George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Momentálně rád fotím:
http://www.michaelsanalogue.com/

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush | 8.10.2019 | Wannsee

Můj kamarád, co vystudoval psychologii (studoval v Izraeli i v USA), třeba tvrdí, že Zimbardo manipuloval, že jde o šarlatána a "celebritku", a neměl by být brán vážně.
Já si zase osobně myslím, že zjištění, které má plynout z jeho "experimentu", tedy že lidé pod tlakem okolností mohou být brutální, je vlastně celkem banální. Více o tom, proč Zimbardo trochu "smrdí", najdete na internetu, stačí lehce pogooglit.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 8.10.2019 | Wannsee

Kolem toho Zimbarda panuje určitá kontroverze, s tím bych byl dost opatrný.

Tady třeba jeden článek přibližuje, o co jde:
http://www.vox.com/2018/6/13/17449118/stanford-prison-experiment-fraud-psychology-replication

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.10.2019 | Ú.P.V.O. #09: 1946

Fimi: Osobně to mám místy radši snad více než samotného Hellboye.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.10.2019 | Ú.P.V.O. #09: 1946

Nojo, Hitler, T4, upíři... super námět, ale zabalený místy až zbytečně do příliš akční omáčky. Jinak bavilo jako vždy.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.10.2019 | Wannsee

Tony TwoDee: Erudovanej, neerudovanej... :-) On je objektivně vzato velmi dobrý historik, neocení ho leda ti, kteří fandí Orbánovi, Trumpovi, Putinovi apod. Protože právě na nich ilustruje nebezpečí dekonstrukce demokracie.

Jinak jsi dobrej, já jsem ještě všechno od něj přečíst nestihl!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.10.2019 | Hilda a král hory

Já jsem se nechal unášet pohádkovým a roztomilým příběhem, až mě to na konci skoro dojalo. Nebudu tedy remcat a vpálím tomu pět hvězdiček, neb si to zaslouží!

Celkový dojem: 90%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.10.2019 | Wannsee

Já tedy nemohu říct, že by kniha byla nudná nebo špatná, naopak. Celkem zajímavě rekonstruuje únorovou schůzku z roku 1942, byť některé dialogy mohou působit strojeně a neautenticky, protože se snaží čtenáři přiblížit některé skutečnosti. Kresba je poměrně chladná a temná, stejně jako téma.

Jako cyboye mě zarazilo určité podhodnocení počtu židovských obětí. Argo by si taky mohlo konečné dát pozor na redakční práci a kontrolu textu v bublinách. Opět jsem narazil minimálně na dvě do očí bijící chyby.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.10.2019 | Wannsee

Inu nechtěl jsem do té diskuse příliš zabrušovat, než si ten komiks, který tu leží vedle mě, přečtu, ale přece jenom mám pár poznámek:

Cyboy má pravdu, že v Osvětimi se změnily pravidla. Shodou okolností jsem tam v pondělí byl. Zatímco před lety se dalo přijet autem, koupit lístky a chodit po vlastní ose svobodně, tentokrát jsme měli na popud přítelkyně (chtěla mít výklad) polského průvodce. Ač říkala, že individuálně lze stále místo navštívit, žádných sólistů jsem si - když nad tím teď díky cyboyovi přemýšlím - nevšiml. Jo a lístky se skutečně musí rezervovat pouze dopředu a online. Byznys to do jisté míry je. Třeba ty české autobusy, které chvíli jezdily s kýčovitými obrázky plačících dětí a židovskými hvězdami, s nápisy "Zájezd do Osvětimi - výlet za emocemi!" byly hrůzostrašné. Na druhou stranu, vstupenky nejsou tak drahé a fakt, že zde zavítá tolik (hlavně mladých) lidí, beru jako nesmírně pozitivní. Na to se nesmí nikdy zapomenout. Sice jsou někteří teenageři se selfíčkama a smíchem trochu na ránu, ale z toho jednou vyrostou.

Jen bych si dovolil lehce a slušně nesouhlasit s výrokem Jen si myslim, ze nejdriv je potreba vedet "co se delo", aby se clovek mohl zacit ptat "jak se to mohlo stat".
Podle mě se umí leckdo naučit letopočty 1941 a 1944, poznat, kdo to byl Adolf Eichmann, kde ležel Majdanek, co to byl Cyklon B a co to bylo Sonderkommando, leckdo umí navštívit Mathausen... kdejaký blbeček a fanoušek "military historie" (byť ano, holocaust není úplně military) se o tyhle věci zajímá, protože druhá světová válka je přece děsně cool. Tomu však pak nebrání obléct se do maskáčů a chránit hranice před "čmoudy", případně nekriticky obdivovat Rudou armádu. Jinými slovy, znát odpovědi na otázky "jak?" a kdy?" je svým způsobem triviálnější, nežli si klást otázky "proč?" a pak na ně hledat komplexnější odpovědi, které nám pomohou pochopit celou problematiku mnohem lépe a hlouběji. Zrovna v dnešní době plné rasistického hejtování migrantů bych zrovna sahal po posledním eseji Baumana "Cizinci před branami", kde hezky vysvětluje, proč se podobné věci dějí, proč lidé dokážou vyjmout jinou skupinu lidí ze svého universalistického morálního rámce, který se tím pádem stává neuniversalistický, a pak mohou v klidu žít s vědomím toho, že se jiným ubližuje, že jiní umírají. Momentálně čtu Harariho "Homo Sapiens", který zase osvětluje existenci tzv. imaginárních řádů, intersubjektivní víry v nějakou ideologii. A je jedno, zdali se jedná o Chammurapiho otrokářství, Listinu základních lidských práv, křesťanství... nebo třeba nacismus, který dal vzniknout holocaustu...

Jinak nenadřazoval bych Snydera nad Baumana či naopak, prostě proto, že to každý bere z jiného úhlu. Co se týče Snydera, ten kromě "Černé země" napsal i "Krvavé země". Výborné a depresivní čtení, vřele doporučuji (viz Tony TwoDee). Poukazuje a připomíná to, že stalinismus si s nacismem nijak nezadá, ba ho ve svých hrůzách mnohdy předčil. Snyder napsal také knihy jako "Tyranie" a "Cesta k nesvobodě". Tam opět vysvětluje, jak se dá lehce sklouznout ze svobody k nesvobodě. Však Třetí říše vznikla z Výmarské republiky, že. Velmi doporučuji též knihy Prima Leviho, který přežil holocaust, ale stejně ho to všechno dohnalo a v roce 1987 (!!) spáchal sebevraždu. Díky jeho knihám lépe proniknete do života a světa v táborech smrti a lépe pochopíte, proč zatímco většina zahynula, někteří přežili. Kromě esejí a vzpomínek napsal i beletrii, třeba jeho román o židovských partyzánech na východní frontě je skvělá válečně-dobrodružná četba. K pochopení samotných mechanismů totalitarismu doporučuji klasiky jako Raymond Aron, Hannah Arendtová, Karl Popper ad.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.10.2019 | Pochmurný kraj #04: Rodokmen

Jakože konec byl vskutku až primitivně jednoduchý, ale stále jsem vděčným svědkem tohoto děsivého kraje a atmosféry, kterou to přináší.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.10.2019 | William & Meriwether #02: Neočekávaný robotí exodus

Light: Už vím, je to dotisk ke stejnému ISBN. Díky za upozornění, přidal jsem to do poznámky.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.12.2019 15:45 | * Připomínky a návrhy

Fry řekl, že je to v pohodě, tys pak řekl, že "klidně jo", takže mi z toho vyplývá, že jsi to nezakázal, ale že se na to asi zapomnělo... ?:)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.12.2019 15:43 | * Připomínky a návrhy

Zack: 17. října 2019 ve 14:45 jsem ti poslal videa s tímto a Sempém na facebooku s dotazem, zdali přidat či nepřidat, jestli je to komiks - cituji tebe: "Ani jedno.":))))

George Walker Bush
A George Walker Bush | 2.12.2019 13:46 | * Připomínky a návrhy

Velkej šéf: Byla o tom diskuze a rozhodli jsme se nepřidávat, neb to komiks příliš nepřipomíná, spíše obrázkovou knihu. Ale je fakt, že hranice je tenká a poslední slovo má po demokratické rozpravě povětšinou Zack:))

George Walker Bush
A George Walker Bush | 29.11.2019 09:38 | * Připomínky a návrhy

Zdá se mi, že O dětech měl o něco víc "stripů" či sekvenčních pasáží, O venkovanech jich má pramálo. Je to těžké, no.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.11.2019 12:05 | Slevy, výprodeje, bazary

(jakože Comics Centrum)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.11.2019 15:44 | Pindárna

DEmnoG: Takže seš Walome?! :D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 9.11.2019 13:42 | Ikonková dílna

Johny87: něco zkusím...

Aktivita

Naposledy přihlášen: 12.12.2019 16:30
Komentáře u comicsů: 1553
Hodnocení comicsů: 1636
Příspěvků ve foru: 565

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 33 (cca 7220 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné