Sběratelský klub

Diskuze kolem sbírek, kolektování, aukcí, prodejů a nákupů.

radek
radek | 25.10.2020 01:14 | Sběratelský klub

Tak jejich jediným štěstím je, že to jejich "sběratelské" vydání vlastně není moc "sběratelské", když se odlišuje jen přebalem (to neberu jako přidanou hodnotu) a jinou obálkou. Ani nevíme, jak ty obálky budou vypadat. Třeba se ta v obchodech bude někomu líbit víc než ta "sběratelská". Každopádně ani ta jiná obálka zde neznamená žádnou extra přidanou hodnotu. Drtivou většinu lidí bude zajímat jen obsah a ten je stejný. Na té první verzi není prostě "sběratelského" nic. Odlišuje se tedy jen cenou. A jaká bude cena knihy v běžné distribuci a na jejich stránkách? Taky nevíme :D

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 25.10.2020 01:03 | Sběratelský klub

maco: Pokud další projekty půjdou opět přes Hithit, tak ty peníze navíc nebudou hrát moc roli, protože zase bude záležet především na tom, kolik se vybere.

Je nás tu sice patnáct milionů, ale jen několik lidí je ochotno zaplatit později za knížku o dost víc, než kolik by zaplatili při standardním prodeji, a jsou to zrovna především ti z tzv. tvrdého jádra, na které bylo cíleno při kampani nejvíc a o tom komiksu se tak dozvěděli především oni. Takhle bych jako spekulat nebo obchodník uvažoval já a nebylo by mi milé, že další lidé dostanou šanci si to koupit teď od nich a ne ode mě, když jsem s tím dopředu počítal a koupil deset kusů. Příště bych byl opatrný a místo třeba deseti kusů vzal dva nebo tři. Nebo se na to už úplně vykašlal a nedal jim ani korunu.

Ale čert vem spekulanty a obchodníky, ty jsem nahodil jenom bokem. Podstatná je důvěra v to, co je avizováno. Když tentokrát neplatil termín, co nebude platit příště? Je to první projekt a hned změna. Mnozí to ani nevědí, dalším to je samozřejmě jedno, ale když se jenom tady dva nebo tři lidé pozastavují nad tím, že k tomu došlo, tak takových, kteří to vnímají negativně, je mnohem víc.
Máte poslední týden na to, abyste si zajistili sběratelské vydání! Kupte si sběratelské vydání, za dva dny už to nepůjde, je to poslední šance!!! Tak, splnil se cíl, mockrát vám děkujeme a vážíme si vaší důvěry. Teď to ještě trošku natáhneme, aby si to mohli koupit i opozdilci, ale je to fakt poslední možnost. :-D Příště tyhle řeči o sběratelských vydáních a posledních šancích mnozí nebudou brát vážně.

maco
maco | 24.10.2020 23:34 | Sběratelský klub

Môj skromný nazor. Pre špekulantov bude trh stale dost veľký. Je a bude vela ludi ktory o projekte nevedia, cize si knihu nezakupili a kúpia dodatocne na bazári. Je nas tu 15 000 000. A predlženie kampane chápem. Pre MB su to peniaze navyše a peniaze navyše znamenajú lepšiu vychodiskovu poziciu do ďalšieho projektu.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 24.10.2020 15:32 | Sběratelský klub

esoes: Když zmiňuji spekulanty, tak to neznamená, že mi o ně jde. A rozhodně to není tak, že je buď podpora, nebo zájem o spekulanty. Jen připomínám slova samotných MB a to v návaznosti na komentáře ostatních ohledně toho, co dle samotných MB mělo být a teď je jinak. A dodávám názor na to, že to je z dlouhodobého hlediska riskantní nejen kvůli dalším kampaním, ale taky jisté důvěryhodnosti, a to bez ohledu na to, jak moc je ta změna ze strany MB způsobena snahou vyjít některým opozdilcům vstříc.

Hawwwran
M Hawwwran | 24.10.2020 00:45 | Sběratelský klub

Delam to jak bych to sam chtel. U kazde knihy jsem ochotny tolerovat ruzne vady jinak. Takze proto ukazuji jak to je, at se kazdy rozhodne podle sebe.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 24.10.2020 00:36 | Sběratelský klub

Havran - konečně někdo, kdo hledal a nafotil vady... aby člověk věděl, co kupuje. Posouzení stavu knihu třeba "jako nové" je zřejmě vnímáno každým jinak, nebo "perfektní" stav, apod. takže fotky vad u komiků na prodej včetně těch detailních od tebe vnímám velmi pozitivně. ...

Zack
A Zack | 23.10.2020 21:15 | Sběratelský klub

radek, matthew, slouzimstarympsum: dik, fb jsem jim nesledoval

esoes
esoes | 23.10.2020 21:03 | Sběratelský klub

Můj dost možná poslední příspěvek, minimálně po nějakou určitou dobu...:-)):D

Nechci si hrát na něčího obhájce, ale pletete si nadále (někteří) pojmy s dojmy. Opět vaříte z vody a hlavně (!) myslím si, že hledáte/vytváříte problémy tam kde vůbec nejsou. Jsem tu aktivně proti jiným zde na tomto ctěném forum chvíli, žel bohu docela otráven. Jako vážně na medvědí službu jsou tady (někteří) vyloženě experti.

Prvně tedy. Buď chcete ty kluky z Mighty především podpořit a těšíte se zkrátka na novou knihu ideálně v limit.vydání a nebo vám jde o nějaké spekulanty? Tohle je třeba totiž vážně oddělit.
Nevím, jak vám, ale mě je nějaké riziko spekulantů naprosto ukradené to je jejich boj. Měl jsem x krát prostředky/možnost vzít třeba něco zajímavého navíc, kolikrát něco, co už ani nebylo a dostalo se to přesto nějakým způsobem ke mě, ale radši jsem o tom vždy řekl kamarádovi, známému nebo to hodil veřejně do placu a udělal tak nezjištně radost jiným. Naposledy se jednalo o knihu, která se na provařeným a.ukru dražila sem tam okolo dvojky a přitom ještě ležela v nakladatelství kdesi na skladě za pár stovek, posledních pár kusů. Nevymýšlím si tohle, tak to je. Když mám zkrátka něco rád dávám do toho především srdce a nešpekuluju, tak to mám hozený a jinej nebudu.

Ale zpátky k meritu věci, vem si popcorn je to dlouhýý miluju slohy jsem grafoman...Že by měla být a nakonec bude i nesběratelská verze to jsem si dovolil predikovat pár dní nazpět a ani to jim nemůže přeci nikdo vyčítat. My jsme ale vážně někdy národem kverulantů, nepřejících lidí, jak vidno i tady..
Namísto toho, abyste (někteří) byli háje luhovýho rádi, že někdo našel vůbec nějakou vůli a odvahu v téhle době navíc (!) něco takového realizovat, tak se v tom budete zbytečně rejt doslova jak v ho.vně, bojovat s pomyslnými vzdušnými zámky a hledat, kde je zakopanej pes..

ps: abych odlehčil nastálou situejšn v této hutné a jistě konstruktivní debatě plné smysluplných vyjádření a názorů, víte co je vůbec ta největší sranda?? Že tu porcujeme medvěda,který ještě běhá po lese:-)) Kluci z Mighty, držte se !

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 23.10.2020 20:24 | Sběratelský klub

Wub, havran - ty světlý police mají něco do sebe, pokud navíc ladí s ostatním nábytkem, tak je to stylový ;)

Wub
Wub | 23.10.2020 19:36 | Sběratelský klub

Hawwwran: Díky za fotky knihovny. Pěkný řešení - hezky od země až po strop. A ty světlý police se mi líbí. :-)

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 23.10.2020 19:31 | Sběratelský klub

radek: Ohledně toho, co to naznačuje, souhlasím. Kromě toho jsou tu i vyjádření na Facebooku:

Mighty Boys Comics
October 11 at 11:18 AM ·
Máte poslední možnost, jak si pořídit sběratelskou verzi naší první knihy a zároveň podpořit větší pestrost na našem trhu.

