Scarface

Scarface

Jméno: Jiri
Email: jiri.pavlovsky@volny.cz

Scarface
Scarface | 19.11.2018 | Tokijský ghúl #12

Jen upozorňuji že to má čtrnáct dílů, čili vám chybí dva díly do konce.

Scarface
Scarface | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Fimi: Tak mám radost, že ti mohu dát jasnou a upřímnou odpověď: Deadly Class zatím neplánujeme. (Ale třeba někdo jiný jo... nebo si to rozmyslíme, až se ze seriálu stane totální hit :-))

Scarface
Scarface | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Fimi: Bohužel, s cenami knih se se zahraničím nemůžeme srovnávat. Mám pocit, že tady jsou všeobecně věci dražší, ale určitě hrají roli věci jako velikost nákladu. Ostatně, je i vidět, že třeba Simpsonovi, kteří vychází ve velkém nákladu, jsou levnější, než jiné věci. Jinak se fakt snažíme srážet cenu jak to jen jde. Možná až příliš, pořád máme v mozku zakousnuté ty porevoluční vzpomínky, kdy lidí dostávali nad cenou komiksu psotník. Teď už jsme si taky ověřili, že je možné udělat větší, luxusnější a dražší publikaci a vaz jí to nezlomí. Ale stejně...

Scarface
Scarface | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Franta z Čokolády: První X-Meni byl hodně velký malér. Což asi byla i naše chyba, že jsme sáhli po něčem, co hodně bavilo nás a co sice bylo oceňované v zahraničí, ale lidem se to nelíbilo. Ale zkusili jsme to ještě jednou, v Ultimate Spider-Manovi, kde jsem zkoušeli dávat nové X-Meny. A taky žádný zásek. Ale sledujte náš chystaný ediční plán, třeba tam něco najdete.

Scarface
Scarface | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Lenny: Jo, aby byl komiks úspěšný... nebo se aspoň zaplatil, musí zaujmout i lidi mimo komunitu.

Scarface
Scarface | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Gmork: To by fungovalo, kdyby vydavatelé věděli roky dopředu, co všechno budou vydávat. Což nevědí. Jasně, nějaká rámcová představa je, ale to vydávání ovlivňuje spoustu věci. Něco se podaří po létech sehnat. Nebo se objeví způsob, jak to vydávat (jako se objevily MDEKy či Modrá Crew). Nebo se něco stane, díky čemu je ten komiks zajímavý i pro lidi mimo komunitu (natočí se podle toho film). Nebo se ukáže, že cesta, kterou se vydavatel vydal je zajímavá, že se vyplatí dělat víc Evropy, takže se někdo rozhodně toho Loisela risknout. Nebo se prostě rozhodneme.

Scarface
Scarface | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Myslím, že za všechno tu mluví příspěvek Fimiho: "...to bych si koupil, kdybych to už neměl v originále". V tom si myslím, že je problém - že většina lidí, kteří volají po vydání něčeho zásadního, to už mají. Takže si vydavatelé řeknou, že o to bude zájem, vydají to - a ukáže se, že to má téměř nulové prodeje, protože jedna skupina už to má a kupovat to znovu nebude... a druhou to prostě nezajímá. Je to stejně úspěšné, jako když někdo nasadí do kin nějaký skvělý rumunský biják.
Je to čím dál tím horší s tím, jak se trh rozrůstá a vychází více titulů. V podstatě, pokud titul nezaujme okamžitě, zmizí během týdne z pultů, odsune se někam do zadních řad a je nahrazen něčím novým. Je to všude stejné, v knihách, v hudbě, ve filmu - je čím dál tím kratší doba na to, zaujmout zájemce. Můžeme se nad tím pohoršovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.
K tomu, že se líp prodávají hezky nakreslené komiksy - to není nic nového, takhle to funguje od začátku. Hezká kresba je vždycky základ. A stejně tak byl vždycky větší zájem o barevné komiksy než o černobílé. Dřív jsme vydávali víc černobílých čistě z důvodu, že buď barevná verze nebyla kvalitní, nebo proto, abychom lidi nevyděsili cenou. Dneska už čtenáři akceptovali, že jsou komiksy dražší.
A co se týče Crwe a vydávání... dost expandujeme, ale celkem logicky expandujeme do oblastí, kde je expanze možná, odkud je signál, že je o další tituly zájem - čili hlavně manga, tituly pro mladší, herní věci, díky bohu i Evropa... Jasně, pořád máme mesiášské sklony a pořád máme v soupisu věci, které bychom si chtěli vydat... ale už jsou ty sklony o dost slabší, než byly dřív. Nejen proto, že tyhle věci často znamenají vyhozené peníze, ale i proto že to, že si člověk uvědomuje, že to, že on sám to považuje za nejúžasnější věc, která kdy v komiksu vznikla, ještě neznamená, že to tak budou vidět i ostatní lidé. Už párkrát člověk přitáhl s nadšením věrozvěsta něco, o čem si myslel, že si nad tím všichni sednou na zadek - a reakce byli přinejlepším vlažné (o prodejích ani nemluvě). Klasický případ je Diosamante, o kterém jsem dlouho snil. Nakonec nás předběhlo Argo, což mě mrzelo... aspoň dokud jsem neviděl první ohlasy. Člověk si časem uvědomí, že to, že jemu se něco líbí, neznamená, že se to bude líbit i ostatním. Tedy, uvědomí si to vydavatel, protože mu tuhle skutečnost potvrzují jak prodeje, tak ohlas na stránkách. Normální čtenář tohle potvrzení nemá, takže se díví, proč se tohle či ono přestalo vydávat, když je to přece tak skvělá věc. Možná ano, ale většina lidí si to nemyslí.

