massilia

massilia

Jméno: Martin
Email: massilia@seznam.cz

massilia
massilia | 4.1.2012 | Grandville #01 (paperback)

Steampunková nádhera! Grandville hravě strká do kapsy podobného "zvířátkovského" hrdinu Blacksada. Není sice tak líbivý, ale Bryan Talbot ovládá umění komiksového vyprávění na jedničku. Žádné políčko, žádný detail není zbytečný, když je čtenář pozorný, najde celou řadu drobných odkazů (opravdu jsem na jednom obrázku poznal Mause?). Řekl bych, že i mnohem lépe než v Blacksadovi se zde využívá zvířecích vlastností při tvorbě postav. A steampunkový svět, ve kterém se příběh odehrává, je také perfektně propracovaný, opět plný odkazů na různé historické reálie. Je škoda, že Comics Centrum nebude ve vydávání série pokračovat, ale to u tohoto nakladatelství není žádným překvapením.

massilia
massilia | 4.1.2012 | Věčná válka (paperback)

Strhující komiksový zážitek: sugestivní vyprávění o nemyslnosti a absurditě války (navíc zcela nesmyslné), příběh o tom, jak dokáže jedince semlít válečná mašinerie, ale také o naději, že i tohle všechno se dá přežít s čistým štítem. Je poznat, že Joe Haldeman zažil válku na vlastní kůži. Jeho vyprávění čtenáře vtahuje, přesně jak poznamenává ve své recenzi uživatel felis - máte pocit, jako byste tam také byli. Kresba je v čistě osmdesátkovém stylu, ale na té nejvyšší úrovni - o několik tříd výše než to co například vychází v Omnibusech. Opravdu připomene "ábecečkovský" styl Františka Kobíka, chvilkami i starého Franka Millera. Podle mého názoru je Věčná válka bezpochyby jedna z nejlepších komiksových knih, které u nás v roce 2011 vyšly. Vyžaduje ale zřejmě dospělejší čtenáře, a tak se trochu obávám, že u mainsteamového publika, fanoušků hláškovacích či superhrdinských komiksů, asi moc neuspěje. Velké díky Crwi za odvahu.

massilia
massilia | 19.9.2011 | Punisher II.

Punisher! Jméno, při kterém se zátylky mafiánů a jejich pohůnků zalévají ledovým ledovým potem, aby se posléze při osobním setkání zalily krví, případně jinými tělními tekutinami. Zločince totiž Punisher, vlastním jménem Frank Castle, zabíjí děsně rád a pokud možno ve velkém množství. To se samozřejmě lidem, kteří se zločinem živí, nelíbí, neboť Punisherovo řádění jim značně zvyšuje náklady na jejich podnikání (a situaci nezlepšuje ani to, že ze svých kšeftů neplatí daně). Pozvou si tedy chlápka, který si se smrtí tyká snad ještě důvěrněji než sám Punisher, takzvaného Rusáka. A zábava může začít. Pokud jste ještě nevěděli, jak se dá k eliminaci nepřítele použít sporák, lednička, čerstvá pizza nebo obtloustlý soused, neváhejte, Garth Ennis vám to v téhle komiksové knížce ukáže. Nechybí ani celé plejáda úchylných Ennisovských postaviček, které dodávají Punisherovským dobrodružstvím tu správnou příchuť. Lahůdka pro všechny, kdo se domnívají, že násilí a zabíjení může být neskutečně zábavné a komické (alespoň na papíru). Než jsem Punishera četl, nevěděl jsem, že k nim taky patřím.

massilia
massilia | 6.9.2011 | Donžon: Úsvit #2 (98) - Mstitel v nesnázích

Jako vždy skvělé - jen člověk zalituje, že české vydávání skončilo ještě předtím než vyšel nadcházející díl Úsvitové série. Jsem moc zvědavý, jak dobrodružství Hyacinta Kavalíra dopadnou. Obávám se, že si budu muset obstarat anglické či jiné cizojazyčné vydání.

massilia
massilia | 6.9.2011 | Donžon: Úsvit #1 (99) - Košile noci

Moc příjemné překvapení. Úsvit se od Zenitu značně liší. Je vážnější, je v něm kladen menší důraz na vtip, liší se i kresba, která je oproti Zenitu značně strohá, bez všech těch zábavných detailů. Hlavní hrdina je totální ňouma, ale dobračisko, takže čtenář mu musí při všech jeho eskapádách držet palce.

massilia
massilia | 6.9.2011 | Donžon: Zenit #6 - Návrat s plnou parádou

Naprosto dokonalý díl - příběhy kačera Herberta v jeho rodném městě mají skvělý spád, oč méně je tu legrace, o to více jsou dramatické. Musím říct, že kvůli otevřenému konci mě strašně zajímá, jak to s celou Donžonovskou partou v sérii Zenit dopadne. Sedmý díl zatím nevyšel ani v originále (v češtině se asi nedočkáme už nikdy), takže uvidíme. Na Kapisovu drobnou stížnost, že je jedinou nevýhodou Donžonu je, že jsou to tenké jednohubky, bych jen řekl: A který komiks lze číst takhle pořád dokola, jak to děláme u nás doma s Donžonem, a i při xtém čtení se stále skvěle bavit nad všemi nově objevovanými detaily?

massilia
massilia | 6.9.2011 | Donžon: Zenit #4: Dračí čáry, kouzel spáry

Scéna s nešťastně propíchnutým okem obra mě pobavila jako už dlouho nic, ostatně celá série příhod při návštěvě Prasinek je obzvlášť povedená. Donžon stále zůstává mou oblíbenou sérií, která si dokáže držet vysokou úroveň i ve čtvrtém pokračování.

massilia
massilia | 22.2.2011 | Preacher/Kazatel #06: Válka na slunci

Lepší než pátý díl, ale začínám pochybovat, zda se v Preacherovi od Ennise dočkáme ještě něčeho zajímavého.

massilia
massilia | 22.2.2011 | Preacher/Kazatel #05: Konec iluzí

Tady už preacherovská série zahajuje svůj kvalitativní sestup: užvaněný díl takřka o ničem. U nás se tomu říká nastavovaná kaše.

massilia
massilia | 22.2.2011 | Preacher/Kazatel #04: Křižáci

Po slabší trojce zase nějaká akce. Navíc se člověk nestačí divit, z kterých koutů své fantazie vytahuje Ennis své úchylné a zvrácené postavičky...

massilia
massilia | 7.12.2018 15:32 | Pindárna

Kapis: to je jako útěk? Já myslel, že když jsi takový bijec v rámci nějaké své velké pravdy, že vysvětlíš, proč tedy jako argumenty používáš výplody usvědčených lhářů a manipulátorů.

massilia
massilia | 7.12.2018 13:54 | Pindárna

Mně těší, jak se Kapis srdnatě pouští do boje proti propagandistům, ale sám jako argumenty používá například články zjevně proruského a zjevně protiamerického "nestranného" publicisty Břetislava Olšera, jindy, aby nakopal zadek Havlovi s chutí použije jugoslávskou úvahu Rajko Dolečka, známého taky jako zcela "nestranného" obdivovatele válečných zločinců Radovana Karadžiče či Ratko Mladiče, a když se pustí do řešení otázky židovství, použije jako kladivo knihu Israela Shahaka, prokazatelně plnou nesmyslů a fakticky nepodložených informací. Takže, kdo je vlastně propagandista?

massilia
massilia | 23.7.2018 12:10 | Pindárna

Kapis, a už máš vypočítané, kdy se propadneš o patro níže k sousedům?

massilia
massilia | 14.6.2018 10:42 | Pindárna

Mně taky Ekho bavilo, na zdejší poměry poměrně nevídané odlehčené zábavné čtení. Není to nijak objevné, ale je to svižné a vtipné. Na donekonečna opakovanou nudu a banální příběhy jsou tady UKK a spol, ne snad :)

massilia
massilia | 1.6.2018 14:51 | Slevy, výprodeje, bazary

Kapis: Myslíš Levné knihy u Sýkorova mostu? Včera jsem se tam naschvál cestou z knihovny stavoval, ale Tryskošneka jsem nikde neviděl.

massilia
massilia | 11.5.2018 11:27 | Pindárna

No jo, Brad Pitt už Achilla hrát nemůže. Prý vzal roli diktátora Roberta Mugabeho...
Ale jinak Kapisi, není to tak jednoznačné. Na gotických a renesančních obrazech s biblickými výjevy také neodpovídají postavy i další věci historické realitě - ať už třeba oblečení, architektura, a už vůbec nikdo na těch obrazech nevypadá, že by byl židovského původu - což prakticky všichni aktéři Starého a Nového zákona byli. Prostě si to v tom středověku a novověku přizpůsobili tehdejší realitě. Takže všichni jsou tam typičtí "Evropané", oblečení mají, jaké se tehdy nosilo, architektura na obrazech je víceméně gotická či renesanční. Tudíž, když dnes v tak národnostně pestré zemi, jako jsou Spojené království nebo USA, natáčejí historický seriál a přizpůsobí obsazení své současné realitě podobným způsobem, jak jsem výše popsal, nelze to označit jako čistě novodobý trend. Což ale neznamená, že by se to někdy až nepřehánělo...

massilia
massilia | 11.5.2018 09:22 | Pindárna

Kapis: No ty vado. The Most Gallant Knight. Ale třeba není opravdu černý, třeba jen přišel ze šachty...

massilia
massilia | 25.7.2017 23:05 | * Připomínky a návrhy

Egmont překvapil. Šel jsem dnes do knihkupectví, že si koupím Zlatou klasiku - Dona Rosu. Prodavačka mi podala knížku, ani jsem si ji neprohlížel, až doma jsem zjistil, že už je to druhý díl - tentokráte je autorem Romano Scarpa.
Zde info:

Disney Zlatá klasika - Romano Scarpa
Žánr: dětský, dobrodružný, humorný
Vydal: Egmont ČR, Albatros (Albatros Media a.s.)
Rok a měsíc vydání: 2017/7
ISBN: 978-80-252-4025-0
Vydání: 1.
Vazba: vázaná
Format: 165 × 252 mm
Počet stran: 200
Tisk: barevný
Název originálu: Hall of Fame. Romano Scarpa
Vydavatel originálu: Disney Enterprises, Inc., 2017
Cena v době vydání: 349 Kč

Popis:
Romano Scarpa má v sérii Zlatá klasika význačné místo nejen jako vynikající kreslíř, ale také jako tvůrce mnoha nových postav, které dnes mají uznávané místo v pestrém disneyovském světě. Jeho dobrodružné příběhy plné zvratů jsou navíc plné odkazů na mýty, legendy nebo klasické filmy, s nimiž si rád hraje. S touto knihou můžete být součástí komiksové historie.

Obsahuje tři dlouhé příběhy:
Donald a babylónská čočka
Mickey Mouse a náhrdelník Čirikavů
Donald a pověst o "Bludném Skotovi"

Autoři:
[scénář] Scarpa, Romano
[kresba] Scarpa, Romano
[překlad] Sieglová, Tereza
[redakce] Kučová, Lucie
[redakce] Mrázová, Alena
[publicistika] Ronkainen, Timo
[publicistika] Solstrand, Olaf Moriarty
[publicistika] Scarpa, Romano
[publicistika] Gori, Leonardo

Nevím, zda to bylo v prvním díle, ale je tam i seznam dalších dílů:
Carl Barks
Vicar
Život a doba Skrblíka McKváka

massilia
massilia | 23.10.2012 10:30 | Pindárna

Tip pro fanoušky Thorgala a spol, kteří to nemají daleko do polského Krakova. Až do 10. listopadu je v tamním muzeu Manggha moc povedená retrospektivní výstava Grzegorze Rosinskeho.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 10.6.2019 15:41
Komentáře u comicsů: 81
Hodnocení comicsů: 92
Příspěvků ve foru: 9

Sbírka (z CDB)

Četl: 116 (cca 51590 Kč)
Má: 10 (cca 4275 Kč)
Chce: 26 (cca 13260 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0