blackJag [admin]

blackJag

Jméno: Jan
Email: blackjag@centrum.cz

blackJag
A blackJag | 1.3.2012 | Lady Lovely Locks: V krajině pohádek

Drahý Kapisi, nemohu než nekonečně ocenit Tvůj okvětní styl, kterýmžto si toto vskutku nedocenitelné dílo poctil ve svém výkladu. Připomněl si mi dávno minulé časy, ony vlahé večery, kdy jsem místo něžných dotyků čerstvě zletilých slečen dával přednost tomuto poetickému dílu. Tam, kde Ty si projevil morální sílu a vzdal se sprostého hodnocení, tam já, můj drahý příteli, ve zkoušce hrubě neobstál a snad veden rukou Satanovou udělil onu mrzkou hvězdu, která ovšem ani zdaleka neobsáhne význam a důležitost copánkového trápeníčka...

Snad jen dodám k onomu encyklopedickému výkladu, v příběhu jde skutečně o Kadeřinku, ve stati, kterou jsem si ale dovolil do svého komentáře doslova přepsat, je tato bezpochyby roztomilá osůbka zmíněna jako Kaděřinka. Nevím sice na který kaďák tvůrce letteringu myslel, ve své pomýlené neomalenosti jej ale v ten jediný letmý moment do copánkového trápeníčka nesmazatelně vtisknul.

blackJag
A blackJag | 12.2.2012 | Star Wars Magazín 2012/01

Jak, konečně nějaká sešitovka? Sešitovky u nás nikdy vycházet nepřestaly! A může za to Egmont, doslova a do písmene v každém směru. Žádná sešitovská renesance tudíž tímto sešitem nenastala a pořád panuje gotika. I když jde z pohledu US formátu jen o Kačera Donalda a Toma & Jerryho (a i když v případě této Fryovy polučně snové estetiky a samotného pojmu gotiky mluvíme o výhradně neslučitelných esencích), jde i s tímto supr drupr magazínem o nevraživou sešitovskou gotiku… A schválně neříkám nic o čarodějkách z W.I.T.C.H., protože ty mají kvalitnější obálku.

Když už je řeč o obálce, čekal jsem při držení gotického sešitu (protože teď už se snad shodneme, že nejde o počin renesanční) až mytickou touhu po přítomnosti v oné místnosti, kde bych obálku případně použil, ale nic. Svěrač ani nedutnul. Uvědomil jsem si, že to není tím, že by obálka nebyla dostatečně hajzlpapírová, jde jen o to, že jsem v této záležitosti postiženější než jiní – rukama už mi prošlo příliš mnoho kačerů na to, abych byl citlivější v otázkách kvality papíru v gotické sešitovce…

Rád bych napsal něco i k obsahu, ale kromě slovíčka ´balast´ mi v kebuli nic jiného nerotuje. Asi jsem k sepsání svých poznatků neměl volit takovou prodlevu, která je v období bálů a plesů o to záludnější, že už jsem se ze dvou takových stačil dotáhnout v přísně nepatřičnou hodinu a vždy patřičně podroušený.

Bezkonceptuální gotická sešitovka. 40%

blackJag
A blackJag | 7.1.2012 | Věčná válka (pevná vazba)

Výborná věc. Jsem tedy hlavně fanoušek mainstreamu, ale nevidím důvod proč by toto dílo nemohlo zaujmout čestnou pozici v knihovně artového příznivce stejně jako u fanouška středního proudu. Vietnam (známá válka, ne samotná země) je v tom opravdu cítit, i když to vlastně zní legračně, protože pocity “z Vietnamu“ jen těžko může někdo relevantně hodnotit (myslím někdo z nás, kdo navštěvuje tuto databázi). Když ale připustíme, že může, potom jsou ty reflexe jasné i bez podpůrných znalostí.

Kresba je volená přesně, jen některé obličeje se autorovi nedařily. Pokud ale vykresluje scénu nebo akci ve zbroji (helmách), vypadá vše vyloženě bezvadně.

K ději bych mohl mít výhradu ohledně zakončení (spoiler), patřím ale mezi lidi, které dobré konce spíše dojímají, než že by je iritovaly. Samozřejmě to musí mít úroveň a ta tady naštěstí nechybí. Budu si muset koupit knihu, to je jistá věc...

Zpracování jinak excelentní.

blackJag
A blackJag | 20.12.2011 | Tajná válka

Zase jsem se jednou utrhl a v přesně mířených dávkách povečeřel tohle sousto (pěkně jednu část, každý den, jako večerníček). A nebylo to úplně špatné pošušňání. Předně, kniha má úctyhodnou úpravu a vzhledem k bonusům mohl by člověk říci, že i výpravu. Pevná vazba s přebalem, přesně moje gusto. Kresba líbivá, superhrdinský latex skoro hmatatelný. Příběh ale svou jednoduchost skrývá ve složitých retrospektivních konstrukcích, na venek navíc působících jako pouhá hra na naléhavost, kde veškeré pokusy o hlubší rezonanci selhávají. Nemůžu říct, že bych se nudil, to opravdu ne, ale byl jsem vnitřně připraven na větší nářez. V tomto ohledu působí výsledek jako kompromis. Scénka s ožralým Wolverinem v letadla mne třeba pobavila, co se ale akce týče, žádná sláva. Maličkosti, jako že Daisy na detailech svého obličeje vypadá jako Angelina Jolie z období kolem Cyborga 2 nebo Nebezpečné sítě, ale jinak vůbec ne, zavání trochu schizofrenií a jinak výtvarně kompaktní zpracování trochu rozbíjí.

blackJag
A blackJag | 19.11.2011 | Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi

Třetí zářez na zombie pažbu, třetí večer v řadě. Čtení baví pořád stejně, kresba se daří, scénárista má ještě nápady. Čtvrté pokračování je už alespoň na obzoru, ale i tak se to táhne hlemýždím tempech. Ach jó...

blackJag
A blackJag | 19.11.2011 | Živí mrtví #02: Míle a míle

Změna na postu kreslíře, takže Rickova žena už nevypadá jako vychrtlý Španěl s knírem, přesto žádný posun v kvalitě (dolů nebo nahoru) se nekoná. ...a zábava pokračuje, obětí přibývá, čtení se stává návykovým. Chytře jsem si nechal 3 knihy naráz, začíná mi být ale jasné, že ve výsledku to hovno pomůže. Jedna kniha, jedna delší večerní hodinka. Uff, pohnite s tím, Crwáci!

blackJag
A blackJag | 19.11.2011 | Živí mrtví #01: Staré dobré časy

Začátek jako z 28 DNÍ POTÉ, to můžu :-) Kresba většinou solidní, černobílá navíc sedí jako prdel na hrnec. Některé rozhovory sice drhnou a ne o všech obličejích se dá říct, že si s nimi autor vyhrál, přesto oči po stranách jenom letí. Velmi dobrý rozjezd série.

blackJag
A blackJag | 14.10.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01

První dva příběhy mají hodně atmosférickou kresbu, provedení toho třetího by byla normálně ok, při konfrontaci v rámci tohoto omnibusu působí ale jako sprostá nadávka – v tomto směru nepomáhají soudní tirádě ani hrozní druhořadí superhrdinové (černoch v bílých elasťákách? šampón s travoltovskými límci a rozhalenkou? WTF?) a procesní statičnost. Oba dva předchozí příběhy šlapou (nadchnul mne jeden sešit, který celý bezeslovně sleduje Daredevilovo počínání s atentátníky), mají promyšlenou kompozici a velmi přitažlivou temnost. Oproti tomu soudní drama (3. uzavřený příběh v pořadí) pracuje s velkým, zahlcujícím množstvím textu a obrazovou sterilitou. To je potom samozřejmě nerovný souboj... Kdybych se potom bavil o obálkách, tak ty se mi bez debaty líbily všechny.

blackJag
A blackJag | 14.10.2011 | Výprava za ptákem času (pevná vazba)

Na zadní straně obálky se píše také něco o nostalgii a můžu říct, že toto jediné slovo vystihuje mé pocity po dočtení této fantastické knihy daleko nejlépe. Neurčitá nostalgie a smutek, že už to dobrodružství skončilo, že se rozplynulo. Moc pěkný, komplexní zážitek.

