Jo, kamarádi o mně taky říkají, že jsem píčus (Y: The last man #05: Ring of Truth)

Komiksový sběratel, arogantní narcis, bývalý blogger a umělec napříč všemi dostupnými i nedostupnými médii.
V současnosti pracuje na vícero projektech, i na svém prvním románu z amerického jihu ...

 • Fry
  Hellboy #06: Podivná místa - Jak sám název této sbírky napovídá jedná se vskutku o podivná dobrodružství na podivných místech tvořící jakýsi přechod z úvodních etap série k nadcházejícímu dějovému oblouku v osmé a deváté knize. Hodnotit však tuto sbírku není úplně jednoduché a ač výsledek stojí za to, Spoutaná rakev nebo Pravá ruka zkázy přinesly o třídu lepší povídky ... Za mě 4*!
 • Fry
  Hellboy #05: Červ dobyvatel - Velmi vydařená kniha a to především díky menšímu množství textu a většímu důrazu na budování atmosféry čistě pomocí světla a stínu v útrobách horské nacistické pevnosti. Navíc je to nejspíše (?) jediná sólovka Hellboye s homunkulem Rogerem, kterým místy trefně sekunduje také 'fiktivní hrdina z II. světové války', Humr Johnson ... Za mě 5*!
 • Fry
  Naruto #45: Bojiště, Konoha!! - Výjimečně dobrý díl, ve kterém se naplno rozjíždí hned několik zásadních zápletek, přičemž Naruto mezitím dokončuje svůj trénink módu mudrce. Napsal bych že jsme právě na vrcholu série, ale vrcholem série je prakticky celá aktuální etapa započatá střetem ve vesnici ukryté v dešti, až po velké finále Painova útoku na skrytou listovou ... Za mě 5*!
 • Fry
  Naruto #44: Učení mudrců - Intermezzo uprostřed dvou zásadních událostí, kde snad poprvé lze plně zaznamenat charakterový posun Naruta z uječeného děcka k dospívajícímu nindžovi. Však už bylo načase, útok na Konohu se stává téměř nevyhnutelným a je třeba absolvovat další trénink. Trénink, jehož podstoupením se pravděpodobně navěky proměníte v žábu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4 - Druhá polovina výpravného příběhu za pokladem nedozírné hodnoty, na jejímž konci všechny přítomné z velkou pravděpodobností (?) čeká jedině zkáza, překonala veškerá má očekávání. Sice pár nejasností jsem nacházel i tady, některé pasáže jako by z děje úplně vypadly, ale po dočtení jsem tedy rozhodně zklamán nebyl ... Za mě 4*!
 • Fry
  Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2 - Začátek byl slabý, první album dle mého úplně nenaplnilo svůj potenciál a velmi mi vadily skoky v ději a to dokonce i v rámci pouhé jedné normované strany. S druhým albem se však situace značně zlepšila, skoky v ději už nebyly tak evidentní a celé zápletce hodně napomohl rozvrat na lodi Neptun kvůli jedné 'nešťastné' nehodě ... Za mě 3*!
 • Fry
  Ateliér špičatých klobouků #02 - Pořád mě to baví, ale prvotní nadšení pomalu vyprchává, jelikož se zápletka postupně zjednodušuje k docela banálním příběhům a záchranám na prahu Ateliéru. Nicméně panelování je stále naprosto úchvatné, interakce mezi postavami jsou zcela uvěřitelné a jsem zvědav, kam nás tahle čerstvě oceněná manga ještě zavede ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin3.1. 12:31Orange #03
  Orange #03 - Nacházíme se v polovině série a ač se nejspíše jedná o nejslabší díl, stále tady mluvíme o nadprůměru. Situace se totiž začíná zásadně měnit, dopisy přestávají odpovídat současné realitě a osud Kakerua už nemá ve svých rukách pouze Naho. Přesto ještě není vyhráno, jelikož pod přátelským úsměvem jsou stále ve hře myšlenky na možnou sebevraždu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Wonder Woman #03: Vůle - 'Jsem Krev, jsem Odvaha, jsem Vůle, jsem Válka', názvy prvních čtyř knih odkazující k samotnému Áresovi, učiteli Wonder Woman a jejímu největšímu protivníkovi lemují odkazy protkanou ságu, nápadně připomínající Sandmana od Neila Gaimana. Nicméně přece jen tak výjimečné jako sága Pána snů to bohužel není a ani nejspíš nebude ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin28.12.2020 10:43Berserk #03
  Berserk Deluxe Volume 1, 3/3 - Příběh 'The Guardians of Desire' nabývá svého konce a přichází čas na finální zúčtování. Autor si naštěstí nepotrpí na jednodušší černobílé pozadí jakékoliv entity a dodává hloubku prakticky každé postavě, jenž prvoplánově nemusela být vyloženě kladná / záporná. Uvidíme jak moc kartami zamíchá následný návrat do minulosti ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin28.12.2020 10:27Berserk #02
  Berserk Deluxe Volume 1, 2/3 - První kniha byla takovým zahřívacím kolem a až zde se dá mluvit o nějakém budování velkého příběhu kolem prakticky nepřemožitelného ústředního hrdiny. Je to však postava hradního pána (The Count), který táhne celý děj značně kupředu, jelikož věřím že jeho démonická forma nedá spát nejednomu milovníkovi béčkových hororů ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin28.12.2020 10:11Berserk #01
  Berserk Deluxe Volume 1, 1/3 - Příběhově docela plytké, jelikož jde v podstatě o dalšího nepřemožitelného hrdinu, který přijde, udělá rozruch, poštve na sebe všechny nepřátele, téměř prohraje, avšak zcela náhodu přesto nakonec vyhraje. Co však stojí za zmínku je kresba, precizní po všech stranách a naprosto vystihující explicitní násilí a utrpení všech poražených ... Za mě 3*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #02: Epidemie - První kniha byla perfektní, nicméně tohle už je spíše takový ten 'meh' průměr, kterého vychází mraky a mraky a absolutně nic si z toho neodnesete. Přesto mě Hitchova série zatím jakž takž baví ač některé dialogy je třeba brát se značnou rezervou (pro představu doporučuji těch pár ukázek tady v databázi) ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin17.12.2020 21:13Útok titánů #01
  Útok titánů #01 - Vzal jsem si to jako čtení do tramvaje a upřímně teda ... no nevm co si o tom mám vlastně myslet. Kresba nápadně připomíná styl Tokijského ghúla, avšak příběhově je to zkrátka zvrácený boj o přežití lidstva v kulisách středověku. Neříkám že mě to úplně nebavilo, ale o pokračování budu ještě hodně přemýšlet. Zatím tedy spíše průměr ... Za mě 3*!
