Co čtete a můžete doporučit dál? Co chcete číst a necháte si poradit?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.5. 13:59Povinná četba
  Já se nedávno dokonce CRWE ptal na téma Aldebaran a fakt se to bude odvíjet od prodejů. Tak kupujte, ať máme do roka Betelgeuse. Já to v aj a pl číst nechci, když jsme tak našlápli :-).
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš1.5. 13:38Povinná četba
  Tak to zní moc dobře! Tak budu doufat no:)... Tak asi to tak má že pár otazníků nechá, každopádně díkes za odpověd.
 • Cikolb
  Cikolb1.5. 13:33Povinná četba
  Nezbi: Dozvíš se toho hodně a málo zároveň. Mantrissa (nevím, jak ji pojmenovali v překladu) se samozřejmě vyskytuje i nadále - a ne jen jedna. Ale kromě nich se začnou vyskytovat i další mimozemšťané. Ve druhém cyklu Betelgeuze (opět pětidílný) už se ústřední postavou stává Kim, ale ostatní postavy jsou přítomné samozřejmě také. Příběh plynule pokračuje. Na druhý cyklus pak úzce navazuje třetí - Antares, ten je dokonce šestidílný. Následuje malá odbočka k pětidílnému cyklu Přeživší, který se týká osudů posádky zmizelého hvězdoletu Tycho Brahe, o němž se v základní řadě mluví. Následně se osudy hrdinů z tohoto vedlejšího cyklu propojí se základní dějovou linkou v třídílném Návratu na Aldebaran. Dohromady to tedy má v tuto chvíli 24 dílů a zřejmě to bude pokračovat i nadále, kvalita příběhu je setrvale vynikající, alespoň podle mě, jediné, co Leovi vyčítám, jsou konce, přijde mi, že nikdy příběh nedokáže nějak dokonale ukončit, to se týká i jeho dalších prací. Pokaždé mi tam něco chybí.
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš1.5. 12:52Povinná četba
  Četl někdo pokračování toho ALDEBARANu? Komiks mě fakt dostal a jen doufám že budou prodeje dobrý aby CREW pokračovalo...ale co mě zajímá - i když děj pokračuje na jinejch planetách: dozvím se sakra více o té záhadné bytosti?!?!...kdyžtak dík :)
 • Gmork
  Gmork5.4. 11:09Povinná četba
  Killingjoke: Jop, Nury je i můj oblíbený autor, dokáže krásně rozepsat charaktery jednotlivých postav. Snad se časem dočkáme více jeho komiksů.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš5.4. 09:57Povinná četba
  Gmork: Jo, Nuryho bych si sakra přál. Píše skvělé příběhy z historie. Pro mě nejoblíbenější BD autor. Nechápu proč tady od něj nikdo nic nevydá kromě Legie, která je asi jedna z mála, která se mu podle mě nepovedla. Je ale mnohem silnější v realistických příbězích. Doufám, že ERB nebude jeden Dufaux za druhým a dojde třeba i na toho Nuryho. Ale tedy dost pochybuju...
  No snad ho někdo vydá, takové Tenkrát ve Francii, Zlato a krev nebo Katangu bych měl rád doma na papíře česky ;)
 • Gmork
  Gmork4.4. 10:17Povinná četba
  Už jsou v rámci jednání tři věci a je to na dobré cestě, všechno jsou to skvělé série. Taky ho přemlouvám na jedno fantasy, které bych rád překládal. Tam se ještě uvidí. Každopádně vyjde v příštím roce spousta dobrých evropských komiksů.:)
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.4. 10:13Povinná četba
  Nuryho mám, není to špatné...no jsem zvědav co v Erbu ještě vyjde...i přes občas slabší kusy nebylo nic vyloženě zklamání.
 • Gmork
  Gmork4.4. 10:05Povinná četba
  Fimi: Já bych radši toho Nuryho, ten na kulervoucí děj ještě našroubuje silný lidský příběh.

  PS- Teď jsem pro pana Vybírala dokončil jeden překlad. Dokončil jsem taky překlad Les voleurs d´Empires a začal pracovat na Les contes l´Ankou, které tak nádherně namalovali Guillaume Sorel a Gwendal Lemercier. No, nenudím se.:)
  https://www.imgup.cz/images/2022/04/04/zlodeji_06_04.jpg
  https://www.bedetheque.com/serie-7745-BD-Contes-de-l-Ankou.html
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.4. 09:51Povinná četba
  Gmork a možná vyjde i Goddamned War, což je vlastně takové pokračování Zákopové války...

  Ohledně ZaK to mě taky zajímá, co je to za speciální bonusový obsah když se avizuje stejný počet stran jako má kompendium nebo slipcase v angličtině.
 • Gmork
  Gmork4.4. 09:44Povinná četba
  Tak Zákopová válka slaví zasloužený úspěch, u Arga zbývá pouhých 17 kusů a na květen se plánuje dotisk. Snad to tedy otevře vrátka pro podobné komiksy, přimlouvám se za Nuryho Tenkrát ve Francii.
  https://www.bedetheque.com/serie-16395-BD-Il-etait-une-fois-en-France.html
 • Gmork
  Gmork2.4. 16:45Povinná četba
  Pěkně napsáno, 15. dubna mi u Studio JG vychází ten závěrečný 11. díl, tak už to taky konečně brzy dočtu.:)

  https://yatta.pl/Mangi/fantastyka,Dziewczynka_w_Krainie_Przekletych,116,106351,st
 • Fimi
  Fimi mecenáš1.4. 18:54Povinná četba
  Girl from other side 1-11. Děj se odehrává v jednom nejmenovaném království a jeho okolí. Svět je rozdělen na dvě frakce, Inside, což jsou lidé a Outside, což jsou vysoká monstra s rohy, kteří když se dotknou lidí, proklejí je a ti se přemění na Outsidery.
  Příběh vypráví o vzájemném vztahu malé dívenky Shivy a Outsidera Učitele, jak mu Shiva říká. Ten se jí nesmí dotknout, aby ji neproklel. Současně roste nebezpečí, neboť královská armáda hledá okolí a zabíjí každého Outsidera a člověka podezřelého z prokletí a to i ženy a děti.
  Vztah postupně graduje a mezi dvojicí roste téměř rodičovské pouto, příběh graduje velmi pomalu a postupně, ale vždy odhalí něco nového a zodpovídá na všechny otázky pozvolna, kdy je to přesně nejvhodnější. Postupně zjišťujeme pravdu, kdo jsou to vlastně Outsideři a co je to kletba a jaký je její původ a jak to bývá vše nakonec není tak jak se zdá.
  Melancholický příběh má nádhernou ponurou dekadentní kresbu, která na první pohled zaujme každého. Humor je nanejvýš roztomilý a ti hlavně při rozhovorech Shivy a Učitele, akce je poskromnu, ale když už je, tak brutální a násilná. Výborná série, rozhodně doporučuji.neni to pro každého, jelikož se nejedná o klasickou mainstream mangu. Jsem fakt rád, že tohle u nás bude vycházet, tak do toho.
  10/10

  https://ibb.co/zx70pMC
  https://ibb.co/Kj181WK
  https://ibb.co/cL8M0Ck
  https://ibb.co/CWW94Ty
  https://ibb.co/LSvPzXn
  https://ibb.co/FgL2dm4
  https://ibb.co/2P8wSY2
  https://ibb.co/fQ8mYqH
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.3. 09:54Povinná četba
  Gmork - jak jsi tam "nenápadně" přihodil toho Putina :D
 • Gmork
  Gmork10.3. 08:36Povinná četba
  Zaplatit zemi přečteno a bylo to pro mě to pravé ořechové, BBart zaslouží poklonu, víc takových knih.
  https://www.imgup.cz/images/2022/03/10/brezen2022.jpg
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš6.3. 10:00Povinná četba
  Alespon jsou to dve knizky a ne jedna jako driv.
 • flipflop
  flipflop2.3. 20:22Povinná četba
  Gmork: díky za snahu ;-)
 • Karlito_69
  Karlito_692.3. 12:52Povinná četba
  Zase najednou by sem ušetřil za poštovné a nemusel dělat a platit převodem 2 objednávky.
 • Zack
  Zack admin2.3. 11:30Povinná četba
  Ja ti rozumim, taky se mi blbe predstira, ze zivot jde dal, ale specialne v tehle dnech jsou myslim dulezity i mista, kde si clovek "odpocine".
 • Gmork
  Gmork2.3. 11:25Povinná četba
  Zacku: Promiň, to jsou ty emoce, když tak to promaž. Je fakt, že tohle sem nepatří.
 • Zack
  Zack admin2.3. 11:11Povinná četba
  Gmorku, jdi s tim do prdele.
 • Gmork
  Gmork2.3. 11:06Povinná četba
  Georgíno: Tak snad to zůstane jen u těch hrozeb, ale když vidím, jak na posledních videích Vladimírovi cukají koutky a dostává tik do oka (ala Dreyfus u Růžového pantera), moc blízko bych mu to tlačítko od jaderného arzenálu k ruce nedával. Asi proto má všechny na druhé straně stolu, holomek. S panem Vybíralem jsem mluvil, rozdělilo se to proto, že už by cena všech čtyř knih byla pro hodně lidí moc vysoká. Holt se musí vydržet do 5. května. Tím bych to uzavřel.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.3. 10:36Povinná četba
  Darker :D
 • Georgíno J.
  Georgíno J.2.3. 10:31Povinná četba
  Také bych byl pro, aby pan Vybíral vydal vše najednou, jak píše Gmork, chtěl bych to stihnout přečíst :)
 • Gmork
  Gmork2.3. 09:42Povinná četba
  flipflop: Až s ním budu mluvit, řeknu mu to. S ohledem na to, že lidstvu momentálně hrozí jaderná válka, tak v květnu už nemusí být ani Comi-Con, ani čtenáři, kteří by si ty komiksy přečetli.
 • Toe
  Toe admin2.3. 08:51Povinná četba
  Darker: Takto mimochodem funguje (fungoval) celý US komiksový trh, tam nic nejde do prodeje hned z tiskárny, ale tiskne se dopředu (a dokonce i na krámy se kolikrát dodávalo dopředu, kdy to nesměl dřív prodat). Má to výhodu pro zákazníky v tom, že se lépe dodržuje datum vydání (což není jen tak, když může nastat chyba v tiskárně, vypadne řidič / rozbije se převoz z tiskárny k nakladateli, po dodání z tiskárny zjistíš, že je něco špatně, je nedostupný převoz od nakladatele do distribucí, distribuce nestíhají rozvést ve stejný den na krámy po celém státu a na e-shopy...)
  A poměrně velkou nevýhodu pro nakladatele (proto si to může / mohl dovolit je silný US trh) kdy držíš zboží, které už zaplatil, ale nějak se vlastně zatím za něj nevrací platby dokud se neprodává nebo je od tebe distribuce nebere na pevno a ne do komise a nedostaneš tak aspoň část zpět nebo nemáš zboží aspoň částečně předplacené z předobjednávek, crowdfundingu nebo jinak.
  Řešení jsou pak celkem jednoduché - když nikdo neví, že je to už venku, tak ho srdce nebolí :)
  Ve frankofonním trhu pak třeba tohle také moc neřeší, pevná data tam nejsou příliš častá, obvykle jen přibližný měsíc, protože tam mají autoři větší prostor (i když smluvně obvykle termíny mají), když nové díly vydávají nejdříve za rok i více let, silnější autoři kolikrát netuší, kdy bude vůbec dokončeno (nebo zda vůbec pokračování bude :) a čtenáři jsou již na to zvyklí a prostě se pak nechají mile překvapit ;)
 • Zack
  Zack admin2.3. 08:35Povinná četba
  Darker: imho je to uplne normalni pred jakoukoliv vetsi knizni akci u vetsiny nakladatelu.
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš2.3. 07:24Povinná četba
  Je to škoda no, místo dvou knih bych objednal čtyři :D objednat půjde teda až zítra?asi....
 • Darker
  Darker mecenáš2.3. 07:04Povinná četba
  Vidím, že naši vydavatelé musí mít každý něco special. Jeden něco vydává a ani o tom neinformuje, další má edičák, který nedodržuje, další vydává edičák až v půli edičního období, ale vytisknout knihy a pak je mít doma na skladu dva měsíce, to jsem ještě neviděl, zajímavá obchodní taktika :)
 • flipflop
  flipflop1.3. 20:47Povinná četba
  Gmork: zkus ho prosím přemluvit, my na C Conu budeme dělat překvapený :-)
 • Ter
  Ter1.3. 20:36Povinná četba
  Gmork: Vybíral chystá 2. vydanie Junáka? Lebo ho má v edičáku 2022... Z tunajších autorov by ma potešil Jozef Schek...
 • Gmork
  Gmork1.3. 17:39Povinná četba
  Milo: Ty dvě knihy chce mít jako novinky na Comic-Con. Taky jsem mu říkal, ať to prdne do prodeje najednou...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.3. 17:36Povinná četba
  proč to nepustí všecvhno naráz, když má vytištěno?
 • rooty
  rooty1.3. 17:03Povinná četba
  Gmork - Tuhle taktiku jsem zkoušel minulý rok se Sigfriedem, který byl taky natištěný dříve před oficiální vydáním a pan Vybíral bohužel dříve poslat nechtěl. Každopádně se na všechny uvedené tituly těším :-)
 • Gmork
  Gmork1.3. 16:55Povinná četba
  Alfi: Od 3. března, SHI 3-4 a Conquistador 1-2 mají vyjít až v květnu, ale pokud se pana Vybírala slušně zeptáš, nevidím důvod, aby ti neposlal i tyto knihy. Tisknulo se to všechno najednou. SHI stojí 499,- a Conquistador 599,- (má víc stránek), tak si tu slevu vypočítej.
 • Ter
  Ter1.3. 16:52Povinná četba
  Gmork: Vybíral vydal zároveň aj pokračovanie SHi?
 • Alfi
  Alfi1.3. 16:46Povinná četba
  Vybíral už má dve knihy na stránke ale nejdú objednať, takže zajtra sa bude dať aj so Shi a Conqistadormi?
 • Gmork
  Gmork1.3. 16:02Povinná četba
  Je mi jasné, že teď si asi většina lidí přeje, aby jistého ruského mafiána trefila mrtvice, ale tak alespoň jedna malá příjemná zpráva, už pozítří...

  https://www.imgup.cz/images/2022/03/01/nakl_Vybiral_jaro_2022.jpg
 • Gmork
  Gmork15.2. 10:16Povinná četba
  Slečna Duvalová dnes dorazila, měl jsem ji objednanou na knižním klubu, musel jsem si trošku počkat. Každopádně ta kniha je jedna velká nádhera, díky Argu, že zvolili křídový papír. Ještě před pár lety bych nevěřil, že tu podobný komiks může vyjít. Tak snad Baudelaire trochu otevře vrátka pro sérii Sambre. Myslím, že se Yslaire v jednom rozhovoru nechal slyšet, že devátý díl bude závěrečný.
  https://www.imgup.cz/images/2022/02/15/Baudelaire.jpg
 • Gmork
  Gmork23.1. 07:16Povinná četba
  Future-Death: Já měl na mysli ten seriál.
  Ter: Mně přivezl kamarád Evil Dead v téhle limitce před lety z Londýna. Co se týče hudby, taky jsem si objednal pár výběrů rockabilly kapel, chci tu scénu trochu zmapovat. Čili jsem se tak trochu vrátil ke kořenům rocku.
  https://www.imgup.cz/images/2022/01/23/evildead01.jpg
  https://www.imgup.cz/images/2022/01/23/evildead02.jpg
  https://www.imgup.cz/images/2022/01/23/evildead03.jpg
 • Future-Death
 • Ter
  Ter22.1. 16:18Povinná četba
  Gmork: evil dead je dnes už legenda... kultová klasika. Mňa štve, že som na blu-ray prepásol úplne prvé ED, mám len dvojku na dvd. Slabá distribúcia, v obchodoch som to ani nepostrehol. Apropos, moja dcérka túto zimu fičí na retro christmas songoch (Brenda Lee, Drifters, Everly Brothers, Dean Martin, Bing Crosby, Bobby Helms...). Vzala hudbu riadne od začiatku, som zvedavý, čo bude u nej nasledovať.
 • Gmork
  Gmork22.1. 11:13Povinná četba
  Ter: Taky už si pečlivě vybírám, jen věci na které se budu v budoucnu opakovaně koukat. Docela mě štve, že mi utekla Blu-ray edice Ash vs Evil Dead 1-3, už je to vyprodané.
 • Ter
  Ter22.1. 10:46Povinná četba
  Gmork: tak jasné, tiež nekupujem všetko, ale len to čo ma najviac zaujme. Zase tak moc toho nemám, asi len 300 dvd/blu-ray a asi už len okolo 200 cd (mal som ich 2 a pol tisíca kedysi, keď som robil diskotéky, potom som to rozpredal za babku)
 • Gmork
  Gmork22.1. 10:22Povinná četba
  Ter: Ono zase těch filmů, co "musí" mít člověk originálně tolik není. I když jsem si teď u Fnacu koupil Blu-ray komplety Vikings, Penny Dreadful, Freddy a Jeho temné esence.:) A Tiché místo 2 a Duna měly návštěvnost dobrou. Last Duel v kinech propadl, tam to chce podpořit, navíc je to parádní biják, doufám, že bude mít Blu-ray edici dobře ošetřenou.
 • Ter
  Ter22.1. 09:38Povinná četba
  Gmork: pekné zmýšlanie. Aj ja takto nakupujem originál CD, DVD/BLU-RAY s odôvodnením, že podporujem tvorbu/distribúciu. Tvorba filmov, hudobných albumov či komiksov stojí tvorcov nemalé peniaze. Aj to je dôvod, prečo ja moje komiksy nikdy nikde online nezverejním (zároveň som stará škola a chcem, aby mali čitatelia moje komiksy na papieri)
 • Gmork
  Gmork22.1. 07:58Povinná četba
  Fimi: Komiksy jsem si objednal na knižním klubu, přece jen jsou tam levněji než u kosmasu. Přidal jsem si k nim ještě komiks Deník Anne Frankové a na Blu-ray Tiché místo 2 a Duna. Filmy mám sice pořád v počítači, ale chci koupí nosičů podpořit českou distribuci, když teď lidi moc do kina nechodí. Minulý týden nás na Ghostbusters bylo s bídou deset. Ještě takhle plánuji Není čas zemřít, Shang-Chi a Last Duel.
  https://www.knizniklub.cz/knihy/586559-duna-blu-ray.html
 • Fimi
  Fimi mecenáš21.1. 22:01Povinná četba
  Gmork Tardiho mám v angličtině, ale Slečnu objednávám... díky
 • Gmork
  Gmork21.1. 19:50Povinná četba
  Slečna Baudelairová už na kosmasu. Objednáno společně se To byla zákopová válka. První letošní komiksy.

  https://www.kosmas.cz/knihy/501133/slecna-baudelairova/
 • baatcha
  baatcha31.12.2021 04:14Povinná četba
  Tak jsem se díval, jestli má Albatros v plánu nějaké Kačeří příběhy: Cesty za dobrodružstvím 3, ale jediné, co jsem v jejich plánu našel, bylo tohle: Kačeří příběhy - Velká kniha zábavy. Součástí je i komiks. Tak že by to nakonec bylo to, co měl Egmont na mysli, když na dotaz na pokračování komiksových Kačeřích příběhů odpověděl, že pro další čísla "je z čeho vybírat?" Nebo víte o tom, že by se chystaly Cesty za dobrodružstvím 3?