blackJag
A blackJag | 14.10.2011 | Mýty #02: Farma zvířat

Je libo pohádku na dobrou noc? Sáhněte po Mýtech, je to nápadité a rychlé čtení. Ani ty obrázky nejsou zlé, ale... Nekreslil tu předchozí knihu někdo jiný? Taky že jó! Mě se hned zdálo, že předtím mi Sněhule i Růža připadali nějak víc sexy a hra s jednotlivými panely méně stereotypní. Obě holky to chtělo vyrýsovat do přiléhavých outfitů a ne je hastrošit do obludných mrkváčů. Trochu podnítit představivost, tak aby člověk netoužil po ničem jiném, než přehnout Sněhurku přes pelest a pohádkově ji... Takto je to ok, snesitelné, ale Mýty si raději představuji jako novou milenku a ne jako starou manželku.

blackJag
A blackJag | 14.12.2019 01:13 | Pindárna

Někdy si říkám, že kdyby mi někde položil melcek na prkno, všeho se zbavím a mám klid :) A vidím, že takové choutky nemám sám :D

http://aukro.cz/komiksova-knihovna-marvel-komplet-1-120-figurky-sin-city-vrana-6959199414

blackJag
A blackJag | 6.11.2019 09:55 | Filmový a hudební klub

Nezní to špatně :-)

blackJag
A blackJag | 4.11.2019 23:54 | * Připomínky a návrhy

Chlapi, to je snad telepatie :-) Jen co to mám po kupě a chystám si to na přidání, začne kolem toho humbuk :-) Jako s regulérními 4lístky :-) Není potřeba nic posílat, jen co si vyšetřím hodinku, nahodím (do týdne). Sorry, že to tak trvá, ty speciály si doplňuji hromadně a chvilku trvá, než se něco naskládá. Pokusím se to přidávání lépe optimalizovat...

blackJag
A blackJag | 4.7.2019 23:29 | Filmový a hudební klub

No jo, ale tady je ta druhá potitulková scéna, ta to trochu vysvětluje :-))

blackJag
A blackJag | 7.6.2019 16:55 | Pindárna

Úplně jak zlaté kupóny Willyho Wonky :-)

blackJag
A blackJag | 17.5.2019 10:48 | Filmový a hudební klub

Fimi: proč ne :-) tahle volba by mi nijak nevadila, chtěli někoho mladého, Pattinson by Batmana mohl hrát do 50ti :-)

blackJag
A blackJag | 9.5.2019 10:32 | Filmový a hudební klub

Shazam byl slabý, všechny vtipné situace si vypráskal v ukázkách a dál zůstala jen vata. V kině jsem seděl a 2x se uchechtl a zbytek diváků to měl tak nějak podobně. U mě to film navíc prohrál i obsazením - Levi byl na facku :-) Jsem spíš pozitivní, co se hodnocení týče, málo kdy filmům nakládám, tuším že u žádného DC filmu jsem nešel pod 3*, ale zrovna u DC mě sere, jak opustili celý koncept, nedokázali podržet herce v rolích, že celé to univerzum vlastně není univerzum, to u Marvelu není a přitom WB s DC drželo všechny trumfy, nemuseli řešit zvlášť práva, dohadovat se s jiným studiem atd.

blackJag
A blackJag | 10.4.2019 22:35 | * Připomínky a návrhy

seneke: už se na tom pracuje

blackJag
A blackJag | 28.6.2018 15:47 | Sběratelský klub

K těm čerstvě nahozeným komiksům k výstavě Vynálezci a vynálezy - pravděpodobně existují ještě 2 sešity, pánů Jaroslava Heyrovského a Aleše Hrdličky, tak pokud někdo má a byl by tak ochotný, potřebovali bychom sken obálky. Případně prosím na můj email. Jinak kdyby náhodou se těchto chtěl někdo i zbavit, rád koupím, ať to mám komplet :-)

blackJag
A blackJag | 18.6.2018 23:20 | * Připomínky a návrhy

Fry, DR: přidáno

Aktivita

Naposledy přihlášen: 3.7.2020 16:12
Komentáře u comicsů: 83
Hodnocení comicsů: 333
Příspěvků ve foru: 252

Sbírka (z CDB)

Četl: 333 (cca 95506 Kč)
Má: 7318 (cca 1274237 Kč)
Chce: 69 (cca 2019 Kč)
Shání: 69 (cca 2069 Kč)
Nabízí: 0