Scarface
Scarface | 7.9.2018 | Netvora #01: Probuzení

disclose: Ne, je to jedna ku jedné.

Scarface
Scarface | 9.8.2018 | Vycházející hvězdy #02: Síla

Už jednička měla minimální prodeje, ale stejně jsme to chtěli aspoň nějak uzavřít, aby lidi nebyli zpruzení. Tak jsme udělali tlustou druhou knihu, kde se uzavírá detektivní linka. Prodeje to nezvedlo, ale aspoň jsme to uzavřeli. Navíc byly dál příběhy, které na Američany fungují, ale u nás by si z nich dělali lidi spíš srandu, takové ty emo věci plné patosu. Byly to v podstatě pořád ještě naše komiksové začátky, kdy se člověk učil. Dneska už jsme při výběru komiksů opatrnější... a na druhou stranu máme tolik úspěšných titulů, že si můžeme dovolit táhnout i ty řady, o kterých si myslíme, že jsou skvělé, ale nejsou to zrovna prodejní hity... jako Skalpy či Mezi řádky. Ale ne, Vycházející hvězdy dovydávat nebudeme, to už patří do prehistorie.

Scarface
Scarface | 20.7.2018 | Dobrodružství Jeronýma Moucherota (pevná vazba)

Norri: Zásluhy za překlad nese pouze Richard Podaný. Já mu tak maximálně během překládání držel palce.

Scarface
Scarface | 26.11.2018 23:11 | Sběratelský klub

Mistr meče se mi taky líbil. Je to věc, o které jsme i uvažovali, ale pro MC je krátká, je to jedna kniha. Ale je to velmi pěkný příběh a solidně kreslený.

Scarface
Scarface | 26.11.2018 22:06 | Sběratelský klub

Gmork, Darker: Právě po zkušenostech s Ekhem a Okkem jsme přehodnotili politiku a teď se zaměřujeme vyloženě na věci, které jsou uzavřené. Poslední pohrobek je ještě Orbital. Co se týče Ekha a jeho vítězství nad Nářkem... tak tam lidi právě už Ekho znali. Ale Nářek je prostě už moc stará věc... podobně pohořel v přednabídce i Largo Winch. A (trochu ze mně mluví ego) Vybíral nám nic nepřebral. Známe se a v pohodě jsme se s ním dohodli. Fakt nejsme schopní vydávat veškeré komiksy na světě, a je kravina někomu něco blokovat, jen proto, abychom si udělali dobře.
Co se týče těch ostatních komiksů, co neuspěly... jak je ten komiksový trh už tak riskantní, tak nevím, jestli se někomu bude chtít jít do věcí, u kterých má doloženo, že o ně lidi nemají zájem.Fakt tam byla velká propast.
A co se týče hlasování, tak to není, že bychom ho potřebovali. Spíš nám to přišlo, že by to mohlo bavit čtenáře a motivovat je to.

Scarface
Scarface | 23.11.2018 10:01 | Pindárna

Draco Nobilis: Když mě America Vampire moc nebavil. Tedy, bavily mě první díly (v podstatě to, co vydal BB art) a pak mi přišlo že se to pořád opakuje, jen v jiném časovém období. Ale nedočetl jsem to, skončil jsem někdy po druhé světové válce, takže se to třeba pak změnilo.

Scarface
Scarface | 22.11.2018 15:54 | Pindárna

Draco: Tak jako jo, kdyby Crew nezačala vydávat zařízlé Mýty, tak by asi nevycházely, to je pravda. A ano, na propagaci jsme tlačili, ale úspěch knihy často stojí na více faktorech. To, že si lidi něco doporučují, že o tom mluví a vypráví kámošům, je jeden z nich. Funguje to na tom samém principu, co různé šíření poplašných zpráv na fb - když máte nějaké info od kámoše, berete ho spíš za bernou minci, než když si to přečtete v novinách.

Scarface
Scarface | 21.11.2018 23:29 | Pindárna

Hawwwran: To by věděl asi spíš Ludo Plata, který tohle řeší. Ale tipoval bych, že se jedná hlavně o věci, které už mají EAN a ISBN kódy, čili věci, které neprodáváte jen přes sebe, ale které jdou do dalších obchodů. Ale krk na to vážně nevsadím.

Scarface
Scarface | 21.11.2018 23:26 | Pindárna

MaF: Já to ale nebral, že je to zlo, to mě mrzí, jestli to z mého komentáře vyznělo. Naopak, do knihoven rádi dodáváme a podporujeme je. Přiznám se ale, že ani nevím, jestli tyhle povinné kusy (fakt je to pár kousků, vážně nic likvidačního) jdou do výpůjček, nebo se čistě ukládají do neprodyšného sejfu. Víme, že si od nás knihovny objednávají pro čtenáře věci extra, což už je normálně placené.

Scarface
Scarface | 21.11.2018 18:37 | Pindárna

Jako vydavatel musím říct, že člověk zaplatí státu peníze i za větší kraviny. A jasně, radši bychom to prodali, ale zase tak nám to žíly netrhá. A navíc je šance, že jednou se bude do pražské knihovny vloupávat Nick Cage, aby ukradl první výtisk Incalu.

Scarface
Scarface | 20.11.2018 14:22 | Pindárna

Zack: Proboha, já nemluvím o Walomem. Spíš si myslím, že může hrát roli ComicsDB... a vůbec takový všeobecný šum. Na druhou stranu, Na ComiscDB se chválil Fell a bylo mu to prd platný. (Což ale může podporovat mé tvrzení, že záporné komentáře mají pro lidi daleko větší hodnotu než kladné.)

Scarface
Scarface | 20.11.2018 10:51 | Pindárna

Zack: Těžko říct. Určitě má v prodejích roli šeptanda. To třeba fungovalo o Mýtů, že se mezi lidmi šířilo, že je to dobré, a přitahovalo to nové čtenáře. A netové zprávy jsou součástí šeptandy. A samozřejmě, negativní ohlasy mají větší dosah než pozitivní. Jednak je většinou zábavnější je číst (a taky psát) a jednak lidé, jak je toho víc, hledají spíš důvody si něco nekoupit, než koupit, čili mnohem pozitivněji reagují na negativa. Požadavky stoupají čím dál výš - to ostatně vidíte i na procentuálních hodnoceních. "Co? Hra má jen 80% procent? Tak to si nekoupím, to bude sračka. Pod stovku nejdu." Takže si myslím, že to nějaký vliv má, zvláště u věcí pro hardcore komunitu. U Barta či u Simpsonů je to samozřejmě naprosto jedno.

Scarface
Scarface | 19.11.2018 23:31 | Pindárna

Fimi: Nebylo to úplně špatná řada, co si vzpomínám... ale nějak mi úplně vypadla z hlavy.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 26.11.2018 23:12
Komentáře u comicsů: 22
Hodnocení comicsů: 0
Příspěvků ve foru: 44

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0