Co čtete a můžete doporučit dál? Co chcete číst a necháte si poradit?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.9. 18:31Povinná četba
  Namefar: Toho draka přesně myslím. Vypadá to jako fantasy, ale je to sci-fi. Je to moc hezký a oproti zmíněnému Incalovi a dalším komiksům z incalovského světa o dost méně náročné. Možná chvílema i blboučké, ale takovým tím fajn způsobem, když tomu komiksu přijde člověk na chuť.
 • yogi
  yogi14.9. 15:13Povinná četba
  Namefar:Se koukni co tu pes hodnotil.
 • Namefar
  Namefar14.9. 14:35Povinná četba
  SlouzimStarymPsum: Máš na mysli Žoldnéři od: Tomáš Bartoš, jsem ještě našl Žoldnéř ale tam to vypadá něco s drakem :)
  V tuto chvíli to bude vše.
  Děkuji za inspiraci
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum14.9. 13:29Povinná četba
  Namefar: Určitě kup Žoldnéře. Vypadá to jako fantasy, ale je to sci-fi. Je to nádherné, má to pevné desky, velký formát (fólie ale chybí :-/), a ČR bude podle všeho jednou z mála zemí, kde tahle série vyjde v deluxe edici komplet. Ke způsobu čtení - měl jsem vždycky za to, že jinak než způsobem, který popisuje Zack, se komiksy ani prohlížet/číst nedají, ale jak vidím, tak asi jo. Zajímavé! Já kouknu na panel a čtu, kdy celý panel vnímám s tím čtením a vidím ho chvilku před tím, než zaměřím na bubliny, a pak i chvíli potom. A nedělal bych z toho zase vědu, je to jenom blbej komiks, komiksy jak známo jsou čtení pro blbečky, co nemají na to přečíst si normální knížku (třeba Malého Bobše). ;-)

  Na tvé další dotazy, které v budoucnu přijdou (kam je dáváte, když už není v knihovně místo; hrozí mi vězení, když zpronevěřím firemní prachy a hlavně, mohou mi zabavit komiksy, které za ně koupím), ti s předstihem odpovídat nebudu, abych tě nevyplašil.
 • deefha
  deefha mecenáš14.9. 11:26Povinná četba
  Obecně je to u mě případ od případu. Jsou ukecané komiksy, kde spíš čtu a obrázky doplňují kontext, no a pak jsou komiksy třeba úplně bez textu, tam se zase spíš kochám. Většinou ale čtu komiksy několikrát, protože pokaždé objevím něco nového :-D
 • Zack
  Zack admin14.9. 11:26Povinná četba
  Namefar: ctu text a u toho vnimam obrazek. Bezny je cist panel po panelu, ale na druhou stranu, cti jak ti vyhovuje, ne kazdy comics se cte stejne, vlastne ne kazda scena se cte stejne. Pokud prochazi postava lokaci a jen tak plka, tak budes vic vnimat pozadi a prostor, pokud se dve postavy bavi u stolu, tak ti uplne staci periferne vnimat, ze se nezmenila lokace. Moc bych to neresil, tohle si sedne prirozene samo jak toho budes mit vic nacteno.
 • Namefar
  Namefar14.9. 11:18Povinná četba
  Děkuji všem za tipy. Včera jsem začal Incal a zatím je to fajn. Ještě bych měl dotaz jak čtete komiksy, přečtete text a pak se diváte na obrázek, nebo sjedete obrazky na stánce a pak si to přečtete? Včera jsem měl pocit, že obrázkům nevěnuji dostatečnou pozornost a stránky letí moc rychle.
 • SomeOne
  SomeOne13.9. 16:15Povinná četba
  Jen bych doplnil soulbringera, že ta první série o Vaderovi se vzájemně doplňuje se sérií Star Wars.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš13.9. 15:00Povinná četba
  Namefar: Souhalsím se Zackem - určitě vem nejdříve to hlavní dílo - podle toho poznáš, jestli bys rád třeba zjistil něco více o Metaboranech, Technokněžích a vůbec o samotné hlanví postavě aka Johnu Difoolovi :) (a někde v hlavě bych měl i kontext toho, kdy ten komiks vlastně vznikal) ... těším se na recenzi :)

  K těm temnějším sci-fi mimo Jodorowské universum bych zkusil doporučit i docela hezký český počin Nanits Chronicles (byť to není úplně temné a kombinuje více žánrů) nebo klasického Soudce Dredda a já nedám dopustit třeba na Věčnou válku, což není asi tak temné, ale je to výborné sci-fi drama ... a jeslti si fanoušek i Star Wars - pak ty Egmont příběhy s Vaderem nejsou vůbec špatný - buď tyhle nebo pak i tyto

  PS: Jako vyprávěním i formou mi přijdou výborný tyhle dva skvělé příběhy od Zacka Kaplana - jen se to dost blbě shání.
 • Zack
  Zack admin13.9. 14:16Povinná četba
  Namefar: Uprimne, precet bych si Inkala, a pokud te to chytne pustil se do tech ostatnich. Neni to lehky cteni, neni to pro kazdyho a z tech tri serii je nejlepsi.

  Pokud Riddick, tak se uplne nabizi dalsi Jodo a to Metabaroni. Zacal bych Kastou. https://comicsdb.cz/comics/7084/kasta-metabaronu-2-vydani
 • Namefar
  Namefar13.9. 13:59Povinná četba
  Ahoj všem. Potřeboval bych doporučit nějaký komiks. Nemám moc zkušeností, jediné co mám a znám je Thorgal, Incal mám ale ještě jsem jej nečetl.
  Líbilo by se mi mix fantasy a scifi po případě temnější kosmické scifi něco na způsob Riddicka. Dá se něco doporučit?
  A druhy dotaz, jak číst Incal, neměl bych si prvně přečíst Před Incalem a až pak Incal ?

  Děkuji
 • P.G.
  P.G. mecenáš11.9. 15:04Povinná četba
  Whisper Me a Love Song (v originále Sasayaku You ni Koi o Utau)
  Scénář: Eku Takeshima, Kresba: Eku Takeshima, Celková délka: Aktuálně 6 svazků, Publikace: 2019 až současnost, Kategorie: ---, Žánr: technicky vzato Iyashikei, Yuri, Hudební  Himari Kino a její první den na střední škole. Párty na uvítanou. Školní kapela se zpěvačkou Yori Asanagi. Láska na první pohled. Protřepat, ale nemíchat – zatím! Proč? Protože když Himari vyzná lásku Yori, má na mysli něco úplně jiného, než Yori očekává! Tak by se ve zkratce dal obsáhnout úvod této prozatím šestidílné série Eku Takeshimy o vyvíjejícím se vztahu mezi Himari a Yori (která je mimochodem již ve třetím ročníku!) - a rozhodně v něm není nouze o romantiku, napětí a humorné situace. Příběh je do značné míry redukován na očekávaný průběh se známými klišé (počáteční nedorozumění, rivalky, usmíření), ale dá se říct, že o něj až tak moc nejde. Běží na pozadí a v popředí má hlavní roli kresba, která je samozřejmě v romantickém shōjo stylu, a situační humor. Mangu můžeme zařadit do žánru Iyashikei, subžánru „kousku života“, i když zde jsou, na rozdíl od Flying Witch, postavy ústředním článkem. Manga má vynikající vizuální stránku, k níž výrazně přispívá střední formát, značný počet velkoformátových panelů (včetně celo- a dvoustránkových) a dynamika klíčových romantických scén.
  Manga je vydávána v anglickém jazyce, v Kodansha Comics společností Kodansha USA Publishing od roku 2019, aktuálně poslední 6. svazek by měl vyjít v prosinci 2022. Manga je vytištěna ve středním formátu 145x207.
 • P.G.
  P.G. mecenáš10.9. 20:34Povinná četba
  Seneke: tak to je pravda! Ale je fakt, že tenhle žánr je hodně specifický. Já na to narazila naprosto náhodou, koupila balík prvních dílů všeho možného a zrovna jedničku FW zvládla už cestou tramvají domů. FW má obrovskou výhodu, že není třeba sledovat děj, zápletky a kdo ví co ještě. Prostě se jen kouká na obrázky ... a písmenka :D
 • seneke
  seneke mecenáš10.9. 20:30Povinná četba
  P. G.: Hele, to, že už sem tu sérii přidali dva různí lidi je jasné znamení, že by si to lidi tady měli přečíst. :D

  Jinak já toho rozečteného mám metrák. (ten Shonen Jump toho fakt chrlí hromady.)
 • P.G.
  P.G. mecenáš10.9. 20:02Povinná četba
  seneke: hmm, a to jsem se dívala, jestli tu náhodou není :D buď jsem přehlídla, nebo nešla dostatečně do minulosti :D
  teď mám rozečtenou Whisper me a Love Song, takže ta se tu co nevidět (až dočtu) taky objeví :)
 • seneke
  seneke mecenáš10.9. 19:55Povinná četba
  P. G.: Jo přímo tuhle sérii jsem do povinné četby rok dva zpátky přidával i já. Taky už bych měl něco nového naškrábat.
 • P.G.
  P.G. mecenáš10.9. 18:53Povinná četba
  Flying Witch (v originále Furaingu Witchi)
  Scénář: Chihiro Ishizuka, Kresba: Chihiro Ishizuka, Celková délka: Aktuálně 11 svazků, Publikace: 2012 až současnost, Kategorie: Shōnen, Žánr: Komedie, Iyashikei  Makoto, mladá čarodějka v doprovodu věrné společnice, černé kočky Chito, se v rámci studia a tréningu v řemesle čarodějném přestěhuje k příbuzným do města Hirosaki v prefektuře Aomori. A to je začátek pozvolna plynoucí mangy plné zvláštních osob, duchů a nadpřirozených bytostí, v níž čtenář proplouvá jednotlivými střípky událostí, úkolů, zvyků a způsobů, skládajícími mozaiku běžného života čarodějky v normálním světě, který je však plný dalších čarodějek a bytostí procházejících napříč světem lidí a světem nadpřirozených sil. Manga patří do žánru Iyashikei, subžánru „kousku života“, který je zaměřen mnohem více na celkové vyznění scén a vizuální stránku příběhu, než na samotné postavy a děj jej tvořící. Manga má excelentní vizuální stránku, zejména co se týká nadpřirozených bytostí a prostředí, a k odlehčenosti jednotlivých příběhů výrazně přispívají vtipné momentky a humorný podtext některých postav (například původ přezdívek Akane, starší sestry Makoto).  Manga je vydávána v anglickém jazyce, ve Vertical Comics společností Kodansha USA Publishing od roku 2017, aktuálně poslední 11. svazek by měl vyjít v lednu 2023. Manga je vytištěna v malém formátu 125x177.
 • Gmork
  Gmork8.9. 14:38Povinná četba
  Ty předobjednávky na limitku Petra Pana začnou myslím na začátku listopadu.
 • BadBoy
  BadBoy8.9. 14:33Povinná četba
  Ter: nn, první díl, mně chybí z ERBu ještě 3 komiksy včetně té Mureny, tak to postupně napravuju...
 • Ter
  Ter8.9. 14:26Povinná četba
  Bad Boy: Murena 2?
 • faster86
  faster868.9. 14:12Povinná četba
  jak bylo řečeno v kmotrovi "tell faster it was only business"
 • BadBoy
  BadBoy8.9. 13:57Povinná četba
  Mně zas tak moc nevadí, že to vyjde znovu, však to nebylo nikdy promované jako exkluzivní limitovaná edice, ne? Kvůli 10 stranám si Asgard znovu nekoupím, ale jsem rád, že se k němu dostanou i lidi, co ho neměli a aspoň to nemusí kupovat se sběratelskou přirážkou z druhé ruky...Conquistador a Barakuda společně s Murenou objednány a už se těším na Petra Pana (kdy začnou předobjednávky na limitku?), Rahana a Čtyřku z Baker street :)
 • Ter
  Ter8.9. 13:50Povinná četba
  Gmork: tak mňa zaujali tituly Petr pan, Kruan a Rahan. Som rád, že Vybíral sa nebojí vydávať takéto tituly, ktoré sú skôr pre staršiu generáciu (tým nemyslím, že by nemohli mladých zaujať). Som docela zvedavý, ako sa bude Rahanovi dariť. Bude to v každej knihe 1 príbeh? Čo sa týka domácich retro komiksov, ja by som uvítal aj Jožinka alebo Bill a Mary (v detstve som si ich vystrihoval a lepil do zošita).
 • DankoKonik
  DankoKonik mecenáš8.9. 13:43Povinná četba
  Rahan! konečne!
 • Gmork
  Gmork8.9. 13:43Povinná četba
  faster86: To druhé vydání je především pro lidi co to nemají, ty stránky navíc je jen galerie. Bez té se klidně obejdeš, jestli už knihu máš. Myslím, že některé z těch stránek ani tenkrát nebyly k dispozici.
 • faster86
  faster868.9. 13:39Povinná četba
  no to druhé vydání asgardu kde je 10 stránek navíc (i když "jen" bonusů) mi přijde jako pěkná kurvárna. "Děkujeme za zájem o komiks Asgard, jako poděkování vám posereme hlavy a v dotisku vydáme strany navíc." I když on to vlastně není dotisk když má víc stran. Je to nové vydání.
 • Gmork
 • Gmork
  Gmork8.9. 13:08Povinná četba
  Pan Vybíral spustil prodej novinek, opět ve 35% slevě.

  https://www.verneovky.cz/
 • Gmork
  Gmork23.8. 11:04Povinná četba
  Argo oznámilo další evropskou novinku Le monde sans fin (Svět bez konce).

  https://www.bedetheque.com/serie-76801-BD-Monde-sans-fin.html
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.8. 21:37Povinná četba
  Já mam téměř vše od Ita v angličtině v HC pěkně, nicméně v češtině to budu pořizovat pro dceru jako všechny Ity od Crwe...je to skvělá manga, jedna z nejlepších od Ita, rozhodně doporučuji. Teď jsem si akorát objednal Liminal zone, další jeho kniha..
 • Qvestor
  Qvestor3.8. 21:03Povinná četba
  Tomii jsem četl online, překlad si pořizovat budu.
  Mě hodně šokovala, přišla mi jako nejdepresivnější Itovo dílo, které mi přišlo pod ruku. Z příběhu je opravdu cítit neodvratnost prokletí, špatného konce. Nebo spíš konců - každý, s kým se Tomie setká je ztracen. Navíc je to úchvatný body horor, fantasticky namalovaný. Tady není co řešit, jasná volba.100% spokojenost.
 • Pboro
  Pboro3.8. 17:10Povinná četba
  Jelikož se chystá CZ vydání, budete pořizovat Tomie? Jaký máte názor nebo očekávání?
  Podle všeho nejde o to nej od Itoa a dost váhám, tak by mě zajímalo, jak to vidíte vy.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš12.7. 00:33Povinná četba
  Ano, jsou to především knihy (seroš a komiksy až v dalším sledu), ale musím si vylít i zde srdíčko a povinná četba to samozřejmě je, ačkoli tak tak bolestivá. Respektive nemohu se rozhodnou, co více mě na tom linku dole šokuje více. Jestli:
  - fakt, že ten člověk ještě žije
  - fakt, že v textu nezazní žádné datum

  GRRM si ublognul - A WINTER GARDEN: https://georgerrmartin.com/notablog/2022/07/08/a-winter-garden/?fbclid=IwAR1xzthFaZPlloYxBsQStuEIFCPTi8poBHiGi4DEjRSUOnEihbf3vjrVFfk
 • Gmork
  Gmork25.6. 07:03Povinná četba
  Stara.kryta: Další komiksy vyjdou v září, Barakuda 3-4 a Conquistador 3-4.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta24.6. 23:17Povinná četba
  Gmork: Můžu poprosit o info, kdy Nakladatelství Vybíral zase něco vydá? Rád bych objednal Stinadelskou trilogii a nevím, jesli objednat hned, nebo počkat, a vzít to společně ještě s něčím... Pokud bude přes prázdniny pauza, nebudu na nic čekat a objednám hned, jinak ještě vydržím... ;-)
 • Gmork
  Gmork24.6. 15:28Povinná četba
  Hawwwran: Ne, bude to mimo edici ERB.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš24.6. 12:18Povinná četba
  To bude ERB Gmorku?
 • Ter
  Ter24.6. 08:19Povinná četba
  Gmork: tak to je super správa. Už sa naň teším.
 • Gmork
  Gmork23.6. 20:50Povinná četba
  BadBoy: Knížka by měla mít do 100 stran, bude v pevné vazbě, první díl vyjde na podzim.
 • BadBoy
  BadBoy23.6. 20:36Povinná četba
  Gmork: Super, nebylo by víc info o tom formátu? Já přes google narychlo našel jen, že je to čtvrtletník...budu to brát tak jako tak, zatím mě nic od Vybírala nezklamalo :)
 • Gmork
  Gmork23.6. 20:19Povinná četba
  Tak oznámím další letošní titul od pana Vybírala... a bude to evropská klasika Rahan. Bude vycházet ve formátu trimestriel. Tak uvidíme, jak se mu tu bude dařit.

  https://rahan.org/archive/rahantrimes.html
 • Fimi
  Fimi mecenáš2.6. 14:40Povinná četba
  Nevadí, však je to pro mě
 • Gmork
  Gmork2.6. 14:17Povinná četba
  Fimi: Loiselův Petr Pan není moc pro děti, určitě ne pro ty malé.
 • Fimi
  Fimi mecenáš2.6. 14:08Povinná četba
  To je skvělé zrovna Nezemě je má nejoblíbenější Disney pohádka... skvělé
 • Gmork
  Gmork2.6. 13:30Povinná četba
  BadBoy: U pana Vybírala, v edici ERB. Překladu se zhostil R. Podaný.
 • BadBoy
  BadBoy2.6. 13:29Povinná četba
  To vypadá super, u koho, že to vyjde?
 • Gmork
  Gmork2.6. 13:21Povinná četba
  Dostal jsem svolení, že můžu odtajnit další titul. Bude to (jak už si cvrlikají vrabci na střeše) Petr Pan od Régise Loisela.
  Kniha vyjde v listopadu, a to i v limitce, ta se bude tisknout podle předobjednávek, jinak do běžného prodeje nepůjde.
  U standartní verze se bude o obálce hlasovat na FB, ve hře budou 2-3 varianty. Kniha by měla stát 999,- , pokud tedy cena papíru zase brutálně nevzroste.

  https://www.bedetheque.com/serie-4-BD-Peter-Pan-Loisel.html

  Limitka bude vypadat takhle:

  https://www.youtube.com/watch?v=KcK5raeYywc
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.5. 13:59Povinná četba
  Já se nedávno dokonce CRWE ptal na téma Aldebaran a fakt se to bude odvíjet od prodejů. Tak kupujte, ať máme do roka Betelgeuse. Já to v aj a pl číst nechci, když jsme tak našlápli :-).
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš1.5. 13:38Povinná četba
  Tak to zní moc dobře! Tak budu doufat no:)... Tak asi to tak má že pár otazníků nechá, každopádně díkes za odpověd.
 • Cikolb
  Cikolb1.5. 13:33Povinná četba
  Nezbi: Dozvíš se toho hodně a málo zároveň. Mantrissa (nevím, jak ji pojmenovali v překladu) se samozřejmě vyskytuje i nadále - a ne jen jedna. Ale kromě nich se začnou vyskytovat i další mimozemšťané. Ve druhém cyklu Betelgeuze (opět pětidílný) už se ústřední postavou stává Kim, ale ostatní postavy jsou přítomné samozřejmě také. Příběh plynule pokračuje. Na druhý cyklus pak úzce navazuje třetí - Antares, ten je dokonce šestidílný. Následuje malá odbočka k pětidílnému cyklu Přeživší, který se týká osudů posádky zmizelého hvězdoletu Tycho Brahe, o němž se v základní řadě mluví. Následně se osudy hrdinů z tohoto vedlejšího cyklu propojí se základní dějovou linkou v třídílném Návratu na Aldebaran. Dohromady to tedy má v tuto chvíli 24 dílů a zřejmě to bude pokračovat i nadále, kvalita příběhu je setrvale vynikající, alespoň podle mě, jediné, co Leovi vyčítám, jsou konce, přijde mi, že nikdy příběh nedokáže nějak dokonale ukončit, to se týká i jeho dalších prací. Pokaždé mi tam něco chybí.