Dark Scavenger

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 12.8.2006 | Comicsové legendy #09: The Punisher War Zone

Podle mého názoru trochu neprávem opomíjená záležitost a především jedna z nejlepších knih v řadě Comicsové legendy. Slušná akce a příběh, který odsejpá bez hluchých míst a s jedinečnou atmosférou starších akčních filmů. Jako velké plus bych také rád uvedl, že tu nikdo nežvaní o moci a odpovědnosti nebo svědomí. Jednoznačně líbilo.

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 12.8.2006 | Silent Hill: V nitru hynoucí

Na tuhle knížku jsem byl opravdu hodně zvědavý, dalo by se dokonce říci, že jsem se těšil... a proč se tím příliš dlouho tajit, byl jsem zklamán. Příběh nevybočuje z průměru a připadá mi docela chaotický, navíc jsem tam nenašel, možná až na jednu výjimku (a ne, není to hlavní hrdinka), žádnou sympatickou nebo aspoň trochu plastičtější postavu. Dialogy taky skoro nestojí za zmínku, jde spíš o několik strohých prohlášení a nadávek než o smysluplný text, který by nějak dokázal posunout příběh. Navíc se mi to celé zdalo takové nějaké naivní. Jako by autor považoval princip deus ex machina za svůj vynález a pořád si to nějak usnadňoval, havně ke konci.
Co se kresby (malby?) týče (protože samotný příběh by podle mého názoru tuhle knihu neutáhl), ani ta to nezachraňuje. První dvě části jsou malovány velmi zajímavě (záměrně se vyhýbám slovu hezky) a z výtvarné stránky zde jasně sálá atmosféra. Dokonce bych se odvážil říci, že i samotný příběh je zde trochu vyspělejší. Templesmith zkrátka zabodoval. Zbylé tři části se však mění v postmoderní galerii se skrytou hrou "najdi smysl červeno-hnědé skvrny". Neříkám, že tu nebyly i pěkné panely, ale zcela převládá znechucení. Šimpanz s pastelkami by dost možná předvedl explicitnější popis děje než to v tomto případě zvládl Aadi Salman. Pokud však preferujete knihy, které chvilku "vydrží", jednotlivé skvrny můžete studovat celé hodiny, aniž byste pochopili jejich smysl. Celkově tedy dílko zajímavé, ale (pro mě) nikoli dobré.

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 3.8.2006 | Jako sametová rukavice odlitá ze železa

Asi je to tak... Kdyby byl Lynch ještě trochu perverznější a dělal místo do filmů do komiksů, byla by jeho tvorba asi jen o trochu mírnější, než je tato kniha. Jinak ale kladení nezodpověditelných (nebo široce interpretativních) otázek a vytváření slepých vedlejších zápletek, které mají jen splést nebohého čtenáře, jako by z jeho režisérské stoličky vypadlo. Nebo spolu opravdu všechno souvisí a můj ubohý mozek to nebyl schopen pochopit? Bylo to groteskně smutné, nebo šíleně veselé? Nebo jen šíleně groteskní? Groteskně šílené?... Každopádně se mi to líbilo! A pokud jste si nedejbože :) otevřeli tuhle stránku, abyste zjistili, jestli budou doporučení zdejších přispěvatelů dost silná na to, abyste tenhle titul vyzkoušeli, pak se vás ptám: Jak jen jste mohli uvažovat, že minete pravděpodobně tu nejúchylnější věc, která u nás vyšlla?!?

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 27.3.2006 | Crew2 #16

Vše tady již víceméně padlo. Lobo celkem nuda a já osobně se řadím spíš k těm, kteří Bisleyho kresbu považují za vyblitou (i když fantasticky). Nicméně, masakr trpaslíků spojený se zprzněnými koledami a úchylným vypravěčem to trochu zachraňují. Kyklop se mi naopak nelíbil jak co se příběhu týče (celkem naivní a navíc ta předvídatelná "ohromující" pointa), ani kresba mě nijak nezasáhla (neosobitá, umělá). Naštěstí dost krátké. Azzarelova gangsterka s hororovými prvky je sice jen slabší nadprůměr, ale díky osobitě temné kresbě a celkem fajn pointě (i když taky žádné velké překvapení se nekoná) je (kromě Garfielda) asi nejlepším komiksem čísla. Jinak publicistika je zatím nejlepší, jakou jsem v Crwi četl. Hlavně ta reportáž z Comics salonu mě úplně dostala, svěží a zábavný styl spojený s ironickým nadhledem u mě vždycky boduje.
Teď už si začínám připadat jako grafoman, takže končím a hodnotím (víceméně) kladně.
BTW.: Všimli jste si někdy tiráže? Jen málokterý magazín je zábavný od začátku až do konce:).

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 26.3.2006 | Spider-Man: Utrpení

Pokud milujete neobvyklé dějové zvraty, mistrovskou práci s jazykem a propracovanou psychologii hrdinů, nebo si snad nedejbože myslíte, že komiks musí mít bezpodmínečně nějaký příběh, radši se na to vykašlete...
Pokud jste ale příznivci nelítostné, vymazleně syrové kresby a temné atmosféry budované nezávisle na slovech, jste srdečně vítáni! Mně se to líbilo, proto lehce nadhodnocuji...

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 26.5.2010 11:37 | Srazy, cony, festivaly

andre: Dark zrovna svádí apokalyptickou bitvu o vlastní duši s třemi tisíci stranami obchodního práva, takže to tentokrát budete muset zvládnout bez něj...

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 10.2.2010 07:53 | Srazy, cony, festivaly

Woffce: Připiš si mě k suchému programu, pivu na ještědu se nedá odolat....

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 12.1.2010 10:42 | Srazy, cony, festivaly

Slaine: Jestli půjde všechno podle plánu, tak se taky hlásím (do 13. bych měl mít všechno hotovo)... i když cachtat ani fotit se v plavkách s nikým z ultrazzz se určitě nebudu. ;-) Chtělo by to ale někoho alespoň trochu organizačně schopného, kdo by zajistil odjezd z Brna, zvlášť pokud nás pojede víc...

Btw. už jste se dohodli, jestli to bude jednodenní akce nebo se to nějak rozloží i s přespáním? Na to, abych z podobných akcí jezdil v časných ranních hodinách domů ožralej vždycky takřka z druhého konce republiky si začínám připadat trochu starej. :)

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 24.12.2009 18:27 | Pindárna

Veselé Vánoce všem a něco na přilepšenou pro ty, které to zase až tak moc nebere...

http://www.youtube.com/watch?v=23cjXModWpA&feature=related

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 10.12.2009 22:24 | Pindárna

yama: Tak to doufám, že aspoň studuješ něco zajímavého, když mi kvůli tomu dáš košem. ;-) Už jsem se totiž těšil, že jsem našel vítanou záminku, jak odložit vlastní studijní povinnosti...

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 10.12.2009 12:24 | Pindárna

yama: Je fakt, že v Brně je teď docela narváno a o žádných zajímavých akcích taky nic nevím, ale jestli jsi opravdu zoufalá, na pivo s tebou klidně půjdu... ;-)

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 26.11.2009 15:48 | Pindárna

Draco nobilis: Vím, že příspěvek nebyl určený mně, ale nemohla bys to prosím trochu rozvést? Co má dané slovo společného s penězi? A je možné si v nějaké situaci vybrat? Můžeš to demonstrovat na nějakém příkladu?

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 25.11.2009 20:39 | Pindárna

MdS: Vždyť víš, že žiju, abych rozdával radost. ;-) Máš už ty fotky z komiksfestu někde v kompu? Že bys mi je poslal, když už se ti tak povedly. ;-)

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 25.11.2009 13:46 | Pindárna

Docela zajímavá diskuse se tady rozjela z celkem bezvýznamného podnětu. Jak říká klasik: Pravda a morálka jsou relativní. Neexistují fakta, jen interpretace.

Každý může mít svůj názor a libovolně ho rozšiřovat. (Malá výjimka je popírání holocaustu, to se teďka v Evropě nesmí:). Jakmile ale někdo svůj názor neprozřetelně vyzvrací (jako například teď já), automaticky se vystavuje nebezpečí, že podle něj bude posuzován a vůbec že se na něj nabalí strašná spoust kritiky a balastu, ve kterém se mu bude kdekdo snažit vymáchat čumák. Ale i to je celkem v pořádku. Svoboda projevu má dvojí ostří.

Jinak, mezi slušností a neomaleností je jen tenká hranice. Kupodivu je pod rozlišovací schopností většiny lidí. Na druhou stranu se to už dneska obvykle zase až tak moc nepřeceňuje... Proto mě celkem překvapilo, jak tady praskl pytel s dobrými mravy v reakci na celkem nezávadný příspěvek. Sice doufám, že až umřu, tak někdo napíše něco lepšího, než že už aspoň nevybliju žádné bezobsažné pindy na nějaké fórum. Ale i kdyby, tak by to přece neznamenalo, že je rád, že jsem zaklepal bačkorama (i když...). Právě naopak, když to tak po sobě čtu, tak by mi to možná přišlo ještě jako mírná kritika. :)

A když už jsme u té slušnosti, sice jsem nechtěl být neomalený, ale Draco mě předběhla - vachudíkovy stripy mi taky vůbec nepříjdou vtipný. :)

Důvěra v obchodním jednání není slušnost, ale naivita. :)

Konvence a slušnost jsou z větší části zaměnitelné. Jestliže je slušnost odvozována od dobrých mravů, tedy toho, co je ve společnosti obecně příjímáno a vyžadováno, pak je konvence jako společenské pravidlo či zvyklost docela blízko.

Všem, kteří můj sáhodlouhý příspěvek četli, se omlouvám, že jsem ho napsal. Musím teď ale sepisovat řadu ještě delších kokotin do školy a s hrůzou jsem zjistil, že pindat tady k jakž takž uzavřeným diskusím mě baví víc.

NadebatukončícíhoMdSohledneberoucí DS

Dark Scavenger
Dark Scavenger | 8.11.2009 18:59 | Srazy, cony, festivaly

Draco nobilis: Jestli narážiš na moje kruhy pod očima™, tak asi jo...

Aktivita

Naposledy přihlášen: 26.5.2010 11:31
Komentáře u comicsů: 5
Hodnocení comicsů: 5
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0