Pindárna

"takévelice skvělé napinavé forum"

cyboy
M cyboy | 9.8.2020 02:44 | Pindárna

deefha: Ano, prosím. ;)

deefha
deefha | 8.8.2020 20:53 | Pindárna

Rozjelo se to myslím už někdy v dubnu nebo květnu, snad jsem to i viděl od vydavatele vysvětlené někde na FB.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.8.2020 15:27 | Pindárna

Nepostřehl jste někdo změnu v periodicitě vydávání dcck? Vychazela 1 kniha/14 dní a teď sleduju u jednoho prodejce vždy 2 díly naráz a snad i nepravidelně...

deefha
deefha | 7.8.2020 14:07 | Pindárna

@mightyboys: ...a já vám vyšiju vlajku! :-)

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 5.8.2020 23:56 | Pindárna

Maco: Hlavně dotisky jsou pro nás zatím hudba budoucnosti. Pokud dotisky budou, tak to bude opravdu jen v případě, že bude poptávka. Jak píše můj kolega, tak se bude jednat o běžnou edici dotisků. Určitě plánujeme nějakou limitovanou edici, resp. něco speciálního pro fanoušky (pochopitelně bez dotisků). Proto jsme na našich webovkách spustili soutěžní anketu, abychom si udělali nějakou představu, jaký je na určité věci názor, např. tebou zmiňované bonusy, apod. Nám jde hlavně o celkový čtenářský zážitek. Přečíst si komiks tzv. jedním dechem bez čekání několik měsíců na pokračování. Bonusy se v prvé řadě budou odvíjet od toho, zda-li to knihu nějak obohatí. Z ankety víme, že bonusy jsou vcelku kladně přijímány, ale jsou série, kde jsou bonusy pěkné a obohacující, a zase jsou série, kde jsou bonusy jen aby tam byly a nic extra nepřináší.

cyboy
M cyboy | 5.8.2020 22:42 | Pindárna

Maco: U dotisků jsem schválně psal "běžné". Jinými slovy budou výtisky "neběžné", u kterých dotisky nikdy nebudou - tedy limitky. Po částech nic vydávat nechceme. Komplety to budou vždy. Maximálně budou rozdělené do více knih a dány např. do boxsetu. Záleží na rozsahu knihy/série. Maximální rozsah jednoho svazku chceme kolem 1000 stran, přičemž jako bezpečnou hranici vnímáme cca 800 stran.

maco
maco | 5.8.2020 16:47 | Pindárna

Cyboy. Na margo toho koľko kusov budete vydavat. Možno by stalo za uvazenie niečo ako ma comics centrum. Prvé vydanie by som dal ako limitovanu ediciu, a dotisk by som nejak odlisil. Možno by to nahnalo čísla ku kupe zákazníkov aj zberateľov. Možno nejaké bonusy do knizky od autora, nejaká mapa, bonusove kresby... limitka by mohla mat tvrdú väzbu a podobne. U nelimitovanej vezii by som format nemenil ale nechal original ako som od vas cital ze chcete vydavat v original formateTo len taký nápad na premýšľanie. Co som si všimol, možno sa mýlim, tak integrali sa tu celkom dobre predávajú. Tak ked nechystáte sa predávať komplety ale po častiach, tak limitka by mohla byt integral

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.8.2020 16:02 | Pindárna

#atzijesvtomasakvinsky

DankoKonik
M DankoKonik | 5.8.2020 12:55 | Pindárna

#mightyboyspublishingmatters

Draco nobilis
A Draco nobilis | 5.8.2020 11:04 | Pindárna

SlouzimStarymPsum: Pravděpodobně mají stále pevnou erekci, tak se tím chtějí pochlubit. Stojí, no. A co jako? Běží už rotačky či ne? To je ta otázka.

Zack: Ten mrtvý kůň mi tam nesedí. Já bych tam dala třeba Homera Simpsona. Mrtvý kůň reaguje živěji, má nějaký vývoj, hnije, nafukuje se a puká...

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 4.8.2020 22:43 | Pindárna

Killingjoke: To se přece nedá vůbec srovnávat, tohle jsou dvě diametrálně odlišné situace. Zatímco Crew (magazín) byla inzerována v časopisech ve chvíli, kdy se řítila do obchodů, případně trafik, nebo byla těsně před vyřícením, a jak z reklamy na 1. číslo, tak na číslo druhé bylo zřejmé, že jde o komiksový časopis drsnějšího až brutálního rázu (mám ty dvě reklamy před sebou), takže nějakou představu člověk měl, pokud nebyl úplně blbej a věděl, co je to komiks a co je to časopis.

V případě, o kterém je řeč tady, se lidé z Fimiho skorospamu (ČSFD, Fadníme filmu apod.), z webu a kodexu na něm dozvídají, že plány jsou velké, mocní kluci vydávají to, nevydávají ono, aby se pak tady nebo na FB dozvěděli, že by rádi vydali první komiks už na podzim, ale nezáleží to tak úplně na nich. „Problém" má většina lidí s tím, a je to z dotazů a připomínek jasné, že když už někdo má potřebu s předstihem vytrubovat něco o velkých plánech, o tom, co všechno se vydává a nevydává (otření o jiné nakladatele ponechám stranou, i když bych o tom mohl nejen v souvislosti s tím a zmíněnou férovou hrou níže napsat komentář rozsahu, který jeden ze tří bojů pro délku zásadně nečte), a dělá to na místech, kde je samozřejmá interakce (na rozdíl třeba od té zmíněné reklamy v časopisech), tak proč si to vytrubování nenechali na chvíli, kdy už měli něco v ruce, pak by možná ani tak nevadilo, že web, kodex i to Fimiho snažení dát lidem vědět není jak od dětí od táboráků, jak psala Draco na FB ohledně kodexu, ale spíš jako z dílny diletantů, protože v tu chvíli by tak úplně nešlo o obsah, ale o to, že o sobě dali vědět a o tom komiksu, který jde zrovna pulty, se tudíž ví taky, což je často to nejpodstatnější. (I když je otázka, jak moc platí klasické marketingové poučky na vydávání komiksu.) Místo toho o sobě sice dali vědět, ale lidi vzhledem k tomu, že nic vydaného není, ještě nějaký ten měsíc nebude, a jestli na podzim bude, tak to jde mimo kontrolu „vydavatelů", oprávněně řeší to, co jim bylo předloženo k řešení, tedy body kodexu, které mají dle slov a asi padesátkrát opakovaného ze strany jeho autorů jasně nastínit jejich politiku. O které se pak ale odmítají bavit a jako kolovrátek opakují, že si za těmí hesly stojí. Kdyby mělo být cílem prezentovat ten kodex, tak i tak to celé skřípe, ale on ten kodex je jen cestou a cílem má být vydání komiksu...

Takže, o reklamu/upozornění na něco, co se chystá, nejde, nebo jde, ale výhledově, a jde čistě o to na sebe upozornit. Což se chlapcům podařilo. Co se jim nepodařilo a nedaří vůbec je lidem, pro které ty jejich komiksy budou určeny, nebo to předpokládám, vysvětlit, co tím vším vlastně zamýšlejí, protože opakovat dokola, že si za tím stojí, nestačí. Měli by si, pokud to myslí s vydáváním vážně, a to třeba jen jednoho komiksu za rok, uvědomit, že ti lidé, kterým odpovídají, nejsou názoroví oponenti, ale jejich potenciální zákazníci, a podle toho se k nim chovat. To neznamená lézt jim do rusuturu (forma), ale sdělovat jim to, na co se lidé ptají (obsah). Při pokračování v zajetých kolejích (hezky to napsal ohledně těch reakcí Walome) se dá očekávat, že si ten svůj sen, vydání komiksu, možná i splní, ale tím to taky skončí.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 4.8.2020 21:21 | Pindárna

WhiteWolfBurrow s.r.o. / matysova ... Jede to ještě nebo vydala jednu knihu a konec?

Scarface
Scarface | 4.8.2020 19:39 | Pindárna

Killingjoke: No jo, to ale byla devadesátá léta, kdy jsme tady byli s komiksem jediní. Tohle byla obrovská výhoda - měli jsme čas na učení, jak co vlastně dělat. Bylo povážlivě méně knih, větší čtenářský zájem... a co se týče reklamy a propagace, tak se to většina lidé ještě učila. Dneska je to mnohem drsnější a rychlejší a mnohem snadněji komiks či kniha zapadne. To je třeba případ toho, tady už zmíněného, komiksu Death Vigil, který měl nulovou reklamu a vysloveně prohučel. A přitom je to dobrá věc (pokud se vím líbila Harleen či Sunstone, pořiďte si to - a to říkám i když jsme to nevydali my)!

robur31
robur31 | 4.8.2020 17:36 | Pindárna

MBC: je to kus odvahy, se nyní pustit do nakladatelské činnosti. Držím Vám place a doufám, že překvapíte. Co se týče kodexu, jste u nás asi první - nebo možná lépe - je to zde celkem ojedinělé, aby se takto nakladatel prezentoval (řekl bych z obchodního hlediska - uděláte drobnou chybu a celý kodex se Vám jako bumerang obalený negativní energií vrátí vysokou rychlostí zpět a u části čtenářů můžete ztratít sympatie), ale jak říkala babička - proti gustu žádná dišputát. Osobně se mi zdá, že jdete správnou cestou.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 4.8.2020 17:31 | Pindárna

MazeCZ: Vidíme to podobně. Za Vybírala mluví činy a po každé za ním vždy rád zajdu na Světě knih. Hlavně tam má vždy nějakého zajímavého hosta, který mi vždy podepíše nějakou tu knížku. Jen pan Šorel mi jediný pořád uniká (snad je už zdravý).
Každopádně francouzské a jiné evropské komiksy probíráme také, ale momentálně nejsou naší prioritou. Už jen tím, že je tu slušně zastoupena konkurencí, ale hlavně jde i o překlad a délku daných sérií. Jak psal můj kolega, plánujeme cca. 4 tituly ročně, což pro nás znamená vydat něco obsáhlého. Krátké komiksy nebo série neopomíjíme, ale to je další úroveň, kterou budeme řešit až ve správnou dobu. Pro nás je v tuto chvíli důležitý náš kodex, na kterém jsme se jednohlasně usnesli a touto cestou chceme vstoupit na komiksový trh. Bylo to tu několikrát řečeno, našli jsme díru na trhu, kterou chceme využít. Náš záměr je obohatit český knižní / komiksový trh dalšími tituly, které tu prostě chybí. Je to opravdu tak prosté, jak to všude uvádíme. No a lhali bychom, když budeme tvrdit, že si nechceme splnit svůj nerdský sen - vydat komiks.

robur31
robur31 | 4.8.2020 17:21 | Pindárna

Tak jsem se šel podívat na Vybíralovi stránky, a koukám, že už tu pár týdnů není Milan RESSEL....

MazeCZ
MazeCZ | 4.8.2020 16:21 | Pindárna

Darth Raelchi: podle toho, co jsem viděl, je určitě na co se těšit :-) ...jo a s panem Vybíralem by mohla být třeba i paralela v rámci MB. Ten mi sedí českou klasikou i evropskými díly - kvalita vs. cena je nesporná a přitom nemá hypermoderní web a ani jsem se nesetkal s žádnou velkou reklamou... takže klidně v tichosti a ať hovoří výsledky... držím moc palce s vydáváním a určitě budu sledovat vývoj.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 4.8.2020 15:55 | Pindárna

No, na Vybíralovy komiksy se moc těším. Vždycky něčím překvapí a jde mi pěkně na ruku :-). Hlavně mám rád ty jeho české reedice. Snad zase něco vydá po těch dvou avizovaných.

MazeCZ
MazeCZ | 4.8.2020 14:56 | Pindárna

Já měl info, že to letos bude Shi 1. a 2. díl, takže Integrál tak, jak vyšel u Dargaud. Ten vyšel vloni na podzim a druhý by teoreticky mohl vyjít letos (díl 3. a 4.). Nemyslím, že by vydavatel hned spáchal další integrál všech čtyř dílů, ale třeba už tu informaci pustili a přesunutí na příští rok by tak byla logická vyčkávací pauza...

Gmork
E Gmork | 4.8.2020 14:48 | Pindárna

Killingjoke: Čtvrtý díl je poslední, alespoň tak po dočtení působí. Ale samozřejmě může být nějaký další cyklus, člověk nikdy neví.

Killingjoke
M Killingjoke | 4.8.2020 14:18 | Pindárna

Ad MBC... Jen je nechte ať se předvedou. Třeba o Crew jsem se v devadesátkách náhodou dozvěděl z malého obrázku (tuším to byla Lobova ruka drtící čísi ksicht) v časopisu Cinema, který jsem tehdy kupoval. A z té malé reklamy jsem neměl absolutní šajn, co budou vydávat a stejně jsem si na blink objednal první číslo. Chápu, že to byla jiná doba a po komiksu asi větší hlad, ale prostě někdy se oplatí chvíli počkat, třeba ten výsledek fakt bude stát za to. Ale tyhle soudy dopředu jen podle nějaké hrubky... no nevím, nepřijde mi to až tak fér...

Killingjoke
M Killingjoke | 4.8.2020 14:12 | Pindárna

Gmork: Čtyři v jednom? To je super, ale ona už je Shi uzavřená věc? BD tvrdí něco jiného... http://www.bedetheque.com/serie-54714-BD-Shi-Zidrou-Homs.html
Vydání uceleného intergrálu mi dává smysl pouze u ukončené série, neb v budoucnu by mohl nastat malinkatý problém s dovydáním...
Předpokládám, že pan Vybíral má erudované informace, takže se na intergrál moc těším!!!

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 4.8.2020 13:56 | Pindárna

Darker: děkujeme.
Ostatní: děkujeme i vám za podporu a za podnětně příspěvky.

Darker
M Darker | 4.8.2020 13:37 | Pindárna

cyboy: Těším se na to, až oznámíte první komiks :) Za mě fajn kodex ;)

Darker
M Darker | 4.8.2020 13:36 | Pindárna

Gmork: Díky za info ;)

cyboy
M cyboy | 4.8.2020 13:27 | Pindárna

Hawwwran: Než jsem to dopsal, tak jsi vlastně odpověděl za mě a lépe. Díky

cyboy
M cyboy | 4.8.2020 13:26 | Pindárna

Hawwwran: Ano, chceme být "malým" nakladatelstvím, které vydává rozsahově (a doufáme, že i obsahově) velké věci. Ve finále bychom chtěli dělat asi čtyři komplety ročně, což je vzhledem k rozsahu vybraných věcí pořád poměrně vysoké tempo. Letos bychom měli rádi hotový první titul.

DankoKonik: O edici na přání pořád přemýšlíme a ještě nejsme úplně rozhodnutí. I k tomu slouží naše soutěž. Chceme zjistit jestli se tituly, které aktuálně řešíme, kryjí s poptávkou (a ano, kryjí) a zároveň nás zajímá, co jiného by se čtenářům ještě líbilo. Takže forma edice na přání bude nejspíš taková, že nejprve od vás zjistíme tipy na tituly a načteme je. Následně asi uspořádáme jedno, nebo dvě kola hlasování, ze kterých by měl vzejít jeden vítěz. Ale to je zatím skutečně pouze ve fázi úvah.
Minimální náklad bude mezi 300-500 kusy. Dotisky běžných verzí dělat budeme (samozřejmě pouze pokud o ně bude zájem). Konkrétnější informace zatím sdělovat nebudeme, už tak jsem myslím prozradil až moc.

Lenny a další "Měli jste s prohlášením počkat.": Jsme si vědomi, že aktuálně neprezentujeme žádný konkrétní titul a ani to v tuto chvíli nebylo záměrem. Teď je pro nás klíčová otázka soutěže a sběru informací. A ačkoliv se naše domněnky zatím potvrzují, tak raději budeme vědět, než si jenom myslet. Chceme hrát od začátku fér a férovější forma dotazníku/soutěže nás nenapadá. Takto víte, proč informace chceme a o co nám jde. A ano, šli jsme kvůli tomu s kůží na trh, což je samozřejmě vždycky těžší, než jen udílet knížecí rady.

P.G.: Smysl kodexu vysvětluje samotný jeho název - jde o "kodex vydavatele". Nic víc. Stanovili jsme si pravidla a říkáme vám, mezi jakými mantinely se pohybujeme. Je to náš kodex, neříkáme vám co máte číst, nebo kupovat.
K tomu "posuzování, co je dobré" - to přece dělají všichni nakladatelé a nevšimnul jsem si, že bys jim někdy psala, jak si to můžou dovolit. Zkrátka mají nějaké zaměření a vydávají to, co se jim líbí, nebo o čem si myslí, že by mohlo mít úspěch. My jsme si proto veřejně nastavili pravidla kodexem, aby čtenář věděl na čem s námi je. Snad mi nechceš tvrdit, že neexistují jiné "subžánry" vedle superhrdinského, mangy a uměleckých věcí. My si každopádně myslíme, že existují.

Hawwwran
M Hawwwran | 4.8.2020 13:25 | Pindárna

P.G.: tady bych se jich zastal. Považoval bych za nerozumné říkat co mají rozjednané. Myslim že kodex (i když se lidem nelíbí) dává tušit, že půjdou cestou samostatných příběhů z produkcí které u nás jsou málo, nebo vůbec. Víc uvidíme časem. O přesném zaměření se dozvíme až alespoň po několika knihách. Já na ně zatím koukám jak na Trystero. Nevím co vydá příště, ale určitě vím co ne. Jejich zaměření má nějaký styl, ale ne přesné linky. Myslím že s TMB to bude podobné. Prostě musíme vydržet jak se ukáží. Vybíral má třeba s ERB jasnou linku, tedy frankofonní komiks. TMB nic takového nemají. K tomu že říkají zákazníkovi co je dobré... Nikde jsem si nevšiml že by řekli že to co vydávají ostatní je shit. Všude opakují, že komiksy konkurence rádi sami kupují. Jen říkají že vidí díru na trhu kde nabídnou komiksy které jiní nevydali a podle nich si vydat zaslouží.

Gmork
E Gmork | 4.8.2020 12:10 | Pindárna

Darker: Pan Vybíral chce Shi vydat jako čtyřdílný integrál.

MazeCZ
MazeCZ | 4.8.2020 12:04 | Pindárna

Darker: posun bude určo z důvodů korony (malé vydavatelství to nemělo snadné) a změna na Integrál bude spočívat v tom, že vyjdou dva díly dohromady v jedné knize a samostatně (jedna kniha má tuším 56 stran - klasická žiletka a integral má 134 stran)...

Darker
M Darker | 4.8.2020 11:50 | Pindárna

Tak jsem koukal na ERB a Shi má změněn popisek z kniha první na Integrál O_o
Ví někdo nějaké bližší info? A důvod proč se to posunulo na rok 2021? (jen doufám, že to nebude zase podzim 2021).

P.G.
P.G. | 4.8.2020 11:49 | Pindárna

Cyboy (a vlastně i MB): Žijeme v období okamžiku, tudíž cokoliv uděláte a řeknete, má téměř okamžitou odezvu (tady, na jiných fórech, na sociálních sítích) a reakce konzumentů informací jsou mnohdy též okamžité (viz třeba reakce zde). Přijde mi, že na toto jste zapomněli a zrovna tento faktor je pro začínající podnikatele v současnosti naprosto klíčový. Dříve, když online svět nebyl tak masivně rozšířen, se daly přehmaty skrýt/ututlat/rychle opravit a nikdo si jich nevšiml, dnes se vám mohou vrátit jako bumerang okamžitě nebo v ten nejméně vhodný okamžik.
Já, jakožto potenciální zákaznice, z vaší prezentace (tedy vašich stránek) vůbec netuším, co vlastně chcete vydávat (a vlastně ani z té diskuze tady). Chápu, že jste dospěli k závěru, že na našem trhu "něco" z komiksové produkce chybí, ale já prostě netuším co. A předpokládám, že další potenciální zákazníci na tom budou úplně stejně. OK, podívala jsem se na váš kodex - který má však 10 tvrzení, z nichž některá působí až přehnaně agresivně. Není vysvětleno, k čemu ten kodex vlastně je a proč jsou některá tvrzení tak agresivní. Proč uvádíte tvrzení v přítomném čase, když jste vlastně ještě vůbec nic nevydali? Proč některé věci šmahem odmítáte (bez logického a pro zákazníka pochopitelného a hlavně obhajitelného tvrzení)? Proč se stavíte do role soudce a nepřímo tak říkáte zákazníkovi, že jen vy dokážete posoudit, co je dobré?
Nezlobte se na mě, ale tímto přístupem potenciální zákazníky spíše odradíte, než přilákáte. Vypustili jste do světa své webovky, které jsou vaší primární (a v tuto chvíli jedinou) reklamou - ovšem nikdo netuší, na co konkrétně. Doporučuji, abyste alespoň doplnili, co byste chtěli vydávat - žánry, regionální zaměření, autory, formát a způsob distribuce (třeba jestli budete vydávat nějaké specialitky na přání a formou crowdfundingu) a pokud už ten kodex opravdu, ale opravdu chcete, tak i nějaké komentáře k těm bodům (uvěřitelné a obhajitelné).

Hawwwran
M Hawwwran | 4.8.2020 11:30 | Pindárna

Milo: j, trpaslik. Nemusi mne to zaujmout znamena ze by mne to mrzelo, ale o kvalite vydani by muj subjektivni nazor nemusel nic znamenat. Chyby gramaticke a prekladove jsou ovsem objektivni problem.

Kazumaki
M Kazumaki | 4.8.2020 10:09 | Pindárna

Já osobně bych nějaké zajímavé tituly uvítal. Tím lépe, že se v plánované oblasti TMB neorientuji. Přeji úspěch, ale ten posoudím až po vydání nějaké knihy :3 Formu webu beru zatím jako provizorní, to se dá kdykoliv změnit. Ale také doufám v řádný gramatický dohled (př. častá chyba bývá ve slově "skici," která je i v oné anketě: skicy).

EDIT: dávám velkou pochvalu za opravu :3

Ale to jenom rýpu; vlastně jsem se chtěl zeptat, jakým způsobem bude řešena distribuce, pokud je to již známo?

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 4.8.2020 10:00 | Pindárna

Havran :
masivní letákovou kampaní /// cervenej trpaslík? :)))

To že mne nezaujme příběh pochopím. /// Což by bylo ale blbý, když chtěj vydávat komiksy s příběhem a je to priorita ;)

Už to tu někdo řekl, ale TMB je prostě událost roku a už se těším na první počin. //// SlouzimStarymPsum :)

Hawwwran
M Hawwwran | 4.8.2020 09:19 | Pindárna

Prezentace skutečně amatérsky působí na všech frontách, ale jak by ne? Kluci začínají, pochybuju že mají masivní kapitál, aby mohli vyjet s masivní letákovou kampaní. Možná jsem jejich prezentaci pochopil blbě, ale na mne působí jako malé nakladatelství, takže bych nečekal že na ně uvidím reklamu v metru. Podívejte se na Trystero. Neni třeba okázalé reklamy. TMB zatím ještě nemají venku jedinou knihu a už jsou na pranýři. Pojďme radši obdivovat že tu vzniká další malé nakladatelství které (jak jsem pochopil) nejde svým zaměřením do střetu s ostatními a přejme jim úspěch, protože tím bysme přece získali taky.

Moje skromné doporučení je, aby první kniha byla bez chyb. To že mne nezaujme příběh pochopím. Gramatické a překladové chyby ne. Doufám že máte dobrého překladatele a korektora.

Už to tu někdo řekl, ale TMB je prostě událost roku a už se těším na první počin.

Lenny
M Lenny | 4.8.2020 08:31 | Pindárna

cyboy: Promyšlené to můžete mít sebedůkladněji, ale vaše prezentace je zatím příšerně amatérská. Já vám fandím, ale s tím málem co zatím máte jste měli s veřejným ohlášením zatím posečkat.

Toe
A Toe | 4.8.2020 08:29 | Pindárna

Tady bych opravil, že i za pár korun komiks vydáte :) Otázka je spíš to "co?" a "co potom?" :)

Gmork
E Gmork | 4.8.2020 08:10 | Pindárna

Já tomu projektu věřím, taková Death Vigil ukázala, že tu můžou vydat komiks i vydavatelé začátečníci, pokud jsou znalosti a potřebný kapitál. Za pár korun komiks nevydáte. Všichni budeme moudřejší, až pánové vydají první věc. Další dobrý příklad může být i Cesta meče. Každopádně držím všechny palce.

DankoKonik
M DankoKonik | 4.8.2020 07:58 | Pindárna

mighty boys -
v akom náklade vydáte prvý komiks?
budete dotiskovat?
bude niečo ako edice na přání?

cyboy
M cyboy | 3.8.2020 23:44 | Pindárna

P.G.: Ale my už jsme toho docela dost pustili - viz. níž v této diskuzi.

P.G.
P.G. | 3.8.2020 23:03 | Pindárna

Cyboy: nic ve zlém, ale reklama a správná propagace začínajícího projektu je jeho alfou a omegou. Můžete mít sebelepší nápad, ale když ho nedokážete podat veřejnosti na první dobrou, může to být váš rychlý konec. A na mě jste tedy zatím dojem neudělali, spíše naopak. Chápu, že některé informace ještě nelze pustit, ale mnoho jich jistě pustit lze a - nezlobte se - vaše stránky působí velmi amatérským dojmem, včetně toho kodexu.

cyboy
M cyboy | 3.8.2020 22:52 | Pindárna

Maco: Díky za podporu. Na našich stránkach (mightyboys.cz nebo taky: mbcomics.cz) právě běží soutěž o zajímavé tituly.

cyboy
M cyboy | 3.8.2020 22:49 | Pindárna

P.G.: Některé otázky nechám prozatím nezodpovězené, nicméně s tím edičákem to bylo tak, že dřív než firmu, kodex a vše ostatní, jsme měli pravě ten edičák. A ano, ačkoliv hejtři se nás vehementně snaží přesvědčit o opaku, tak promyšlené to máme opravdu důkladně. Nikde neříkáme, že stav našeho trhu je vážný, pouze si myslíme, že je tu prostor pro další projekt.

maco
maco | 3.8.2020 22:44 | Pindárna

Fimi death ciboy. Mate nejakú stránku kde sa docitame o vašich projektoch? Ked ste tu o tom pisali sa ospravedlňujem. Hodte odkaz ked je alebo ked bude hotová. Som zvedavy aj ja a budem sa snažiť vas podporit

P.G.
P.G. | 3.8.2020 21:32 | Pindárna

Mám dotaz na MB - myslíte si, že je u nás "stav komiksový" natolik "vážný", že se snadno uchytíte a budete prosperovat? Z toho, co máte uvedené na stránkách jsem akorát nabyla dojmu, že jste si vytvořili "vzdorovydavatelství", které zatím neví co vlastně chce vydávat (ale už ví, co vydávat NEchce). Proč jste se neuvedli nějakými (obecnými) náznaky - třeba oblíbené (a opomíjené) žánry, krajiny původu, autoři? Takhle to působí hrozně amatérsky a rebelsky (bohužel ovšem v negativním smyslu).

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 3.8.2020 18:06 | Pindárna

Walome: děkuji za příspěvek.

Zack
A Zack | 3.8.2020 15:41 | Pindárna

Walome
Walome | 3.8.2020 15:38 | Pindárna

Jo ten kodex je hodne k smichu, par ublizenych dusi si mysli ze to tu vsichni delaj na hovno a rozhodli se nam to ukazat. Web je hnusnej, gramatickych chyb a preklepu je tam na tak malo textu plno, Filip to neumel nasdilet na fb s obrazkem a i ten pruvodni text je (nebo byl) spatne cesky.

Tohle všechno nemuze v nikom soudnym vyvolat vazna ocekavani.

Reakce zakladatelu jsou defensivni a je z nich citit mindrak a neochota si nechat jakkoli poradit. Lepsi skupina jim to servirovala po lzickach a i tak se dockala pouze arogance a mrkajicich smajliku.

Cely je to k smichu. Pokud nemate za zady nekoho, kdo umi cesky, rozumi vydavani knih u nas a umi se sockama, tak nemate sanci vydat neco poradne.

trudoš
trudoš | 31.7.2020 13:23 | Pindárna

pro Draco nobilis: Ale je zas fajn vidět, že devadesátky stále žijí. Viva la revolution!

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 30.7.2020 23:51 | Pindárna

Hawwwran: sešitový, resp. se budeme snažit zachovat takový formát, který je vám z nám z anglických tpb / hc.

Hawwwran
M Hawwwran | 30.7.2020 23:30 | Pindárna

Co je klasicky format?

cyboy
M cyboy | 30.7.2020 20:48 | Pindárna

Norri: Doufáme v podzim, ale ještě to úplně nezávisí na nás, tak to prosím berte s rezervou. Pokud budeme čtvrt roku čekat na podklady, tak s tím moc nesvedeme, apod.
Formát bude nejspíš klasický (ještě do rozhodování musíme započítat názory ze soutěže), rozhodně ale nebudeme nic zmenšovat a hodláme se především držet originálu.

Norri
M Norri | 30.7.2020 20:41 | Pindárna

To Mighty boys: Máte nějaký teoretický odhad, kdy by mohla vyjít první kniha? Jsem hrozně zvědavý, co to bude a jaký to bude mít formát :-)

Fimi
M Fimi | 30.7.2020 19:31 | Pindárna

To nás velmi těší, děkujeme za podporu a důvěru. Všichni doufáme a věříme , že budete nadšení a spokojení.

rooty
rooty | 30.7.2020 19:26 | Pindárna

To Mighty boys - osobně Vám pánové hodně držím palce. Nabídka Crwe mě už mě skoro nezajímá, CC míří taky více směrem ke komerci, případně dotiskuje starší hity, BBart vydá 2 kvalitní komiksy ročně, to stejné ERB. Takže věřím, že přijdete s něčím, co osloví starší čtenáře, jako jsem já. Osobně bych uvítal komiksy typu Lazarus, Descender, Parker, Royal City, Velvet, Kill or be killed, Trillium, Southern Bastards. Ideálně v deluxe provedeních. Ale baví mě hodně i Evropa typu Murena, Dlouhý John Silver, Undertaker, Asgard a vlastně vše co vydal Vyhlídal. Za takové komiksy jsem schopen si klidně i předplácet..
Těším se teda na každé další informace ohledně vašeho projektu!

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 30.7.2020 16:29 | Pindárna

Draco: Je to naše rozhodnutí, ke kterému jsme dospěli po dlouhé úvaze. Ber to tak, jak to je, prosím. Na Facebooku jsi napsala jasně, co si o tom myslíš. Tím, že o tom budeš dokola psát, se to mávnutím proutku nezmění. Prostě to tak je, my to máme jasně nastavené. Tobě přijde kodex dětinský, nám ne. Jsem ale rád, že jsi naše stránky prošla a vyjádřila se k tomu. Můžeš nám věřit, že tomu věnujeme maximální péči a dáváme do toho maximum. Věřím, že Tě nezklameme :-).

Fimi
M Fimi | 30.7.2020 15:39 | Pindárna

Já bych byl rád kdyby Hickman dokončil Black monday murders, Manhattan project a East of West

Gmork
E Gmork | 30.7.2020 15:20 | Pindárna

Fimi: Manifest Destiny má už sedm knih a myslím že to ukončené ještě není. Třeba to autoři ukončí osmou knihou jako u série Revival.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 30.7.2020 14:57 | Pindárna

Vidím velký špatný... ale až něco vydáte, moje peníze jsou vaše. Ovšem ten kodex je tak dětinský, že je těžko vás brát seriózně.