal srát Rus, takže ano, máš pravdu, první, kdo začal provokovat, byl Rus :-) Když už se zabýváš konspiracemi, určitě Ti neuniklo, že do lidi na náměstí snajpovali ruští bohatýři :-) Tedy prý :-)

Situace na blízkém východě není dobrá a revoluce, které se tu prohnaly, nic nevyřešily, asi spíš naopak - ten chaos bude znamenat jediné, snadnější přístup různých živlů do Evropy. Byl bych raději, kdyby si to třeba Asad v Sýrii dokázal pohlídat, ale nedokázal to a použít chemické zbraně věru nebyl dobrý tah... S bezpilotníky máš částečně pravdu, ti poškození ale obrací svůj hněv špatným směrem aneb kdo chce s vlky býti, musí počítat s tím, že mu bomba vezme domeček a potomky. Amicí už o domečky a potomky přišli, teď je na řadě provokatér. Upřímně, u mě by libovolně silný zásah ospravedlnilo už jen barbarské ničení starobylých památek - a potom kdo provokuje? To je stejné jak v Izraeli, Palestinci naplákají, že jim buldozery pošramotily políčka, přitom z těch pozic pořád něco líce a pořád se stavějí tunely. Může to mýt Izraelcům někdo za zlé, že se brání? Kdyby byli obyčejní Palestinci co k čemu, tak se seberou, vezmou břitvy, cepy a sudlice a každého hamásovce pěkně uspí na dobro - a byl by klid.

blackJag
A blackJag | 17.3.2015 14:00 | Pindárna

Kapis: kdyby i nakrásně všechno co píšeš byla pravda a nešlo jen o konspirační blouznění, tak nikde jsem nic neslyšel o tom, že by Amíci někde něco anektovali. To že ta funkce světového policajta není úplně košér, a že úmysly Američanů nejsou protkané pouhým altruismem nikomu opravdu neberu - sám tomu nevěřím, ale že ty radikální islamistické kundy nenechají v klidu si spřádat své plány o vypálené Evropě, je pro mě dostatečným odůvodněním jejich akcí... A když už do toho pleteme i terorismus, nezdá se ti, že už bylo předvedeno dost? Že je jenom logické se snažit případným dalším radikálním úderům na vlastní půdě vyhnout? Jenom mi prosím neříkej, že si jeden z těch, kteří věří, že dvojčata jsou ve skutečnosti akcí CIA :-)

A s provokacemi začali Rusové, ne? Nebo první přišly sankce a potom až Putin okrouhl Ukrajinu? A když se to tedy děje na hranicích Ruska a je podle tebe v pořádku se územně "zakousnout", nebude lepší Ukrajinu zabrat celou? A potom ještě ždibíček Polska? :-)

blackJag
A blackJag | 17.3.2015 10:52 | Pindárna

Kapis: odklonil jsem tohle politické vlákno sem :-) a rovnou si přisadím: včera jsem se bavil s jedním obchodním partnerem, Rusákem jak poleno, a kromě toho, že v žertu reflektoval zdražení potravin v Rusku jako vhodný impuls pro léta odkládanou dietu, tak se s nostalgií v hlase vyjádřil o pracném (a letitém) oteplování vztahů se západem, zbytečně zničeném během pár měsíců - a dodal, že to nerad přiznává, ale že Rusko v celém konfliktu vidí jako jasného agresora. To, co se děje na Ukrajině, vidí jako šílené a nechápe, co se tam Rus vůbec sere :-) Elita to samozřejmě asi vidí jinak, já si taky nemyslím, že je všechno jen čistě černobílé a taky nevidím Rusko jako akutní hrozbu (pro nás), ale je přijatelné aby jeden stát narušoval suverenitu jiné země do té míry, že si ukrojí kousek jeho území?

blackJag
A blackJag | 14.3.2015 18:10 | * Připomínky a návrhy

Lenny: na Inducks jsem už samozřejmě narazil, ale možnosti těchto stránek jsem do důsledku nezkoumal - skvělé (ne pro lajdáky v Egmontu), je to fakt ono, úprava provedena, děkuji za bdělou stráž :-)

blackJag
A blackJag | 14.3.2015 17:56 | * Připomínky a návrhy

Fry: Gormity 22 jako jediné nemám, ale v č. 19 nebyl žádný komiks, proto tu není (předpokládám). U 22 to bude asi stejné (ale nevím).

blackJag
A blackJag | 13.3.2015 19:01 | * Připomínky a návrhy

Lenny: na 100%? Já to samozřejmě rád opravím a do poznámky dám, že Barks je tam uveden omylem...

blackJag
A blackJag | 13.3.2015 13:44 | * Připomínky a návrhy

vachudik007: díky za tipy, postupně prověřujeme a doplňujeme :-)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 3.7.2020 16:12
Komentáře u comicsů: 83
Hodnocení comicsů: 333
Příspěvků ve foru: 252

Sbírka (z CDB)

Četl: 333 (cca 95506 Kč)
Má: 7318 (cca 1274237 Kč)
Chce: 69 (cca 2019 Kč)
Shání: 69 (cca 2069 Kč)
Nabízí: 0