 • Fry
  Flash #06: Když zamrzne peklo - Čistý průměr, jelikož si Williamson postupně buduje základnu pro zásadnější událost, která rozpoutá prozatím neočekávanou válku. Postavy se tak v této knize (jen) pohybují po šachovnici v předem připravených cyklech a až na závěrečný Annual se nic zásadního ani nedozvíme. Nicméně už v příštím díle nás čekají docela velké věci ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin10.12.2020 16:36Krásná temnota
  Krásná temnota - Velmi nepříjemná věc a jeden z nejhorších komiksových zážitků, který jsem kdy absolvoval v tom dobrém slova smyslu. Nevím jestli se k tomu někdy vůbec budu chtít vrátit, ale z hlavy to asi jen tak nevymažu. Tohle je přesně ten titul, který si nedokážu představit pod jinou značkou, než Crwe - letmé prolistováním působí neškodně, avšak zdání krutě klame ... Za mě 4*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje - Obecně je Hitchova Liga Spravedlnosti považována za jednu z nejslabších, s čímž se však prozatím neztotožňuji. Hrdinové od začátku čelí hned několika souběžným útokům (z vesmíru, ze Zemského jádra a také z povrchu) a na zbytečné moudra tak naštěstí není čas, což rozhodně není na škodu ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin30.11.2020 21:09Jak žijí dnes?
  Jak žijí dnes? - underground v pravém slova smyslu. Asi to nedokážu tak ocenit jako RadimNemec, jelikož to na můj vkus byl místy docela velký bizár, nicméně over all je to na studentskou práci asi dobrý. Osobně jsem zvědav za jak dlouho se zapráší i po zbylých výtiscích a také jestli se z toho za pár let stane podobná podpultovka jako svého času Čtyřlístek 666 ... Za mě 3*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Sebevražedný oddíl #02: K zbláznění příčetná - Dokončení předchozí knihy, nicméně ten epizodní formát zkráceného sešitu na úkor originů jednotlivých postav na mě nezafungoval a o to víc vynikají všechny nedokonalosti. Ovšemže je to o řád lepší než předchozí kniha, takže víc už kritizovat nebudu a uvidím jak se to bude vyvíjet... Za mě 3*!
 • Fry
  Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #09 - Na to jak většinu dílů této série kritizuji, tak zrovna tady budu chválit. Autorka opět otáčí směr svého vyprávění, do čela příběhu znovu staví vraždu plukovníka Hughese a rozjíždí komorní lov na čarodějnice, který je však sám o sobě velmi zkorumpovaný. Nemám prakticky žádnou výtku, škoda že to takhle nevypadá celou dobu ... Za mě 5*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Sebevražedný oddíl #01: Černá sféra - Podobně jako v případě Sebevražedného oddílu v rámci New 52 není ani tato znovuzrozená série žádná hitparáda. Navíc než se stačí ústřední příběh pořádně rozjet, bum, je konec, následují epizodní originy postav, hromada alternativních obálek a náčrtky z tvorby komiksu. Takže zatím docela bída ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #08 - První půlka přináší zajímavé zvraty v ději, nicméně druhá polovina knihy se vrací ke klasickému přešlapávání na místě a úplně nejmíň mě na tom baví jakékoliv bojové scény. Doufám však, že se to časem už konečně trochu posune, protože bych moc chtěl najít ten přesah, díky kterému se tahle série stala legendou ... Za mě 3*!
 • Fry
  My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #06: Potíže - Až překvapivě mě zatím tahle série stále baví a každou nově vydanou knihu čtu prakticky v den vydání. Jako nebudu vám lhát, určitě to má svoje mouchy a neduhy klasické shounen mangy, ale (!) nějakým zázračným způsobem to dobře funguje a aktuální zápletka se zabijákem superhrdinů skvěle graduje ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #07 - Série si stále drží svou nastavenou kvalitu a to včetně všech plusů i mínusů. Tím jak se celé volume zacyklilo na jednom místě a autorka nám stále dokola předkládala neúprosné snažení nepřátel vyrovnat se svým rivalům, tak to místy ztrácelo tempo. Nicméně cliffhanger napovídá, že jsme stále teprv na začátku ... Za mě 3*!
 • Fry
  Šílená ze Sacré-Coeur - Začalo to velice slibně, kolem poloviny mě opustilo nadšení původního směru a skončilo to doslova šíleným vyústěním vedoucím až k božskému znovuzrození. Jako upřímně ani nevím jestli mě to vůbec bavilo. Spíše jsem se nechával unášet všudypřítomnou ezoterikou, filozofickou naivitou bez nadhledu a nezměrnou silou zázraků ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin11.11.2020 17:03Bez vlasů
  Bez vlasů - Koukám, že tenhle komiks hodnotí více méně asi jenom administrátoři ... každopádně alespoň mě celá kniha od zpracování, přes příběh až po kresbu velmi příjemně překvapila. Má to jednoduchou formu vyprávění, nosné myšlenky střídají mikrovtípky a dovysvětlující pasáže, celý koncept funguje a je velká škoda, že podobné příběhy nevychází častěji ... Za mě 5*!
 • Fry
  Bleach #24: Immanent God Blues - Střet Arrankarů s Ičigovou skupinkou se nevyvíjí moc dobře, nepřítel je očividně nebezpečnější než kdy dřív a zkušení Sběrači duší pomalu míří k možné porážce. Nicméně tihle protivníci jsou jen záchvěvem větru oproti Grimmjow Jaegerjaquezi, elitnímu příslušníkovi Espády, který ve svém tažení naráží na Ičiga Kurosakiho ... Za mě 4*!
 • Fry
  Watchmen - Strážci - Neodvažoval jsem si to přečíst, dokud nebudu mít dostatečně načteno napříč všemi žánry, a ač mě samotného tohle nosné dílo během těch let dost ovlivnilo, neoznačil bych jej za nejlepší komiks všech dob. Přece jen z dnešního pohledu je to možná až moc ukecané. Nicméně musím ocenit veškeré paralely a přínos komiksu jako takovému ... Za mě 5*!
 • Fry
  Sebevražedný oddíl #04: Výchova a trest - Více méně je to pořád stejně hloupé jako předchozí knihy. Než vám však potvrdím, že tuhle knihu spíše nepotřebujete, stojí za to zmínit že vedle zbytečně podprůměrných originů Harley Quinn a Deadshota se zde koná debut Aleše Kota na zahraniční scéně a no... , první dva sešity jsou ještě dobrý, druhé dva ani tak ne ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin18.10.2020 12:44Alt-Life
  Alt-Life - Kluci pode mnou mě nahlodali, navíc pokud se jedná o filozofický underground připomínající věci od Trystera, nemůže to dopadnout špatně. Nicméně ač vesměs se vším co již bylo napsáno souhlasím, tak to vidím pouze na nadprůměr. Sexu tam mohlo být i míň, nebo se to naopak mohlo v závěru i více zvrhnout. Celkově však nemůžu nedoporučit ... Za mě 4*!
 • Fry
  Ateliér špičatých klobouků #01 - Wau, jsem ohromen ... Ač fantasy obecně moc nemusím, autorce se povedlo vybudovat úžasný svět se zdánlivě jednoduchými zákonitostmi a objevování nových pravidel spolu s Coco mě tedy vyloženě baví. Především výjimečná je však celková precizní propracovanost panelování stránek. Tohle jen tak v nějaké manze neuvidíte ... Za mě 5*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #04: Deus Ex Machina - Sneak-peak z předchozí knihy mě na tuhle etapu příběhu teda zrovna moc nenalákal. Celá zápletka okolo víry a nevyřčených pravd, že bůh je ve stroji jdou totiž zcela mimo mě. Nicméně Tynion IV si s tím skvěle poradil, a i když je to stále průměr, tak to dopadlo lépe než jsem očekával ... Za mě 3*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů - Místy je to až zbytečně ukecané, přesto však dějově stále velmi nabité, kdy jednotlivé střípky utváří daleko rozsáhlejší zápletku než by se na první pohled mohlo zdát. Nicméně stále mi na tom celém něco vadí, nebo možná asi spíše chybí, a tak hodnotím trochu přísněji než většina pode mnou ... Za mě 3*!
 • Fry
  To bylo tvé jméno. #03 - Podobně jako u předchozích dvou knih i k tomuto dílu jsem se dostal až několik měsíců po vydání. Nicméně když pominu problémy s distribucí, tak se stále jedná o výbornou shoujo sérii, kterou mohu s klidem všem bez rozdílu doporučit, jelikož Taki s Micuhou alespoň pro mě osobně tvoří jednu z nejlepších ústřední dvojicí teenage hrdinů ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin8.10.2020 11:39Mera: Proti proudu
  Mera: Proti proudu - Podobně jako kolegové pode mnou už také nespadám do kategorie -teen, nicméně tomuhle typu komiksových příběhů fandím, jelikož každý má právo zvolit si svou vlastní cestu, i když by to znamenalo jít proti proudu. Mera není v tomto příběhu hrdinkou, protože by se tak narodila. Má ale příležitost se jí stát a je jen na ní jak se rozhodne ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin4.10.2020 22:55Tokijský ghúl #14
  Tokijský ghúl #14 - Mohu souhlasit s většinou v tom, že jednotlivé souboje ghúlů s inspektory ÚPG mohou stále působit trochu nepřehledně, ale jasně se musím vymezit proti tomu že by byl finální díl zklamáním. Není a upřímně nechápu ty vlažné reakce lidí pode mnou. Tohle se totiž povedlo, Kaneki si sklidil co zasadil a pro nikoho to neskončilo tak, jak očekával ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin1.10.2020 10:39Tokijský ghúl #13
  Tokijský ghúl #13 - Finále je téměř na dosah a spolu s ním i zklamání nad vyústěním celého dějového oblouku. Nevím co se autorovi tou dobou honilo hlavou, možná to chtěl prostě už jenom ukončit (??), ale po téměř perfektních knihách (#9, #10) můj zájem strmě klesá a mrzí mě, že Kanekiho cesta za spravedlností nakonec vyšuměla úplně do ztracena ... Za mě 3*!
 • Fry
  Pochmurný kraj #06: Hájení - Na tuhle kapitolu jsem se docela těšil. Přece jenom, když se dva kamarádi, nebo v tomto případě kamarádky postaví proti sobě, má to takovou tu pachuť nevyhnutelnosti a zmaru, že nic nebude jako dřív. Nicméně mě to neuchvátilo a na vině je klasicky dělení příběhu do čtyř kapitol. Naštěstí za rok touto dobou už bude po všem ... Za mě 3*!
 • Fry
  Captain America - Steve Rogers #03: Budování impéria - Mě tahle série docela baví. Sice stále platí, že to nejdůležitější je třeba si u čtení domyslet, ale i když tady nevycházejí paralelní řady, tak to myslím funguje docela obstojně. Otázka je jak si vydavatel poradí s následujícím eventem 'Secret empire' (resp. 'Tajná říše'), popřípadě s dalšími sériemi s Capt. A ... Za mě 4*!
 • Fry
  Pokémon - Red a Blue #01 - Ač se ve stádiích Pokémonů jakž takž orientuji, nikdy jsem se nepovažoval za PokeHuntera, nebo jakékoliv jiné označení reprezentující komunitu tohoto celosvětového fandomu. Nicméně jako konzument mangy jsem neodolal trochu prozkoumat tento svět, a ač mě to vyloženě neurazilo, tak se necítím jako cílová skupina ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin17.9.2020 13:50Tokijský ghúl #12
  Tokijský ghúl #12 - Obsahově velmi nabitý díl, který sráží na kolena až poslední dvě kapitoly s absolutně zbytečným vyústěním, které pohřbívá nějaký větší smysl hned tří předchozích knih. Kaneki svým pátráním v tajemné minulosti svých přátel a známých totiž zjišťuje, že jeho cíl vlastně nikoho až tak nezajímá a v pozadí událostí jde všem o někoho úplně jiného ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin14.9.2020 14:02Tokijský ghúl #11
  Tokijský ghúl #11 - Na to jak byly poslední dva díly ukázkově našlapané po akční, ale i dialogové stránce, tak jedenáctá kniha nepřináší kromě smutného osudu Kuro a Širo vlastně ani nic zapamatovatelného. Všechny postavy jakoby zde vycházely ze svých rolí, Kaneki nedokáže ustát vlastní příčetnost a Kótaró Amon se neohlíží za možnými následky svých činů ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin13.9.2020 12:27Gantz #27
  Gantz #27 - V tomto kole se už nehraje na body, ti co umřeli se už nikdy nevrátí a svět pomalu zachvacuje čirá katastrofa. Invaze apokalyptických rozměrů se stává skutečností a už je téměř jisté, že tuhle krizi možná ani nikdo z našich oblíbených hrdinů nepřežije. 'Jestli má svět vážně co nevidět skončit ... tak chci zbytek času za každou cenu ... strávit s tebou' ... Za mě 4*!
 • Fry
  Gotham Central #02: Šašci a blázni - První kniha se mi líbila víc, nicméně to nic nemění na tom, že by tahle série opravdu neměla uniknout vaší pozornosti. Tohle je čistý noir ve kterém umírají vedle občanů Gothamu i samotní policisté a autoři se přesto dokáží tvářit, že jim to je více méně jedno. Navíc celá série má jen čtyři knihy, tak neváhejte a běžte do toho ... Za mě 4*!
 • Fry
  Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji - Tak je to za námi ... a ač mě trochu mrzí, že to neskončilo tak jak Kirkman původně zamýšlel, budu na tuhle sérii vzpomínat v dobrém. Všechno se tak nějak uzavřelo a nemám pocit, že bych potřeboval nějaké sequely, prequely, nebo vlastně cokoliv navíc z tohoto světa. Ale když si vezmu že tuhle sérii čtu vlastně téměř od začátku co jsem začal sbírat komiksy (což už je skoro před deseti lety), tak mě z toho trochu pojímá děs a hrůza. První sešit vyšel před téměř šestnácti lety a zombie apokalypsa pořád nikde ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin27.8.2020 21:47Orange #02
  Orange #02 - Upřímně řečeno, tahle série si zaslouží pozornost (!) každého fanouška japonské mangy. Spolu s komiksovou adaptací 'Kimi no Na wa.' (To bylo tvé jméno.) se totiž jedná o mistrovsky vyprávěný romantický příběh doplněný skvěle vypointovanými sci-fi prvky. Oproti první knize se děj tentokrát točí převážně v přítomnosti a vztahový trojúhelník hlavní trojice hrdinů se začíná pěkně zamotávat. Jediné mínus se tak skrývá v místy až přehnané naivnosti téměř všech postav, které jakoby ani neuměly používat svůj zdravý rozum ... Za mě 4*!
 • Fry
  Živí mrtví: Teď poznáte Negana - Nemůžu říct že mě to nebavilo, ale stejně tak to nemůžu ani s klidem doporučit fanouškům The Walking Dead. Na ani ne osmdesáti stranách je zde v rychlosti převyprávěn Neganův origin, ale k žádným velkým zvratům stejně nedojde. Tohle je příběh člověka, který už před apokalypsou byl prvotřídní k#@&t a jak už všichni víme, zůstalo mu to téměř až do samotného konce. Číst to po sešitech tak to na konci hodím nejspíš do koše, takhle pohromadě to však až takový průšvih není, proto hodnotím průměrem ... Za mě 3*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí - Mám z toho prakticky stejné pocity jako u předcházející knihy. Ač totiž příběh i myšlenka Syndikátu obětí skvěle funguje, nějak mě to jako celek nedokázalo plně zaujmout. Jako největší problém vnímám často až zbytečné monology nad smyslem maskovaných vigilantů, které se stále dokola opakují ve stejných kulisách, ale s jinými hrdiny. Neuškodilo by tomu možná ani trochu více akčních scén a také širší zapojení 'První oběti' do celého příběhového oblouku ... Za mě 3*!
 • Fry
  My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #05: Šóto Todoroki: Počátek - Minulá kniha mě až tolik nechytla a už jsem i začínal zvažovat že se na to vykašlu. Ale jak já nerad ukončuji něco co se pořádně ani nerozjelo, tak se s klidným svědomím můžu poplácat po ramenou, že jsem udělal dobře. Pátá kniha se totiž nese na vlně posledních zápasů festivalu a jak i samotný název napovídá - děj se točí především okolo Šóta Todorokiho, který je mi ze všech postav úplně nejsympatičtější. Navíc té obálce se nedalo odolat a mám hype na další knihu ... Za mě 5*!
 • Fry
  Gotham Central #01: Při výkonu služby - Několikrát to tady padlo, před lety jsem to psal dokonce i já sám a ani dnes tomu nebude jinak - tohle je výjimečně dobrá série. Všechny ty 'zdánlivě' obyčejné případy detektivů ze zvláštního oddělení totiž mistrně mixují typický punc obyčejné detektivky se superhrdinským klišé a staví Batmana do role zavrženíhodného soupeře, který si připisuje všechny úspěchy GCPD. Navíc o scénář se postarali mistři svého oboru Ed Brubaker s Gregem Ruckou a výtvarnou stránku svěřili do rukou Michaela Larka ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fimi: No to já taky, protože se Snyderem mám občas problém a obecně např. u Batmana to šlo od deseti k pěti
 • Fry
  Fry admin28.11.2020 08:03Jak žijí dnes?
  Draco nobilis: Opravdu by to mělo být Fake Fake Fake, viz ten článek co zde sdílel RadimNemec.
 • Fry
  karl173: Ono je to s tohle řadou trochu složitější a nejspíše ještě několik dalších knih Crew v budoucnu také vynechá. V principu jde hlavně o to, že do hlavní linie příběhu je zamícháno až příliš mnoho odboček a tak některé knihy z této série obsahují třeba pouze jedno číslo standardní řady a jsou doplněny vedlejšími odbočkami - např. druhá kniha se zabývá Deadpoolem 2099 ...
 • Fry
  Fry admin27.9.2020 14:40Tankerka #01
  Aby tady zazněly fakta - ta druhá 'Tankerka' plánovaná na říjen, nebude druhým dílem této řady, ale uzavřený příběh z roku 2016.
 • Fry
  Lenny: Tak jsem tě ze všech tebou zmíněných komiksů vyškrtal, nicméně bylo by dobré, kdyby někdo dokázal ověřit, zda-li jsi v tiráži tedy chybně uveden ...
 • Fry
  karl173: Ano, Greg Rucka měl na starosti první čtyři knihy s tím šíleným číslováním, tahle kniha je takovým intermezzem a příště nás už čeká James Robinson, který psal další tři knihy ...
 • Fry
  Darth Raelchi: Je to něco mezi, protože to obsahuje výběr příběhů z úplně jiné série. Rozhodně se nejedná o třetí knihu série My Little Pony - Komiksové příběhy
 • Fry
  Fimi: Mě King docela baví, teda ta Baneova trilogie mi přišla fajn a všichni se mi snaží vnutit že úplně nejlepší jsou teď ty následující knihy točící se kolem zásnub a vztahů se Supermanem, takže se na to asi nevykašlu, ale jinak jo, jakýkoliv Snyder (New 52, Rebirth) mi přijde paradoxně horší. Sovy jsou více méně fajn, ale už si z toho nic nepamatuji, docela mě bavil Rok nula, ale jinak nuda a šeď - obzvlášť příšerný byl Konec hry. Jinak mám doma koupený první sešit i jeho relativní novinky 'Last Knight on Earth', ale moc se mi do toho nechce ...
 • Fry
  cyboy: Teď jsi to vystihnul perfektně, ano, mým hlavním kritériem je zabavení se a nekonečně dlouhé manga série to u mě splňují zcela dokonale. Ale zase taky bych to nečetl, kdyby to bylo úplně o ničem, pro mě je to takový ten seriál u kterého si rád odpočinu. Jenom tvrdím že XY dílů se nerovná hned zbytečná série, např. Naruto má nejkvalitnější část příběhu až za půlkou. Ale zpět k tvé otázce. Vyloženě dějově kvalitní manga, která by splňovala tvé kritéria není snad žádná, každá dlouhá série dříve či později upadne.

  I ti Živí mrtví, kterým dáváš u posledních knih 5* už nejsou to co bývali a ne že ne. Komiksy obecně jsou spíše o tom 'zabavit se', opravdu kvalitních komiksů jsem, za téměř deset let co aktivně čtu toto médium, přečetl tak do deseti, ale to už se bavíme zase o něčem jiném.
 • Fry
  Fimi: Manga je jako seriály, taky jsou tam epizody o ničem, ale dobré manze / seriálu odpustíš všechno a jsi rád za každou další kapitolu / epizodu :)
 • Fry
  Vy asi nechápete, že kouzlo mangy spočívá právě v tom být v daném světě co nejdéle, soudit kvalitu podle počtu dílů je kravina. Navíc délka série většinou odpovídá o její oblíbenosti.
 • Fry
  Fry admin15.4.2019 08:32Marvel 1602
  ad. WildBearovo hodnocení: Na základě podezření, že se opravdu jedná o hodnocení pouze za účelem zdiskreditování nového vydání bylo hodnocení odstraněno.
  Pokud se však WildBearovi přestalo 1602 líbit a z původních 4* u UKK verze chce nyní hodnotit 2* má na to plné právo.
  Nicméně by neměl hodnotit verzi, kterou nemá a ani vlastnit nechce, jak sám ve svém příspěvku zmiňuje.
 • Fry
  Fry admin5.3.2019 21:04Gantz #22
  Nerad se pouštím do těchto 'komiksových diskuzí', ale tentokrát asi udělám výjimku, protože nemůžu s cyboyem tak úplně souhlasit ...
  Ano, chápu veškeré připomínky k této sérii, má to hromadu výplňkových dílů plných citoslovcí, autor určitě ani sám nevěděl, kam celou sérii směřuje a určitě to není manga, která by byla nějak převratná svým nápadem, myšlenkou, zpracováním nebo whatever ... Ale zcela nekriticky mě třeba zrovna tato série i přes veškeré 'nedostatky' stále baví a vím zcela přesně, že v jedenáctém díle Izumi vyvražďoval japonské obchodní centrum, pamatuji si, že ve třetím dílu začala v pořadí druhá Gantzova mise a stejně tak si dokáži vybavit, že v sedmnáctém díle Kurono zběsile sbíral body aby mohl oživil svou milou.

  Netvrdím tady, že je tato série 'zázrakem' nutným pozornosti, nicméně se jedná o zcela průměrnou akční jízdu, na kterou se vždy těším, jelikož si u žádného dílu nemůžu být stoprocentně jistý, kam autor ještě dokáže zajít a co všechno je schopen vymyslet. Na rovinu ... je to sračka, ale je to sračka, u které se dá absolutně vypnout, což je přesně to, co po náročném dni plném projektů do školy od této série / žánru chci.

  Navíc si myslím, že každý po XY letech sbírání komiksů si dokáže najít to svoje a dobrovolně se netrýzní čtením něčeho co ho nebaví. Taky nečtu všechno ... Útok titánů - absolutně mě to nezaujalo a to jsem si na to ani nepotřeboval přečíst první volume. A stejně tak se to dá aplikovat i na evropské / americké komiksy. Pokud nebudu chtít chodit daleko, tak třeba ač velmi vychvalovaný Prsten Nibelungův prostě není komiks, který bych si chtěl přečíst a to to může být dobré jak chce.

  Komiksy / knihy / filmy ... všechno z toho by se dalo aplikovat na tvrzení "prodává se to, o co je zájem" a je jedno jak moc velká sračka to je. Prostě těch opravdu kvalitních věcí napříč žánry i médii je prostě málo a pokud chceš číst fakt jen ty zásadní věci, neměl bys nejspíše číst skoro nic ...
 • Fry
  Fry admin14.3.2013 16:22Americký upír #01
  Azalin: :D Asi tě zklamu, ale "Amerického Upíra" nemám v plánu kupovat :)
 • Fry
  Fry admin18.2.2013 07:10Punisher IV.
  Mind Reader: Nijak extra nespoileruju, ale pokud máš jiný názor, tak to prostě nečti :D.
 • Fry
  merhyx - Ty neumíš číst? :D Pod tvým příspěvkem je to vysvětleno.
 • Fry
  Kapis: Já ti nic nevyčítám, ale nechci být s tebou ve při, chci jen abys mě chápal takového jaký jsem.
 • Fry
  Kapisi, Kapisi ty se asi nikdy semnou nesmíříš, že ano? Já tvoje komenty čtu, narozdíl od tebe a nedělám krky, že si někde napsal něco co podle mě není pravda. Jinak čistokrevná noirovka je pro mě "Sin City", jen tak pro zajímavost.
 • Fry
  Fry admin18.1. 17:05Publicistika
  GWB: Rád bych si to přečetl, ale kvůli jednomu článku se mi teda Reportéra předplácet nechce :)
 • Fry
  JIK: Nejedná se o chybu, ale o řazení dle originálu, varianta A odpovídá knize I. a varianta B knize II.
 • Fry
  Fry admin15.1. 22:40Pindárna
  Hawwwran: já jsem hlavně zvědav, kdy mi doručí to druhé volume Hellsinga, které jsem si obědnal před měsícem (:
 • Fry
  Fry admin15.1. 19:11Povinná četba
  Tohle tady někdo v minulém roce řešil - Fangs / Tesáky vyjdou v únoru u CooBoo (Albatros Media) ...
 • Fry
  Darth Raelchi: Tom a Péťa vyřešen :)
 • Fry
  RadimNemec: Ono toho možná bude víc, odkaz jsem odstranil úplně, už nějakou dobu máme varianty :)
 • Fry
  Fry admin28.12.2020 17:22Pindárna
  seneke: Myslím to samozřejmě profesně (aka jak dlouho aktivně čtu / sbírám komiksy) ... ještě tak měsíc a oficiálně budu slavit 10 let tady na CDB ...
 • Fry
  trudoš: Tak teď už by to mělo být opraveno :)
 • Fry
  Fry admin28.12.2020 09:35Pindárna
  Seneke: a co se týká čtení sérií až do konce, tak na to už jsem trochu starý, respektive nemám čas na to číst úplně všechno až do konce :)
 • Fry
  Fry admin28.12.2020 09:32Pindárna
  Scaleo1: Co se týká posledního story arcu, tak to adresuji k Beachi (tam poslední story arc začíná tuším 49 knihou, nebo tak nějak) a co se týká mého názoru na Berserka, tak upřímně, tobě může být úplně jedno, kde v sérii skončím. Nevm jak ty, ale Fimiho osobně znám, znám jeho vkus a hlavně vím z jakého důvodu končí s různými sériemi, takže to, že je ideální skončit vol. #16 je tip pro něj a pro mě, jelikož toho daného youtubera sleduji už nějaký pátek a s jeho názory se ztotožňuji, ty si to klidně čti až do #40 :)
 • Fry
  Fry admin26.12.2020 20:22Pindárna
  seneke: No jasný, ale stejně tak jako u Berserka i u Bleache se říká, že aby si člověk nezkazil chuť, tak je třeba vynechat poslední story arc.
 • Fry
  Fry admin26.12.2020 20:10Pindárna
  seneke: Já to samozřejmě vím, ale tak to neznamená, že někteří autoři své mangy ukončili daleko dříve, nehledě na redakci :)
 • Fry
  Fry admin26.12.2020 17:22Pindárna
  Fimi: Spíše stejné jako 100+1 díl každé druhé mangy :) Kentaro Miura zkrátka nevěděl, kdy má skončit ... každopádně uznávám, že tím trpí vícero sérií
 • Fry
  Fry admin25.12.2020 22:16Pindárna
  Gmork: tak to já spíše koukám po streamovacích službách ... například 'Aerovod' mohu s klidem doporučit
 • Fry
  Fry admin25.12.2020 22:13Pindárna
  Fimi: protože co se mangy týče sleduji jednoho zahraničního manga haul youtubera / recenzenta a věřím tomu že po vol. 16 je to už jen nastavovaná vata ... údajně #16 perfektně zakončuje příběh a není třeba v sérii pokračovat ... pokud si tedy nechceš zkazit chuť a přehodnotit na celou mangu názor :)
 • Fry
  Fry admin25.12.2020 20:02Pindárna
  Gmork: Pěkné, myslím že co se počtu dárků týče, tak zatím vedeš :) cením Psí ostrov na DVD, já se něch už nějakou dobu chystám, ale času je málo ...

  seneke: Crying Freeman je srdcovka, hlavně kniha 2 finále Togoku Óšu je guilty pleasure. Berserka #03 dneska začnu číst v rámci té mojí první Deluxky

  Fimi: Jojo, bude toho docela dost, postupně budu doplňovat, ale počkám si, až se to trochu zase slevní, za některé knihy Berserka jsou docela velké pálky ... nicméně jsem zatím přesvědčen, že ho budu sbírat jenom do volume #16, což je tuším v šesté deluxce :)
 • Fry
  Fry admin25.12.2020 09:41Pindárna
  Taky vám přeji krásné Vánoce, tak šup, pochlubte se, co jste si nadělili ... já už si komiksy moc nenaděluji, protože si je dávám celý rok, ale tak alespoň ten Hellsing Deluxe Vol. 1 na mě pod stromkem čekal.

  Fimi: Jinak Hellsing Deluxe Vol. 2 už je na cestě a první deluxku Berserka už mám rozečtenou a jsem spokojen
 • Fry
  Fry admin24.12.2020 12:42Pindárna
  Darker: Myslím že v tomto můžu odpovědět za Zacka, nová verze bude pro všechny od 1.1.2021 :)
 • Fry
  Fry admin17.12.2020 20:36Pindárna
  Fimi: Shodou okolností jsem zrovna dneska četl Vol.1 ... no a jako nevm, asi to nebude úplně špatný, ale kdo ví, kresba mě moc nebere a zápletka je docela bizár teda
 • Fry
  Zack: Ale ti přece jsou zakázaní, dohlíží na to PES !
 • Fry
  trudoš: Je to tam :)
 • Fry
  Fry admin12.12.2020 18:30Sběratelský klub
  Fimi: Tak jsem si dneska objednal Hellsing Deluxe Volume 2, jelikož na Bookdepo klesla cena na krásných 920,- ... každopádně nevm kdy to budu číst
 • Fry
  Zack: Star Wars mě upřímně zajímá, zbytek jde mimo mě
 • Fry
  Fimi: Ale hlavně nás čeká záplava Star Wars filmů a seriálů:
  - Rogue Squadron, Rangers of the New Republic, Ashoka, Andor, Visions, Lando, Obi-Wan Kenobi, The Acolythe, The Bad Batch a A Droid Story
 • Fry
  Fry admin5.12.2020 21:46Pindárna
  Draco: já nevm, to jsem nemohl nikdy napsat !!
 • Fry
  Fry admin5.12.2020 21:46Pindárna
  seneke: Přesné termíny mangy od Crwe jsou na leden / únor na jejich facebooku, zbytek je čistě orientační (obzvláště co se týká věcí zařazených na poslední den v měsíci)
 • Fry
  Fry admin5.12.2020 07:25Sběratelský klub
  Fimi: no to je nádhera! Už mám doma Berserk 1 a Hellsing 1, ale dostanu to až na narozeniny / Vánoce, takže zatím ne, ale předpokládám, že minimálně toho Berserka budu chtít přečíst co nejdřív, ať vím jestli má smysl jít i do těch dalších volume.
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 14:13Povinná četba
  Fimi: a pak je tady taky ten fakt, že 90% čtenářů mangy všeobecně je -teen a když ne to, tak podobně jako já v kategorii do třiceti let.
  Navíc musíš brát v potaz že se vydává to, co má anime, co má úspěšné anime, tak jde doslova na dračku. A jo, pak to musí být také ideálně něco co aktuálně frčí.
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 13:30Povinná četba
  Fimi: vždyť to píšu asi dva komentáře pod tebou, navíc Naruto a Bleach jsou trochu jiné projekty.
  Mám pocit, že pokud by nezačaly vycházet v té době, kdy vycházet začaly, tak dneska by se do nich Crew už podle mě nepustila ...
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 12:50Povinná četba
  no on by tady nemohl vyjít (zatím) Urasawa vůbec, protože tam jsou tuším dle J. Pavlovského podmínky takové, že buď se bude vydávat od jeho prvotiny, nebo vůbec.

  Pluto sám o sobě by podle mě kdyby to šlo, tak by vyjít mohl, je to krátké, je to poctivá práce a pokud se chytne Berserk, není důvod proč by se nechytl Pluto
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 11:58Povinná četba
  seneke: Nemám k tomu co říct, je smutné že něco takového je pořád vlastně aktuální a to je Astro Boy z kolikátých (?), 50tých let minulého století ...
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 09:36Povinná četba
  Pluto je naprosto parádní zážitek, je to tak dobré, že si celý příběh musím dávkovat po částech, protože najednou by to bylo moc velké sousto. Osobně mě vzalo za srdce právě hned první volume, obzvláště pak jeho druhá půlka zaměřená na Brau - 1589. Nicméně ono to eskaluje prakticky každým volumkem. Nesmíme však zapomenout ani na sektu nenávidějící roboty - otázka rovnosti robota a člověka je v této sérii jedním z klíčových témat a skvěle parafrázuje současný svět, ve kterém si stále nejsou všichni rovni ...
 • Fry
  trudoš: Opraveno :)
 • Fry
  Fry admin23.11.2020 10:26Povinná četba
  Fimi: Girl from the other side mám v plánu, už jsem četl první volumko a je to paráda, Dorohedoro nemám :)
 • Fry
  Fry admin23.11.2020 09:29Povinná četba
  seneke: vidím že si prošlapáváš cestu k příběhu, díky kterému Urasawa vytvořil sérii Pluto ... to bych mohl časem přihodit do povinné četby, pokud to nemáš v plánu ty :)
 • Fry
  Tak jsem se všemi těmi rozměry u druhých a třetích vydáních Sin City prohrabal, projel jsem i oficiální podklady od Comics Centra a upravil jsem na stejné rozměry:
  - 159 x 235 mm (pevná vazba, 2. a 3. vydání)
  - 154 x 230 mm (paperback, 2. vydání)

  - 158 x 235 mm - tyto rozměry by mělo mít nové 4. vydání dle nakladatele
 • Fry
  trudoš: Jako vždy skvělá práce, opraveno !
 • Fry
  Fry admin14.11.2020 16:00Sběratelský klub
  Nicméně tak či onak už toho mám vybráno asi i dost, možná ještě něco přikoupím, ale když už, tak spíš něco co mám třeba už dlouho na wishlistu :)
 • Fry
  Fry admin14.11.2020 15:58Sběratelský klub
  Fimi: O tom vím, mydlím že Darth Raelchi aka Karel mi o tom kdysi něco říkal, ale jak je to už docela stará vykopávka tak se mi do toho upřímně moc nechce :/
 • Fry
  SomeOne: vyřešeno, opraveno
 • Fry
  Fry admin11.11.2020 23:37Sběratelský klub
  Fimi: Sleduju vývoj ceny, zatím se točí okolo 1 000,- tak moc nespěchám, snažím se teď před Vánoci i něco ušetřit (:
 • Fry
  Fry admin9.11.2020 18:24Sběratelský klub
  Hawwwran: Tak to máš za mě velký palec nahoru, Simonsonův Thor je paráda, snad si ho taky někdy celého přečtu.
 • Fry
  Fry admin8.11.2020 20:23Povinná četba
  Fimi: Však to nevadí, už máš z toho nějaký dojem po prvních pár dílech, tak proč ho nesdílet s ostatníma :)
 • Fry
  Fry admin8.11.2020 15:25Povinná četba
  BEASTARS

  Příběh postavený na kontrastu dvou navzájem rozdílných skupin - masožravců a býložravců. Jedni mají předsudky vůči druhým, druzí se naopak musí někdy až přetvařovat vůči prvním.

  Svět nám moc dobře známý, nicméně v kulisách zvířecích hrdinů studujících na střední škole, jenž tráví čas v různých zájmových kroužcích, snažící se podpořit vzájemnou solidaritu mezi oběma skupinami. Jenže alpaca jménem Tem je zabita neznámým masožravcem přímo na půdě školy a rozdíly mezi těmito skupunami se stále více prohlubují. A co víc hlavním podezřelým se stává šedý vlk Legoshi, který by však nebyl schopen ublížit ani mouše. Dokáže si však udržet tvář, když v pozdních večerních hodinách narazí na králici jménem Haru, jenž v něm probudí základní vlčí instinkt.

  Celá série čítá 21 svazků a rozhodně slouží jako ideální materiál k možnému rozbití stereotypního vnímání světa.
 • Fry
  trudoš: Tak zkompletováno, díky moc !!
 • Fry
  trudoš: Zatím jsem upravil Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01, Comicsové legendy #05: Barbar Conan #02 a Comicsové legendy #15: Barbar Conan #03
  - zbytek doplním později, tak poprosím o chvíli strpení :)
 • Fry
  Fry admin31.10.2020 21:24Povinná četba
  seneke: Kamuye znám, nečetl jsem jsem, ale slyšel jsem ... prý je to hodně dobré a má to z každého možného žánru něco :)
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 23:32Sběratelský klub
  Fimi: Koukal jsem, Nausicca mě zaujala jak tady o ní psala P.G., pak ještě ta Drifting Classrom.
  Lemire mě nějak nebere, stejně tak ten nový Batman ... no a Mistera Miraclea mám, to už jsem ti psal cca před měsícem (:
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 13:40Sběratelský klub
  to all: Náš ADMIN tým má v plánu si trochu pohrát s aktuálními daty a porozházet (většinou sběratelské verze komiksů) do samostatných karet např. po vzoru Znovuzrození.
  - máme už nějaké tipy - Ú.P.V.O. #02 (limitovaná edice), SE7DM (limitovaná edice), Aargh má od 10 čísla variantní obálky a nejspíše i další komiksy, které už možná upadly do zapomnění.
  no a nás zajímá, jestli je to pro Vás, sběratele vůbec co k čemu, nebo v tom nevidíte smysl a myslíte že to má smysl pouze pokud je odlišné ISBN ?
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 10:32Sběratelský klub
  Fimi: Asi máš pravdu, uvidím no ... přemýšlím právě co si ještě doobjednám, protože mi vychází na prosinec vedle Vánoc i narozeniny a rozhodně je z čeho vybírat.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1111 (cca 289051 Kč)
Mám: 1620 (cca 450701 Kč)
Chci: 69 (cca 20674 Kč)
Sháním: neveřejné
Nabízím: 3 (cca 888 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0