DEmnoG [mecenáš]

DEmnoG

DEmnoG
M DEmnoG | 23.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

to SlouzimStarymPsum: Tlesk-tlesk-tlesk, trefně s nadhledem pobavilo.

to cyboy: Prosím tě, tvoji reakci jsem zaregistroval a za mne bude dobrým řešením přestat mlátit prázdnou slámu. Věz, že tvá hodnocení a tvůj názor respektuji, neboť jsi si knihu koupil, přečetl a tím pádem jsi si za mne koupil lístek a právo komiks hodnotit. Druhou věcí je, že styl tvých komentářů ke komiksům je mi milý a tvá vytrvalost, přehled a rychlost četby je úctyhodná. Na edici 21. století od Academia mrknu:).

DEmnoG
M DEmnoG | 22.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Gmorka neberte prosím vážně. Snad alespoň něco ví o evropském komiksu, kterým dobrých sedm let zamořuje česká komiksová auditoria😊.

Jeho prvním problémem je ze získaných informací vyselektovat podstatu. Proto píše, že Comics Centrum plánuje kolosálku Krajiny půlnočních stínů. Ne, neplánuje. Proto píše, že překlad Hvězd musel trvat měsíce. Ne, nemusel. Proto píše, že tiskárnu je potřeba zabookovat měsíce dopředu. Ne, není to potřeba.

Jeho druhým problémem je získané informace zařadit do logické struktury. Proto v pohodě v diskuzní sekci ke komiksu "A zrodí se hvězdy..." píše co podle něj vydá nebo nevydá pan Vybíral tento rok a v jaké úpravě. Proto ve stejném vlákně píše o FB Comics Centra, srovnává česky vydané komiksy s nabídkou a cenami komiksů na polském knižním trhu a ignoruje fakt, že Poláci mají trh čtyřnásobně větší, než Česká republika. Matlá do sebe své domněnky, polopravdy, kusé informace a hněte z toho velké, smradlavé hovínko, do kterého radostně plácá😊. Styďte se pane Gmorku! Sám sebe si zafekálňujte jak chcete, ale berte prosím ohledy na společnost kolem Vás.

Takže opět nekoncepčně vstupuji do vlákna a opět vyvažuji vesmír.

Comics Centrum vydalo na svém FB video, ve kterém oznamují, že vzhledem k deseti týdennímu nouzovému stavu v ČR, výjimečně kolosální knihu „A zrodí se hvězdy...“ budou prodávat na svém e-shopu. Vysvětlují proč a za jakou cenu. To je rozdíl v porovnání s předchozími kolosálkami, u kterých se po uzavření objednávek kolosální kniha prodává pouze u prodejců třetích stran. Na konci zmíněného videa Václav Dort mluví o dalším vydání Krajiny půlnočních stínů, která je vyprodána (třetí vydání vyšlo v roce 2015).

Václav Dort doslova říká:
„Ano, rádi bychom udělali další vydání a uvidíme, v jaké bude podobě. Letos samozřejmě nikoliv, ale na příští rok s ním v podstatě počítáme, takže se můžete těšit a můžete nám i napsat, v jakém formátu by se vám líbila. Jestli ve stejném, aby se hodila k „A zrodí se hvězdy…“ nebo jestli byste dali přednost formátu malému.“

V diskuzi pod postem od Comics Centra zazni:
Formatove by to bylo jako jsou kolosalni knihy, Drsna skola, Darebak...

Co z toho vyplývá (tento odstavec je doufám pouze pro Gmorka):
1) Comics Centrum by v roce 2021 rádo vydalo čtvrté vydání Krajiny půlnočních stínů. Počítají s ním, ale není 100% řečeno „vydáme to.“
2) Jaký bude mít případné vydání Krajiny formát je ve hvězdách.

DEmnoG
M DEmnoG | 16.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Píšu pro Comics Centrum infočlánky (za milióny, říkal to Walome), takže nejsem ani náhodou objektivní, byť bych si rád myslel, že ano:).

DEmnoG
M DEmnoG | 16.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Ty brďo, přijdu si jako v čekárně u lékaře.
Jeden dědek huláká, jak to zdravotnictví stojí v ČR za prd a že jeho dcera, která žije v Švýcarsku má lepší lékařskou péči (celoživotní stěžovatel), druhý mluví o politice a ekonomice (amatérský ekonom a politolog), třetí šeptem dodává, že tohle je plán iluminátů a nejlepším řešením je víčko sava po ránu (muž víry), čtvrtý mluví o tom, že k lékaři nechodí a ignoruje fakt, že sedí v čekárně u lékaře (to je prostě idiot), pátý závistivě sleduje těhotnou paní, které přeskočila frontu (ignorant), šestý říká, že za něj je to docela fajn systém a sedmí dřepí a trpí (to jsem já).

Na ComicsDB bych byl rád, kdyby byla řeč o (ne)kvalitách Hvězd a ne tohle tlachání o prdu bez fokusu na titul. Takže je jasné, že se též pustím do tlachání o prdu bez fokusu na titul a je mi z toho už teď stydno. Co se dá dělat, vesmír je třeba vyvážit:).
_ _
Kolosální knihy od Comics Centra:
Tvrdí Comics Centrum, že kolosální knihy jsou mistrovská komiksová díla? Ne, jsou to komiksy, které Comics Centrum chce vydat, protože se jim líbí. Jsou si jistí, že jde o titul, které si lidi koupí? Ne, proto je vydání kolosální knihy podmíněno platbou dopředu. Zaplatili lidi za Hvězdy? Ano. V čem že je problém?
_ _
Cenotvorba Comics Centra:
Základem každé firmy je generovat zisk. Do střev Comics Centra nevidím a pochybuji, že někdo z Vás ano. Ze vzdáleného pohledu vidím, že jejich maximum je 40 titulů ročně, které je musí uživit. Není to moc, není to málo. Líbí se mi, že své komiksy prodávají na přímo (nejsou závislí na distribuci), libí se mi startovní slevy nových titulů a libí se mi Black Friday. A zdá se, že jim firma funguje. Takže cenotvorbu mají nastavenu dobře.
_ _
Portfolio Comics Centra:
To fakt vidíte jen Tomb Raider, Svět Artefaktů a Hellboy Universe? Co Myší hlídka, Prsten Nibelungův, Rváč, Grandville, Vitr ve vrbách (není komiks, ale beletrie)? Co třeba z toho roku Bestie Burdenské, Moonshadow nebo Labyrint? I tohle Vám přijde jako zlovolný kalkul😊? Z toho co vidím, tak prostě Comics Centrum vydává, co se jim líbí a o čem si myslí, že by se mohlo čtenářům líbit.
_ _
Zklamání z komiksů:
Recenzím krutě načteným lidem se zaměřením na příběh, jako Cyboy, vcelku rozumím. Kombinace načtených/zhlédnutých tisíce filmů s dobrou pamětí u uživatele vygeneruje vnímání pár scenáristických patternů, které se v odlišných kulisách opakují. Objevit něco nového a objevného je potom malý zázrak. A tak to prostě je, výjimečná díla typu Watchmen nebo Luther Arkwright prostě nevznikají každý den. Trvá to:). Takže Cyboyi, o svůj čas budeš a prostředky budeš "okrádán" čím dál tím více. Nebo můžeš vystoupit z řeky a pustit se do jiného druhu "výživy." Mne teď nadchla edice Crossover od Argo.
_ _
Hodnocení komiksů na ComicsDB:
Yop, tohle je bolavá pata libovolných uživatelských databází s hodnocením. Je jedno, jakou použijete metriku (procenta/deset nebo pět hvězd), málokdo celý interval využívá. Tři hvězdy by měli být průměr = dobrý kus😊. Tady má data Zack, jak si vede ComicsDB.

DEmnoG
M DEmnoG | 29.11.2019 | Legendy o Myší hlídce #03

V těsném sledu jsem jsem přečetl knihu Jak umírá demokracie, viděl jsem Nabarvené ptáče a Jokera a musím říci, že po nákulu deprese jsem rád vešel do světa Myší hlídky. Některé bajky mne bavili tuze, některé méně, každopádně mne Myší hlídka potěšila.

DEmnoG
M DEmnoG | 29.11.2019 | Requiem: Upíří rytíř #02

I u mne spokojenost. Mills mne baví (Slaine, Judge Dredd).

Ledroit má fantasticky pracnou kresbu, u které mi vadí pouze její přeplácanost a to, že komiks podle mne nefunguje jako komiks, ale jako sled ilustrací. Ty tuny detailů v každém panelu jsou ohromující. V tomhle mi připomíná Ledroit raného Bisleyeho, Fabryho nebo našeho Gruse (Nitro), dokud nezačali kresbu rozumně zjednodušovat. A myslím si, že Ledroit na pornostránkách zásadně vyhledává "puffy nipples" a teprve potom začne honit.

Nu a zvolit jako překladatele Kopřivu je za mne dobrý krok. S nadsázkou se dá říci, že pár dialogu a názvosloví si mohl vytáhnout z jeho Asfaltu.
_ _

Co se mi zamlouvá je formát a papír, co se mi nelibí je absence přebalu a jako tradičně plátěné záložky. Crwáci, já se těch Magic kartiček na nočním stolku díky Vám fakt nezbavím.

DEmnoG
M DEmnoG | 11.4.2019 | Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí

to Fimi: Jsem krutým vládcem všehomíra, co se dá dělat. Ale vážně, nepočítal jsem s tím, že tolik lidí, kteří do Comics Centra přijdou na Hellboy Day, nebudou mít Facebook na mobilu. Pro mne je přirozené mít v mobilu maximální množství komunikačních kanálu. Jiná možnost, jak soutěž provést mne nenapadla, jestliže jsem se chtěl vyhnout všeobecnému řevu nebo házení správných odpovědí do klobouku. Jeden i druhý případ by byl časově a logisticky neúnosně dlouhý. Přednáška měla být na 15–20 minut a já jsem se dostal na 27. Velmi špatný timing z mé strany! A kdyby do toho vstoupila soutěž bez FB, tak jsme na 50 minutách. A to tam lidi vystojí důlek:).

Ale možná by stálo za to koupit si SIM kartu a nechat lidi posílat SMSky. Co myslíš? Bylo by to schůdné řešení?

DEmnoG
M DEmnoG | 11.4.2019 | Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí

to Fimi: Neměj obavy, jednoho dne se z Bažináče stane zemský elementál a tvá moc vyroste do nebes:).

DEmnoG
M DEmnoG | 10.4.2019 | Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí

to Fimi: Inu, Cyboy je vysoce výkonný, systematický a produktivní. V porovnání s ním jsi holt pomalý stromeček:). Já jsem si zvykl na spánek 6 hodin, takže můj den má 18 hodin, ve kterých buď stavím chrám (Saint-Exupéry) nebo se bavím. Je to fajn styl, ve kterém přes den energii průběžně doplňuješ = nevymlátíš se nesmyslnou činností.

DEmnoG
M DEmnoG | 6.3.2019 | Gantz #22

to cyboy: Tlesk-tlesk. Už léta čtu na comicsdb.cz tvé komenty, protože jsi tak naboostovaný, že obvykle komiks přečteš kurva rychle a tvoje komentáře mají hlavu a patu. Jestliže jsi to nepoznal, tak tě právě balím a rád bych tě poznal!

DEmnoG
M DEmnoG | 29.11.2019 13:33 | Pindárna

to Draco: Nenech si vrtat hlavu a kup je. Dnes mi prislo sedm chybejicich Star Wars Omnibusu (ty dva, co jsou out jsem si pred lety koupil). Kniha je to prakticky neznicitelna. Kdyz budes chtit, tak je za tri-ctyri roky prodas klidne za petikilo. Disney do toho slape, brand SW supporti novymi filmy a serialy. Star Wars sve kupce mit bude. Za tech v prepoctu necelych 15 USD se o SW Omnibusech da i rici, ze je to investice.

Jako nenarocnou rychlovku pred spanim, kdyz potrebujes snizit vykon hlavy, podle mne poslouzi. Otestovano vcera na Boba Fett.

DEmnoG
M DEmnoG | 23.11.2019 21:31 | Pindárna

to Fimi: Tak komiksy čteš teprve šest let, takže to máš první krizi. Za mne -> vyber si série, co tě oslovují a prodej u čeho víš, že to nebudeš číst podruhé. Samosebou hraje roli, zda nejde o pěkné knihy, takže ti činní potěšení je mít v knihovně. Jednoduše přestaň tak dupat na plyn a uber.

Ad čtečky: Když jedu na dovolenou, tak si kupuji na Kindle knihy, které jsou na jedno použití. Například tebou zmíněný Kotleta. Lepší, než si zmenšovat prostor v kufru.

DEmnoG
M DEmnoG | 23.11.2019 21:19 | Pindárna

to George Walker Bush: Skoro jako Walome. Walome je bonusově bojovník proti systému. Což se projevuje tak, že zmíněný tablet od O2 na splátky neplatí, protože píchá na nenažrané korporace, zásadně si nevybírá poštu, protože ta líná kůže pošťačka mu ji nenosí a až po něm půjde svině exekutorská, která žije z neštěstí ostatních, tak ji kurva kopne do prdele. Takhle to teda říká:).

to Hawwwran: Třeba zrovna někdo dvacet booků koupil:).

to Zack: Takže už přečteš deset komiksů za rok:)?

to Fimi: Přestat číst komiksy je za mne stejné, jako přestat číst zcela, přestat sledovat filmy, přestat chodit do divadla nebo si hrát. V kostce jde prostě jen o to, jak moc tě to co děláš baví. Jestliže tě komiks baví méně, dej si pauzu. To, že čteš komiksy tě přeci nedefinuje jako osobnost. S klasickými US superhrdiny jsem skončil před zhruba deseti lety, protože mne z části tebou zmíněných důvodu nebaví a nechybí mi. Komiks nejsou jen superhrdinové:).

DEmnoG
M DEmnoG | 22.11.2019 13:25 | Pindárna

to Ozymandias: Jsem alergický na generalizování ve stylu "všude" a "nikde." Takže jsi se mi včera jevil jako fajn fackovací panák. Jestli ti to pomůže, tak si mne představ jako bědaratého kluka ve věku 22 let, který žije s rodiči v prdelákově (vedle Franty) v panelákovém 2+kk, svoji postýlku má v obýváku, intenzivně studuje vysokou školu života a je na pracáku. Na splátky si koupil od O2 tablet Lenovo (ten platí z dávek), na ploše má usměvavého Tomia a Václav Klaus ml. je jeho kámoš, protože na FB mu dal like na comment:). Nasraný 24/7 jede FB, novinky.cz, parlamentnilisty.cz a někdy omylem comicsdb.cz, kde se vysmívá lidem. Neber mu prosím jeho radost, nic jiného v životě nemá. Ale věří, že SPD a Trikolora v tom konečně udělají v pořádek a on budu NĚKDO!

to Zack: Ani hovno!

to Draco: Ten klučík vypadá jako kombinace mne a tebe. To nic nemění na tom, že jsi odrzlé děvče a budeš hořet v pekle.

DEmnoG
M DEmnoG | 21.11.2019 15:24 | Pindárna

to Ozymandias: Co pro tebe znamená "Providence skoro všude vyprodaná?" Kouknul jsi se u vás v prdelákově do knihkupectví a zjistil jsi, že Franta Providence nemá? A za kopečkem v prdelákově číslo 2 Pepa též nic:)?

www.martinus.cz
/www.nejlevnejsi-knihy.cz
/www.librum.cz
/www.seqoy.cz

DEmnoG
M DEmnoG | 14.9.2018 09:59 | Sběratelský klub

to Draco: abys nehladověla a nečetla jen plky od Kapise, tak ti posílám dobré slovo - čokokoláček. Dobrou chuť:).

DEmnoG
M DEmnoG | 27.7.2018 12:45 | Pindárna

to Kapis: A já si myslím, že každý čtyřicátník v posledních 150 letech má dojem, že za jeho školních let bylo vzdělání kvalitnější, všechno bylo jednodušší, levnější, zelenější a všichni museli víc dřít, než ti dnešní flákači. A přitom to byli stejní hovada, jako dnešní teens. Těším se, až v sedmdesáti budeme sedět v parku a shodneme se na tom, že za našich mladých let ty holky měli kozy plnější a zadky kulatější:).

DEmnoG
M DEmnoG | 17.4.2018 20:38 | Sběratelský klub

to Draco: Pokračuj a budeš muset Heydricha kojit do školních let. Což povede k tomu, že své kozy budeš moci používat jako boa:).

DEmnoG
M DEmnoG | 14.4.2018 11:26 | * Připomínky a návrhy

Zdar Zacku, šlo by do profilu uživatele nahodit, jak v kterém roce volil ve Fabula Rasa (jestliže volil:))?

DEmnoG
M DEmnoG | 20.12.2017 11:07 | Pindárna

to Draco: Precti si konecne Doom Patrol.

DEmnoG
M DEmnoG KOUPÍM9.12.2019

Zdar, koupil bych za 700 Kč v Praze první a druhý díl Zpráva pro Adolfa.

Vím, že na megaknihy.cz mohou oba díly koupit nové za 1.120 Kč, ale to se mi fakt nechce dávat:). Manze jsem stále nepřišel na chuť a krutě se mi nelíbí CZ titulka.

Takže hledám někoho z Prahy, kdo koupil, přečetl, docela se mu to líbilo, rád si v knihovně uvolní místo a za 700 Kč pošle dál.

demnog@seznam.cz

Aktivita

Naposledy přihlášen: 15.11.2020 13:47
Komentáře u comicsů: 616
Hodnocení comicsů: 580
Příspěvků ve foru: 847

Sbírka (z CDB)

Četl: 1121 (cca 347235 Kč)
Má: 1409 (cca 461175 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné