George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.12.2020 | Brloh

Nedávno jsem si udělal filmovou finskou exkurzi, nyní komiksovou. Ale film vyhrál. Jde tady sice bezesporu o dobrý nápad, ale celkové vyznění mě nakonec zklamalo. Dobrá kresba, sem tam dobrá atmosféra a zajímavý pokus o metaforu a zobrazení života starého mládence. Přesto to celé trochu skřípe a chvílemi jsem se děsně nudil, zejména u "akčních" scén a boje se Smrtkou. Přitom jako psychologická sonda do duše Jalmariho by to bylo bývalo skvělé.

Celkový dojem: 50%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.12.2020 | Maryčka Magdonova

Antisemitský a rudý bard ze Slezska nebyl nikdy mým favoritem a nějak nevím, proč bych si ho měl připomínat komiksovou adaptací jeho básní.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.12.2020 | Fatale #05: Proklít démona

Tak trochu zklamání. Například předposlední díl mě samostatně bavil strašně moc plus se domnívám, že je série skvěle nakreslena a místy skvěle vyprávěna. Celkový příběh a jeho pointa mě však nikterak nezaujaly. Kdybych měl rodidla, asi by se neroztrhla.

Celkový dojem: 50%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 20.11.2020 | Jednou budeš Arab 4: Dětství na Blízkém východě (1987-1992)

Další exkurz do neuvěřitelného a pro nás těžko uchopitelného arabského světa plného náboženství (a pověr), šovinismu, rasismu, antisemitismu... ale svět není černobílý, rasisté jsou i mezi Francouzi, všichni Arabové nejsou hloupí radikálové atd. Opět musím zcela odmítnout cyboyovy podivné námitky z předchozích dílů, že nám komiks něco podsouvá. To je od počátku totální nonsens. Tato drsná, ale bezesporu zajímavá a v lecčems půvabná pentalogie pouze reflektuje životní zkušensot autora. A mě baví; tento díl snad nejvíce ze všech. Přestože se dostávám během četby do depky.

Celkový dojem: 90%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.11.2020 | Jan Amos

Tak Aleš Mrázek nepatří mezi tvůrce kdovíjak na první pohled "sexy" komiksů, ale člověk se zase leccos dozví, leccos si připomene. Bylo tomu tak u mě u Jana Husa i u Mezi modlou a křížem. Tentokrát jsem se mohl "pokochat" i barevnou ilustrací. Co je ale trochu autorova lenost, je kopírování některých obrázků - jejich znovuobjevování se po několika stranách, jejich převracení a zoomování rozhodně tento fakt nezakrylo.

Jan Amos chtěl vzdělávat jinou a zábavnější formou, budiž tento komiks tak trochu splněním jeho přání.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.11.2020 | Drobnosti

SSP: Jojo, znám, oteplováky na penis, ať si manža čvachtá... takhle dementní to ale naštěstí není, to vůbec, jen je to prostě strašně nudné a vágní:)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.11.2020 | Drobnosti

Na dnešní době je fascinující, že si člověk může vydat knihu jen na základě toho, že se vdal a narodilo se mu miminko, což pak nakreslí. Ne, nechci být zlý, třeba je autorka nesmírně milá a sympatická žena, ale mám pocit, že své historky z každodenního života povýšila na absolutní banalitu dne. Kolik už jsem takových komiksů četl. Zde se vtipy/stripy opakují, dokonce mám pocit, že některé pointy jsou přímo obšlehnuté či předělané odjinud (o karanténě atp.). Ač je to recyklace vědomá či nevědomá, je to něco, co už jsem viděl stokrát. Nevadí mi, když takové věci postrádají hloubku, ale tady mnohdy chybí i ten humor, bohužel. Mám radost, že se i matka s dítětem může doma umělecky realizovat, ale tohle je dnes už dosti neoriginální, řekl bych. Věřím však, že to bude mít svou cílovou skupinu jiných matek, které se v tom uvidí a zasmějí se nad historkami, neb něco podobného se jim doma s manželi a robátky děje přece také.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.11.2020 | Až do posledního

Tento komiks skutečně exceluje ve scenáristické rovině, zápletka je nesmírně zajímavá, přičemž zprvu se téměř nic neděje, aby za chvíli příběh dosti zrychlil. Neobvyklé tempo vyprávění, neobvyklý styl vyprávění, neobvyklá (nečekaná) katarze na závěr. Jsem mile překvapen. Škoda jen, že dříve nežli jsem si mohl k někomu vytvořit skutečný vztah, komiks skončil.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 11.11.2020 | Hra o tuříny

Nejsem znalec GoT, ale když jsem ten komiks prolistoval, též jsem naznal, že jde o humor velmi infantilní až nevtipný. Ale třeba se pletu.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 11.11.2020 | Barbar Conan #01: Život a smrt barbara Conana

Já si tedy skutečně myslím, že Aaronovi Conan nesedí (srv. trudoš). Nedokážu vysvětlit pořádně proč, ale tam, kde třeba Truman (nebo Busiek) postupuje dosti obdobně, jsem ze světa Cimmeřana naprosto unešen a hltám jeden příběh za druhým, s chutí poznávám zdejší regiony... tady jako by Conan trochu klesl na brakové čtivo, kam podle mnohých jistě patří, ale já jsem stačil poznat, že tomu tak úplně není. Aaron je trochu ukvapený (srv. Norri), naivní, scenáristicky senzacechtivý, všude až nadbytečně krvavý...

Celkový dojem: 50%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.11.2020 10:56 | Pindárna

U mě se taky během let pocit "jéééé, nový komiks" změnil trochu na "ale néé, nový komiks..." :-D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.11.2020 10:42 | Filmový a hudební klub

S komiksem to nemá společného vůbec nic, ale kdyby tady byl někdo, koho baví i jiné filmy, zejména pak středoevropská kinematografie, tak doporučuji, začíná to za dva dny:

https://www.3kino.cz/

M.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.10.2020 14:13 | Filmový a hudební klub

Co se týče objevování hudby, tak já mám tři hlavní zdroje - nyx, playlisty Radia 1 a pak algoritmy Youtube, který mi doporučuje na základě letitého poslouchání, co mě baví (to je ale taky dvousečné, člověk chce objevovat skutečně nové věci, nejen nové věci toho, co zná). Z toho si tvořím playlisty na YT a pak si je po čase převedu na Spotify.

Před lety (nevím, jak teď) na tohle bylo úplně nejlepší last.fm, které ti hrálo jakékoli "rádio" podle žánru, tagů, příbuznosti kapel, etc., to byla nádhera k objevování. Člověk mohl napsat "zakřivení rolety" nebo "oranžová labuť", a ono mu to hrálo veškerou hudbu, která se pojí se zakřivením rolety či oranžovou labutí. Leč tohle pak zpoplatnili, respektive nechali jen pro subscribery, tak už mi to pak nešlo...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.10.2020 11:15 | Sběratelský klub

Že kdybych někdy chtěl knihu, tak ji chci proto, že ji chci mít, že si ji chci přečíst. Vůbec nechápu, proč bych chtěl mít knihu, kterou někdo jiný nemá. Abych se mu posmíval, abych se s radostí díval, jak tomu roste jakási pofidérní sběratelská cena? To je ta exkluzivita, nebo co to je? Kluci vydávaj jenom nějakej komiks, neprodávaj přepis Jidášova evangelia ze 4. století na rozpadajícím se papyru.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 16:56 | Pindárna

K tomu "peklo s řemeslníkama" - ano, zapomněl jsem, že se to všechno odehrálo až půl roku potom, kdy mělo, ale vše má svůj čas:)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 15:12 | Pindárna

Panelákovej styl? To jsi asi viděl hodně zajímavé paneláky s železem, dřevem a cihlovou zdí:-))
A ano, mám ikeácké štafle, které se hodí i do vysokých skříněk v kuchyni. Schůdky a knihovna, to k sobě ladí i patří.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 13:50 | Pindárna

Jinak musí tam být chemická kotva, knihy (a deskovky, které mám na témže, ale jinde) i police jsou těžké, dům má staré cihlové zdivo...

A jo, minimalismus mě baví. Díky.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 12:07 | Herní vlákno

Včera jsem pokřtil tuhle hru. Příjemná obecně přístupná hra spojující v sobě tetrisoidní skládání dílků s roztomilým výtvarným pojetím. Má to karetní draft (připomene Mars Terraformaci), šikovné skládání podle dané potřeby (připomene Kartografy) s výběrem nabízených dílků (připomene Azul). S tím připomínáním berte s rezervou, Mars to fakt není, ale je to celkem fajn hra.George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 11:54 | Pindárna

Sorry za velikost, Zack mi prostě odmítá dát možnost width="px", tak to máte :-D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 11:54 | Pindárna

Mno, nemám to nejlépe nafocené, ale aspoň tam máte mou satanskou kočičku. Jde o to, že bydlím v posledním patře meziválečného činžovního domu a napadlo mě, že v takové předsíni/vstupní hale jsou nevyužité stropy s takovými trámy podpírající půdu. Zároveň - jakožto správný "intelektuál" (:D) - mám doma hromadu knih, které se mi už válely na podlaze a nevešly se mi do klasických Billy z IKEA. Tak jsem poprosil kamaráda, který přítelkyni pomáhal dělat divadelní scénu, neb je hrozně šikovný a zručný, jestli by nám neudělal nějaké pěkné regály. On pracuje výhradně takhle se železem a dřevem a mně se ten design moc líbí. Komiksy nesbírám, nepotřebuju (krom Calvina a Hobbese) takové jednohubky vlastnit a ani se mi to vizuálně moc nelíbí, takže vidíte jen "běžné" knihy. Je to jen ukázka, táhne se to dokola celé místnosti po všech stranách. Nepřekáží to, nezmenšuje to prostor a každého to přitom praští do očí, když přijde. (Tu knihu z knihovny jsem neukradl, ta je oficiálně vyřazená!)


Aktivita

Naposledy přihlášen: 4.12.2020 11:35
Komentáře u comicsů: 1673
Hodnocení comicsů: 1762
Příspěvků ve foru: 683

Sbírka (z CDB)

Četl: 34 (cca 17058 Kč)
Má: 33 (cca 7220 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné