Co čtete a můžete doporučit dál? Co chcete číst a necháte si poradit?
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.1. 11:33Povinná četba
  Fry tak objednáno 5 dílů. Snad se mi to bude líbit... Mimochodem, v březnu vychází třetí deluxka Hellsinga
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.1. 11:05Povinná četba
  Fry no to je dobrá zpráva... Zkusím

  Gmork neznám, mrknu
 • Fry
  Fry admin25.1. 10:28Povinná četba
  Fimi: Co jsem slyšel, tak Hell's Paradise je o třídu lepší než Deamon Slayer, který tady začne od února vycházet :)
 • Gmork
  Fimi: To neznám. Já teď objevil autora Aki Irie, zrovna od něj čtu Magický svět Ran a baví, je to taková urban fantasy po Japonsku v parádní kresbě. Ale nevím, zda to existuje v angličtině. Je to taky na mangafreak.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.1. 10:18Povinná četba
  Díky, narazil jsem na Jihokuraku ( Hell's Paradise, je to dobré?
 • Gmork
  Fimi: Pokud chceš nějaký nový tip na mangu, tak mě hodně zaujala sci-fi seinen série Eden od Hiroki Enda, v květnu mi to vydá nakl. Kotori. Ale v angličtině to vyšlo také. Přečetl jsem si dvě kapitoly na mangafreak a určitě do toho půjdu.

  https://www.gildia.pl/manga/449688-eden-it-s-an-endless-world-wydanie-zbiorcze-tom-1
 • ondra kenway
  ondra kenway20.1. 20:34Povinná četba
  Bylo by fajn, kdyby tu vyšly všechny zbývající krize, už jsem kvůli Death Metalu, pro který jsou celkem důležité. I když Identity a Final spíš tolik ne. U Final Crisis si ani nejsem jistý, jestli by tu dávala smysl, četl někdo? Musí na to mít člověk hodně načteno?
 • Fimi
  Fimi mecenáš18.1. 15:32Povinná četba
  No nejspíš Heroes in Crisis.. Crew by si mohla splnit Kinga jak v Legendách Marvelu (Vision) tak v Legendách DC (Heroes in Crisis)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum18.1. 14:50Povinná četba
  tom173:
  Ke Krizím se vyjadřoval Jiří Pavlovský na webu Crwe po dotazech:

  Agent 666 11:11:07 11.11.2020
  Nevím, jestli už jste to někde říkali, ale plánujete vydat v Legendách DC jednotlivé krize?(Infinite a Final Crisis, popřípadě i Identity Crisis)
  Pavlovský 11:11:11 11.11.2020 image
  Agent 666: Na nějakou krizi nejspíš v budoucnosti dojde. Ale ne ještě příští rok.

  Později ohledně už vydané Krirze:
  Pavlovský 08:11:05 21.11.2020 image
  mrkev: Ne, Krizi na nekonečnu zemí nechystáme. Pokud nějaké Krize, tak už spíš něco novějšího.

  Takže už vyšlá Krize v DCKK je vyloučená, ostatní je asi možné, o jedné (otázka o které) je nejspíš uvažováno.
 • tom173
  Ahoj, neví někdo jestli se aspoň uvažuje o tom vydat u nás infinite crisis v češtině?
 • Fry
  Fry admin15.1. 19:11Povinná četba
  Tohle tady někdo v minulém roce řešil - Fangs / Tesáky vyjdou v únoru u CooBoo (Albatros Media) ...
 • ArmadOon
  Dopadlo to tak ze sem objednal identity crisis, infinite crisis omnibus a final crisis
 • Fimi
  Fimi mecenáš15.1. 14:23Povinná četba
  Kup si všechny Krize..
 • ArmadOon
  Diky moc, crisis on infinite earths prave ctu, takze kdyz koupim toto rak uz nemusim kupovat identity crisis a final crisis? Sorry jestli to sou blbe otazky, ale bude to muj prvni omnibus a v tehlech anglickejch knihach se jeste moc nevyznam. Diky
 • Lenny
  Lenny mecenáš15.1. 08:34Povinná četba
  ArmadOon: Máš v tom všechno, včetně hromady zbytečných tie-inů :). Samozřejmě to počítá s tím, že máš načtené věci předem jako Crisis on Infinite Earths, ale event je tam kompletní.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.1. 20:38Povinná četba
  ArmadOon: koukal jsem zběžně na pár zdrojů a tváří se to komplet. Základní sérii Infinite Crisis tam máš a pak tam máš i mraky tie-inů. Na Wiki máš seznam: https://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_Crisis a např. na Amazonu obsah celé knihy: https://www.amazon.com/Infinite-Crisis-Omnibus-Geoff-Johns/dp/177950344X. Tak si to porovnej, ale jak říkám při zběžném ohledání to vypadá komplet. Vidím třeba, že Rann-Thanagar Holy War tam není, ale jak moc je to důležité pro tu dějovou linii už nedokážu posoudit. Nečetl jsem to.
 • ArmadOon
  Ahoj, pokukuji po infinite crisis omnibus 2020 edition. Nic z toho sem jeste necetl tak se chci zeptat jestli v tom je cely ten pribeh kdyz to ma 1400 stranek. Dekuju moc za radu.
 • 2Hitman3
  Gmork: Tento rok se ERB opět vytáhl, skvělé.
 • perak
  Gmork: díky za info
 • Darker
  Darker mecenáš4.1. 00:09Povinná četba
  Paráda :D
 • Gmork
  perak: Druhý cyklus Mureny vyjde v roce 2022. Danthrakon je humorná fantasy ve stylu Lanfeusta nebo Trollů z Troye. Bude to vycházet v sešitech jako Čtyřka z BK. Třetí díl je závěrečný.

  https://www.bedetheque.com/serie-66837-BD-Danthrakon.html
 • perak
  Gmork: To vypadá fajn, jen jsem doufal, že by mohlo vyjít pokračování Murény. Je nějaká šance případně do dalších roků? Danthrakon je něco ve stylu Ekho?
 • Gmork
  Edičák edice ERB pro letošní rok: Orlové Říma, Texaský Jack, Shi, Lonesome 2, Čtyřka z Baker street 4-5, Danthrakon 1-3 a Siegfried.

  https://www.youtube.com/watch?v=8agE5ImTuW4
 • Gmork
  Gmork19.12.2020 13:52Povinná četba
  Právě vyšla evropská novinka, na kterou se hodně těším.

  http://malvern.cz/kniha/etienne-davodeau-neznalci-pribeh-vzajemneho-zasveceni/
 • seneke
  seneke mecenáš28.11.2020 18:55Povinná četba
  Neděle sice není ale už to mám hotový a zítra si rád přispím.
  The Osamu Tezuka Story : A Life in Manga and Anime


  The Osamu Tezuka Story je sága doktora, který nikdy nepraktikoval medicínu. Doktora, který se rozhodl pro jiný druh léku. Na skoro devíti set stránkách sleduje příběh největšího tvůrce světového komiksu (a zatím to názorem si stojím) od jeho útlého dětství až po jeho tragickou ztrátu způsobenou rakovinou. Za scénářem a kresbou této mangy stojí Toshio Ban, sám jeden z mnoha Tezukových asistentů. Ban strávil několik let sběrem informací a materiálu, aby vytvořil poctu legendě japonského komiksu. Komiks patří k jednomu z nejlepších historických děl. Krom osudů Tezuky perfektně mapuje i vznik moderní mangy a anime a je tak perfektní četbou pro zájemce o toto téma. Součástí knihy je i kromě komiksu i obsáhlý čtyřicetistránkový apendix Tezukovy tvorby.
  I přes svoji tloušťku se jedná o velice čtivé dílo, které je perfektní o zájemce o historii mangy.


  Tím bychom měli Tezukův týden u konce. Tezuka je bohatým zdrojem témat a dokonce ani v případě Astro Boye jsem nevyčerpal všechna témata. Víc jsem toho ale připraveného neměl.

  Příští týden si beru dovolenou, jelikož potřebuji nasbírat čerstvý materiál. (navíc se blíží zkouškové, termíny seminárek a podobné radosti)

 • Gmork
  Gmork27.11.2020 21:07Povinná četba
  Blbý ne, spíše zvláštní, myslím tím ten seriál, manga verzi neznám, ale vzpomínám si, že tam byly i scény, které hraničily s pedofilií.
  http://www.csfd.cz/film/221084-elfen-lied/prehled/
 • seneke
  seneke mecenáš27.11.2020 20:41Povinná četba
  Blbý to není, ale fakt to není pro slabší žaludky (nebo pro čtení na veřejnosti).
 • Gmork
  Gmork27.11.2020 20:06Povinná četba
  Elfen Lied jsem viděl před lety jako anime seriál a byla to tedy hodně zvláštní záležitost. Ale dokoukal jsem to až do konce, tak bizzare to bylo.:)
 • seneke
  seneke mecenáš27.11.2020 19:55Povinná četba
  Člověk potřebuje koníčky, obzvláště ty kreativnější. Každopádně si dám příští týden pauzu kvůli škole. (už se blíží předtermíny, k tomu seminárky apod.)
 • Fimi
  Fimi mecenáš27.11.2020 19:48Povinná četba
  Že ty vždy uděláš článek na mangu na kterou se Zrovn ptám
 • seneke
  seneke mecenáš27.11.2020 18:56Povinná četba
  Elfen Lied

  Existují lidští mutanti zvaní Diocloniové. Od lidí se moc neliší až na rohy na hlavě a schopnosti ovládat neviditelné kinetické ruce. Ty dost dobře využije Lucy při svém útěku z laboratoře, kde na ní provádějí experimenty. Po rozpárání stovek hlídačů se konečně dostane ven, kde následkem dobře mířené rány protitankové pušky do hlavy spadne do moře a přijde o paměť. Jednoho den si dva študáci, Kouta a jeho sestřenka Yuka, vyrazí na procházku na pláž, kde najdou Lucy. Jelikož ví o hororech kulový, rozhodnou se o ní postarat a pojmenují ji Nyu. Kouta je tak mezi několika mlýnskými kameny. Musí se potýkat se žárlivou sestřenkou, vraždící mašinou a tajnou organizací, která se svého experimentu nehodlá vzdát.

  Lynn Okamoto je mistrem, který lusknutím dokáže přecházet mezi komedií a brutálním surovým násilím. „Roztomilý“ milostný příběh okořenil obří dávkou torture porna (tuhle mangu na veřejnosti fakt nečtěte) a tajných konspirací. Znova zdůrazňuji, manga je fakt nehorázně brutální a je krásným příkladem, kdy obsah knihy nemá s obálkou nic společného. (přidané ukázky jsem vybral schválně, abych nespoileroval příběh)

 • seneke
  seneke mecenáš26.11.2020 09:12Povinná četba
  Nemluvte mi o seznamech. Já jich mám tolik, že už se mi z toho točí palice.
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.11.2020 08:38Povinná četba
  Gmork tak akční mangy typu Naruto mě absolutně nezajímají...
 • Gmork
  Gmork26.11.2020 08:36Povinná četba
  Jo, to chápu, já mám četby taky nad hlavu, do toho ještě překládám a edituji. Každopádně Příběh nevěsty doporučuji jako relax, kdy příběh pomalu plyne a nechává čtenáře pohltit atmosférou místa. Tak bych to asi definoval, čili přesný opak k akčním mangám typu Naruto a spol.:)
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.11.2020 08:27Povinná četba
  Gmork no já si teď musím dát s mámou chvíli voraz a přečtu to co nemá přečtené než začnu něco nového...ještě mi chybí půlka Nausicci třeba.. škoda že ty Deluxe HC vydání nemáme tady, nedovedu si představit že bych třeba Vinland četl v tpb po volumkach.
 • Gmork
  Gmork26.11.2020 08:16Povinná četba
  Fimi: Příběh nevěsty mě baví, ale mě baví i Čarodějova nevěsta:) Příběh nevěsty se těžko doporučuje, je to dost specifická záležitost, nečekej žádnou akci, jde spíše o výpravný komiks, kde se 20letá Amira snaží prosadit v rodině a společnosti, či jak to říct. Má to hodně společné se sérií Horusovo oko, tam jde v podstatě o to samé, jen je tam hlavní hrdinka egyptská královna Hatšpsut. Obě série vychází v Polsku v deluxe provedení, a je to dobře, protože obě mají nádhernou kresbu. Hele, Příběh nevěsty, tam raději vyzkoušej první kapitolu v online, třeba na mangatown.mobi Uvidíš, jestli ti to sedne. Já už mám přečtených deset dílů a těším se na další díly.

  http://www.gildia.pl/szukaj/seria/opowiesc-panny-mlodej

  http://www.gildia.pl/szukaj/osoba/chie-inudoh
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.11.2020 07:48Povinná četba
  No nevěstae nijak neláká. Přijde mi to pro holky, ale zajímá mě Brides story, že to je prý celkem dospělé čtení.. To your eternity je hodně pěkné fantasy. No já Teda doufám ze Atelier a Made in abbys nebudou nekonečné mangy a zase to nebude jen patos a vata jako většina mang... To HC Ateliéru bych rád, ale v aj to asi nevyjde..

  Jnak Dark horse začne v deluxe edici jako je Hellsing, Berserk a Blade of the immortal, vydávat prý ještě Lone wolf and Cub
 • Gmork
  Gmork26.11.2020 07:23Povinná četba
  Fimi: Já si Ateliér kupuji od polských Kotori, hlavně kvůli technické kvalitě knih. Ateliér vydávají ve velkém formátu, vázaný v HC a s přebalem. Ta kresba si velký formát zaslouží, i to deluxe provedení. V češtině jsem četl Čarodějovu nevěstu, ta mě kupodivu bavila, do devátého dílu, než Čise nastoupila na Akademii, začínám tušit, že to zase bude série bez konce, ale třeba se k tomu ještě vrátím. Víc mě teď baví jiné fantasy mangy.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.11.2020 21:36Povinná četba
  Gmork: ta Akira má úžasný box set, ale za 4000 kč jim na to kašlu a půjdu do českého vydání...z českých kupuju jen Green Blood a zkusil jsem ten Ateliér, ten je totiž v angličtině dražší jak v češtině...na druhou stranu Demon Slayer je zase levnější...bohužel mám co dohánět, Urasawu nemám žádného kompletní, postupně doplnuji...
 • Gmork
  Gmork25.11.2020 21:20Povinná četba
  seneke: No, ale žádná tragédie se nekoná, alespoň pro mě ne. Urasawu mám doma na papíře, Pluto a Monster komplet a 20th CB mi docela v rychlém tempu vydává Hanami. Čili bych si český překlad stejně nekupoval. Ale do Akiry půjdu. Už dlouho jsem žádnou mangu v češtině nečetl, naposledy Adolfa.
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 19:50Povinná četba
  Hold je to začarovaný kruh. Pluto nejde, protože by lidi nevěděli, o co jde a Astro Boy nevyjde, protože to je moc starý. Sakra práce.
 • Scarface
  Scarface25.11.2020 18:52Povinná četba
  Ano, o Pluta Crew svého času usilovala a podmínky tehdy byly dost nereálné. Dnes nevím, už jsme to dlouho nezkoušeli... a hlavně máme teď z "mazáckých" sérií supernáročný titul Akira a dokud ho nedokončíme, tak nic dalšího složitého a dospělého rozjíždět nebudeme. Taky nám Akira ukáže, jak moc vydrží mazáci u sérií. Víme, že mladší manga čtenáři jsou věrní a jejich úbytek u dalších dílů je mnohem menší než u ostatních komiksů, ale hardkoráři jsou víc přelétaví. Proto taky pro pro ně vydáváme spíše uzavřené věci. Můj osobní názor na tyhle komiksy... Monstrum mě chvílemi bavilo, chvílemi mi přišlo trochu legrační. Přijde mi, že Japoncům sedne víc přepálenost, když se snaží o civilní thriller, o to víc z toho trčí zvláštní motivace postav. Jako byste měli civilní špionážní trhiller - a postavy se chovaly jako v Shakespearovi. Navíc se tady dost děje odehrává v Praze, což je taky docela zábava. Pluto už trochu vyžaduje poučeného čtenáře, což by mohl být problém. 20th Century Boys taky zatím čtu v polštině a baví mě to zatím nejvíc. Mix Kinga, Stranger Things, do toho antiutopie, skákání v čase... jsem fakt zvědavý, kam se to vyvine.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.11.2020 14:26Povinná četba
  Fry já si to vše uvědomuji a tak nějak jsem smířen že do této skupiny nepatrim. Bohužel.
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 14:13Povinná četba
  Fimi: a pak je tady taky ten fakt, že 90% čtenářů mangy všeobecně je -teen a když ne to, tak podobně jako já v kategorii do třiceti let.
  Navíc musíš brát v potaz že se vydává to, co má anime, co má úspěšné anime, tak jde doslova na dračku. A jo, pak to musí být také ideálně něco co aktuálně frčí.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.11.2020 13:57Povinná četba
  Seneke jo souhlasím.. Tak snad se někdy dočkáme i jiných sérií pro náročnější fandy
 • seneke
  seneke mecenáš25.11.2020 13:54Povinná četba
  Tak oni Japonci mají k vydávání nehorázný množství pravidel. Dokonce i ten fakt, že se jim povedlo získat práva na Naruta apod. je nehorázný zázrak.
  Mainstream je klíčová část. Prachy z Naruta ti zaplatí další série a můžeš postupně navyšovat a navyšovat.

  Navíc Naruto jasně ukázal, že Crew to vydávání mangy bere vážně.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.11.2020 13:35Povinná četba
  Fry jo ta podmínka je debilni, já to myslel spíš bez té podmínky. By mě zajímalo, kdyby nebyla podmínka, zda by tu vycházelo toto nebo něco typu FMA
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 13:30Povinná četba
  Fimi: vždyť to píšu asi dva komentáře pod tebou, navíc Naruto a Bleach jsou trochu jiné projekty.
  Mám pocit, že pokud by nezačaly vycházet v té době, kdy vycházet začaly, tak dneska by se do nich Crew už podle mě nepustila ...
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.11.2020 13:27Povinná četba
  Gmork, asi takhle pokud tu může vycházet Bleach, Naruto, Berserk, tak pro série jako 20th century boys nevidím problém
 • Gmork
  Gmork25.11.2020 12:58Povinná četba
  Já mám od něj nejradši 20th Century Boys, ale je fakt, že ti by se tu vydávali blbě, jsou docela dlouzí. Leda jako v Polsku po dvojdílkách, to je tuším 12 knih.