Mighty Boys Comics
October 16 at 5:28 AM
Pokud svou knihu ve sběratelské verzi ještě nemáte, pak vězte, že vám zbývají už jen čtyři dny!

Mighty Boys Comics
23 hrs ·
Vzhledem k tomu, že se nám ozvalo poměrně dost opozdilců, kteří si knihu nestihli koupit na Hithitu, jsme se rozhodli, že jim ještě dáme poslední možnost tak učinit. Prodej sběratelské verze bude probíhat pouze do 8. 11. (včetně).

Poslední možnost teda neplatí a neplatí ani zbývající čtyři dny. Pokud s tím někdo počítal pro další obchod (můžeme se bavit o tom, jestli to je v pořádku, že to je riziko spekulantů atd., ale o to tu teď nejde) nebo s tím kalkuloval z jakýchkoliv jíných důvodů a kvůli časovému omezení podpořil, taky asi není moc nadšený.

Teď možná pár lidí, kteří nestihli objednat, potěší, ale pro další kampaně to je špatný krok, dost lidí, včetně spekulantů, kteří měli zájem o více kusů a jsou pro podporu důležití, tohle ponese nelibě a příště je kvůli dodatečným změnám podmínek nepodpoří, když nemají jistotu, že co MB prohlásí skutečně platí.

Docela by mě zajímalo, jestli by to prošlo jako důvod pro stažení podpory a vrácení peněz. Protože tohle může být pro spekulanty nebo obchodníky docela zásadní změna.

Hawwwran
M Hawwwran | 23.10.2020 19:20 | Sběratelský klub

Někde jsem slíbil lepší popis knih na prodej, tak jsem to dal do bazaru. Ještě jsem ale nerozhodl ceny, tak když se vám něco bude líbit, napište mi a nějak se domluvíme.

lantan1
lantan1 | 23.10.2020 19:08 | Sběratelský klub

Měla by se tu zavést rubrika "novinky" nebo "chystá se" kde by nás Fimi mohl informovat o všem co se připravuje :)

Hawwwran
M Hawwwran | 23.10.2020 17:38 | Sběratelský klub

Esoes: to je výhoda ze mám knihovnu v loznici, kde je stejne 90% casu zatemneno. Prach se ukaze casem, ale deti nejsou. Maji zakaz na knihy bez me pritomnosti sahat.

esoes
esoes | 23.10.2020 16:22 | Sběratelský klub

radek
Si dál prázdný a směšně osobní to je ostatně tvá vizitka. Už tě nechám být ono se docela záhy ukázalo, komu ta argumentace stála na vodě a psal nesmysly kraviny, viď ?
Dle toho, jak vystupuješ sebereflexi nečekám buď v klidu. Důležité je, že jsme o tom všem debatovali, ikdyž zostřeně ke konci i tím jsme projekt Mighty koneckonců podpořili. To je podstatné o to mi šlo, rád jsem hybatelem věcí, když na to přijde :-) Za mě vše a nauč se to ego doprd.ele řídit :-))

radek
radek | 23.10.2020 15:43 | Sběratelský klub

esoes: no když píšu, že nevím, tak nevím. jen si pamatuji, že jsi tu psal nějaké kraviny a nesmysly a že jsi ani nevěděl, co je maloobchodní cena. víc jsem si z naší diskuze neodnesl. a teď dle tvých reakcí působíš tak trochu jako blázen, tak asi nemá cenu vést nějakou diskuzi :D ale jak říkám, je to jedno.

esoes
esoes | 23.10.2020 15:29 | Sběratelský klub

Ale víš, ale víš...(nejen) tvá všelijaká argumentace:-) Já vidím to, že jsem se snažil a viděl trošku dál, ale to se mi stává často to je v pořádku. Jsem tak trošku nadčlověk jen nenosím plášťěnku, nikdy jsem si ji nebral :))

pozn. Nevšiml jsem si, že by snad Mighty v něčem zásadně měnili svůj postoj, názor. Jen ať s tím ještě pracují, prostředky na to mají a pokud je materiál skutečně dobrý vrátí se to.

radek
radek | 23.10.2020 15:13 | Sběratelský klub

esoes: moc nechápu, na co narážíš s těmi řečmi. ale asi je to jedno :) vidím jen to, že za běhu mění názor. jo, mají na to právo. jen to není moc standardní :)

esoes
esoes | 23.10.2020 15:03 | Sběratelský klub

radek
To bylo řečí viď ?? Sám vidíš, že s tím chtějí a budou pracovat dál. Nakonec proč ne... to by byli sami proti sobě a koneckonců i proti svým čtenářům, milovníkům komiksu.

Jinak vážně obdivuji otevřené knihovny, mám všechny se dvířkama a dokonce na zámek (to kvůli prckům). Prach a světlo mohou ty moje knížky spatřit opravdu jen na chvíle při čtení :))

Matthew
Matthew | 23.10.2020 14:35 | Sběratelský klub

Zack: psali to na svem fb profilu.
Darker: nebudu, ja si to chci jen precist, takze jsem si nepriplacel😉

radek
radek | 23.10.2020 14:32 | Sběratelský klub

Zack: tak je to samozřejmě úkrok stranou. na svých stránkách mluvili o projektu na HitHitu. a v rámci toho tam měli napsané: "Pokud dojde k naplnění projektu, vyjde kniha ve verzi se sběratelským přebalem s variantními obálkami a jmenným seznamem podporovatelů na začátku knihy, a to pouze v počtu předobjednaných kusů."
což jaksi jasně naznačuje, že skončí HitHit a bude šlus, co se týče předobjednávek. ale tak tohle prodloužení zase tak negativně neberu. spíš trochu postrádala ta kampaň na HitHitu smysl a nevím, jestli stálo za to vyhodit peníze za ten projekt na HitHitu...

Zack
A Zack | 23.10.2020 14:21 | Sběratelský klub

Ja se schvalne koukal a nikde na hithitu nenasel, ze by slibovali, ze to bude omezeny run, jen ze bude crowdfundigovy run, a pak omezeny druhy vydani do distribuce. Ale mozna se blbe koukam, me klidne nekdo odkazte.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 23.10.2020 14:07 | Sběratelský klub

Matthew - to slovo tímto ztrácí význam a jedná se podle mě o něco jako podraz na spotřebitele, ja to vnímám negativně. Ale pořád lepší než říct, že dotisk nebude a pak dotisknout. :)

Walome
Walome | 23.10.2020 12:52 | Sběratelský klub

Matthew: tu exkluzivitu jsi dal do uvozovek správně, nic exkluzivního na tom není, takže pohoda :)

lantan1
lantan1 | 23.10.2020 11:47 | Sběratelský klub

Hawwwran: Z fotky nejde moc poznat co prodáváš, dej mi třeba vědět do pošty. Třeba bych si něco vybral :)

Hawwwran
M Hawwwran | 23.10.2020 11:29 | Sběratelský klub

Lidi maji rádi exkluzivní věci, takový je trh.
Sběratelství čehokoliv je založené na tom, že tě nováčci nemůžou snadno dohnat, že to chce čas, štěstí, um a tak.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.10.2020 11:15 | Sběratelský klub

Že kdybych někdy chtěl knihu, tak ji chci proto, že ji chci mít, že si ji chci přečíst. Vůbec nechápu, proč bych chtěl mít knihu, kterou někdo jiný nemá. Abych se mu posmíval, abych se s radostí díval, jak tomu roste jakási pofidérní sběratelská cena? To je ta exkluzivita, nebo co to je? Kluci vydávaj jenom nějakej komiks, neprodávaj přepis Jidášova evangelia ze 4. století na rozpadajícím se papyru.

Darker
M Darker | 23.10.2020 11:11 | Sběratelský klub

Matthew: Neboj, budeš exkluzivně uveden v knize, opozdilci nebudou ;)

Hawwwran
M Hawwwran | 23.10.2020 11:09 | Sběratelský klub

Matthew: taky je mi to fuk. Asi mam limity, ale ted je mi to zatim fuk.

charvos
charvos | 23.10.2020 11:03 | Sběratelský klub

@Matthew: vubec nic :) je mi to fuk ;)

Matthew
Matthew | 23.10.2020 10:55 | Sběratelský klub

Co říkáte na prodloužení možnosti si koupit knihu od Mighty boys? Za me se ta "exkluzivita" celkem vytrácí. Co je mi po tom, že to nekdo za měsíc nestihl.

Hawwwran
M Hawwwran | 23.10.2020 10:43 | Sběratelský klub

Jinak vedle Watchmenů vlevo a vedle Essex Countyjsou knihy na prodej. Pak to vyfotim lepe a tak, ale kdyby nekdo chtel.

Hawwwran
M Hawwwran | 23.10.2020 10:42 | Sběratelský klub

Milo: barva polic se mi libi, sedi k masivni posteli a taky je to masiv. Natirat na sedou by stalo prachy a schovavat masiv mi prijde skoda.

Hawwwran
M Hawwwran | 23.10.2020 10:40 | Sběratelský klub

Mjölni: ne, nevylil. Proste byl schovany ve skrini spolu s ostatnima knihama a cekal na knihovnu. Ostatni veci od Arga taky nemaji ty leskle casti "kluzke", ale Mjölni mi olepil ruce kdyz jsem ho premistoval. Byla to malinka vrstvicka ktera se setrela, ale mam trochu strach co se stane dal.

lantan1
lantan1 | 23.10.2020 09:49 | Sběratelský klub

Hawwwrn: Mně se Mjollni zatím neroztekl :) Vše je jak má být.

Gmork
E Gmork | 23.10.2020 06:56 | Sběratelský klub

Hawwwran: Pěkná, líbí se mi, jak to kopíruje stěnu a šetří každý kousek místa. Dobrá práce.
Jinak já mám Mjollnira taky v pohodě.

Fimi
M Fimi | 23.10.2020 00:16 | Sběratelský klub

Pěkná knihovna... Měl jsem to podobné... Už nemám :-D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 23.10.2020 00:01 | Sběratelský klub

Jinak knihovna je pěkně vyřešena, ten nástavec se mi libi. Dobře vymyšlená , co se týče houževnatosti. Líbí se mi to tmavy dřevo, světlý poličky máš kvůli stylu? Já bych je asi nechal taky tmavý, ale to je opět můj názor. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.10.2020 23:56 | Sběratelský klub

Havran - možná máš doma moc velký vedro

Darker
M Darker | 22.10.2020 23:50 | Sběratelský klub

Hawwwran: U mě je Mjollni normální, nelepí. Nevylil sis na něj něco?

Norri
M Norri | 22.10.2020 23:29 | Sběratelský klub

Hawwwran: Pěkné!

Hawwwran
M Hawwwran | 22.10.2020 23:11 | Sběratelský klub

Dnes se mi podařilo naložit knihovnu. Vyplňuje jediné zbývající místo v ložnici, má hlavní a nadstavenou část. Hlavní část nemá žádné přepážky, má police ze 4cm bukových desek. Hloubka je 40cm. Police jsou "nasazené" na nosných trnech zakotvených do zdi. Podlaha tak nenese téměř žádnou hmotnost. Nosnost police je beze strachu 150kg, nedochází k žádnému prohybu.

Hawwwran
M Hawwwran | 22.10.2020 22:54 | Sběratelský klub

Bez legrace. Fakt je to nejake vadne. Otrel jsem to vlhcenymi ubrousky a i kdyz uz to nelepi ze by mi z toho lepily ruce, je to na omak mekke a prilnave :-O Kouknete se nekdo jak to je u vas.

kinak
kinak | 22.10.2020 22:43 | Sběratelský klub

Hawwran - no kamarád měl takhle jeden lepkavý pornocasopis, tak těžko říci co jsi u toho dělal...;)

Hawwwran
M Hawwwran | 22.10.2020 21:41 | Sběratelský klub

Hele, mrkněte na své Mjöllni. Moje má povrch těch lesklých částí obálky lepkavý :-O

Fimi
M Fimi | 21.10.2020 20:54 | Sběratelský klub

Radek no možná to tam bude taky přeci jen toto vychází za tři měsíce tak to ty bonusy obsahne.. Přemýšlím že prodám českou mutaci a koupím to souborné, Teda pokud CC neplánuje na příští rok kolosálku Zámku a klíče..

radek
radek | 21.10.2020 20:16 | Sběratelský klub

Fimi: na Amazonu je 1.25 pounds, což je v přepočtu to samé. ale třeba jen nějaký chybný údaj. každopádně je zvláštní vydávat kompendium, když teď ještě dovychází nějaké sešity.

Fimi
M Fimi | 21.10.2020 19:45 | Sběratelský klub

Radek taky na to koukám, podle mě před tím chybí dvojka

radek
radek | 21.10.2020 18:36 | Sběratelský klub

Fimi: 566 gramů? to je nějak málo.

radek
radek | 21.10.2020 10:30 | Sběratelský klub

charvos: Nejsem MB, ale co jsem sledoval kampaň, tuším, že 4krát tam v rámci tří nebo čtyř dnů někdo anonymně koupil vždy 10-11 kusů Double Mighty. Opakovalo se to každý den a působí to na mě spíš jako nakopávání kampaně před jejím koncem než že by se tři dny po sobě našly stejně smýšlející subjekty, co si vezmou zhruba stejný počet knih (20) na obchod. Buď tedy MB dávali injekci kampani, nebo to byly nákupy na kšeft po 20-22 kusech. V takovém případě je na kšeft dle mého odhadu cca 80 knih (nepočítám jednotlivce). A nebo na kšeft není prakticky nic a šlo jen o "psychickou" podporu kampaně od MB (pro mě dle provedení pravděpodobnější varianta). Tak jako tak se zdá, že i bez toho by těsně na 100 % dosáhli, tak je to vlastně dobrý výsledek.
A tedy odpověď na tvou otázku, buď cca 80, nebo cca 0 :)

charvos
charvos | 21.10.2020 08:36 | Sběratelský klub

@MB: prozradite kolik vas podporilo knihkupcu? co si vzpominam tak jak byly u CC edice na prani tak tam knihkupci brali cca 150-200ks

Hawwwran
M Hawwwran | 20.10.2020 19:22 | Sběratelský klub

I kdyby si prihodili sami, tak tech 100% podporilo tech dalsich 25%

Light
Light | 20.10.2020 18:43 | Sběratelský klub

Jestli si to nepřihazovali sami, tak fakt čumím a gratuluju. Snad to neposerou :)

mcleek
mcleek | 20.10.2020 18:29 | Sběratelský klub

Tak kucí z Mighty Boys skončili na 125%. Gratulka! A už se těším na nadílku pod stromečkem... ;-)

Walome
Walome | 20.10.2020 14:25 | Sběratelský klub

Haw: nejlínější ve smyslu, že tam bylo nulový info a ukázky si lidi museli vyprosit.

Hawwwran
M Hawwwran | 20.10.2020 13:25 | Sběratelský klub

Walome: stoupalo to docela stabilne. Treba o bludiste Trystera jsem se docela bál, tam to bylo fakt tesne.

Walome
Walome | 20.10.2020 12:26 | Sběratelský klub

Koukám jak Vrána. Možná nejlínější crowdfundingová kampaň vůbec a sanavabitch they did it.

maco
maco | 19.10.2020 22:49 | Sběratelský klub

Ked som dobre pocital. Zatiaľ predane 343. Mighty boys gratulujem. 19 hodin do konca