CDB3 končí, přivítejte CDB4

CDB3 končí, přivítejte CDB4 Proč to nepřiznat, starý design jsem měl rád. Byl funkční, plný roztomile miniaturního textu a přeplněných tabulek. Všechny ty roky jeho existence jsem ale pravidelně poslouchal připomínky k jeho suchosti, prehistoričnosti, čitelnosti a když jsem na chvíli utišil ego, musel jsem přiznat, že na tom něco bude. Ve chvíli kdy bylo nutné se vážně zamyslet nad revitalizací střev, bylo jasné, že lepší moment popojít vstříc 21. století asi už nebude. Po dvou letech crcání a půl roce intenzivní práce máte před sebou čtvrtou inkarnaci ComicsDB, s novým předkem i zadkem.

Snaha byla udělat CDB příjemnější pro nové či jen příležitostné návštěvníky, ale moc nenakrknout sběratele a ostatní tvrdé jádro, díky kterému CDB jede druhou dvacítku, nejen díky finančním darům, ale především zájmu. Není silnější motivace cokoliv tvořit než pocit, že to má smysl. Doufám, že se to povedlo alespoň částečně a že zbylé třecí plochy společně poladíme v následující měsících.

Smysl databáze se nezměnil, pořád nám jde o to dostat na jednu hromadu co možná nejpřesnější data o comicsových publikacích vycházejících v ČR. Donutit lidi se k nim vyjádřit tak, aby další měli snadnější výběr v dnes již absurdním množství vycházejících comicsů. Stále máme na paměti, že hlavními odběrateli těchto dat jsou lidé z oboru a sběratelé. Nic se nezměnilo. Ostatně i samotná struktura dat zůstala velmi podobná a po chvilce korzování novým webem byste měli být schopni najít prakticky vše, na co jste byli zvyklí. Pokud ne, napište mi.

V následujících týdnech, až se pochytají mouchy, které nepochybně najdete (ačkoliv testeři udělali obrovský kus práce a výrazně pomohli s formováním některých funkcí pro sběratele, které jsem původně hrubě podcenil), si představíme, co nás čeká nového do konce roku, které nové funkce a vylepšení jsou naplánované, kam můžete hlásit chyby a kde najdete jejich seznam, jak vložit nový comics, pokud nám chcete pomoct s plněním (to je už hotové a v současnosti to testují admini). Teď jsem vás vlastně jen chtěl jménem redakce přivítat v novém. Snad se to obejde bez pochodní.

Zack / 4.9.2017