Toe [admin]

Toe
A Toe | 27.4.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Ter: Oficiálně není, mezi fanoušky už se o tom debatuje tady na fóru, asi ve 20-ti skupinách na Facebooku, 5-ti skupinách na Instagramu i KoCoGeLu... A to jen co jsem zahlédl za poslední 3 dny :) Můžeš si vybrat... :)

Toe
A Toe | 16.3.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Tak já se přidám. Dočetl jsem do cca půlky, pak to vzdal a nalistoval konec.
S "Též se to tváří děsně akademicky, ale jsou to jen dobře zabalené babské rady." bych souhlasil až na to, že akademické mi to nepřišlo, spíš jsem měl pocit, že listuji sebranou sbírkou naučných komiksů z ABC (ta kresba, rozmístění textových panelů...), tedy ideál pro mladší, kteří si ale asi zase moc nevezmou z těchto mouder (a možná by ve svém věku ani u některých neměli :) - takže ve výsledku si nejsem moc jistý, pro koho by to mohlo být určené... Dávám dvě hvězdy za zajímavě provedenou a vizuálně k tématu ladící vazbu.

Toe
A Toe | 5.3.2019 | Bratrstvo krve: Hustej nářez

Doplnil jsem ukázky ( i když nevím, jestli to úplně odpovídá - ta samostatná stránka je asi nejhezčí ze všech, má dokonce pozadí, u ostatních polí je pak obvykle pozadí jen barevný přechod ;) a když tak zde je i listovací video:
http://www.facebook.com/watch/?v=410846552822338

Toe
A Toe | 13.3.2018 | METRO.

Tak nějak souhlasím s Cyboyem, obálka a potažmo vazba zajímavá, kresba často chaotická (hlavně rozmístění bublin), to už tak u prvotin bývá (i když to vlastně úplná autorova prvotina není, ale z delších věcí ano). Scénáristicky je to naopak na prvotinu podařené, pointa pěkná. Uvidíme v budoucnu, s čím se autor vytasí třeba i mimo XRX mag....

Toe
A Toe | 22.6.2017 | Sága #04

V tomto díle se hodně zabíjí takže si mi to jako hodně líbilo :)

Toe
A Toe | 30.5.2017 | Rumcajs se vrací #01

True story...

Toe
A Toe | 17.5.2017 | Lucifer #01: Ďábel vchází do dveří (2. vydání)

Tuším tam byl drobně upravován překlad v návaznosti na další díly, když se tehdy dalších dílů chopila hlavně CREW, podobně jako u Mýtů...

Toe
A Toe | 5.10.2016 | ZERO #04: Kdo ohněm

Ze střídání kreseb, respektive přehlídky mladých talentů, jsem pořád nadšený jako u jedničky a u všech předešlých knih... Ale příběhově to celé směřovalo úplně někam jinam, než jsem po jedničce čekal a tohle už fakt není můj šálek kávy, škoda...

Toe
A Toe | 7.6.2015 | Mike's Place (pevná vazba)

Ve výsledku celkem povedená věcička, dobře čtivé. Místy to na mě působilo ale až moc optimisticky, vykonstruovaná linka s teroristy tomu dodávala, hlavně v první polovině, náboj a napětí nutící mě to číst dál a dál až k výbuchu. A vlastně i potom to tak trochu byl hnací motor knihy, protože jinak zde děj chybí, jedná se jen o dialogy mezi postavami natáčené na kameru. Největším problémem tedy u mě byl rozpor mezi objektivitou, kde byly na jedné straně pravděpodobně autentické výpovědi, dokonce i přímé citáty účastníků a obětí, na straně druhé dle vyšetřování poslepované pravděpodobné chování a plán teroristů a rozkreslené pocity postav, u kterých si nejsem jistý, do jaké míry byly pravdivé a kolik by toho reálné postavy sami přiznali, o některých věcech popisovaných v knize bych asi fakt s nikým nemluvil, takže bych to též většinou viděl spíš jako imaginární omáčku. Zvláště, když jedna z postav v komiksu přiznává, že pokud chceš v Tel Avivu žít, tedy na místě, kde každou chvíli proběhne nějaký ten sebevražedný atentát, musíš mít krátkou paměť a dělat, jako že se nic nestalo. V doslovu je to naštěstí přiznáno, takže ve výsledku jsme byl tak nějak spokojen ;)

Jo a ještě dvě věci sem si z knihy odnesl - Jednak mi přišlo, že kniha ve výsledku nebyla o tom, že někdo odpálil bar, který byl v Tel Avivu v podstatě jediné "rozumné" místo kde nikdo nic neřešil, ale o tom, že v při tom výbuchu zahynula jejich nejkrásnější a nejmilejší servírka/barmanka/kuchařka/milenka šéfa, což bylo ve výsledku nejtragičtější.

Druhak asi měla kniha tak trochu sloužit jako tahák na návštěvu barů Mike's Place (včetně přiloženého pivního podtácku v každé knize, za který máte pivo zdarma - tedy u vázané verze, nevím jak u brožky ;) Po přečtení knihy ale naopak už moc Tel Aviv navštívit nechci, spíše mě to teď odrazuje, ale to už může být hodně subjektivní věc ;)

Sečteno podtrhnuto - neviděl jsem dokument, ale kniha tak, jak je teď napsaná, by byla krásným námětem na hollywoodské drama jak vyšité ;)

Toe
A Toe | 12.8.2018 11:47 | * Připomínky a návrhy

RadimNemec: Díky, opraveno. Toho tu bude více - pozůstatek přechodu ze staré verze CDB, takže hlašte...

Toe
A Toe | 7.8.2018 09:02 | Pindárna

Hawwwran: Zvykej si, bude hůř :) Odkážu se na jeden příspěvek na internetu, který psal určitě jeden z nás :D
---
Všichni by chtěli dostávat co nejvíc, mít co nejlepší služby a dělat co nejmíň. Dojdeš do práce, řekneš že za tyhle prachy se na to můžeš vys... a dojdeš domů a si nasraný, že si musel vysolit i se všema slevama pětikilo za poštovné zdarma a kurýr ti to dovezl až za dva dny a ještě s ohnutým rohem. A tak o tom napíše na podporu a pak veřejně na internet. Ten samej kurýr na to hází bobek, páč mu dopravce neproplatí přesčas za všechny ty balíky, kterých je čím dál víc s balíkama z číny, páč dopravce navíc nemá když je poštovné zdarma. Kurýr dojde domů a napíše na internet. Operátor e-shopu, co musel tu samou objednávku zpracovat a třeba zabalit a expedovat je nasranej, že musí dělat přesčasy za takové prachy, všichni objednávaj za poštovné zdarma s co největšíma slevama a šéf mu prostě nechce přidat a vymlouvá se právě na tohle. A tak o tom doma napíše na internet. Šéf je nasranej, že lidi chtějí pořád víc a víc a nejde sehnat nikoho, kdo by pořádně makal a všichni objednávaj za poštovný zdarma a dopravce to poštovné jen zvedá a všichni chtějí slevy a co nejlepší služby a zabalení a napíše o tom na internet. A tihle všichni se staví přes den v sámošce, kde maká přes čas prodavač, který je z toho už úplně otrávenej, kolik hodin musí obsluhovat za prd prachy a nemůže ani psát na internet a všichni kupují všechno ve slevách.... a přes kasu mu projdou tihle čtyři lidi, všichni otrávení, takže štěknou na něj, on štěkne na ně a všichni čtyři pak večer napíšou znova na internet, jak je tahle sámoška otřesná v chování k lidem. Prodavačova verze vypustí tu slušnost a ten jen napíše, jaký jsou lidi hnusní a jak maká za mrzký peníz několik hodin a jde si, stejně jako ten kurýr, operátor a šéf objednat něco ve slevě pokud možno za co nejnižší poštovné na nějakém e-shopu, aby si zpravil náladu. Všem dojdou balíky o dva dny později nebo s defektem nebo mají problémy s platbou, páč všichni čekali, že to budou mít druhý den hned doma, prvotřídně zabalené a bez jediného zaškobrnutí a když už, tak aby jim někdo odpověděl v rámci vteřin, páč přeci na druhé straně makají lidi, kteří berou určitě stonásobně víc, ale nedělají svoji práci a voni za to zaplatili a na druhé straně není prostor pro chyby, chyby dělají lidi, ne firmy a když už, tak by si měli najmout člověka, který by tohle řešil, prostě služby navíc... A tak o tom napíšou na internet. Jsou tak frustrovaní, že si zkusí najít novou práci, ideálně něco, kde by nemuseli mít zodpovědnost a celý den jen psali na internetu :)) Podpora na e-shopu? Hmm, to zní dobře, celý den budu psát na internetu. Perfektní, zkusím, já nebudu jako ti vostatní...

Pravda nebo fikce? Kdo ví... Já o tom vím prd, já jsem jen konspirační teoretik co prodává točenou zmrzlinu před TESCem

Toe
A Toe | 27.7.2018 15:54 | Pindárna

Ta tráva taky bývala zelenější, co tak koukám z okna...

Toe
A Toe | 13.7.2018 12:31 | Sběratelský klub

U mě se byly jednou podívat sousedky a prý mám taky dost pevný dřevo! */pubescent joke no.2*

Ale tak i něco k tématu :)

Toe
A Toe | 10.7.2018 20:31 | * Připomínky a návrhy

karl173: Díky za info, opraveno, Saudkovy komiksy už se s Harley kamarádit nebudou ;)

Toe
A Toe | 14.6.2018 18:40 | Sběratelský klub

Modré pilulky jsou v akci okolo 190 Kč
http://www.comicsdb.cz/comics/2738/modre-pilulky

Toe
A Toe | 10.6.2018 12:31 | Srazy, cony, festivaly

jh666: Ne, Ennis všechny MAXe bral více méně jako povídkáče, takže uzavřený příběh v dané knize. To platí třeba i pro Furyho. Ale něco z Ennisového MAX si rozhodně přečti, třeba Barracudu, MAXovský Punisher patří to k tomu nejlepšímu, co kdy Ennis napsal a nekreslí to Dillon (budiž mu země lehká), pokud ti jde i o kresbu ;)

Toe
A Toe | 6.6.2018 07:24 | * Připomínky a návrhy

Opraveno, dík

Toe
A Toe | 5.6.2018 07:32 | Pindárna

Comicsbookdb.com stále funguje, jen je odstavený pro Evropu "díky" GDPR, než ji autor upraví, aby mohla odpovídat "evropským" požadavkům :/ Použij libovolný redirekt jestli chceš. Třeba anonymouse - kdyby nefungoval odkaz přímo níže, najeď přímo na anonymouse.org a zadej adresu comicbookdb.com ručně...
http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://comicbookdb.com

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.7.2019 10:25
Komentáře u comicsů: 48
Hodnocení comicsů: 101
Příspěvků ve foru: 496

Sbírka (z CDB)

Četl: 106 (cca 32920 Kč)
Má: 1031 (cca 155256 Kč)
Chce: 1 (cca 0 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 3 (cca 329 Kč)