Comicsy jen čteme, nemodlíme se k nim, nestavíme jim chramy ze dřeva, nečicháme k nim, nebalíme je do plastu, opovrhujeme formou, které neslouží pouze a jen pohodlnějšímu čtení. Sběratelům vstup zakázán!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.8. 14:37Čtenářský koutek
  nemá někdo info, jak dohledat autory příběhů v Kačerovi Donaldovi? Naivně jsem si myslel, že tam něco bude, ale jak jsem to asi 20 let nedržel v ruce, koukám, že to má jen příběhy a hry. Díky
 • P.G.
  P.G. mecenáš15.6. 21:49Čtenářský koutek
  baatcha: To neděláš dobře s tím dynamitem, Jaromíre! :D
 • baatcha
  baatcha15.6. 20:42Čtenářský koutek
  Říkali, vem si dovolenou. Tak jsem jel do hor.

 • seneke
  seneke mecenáš9.4. 22:18Čtenářský koutek
  Ter: To je přímo adaptace původního příběhu a velice zdařilá.
 • Ter
  Pozná niekto V horách šílenství čo chystá Crew? To má byť nejaká pocta Lovecraftovi? Mám Lovecraftove Spisy súborné vydanie v boxe, a teda škoda, že tu tak nevyšiel aj Howard.
 • baatcha
  baatcha6.4. 21:23Čtenářský koutek
  raimi: Jo, nebo v Legendě o Batmanovi, tedy DC kompletu.
 • raimi
  raimi6.4. 14:01Čtenářský koutek
  baatcha: A právě tyhle absolutní mordy, jakou bezesporu je Batman: Gothic, jsem si představoval v Legendách DC.
 • baatcha
  baatcha5.4. 19:54Čtenářský koutek
  Ještě jeden art z Batman: Gothic.

 • baatcha
  baatcha5.4. 19:51Čtenářský koutek
  Udivuje mě, že přitom, kolik Batmanů u nás už česky vyšlo, nás zatím totálně míjel famózní Batman: Gothic. Scénář raný Grant Morrison (ano, ten), kresba neurotický Klaus Janson (inking Batman: The Dark Knight Returns), příběh je zasazený do doby Batmanových začátků někdy po Roce jedna, takže se tu například znovu "poprvé" objevuje Batgyro, helikoptéroidní předchůdce Batplánu, a děj zároveň skládá hold příběhům z doby, kdy Batman začal vycházet a bojoval s upíry, mluvil s květinami a potkával lidi bez tváře. Už tady vlastně Morrison dělal to, čím se později tak proslavil, tedy propojoval aktuální (tehdy devadesátkový) Batmanův svět s jeho bizarními prvky z netopýří historie. Název "Gothic" odkazuje k literárnímu žánru (anglického hororového) gotického románu, čemuž odpovídá i příběh, a vizuálně je to celé inspirované filmovým Batmanem Tima Burtona. Vyzkoušejte, neprohloupíte!

 • raimi
  raimi27.3. 07:07Čtenářský koutek
  Marvel Origins mají v Brně ve Špalíčku v trafice naproti hlavnímu vchodu.
 • SomeOne
 • royan
  royan26.3. 18:38Čtenářský koutek
  mineralk: zřejmě se zatím jedná jen o testovací prodej
  https://www.ceskatrafika.com/marvel-origins-kniha-cislo-1-testovaci-prodej

  Ale sehnal jsem v prodejně tisku Inmedio v Jungmannově ulici, Praha 1, tam mají vždy všechno.
 • mineralk
  mineralk26.3. 18:05Čtenářský koutek
  Ahoj, viděl někdo na tu novou kolekci Marvel origins od Hachette. Nějak na to nemohu nikde narazit.
 • Kapis
  Kapis mecenáš20.3. 09:12Čtenářský koutek
  Dinik: to vypadá moc dobře.
 • Dinik
  Dinik19.3. 21:08Čtenářský koutek
  Milí přátelé, už je to tady... První kniha našeho nového vydavatelství Knihy Veles - Dům na Strážném vrchu irského autora Grahama Plowmana.
  Hororový gamebook ze světa H. P. Lovecrafta.
  Veškeré info k předobjednávkám najdete na fb stránkách Knihy Veles. Je i číslovaná limitka ;)
  Věřím, že se vám bude líbit.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.3. 17:43Čtenářský koutek
  U Ságy by mi vůbec nevadilo, kdyby to byla nekonečná série. Nepotřebuju konec.
 • Darker
  Darker mecenáš15.3. 08:16Čtenářský koutek
  Jo, ale jak to ukončit a "vysvětlit" autor nyní netuší, takže si dal několika roční pauzu. Můj názor, dopadne to jak Y, nějaký debilní konec, aby zase mohl psát něco dalšího.
 • seneke
  seneke mecenáš14.3. 13:16Čtenářský koutek
  Alfi: Saga je šokující schválně. Autoři se podívali na to, co v televizi nebo ve filmu nemůžeš ukázat a nacpali to komiksu s výborným příběhem.
 • Alfi
  Alfi13.3. 22:44Čtenářský koutek
  Y som prečítal a založil, vadilo mi, že sa snažia vysvetliť dej a vychádzajú z toho strašnè hovadiny. Sága je jedna z najlepších a najšokujúcejších sérií, čo som čítal. V zásade je to bizarné scifi - Romeo a Júlia vo svete á la Star Wars, ale 18+. Svet, kde čiňy majú následky.
 • mkw
  mkw13.3. 20:29Čtenářský koutek
  @Denis: Y ti muzu komplet prodat. Cetl jsem to jen jednou, Vaughan me nejak nechytil.
 • SomeOne
  SomeOne13.3. 20:13Čtenářský koutek
  Denis: Sebevražedný oddíl má koukám na Goodreads mezi 3 a 4 hvězdičkami, tady zatím schytává bídu. Pokud to je tak špatné, jsem rád, že jsem to sehnal "jen" za 300 u Booktooku:-)) Ale ještě jsem se k tomu nedostal, stále to je zabalené ve fólii:-)
 • Denis
  Denis13.3. 19:54Čtenářský koutek
  Chcem sa spýtať dočítal som Paper Girls dávnejšie, strašne sa mi to páčilo. Nie že by som nemal čo čítať ale pokukávam po Y: Poslední z mužů a Sága. Len na Y ma odrádza kresba a od Ságy neviem absolútne čo mám čakať. vie mi to tu niekto stručne objasniť či áno alebo nie a či to má zmysle? ďakujem
 • Denis
  Denis13.3. 19:50Čtenářský koutek
  Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! to je to fakt taká srágora? :D
 • Gmork
  Gmork3.2. 06:45Čtenářský koutek
  Ona ta hra k tomu fanouška v podstatě vybízí, obě vypravěčské linky, jak u Ellie, tak u Abby mají vlastně otevřené konce. Takže se člověk začne ptát, jak je to dál. Navíc ty postavy doslova buší z vnitřku hlavy, že chtějí ven. No a už z krátké ukázky je jasné, že není radno si postavy jako je Ellie nebo Abby nechávat uvnitř hlavy. Bude lepší, když je vypustím, na papíře budou víc v bezpečí, ony i já.:)
 • Ter
  Gmork: skrytý maniacop :P
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 22:41Čtenářský koutek
  Ale jo, jen pilně piš! Víš jak - u fan fiction to začíná a skončí to u dalšího Fifty Shades of Grey, známe to :-)
 • Gmork
  Gmork2.2. 19:31Čtenářský koutek
  Tak jsem minulý týden zase dohrál The Last of Us part II. a moc se mi nechce ty hrdiny(nky) opouštět. Naughty Dog se s třetím dílem vytasí až za kvanta let, pokud vůbec někdy.
  Tak jsem si řekl, že si part III. napíšu sám. Zde malá ukázka:

  ...Do levé ruky si vzala připravenou láhev a vystřelovací nůž, do pravé ruky kámen. Rozmáchla se a kámen neslyšně přehodila přes pahorek.
  Muž se na krátký okamžik natáhl, aby se podíval dopředu. Ellie vyrazila přikrčená vpřed. Byla od něj šest, sedm metrů, když se otočil a uviděl ji.
  Na místě se zastavila a v tentýž okamžik mu mrštila láhev do obličeje. Trénovala to snad tisíckrát, měla to pevně v ruce a ani teď neminula.
  Láhev se roztříštila muži o hlavu. "Kurva, ty jedna malá svině!" zaklel. Ale to už byla Ellie u něj a rychle ho bodla do břicha. Ohnal se po ní,
  ale čekala to, vyhnula se mu a bodla ho podruhé a znovu. Chlap se chytil za břicho, jak Ellie čekala, stačil jen procedit: "Chcípneš, ty děvko!"
  Ale Ellie ho bleskurychle bodla do krku, vytřeštil oči, jako by nemohl pochopit, co se to děje. Ellie k němu zase přiskočila a znovu bodla,
  teď už zepředu, z krku mu vytryskl proud krve. Chlap si pustil břicho, aby snad zastavil krev, co mu stříkala z hrdla. Ellie na nic nečekala
  a znovu ho bodla do břicha, jednou, podruhé, potřetí. Chlap se po ní ještě snažil ohnat rukama zbrocenýma vlastní krví. Ale byl to chabý pokus,
  a Ellie ho opět bodla do krku. Muž se konečně svalil do trávy, Ellie na něj skočila a pro jistotu ho ještě dvakrát bodla do krku zezadu.
  Přestal se hýbat, ptáci se znovu rozezpívali, jako by to, čeho se právě stali svědky, viděli už mnohokrát. Začala mu prohledávat kapsy,
  ale našla jen malou bibli a použitý prezervativ. Ani jedno jí nebylo k užitku...

  Tak jasně, žádný Jirásek to není, ale zase si to zachovává ducha hry.:)
 • Zack
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš19.1. 23:15Čtenářský koutek
  Zack: klobouček - velká paráda a díky všem pachatelům.
 • Kapis
  Kapis mecenáš19.1. 17:51Čtenářský koutek
  A 15 let bez nových komentářů:)
 • deefha
  deefha mecenáš19.1. 13:22Čtenářský koutek
  Tak to je dost kůl, díky!
 • Zack
  Zack admin19.1. 12:53Čtenářský koutek
  Protože máme svolení a Radim čas, tak jsme začali přeskenovávat (a když říkám my, tak myslim Radim a Toe) original Sorrely k přečtení, tak mrkněte na první, Sorrel je pořád jeden z nejlepších fanzinu, co u nas kdy vychazel: https://comicsdb.cz/comics/289/sorrel-01
 • Gmork
  Gmork10.1. 07:22Čtenářský koutek
  Nový rok jsem započal s těmito knížkami. Ten M. McDowell mi náramně kápl do noty, slupl jsem to jak malinu, víc knih od tohoto autora. Přesně takový zručně napsaný hororový pulp mi na zdejším trhu dlouho chyběl. I když jeho Elementálové jsou o kousíček lepší. Teď čtu toho R. Malfiho a zatím taky dobrý. A v únoru vyjde nový Robert R. McCammon, nezačal ten nový rok vůbec špatně.
  https://imgbox.com/xsos6tQW
 • Stara.kryta
  Stara.kryta17.12.2022 20:39Čtenářský koutek
  Denis: Zkus mrknout na komiks "Dívka jménem Patience".
  https://comicsdb.cz/comics/6223/divka-jmenem-patience
 • Denis
  Denis17.12.2022 15:51Čtenářský koutek
  Ahoj dokončil som Paper Girls. Za mňa neskutočnéééé. strašne sa mi to páčilo. Milujem tieto cestovania ak seriál Dark a podobne. Otázočka vyšiel tu podobný komik sa túto tému? a pozeral niekto seriál oplatí sa to či si radšej nekaziť zážitok z komiksu . Diki
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.12.2022 10:49Čtenářský koutek
  Mám to jako Fry. Náraz ani Mrtvej svět se mnou nerezonuji, ale i tak je pro mne Trystero sveží závan snesitelného undergroundu.
 • Fry
  Fry admin11.12.2022 09:42Čtenářský koutek
  Milo: my bad.. jsem jejich skalní fanoušek, protože tady přenášejí alternativní 'mainstreamový' underground od Fantagraphics a Drawn and Quarterly.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.12.2022 05:35Čtenářský koutek
  Trystero se mi bohuzel vzdaluje kazdym novym komiksem, i kdyz to letosni vypada docela slibne. Mne se libil Mrtvej svet a Mrakobiti, pak Divka jmenem Patience me bavila, ale pro me nejhorsi komiks ever, i co se kresby tyce, je pochopitelne Sabrina, viz muj komentar. Centrala me zatim nicim nepresvedcila, abych je bral vazne. Hubert mi od nich prisel docela zajimavy, svym pojetim a pridanou hodnotou.
  Ted uz si fakt vybiram, driv to slo, brat vsechno, kdyz clovek s komiksy zacinal "ve velkem", resp. "megalomanskem". Ted uz nectu ani supraky, natoz abych je kupoval. Jedu si svoje blues a netajim se tim, ze me chytlo retro a stare komiksy, ale nepohrdnu, vseobecne, dobrym komiksem, at uz soucasnym nebo starsim. Ted mam policeno na Rodolpha Töpffera, Basila Wolvertona a pak dva protokomiksy z hodne davnych dob. Lulu.com me potesilo, co vsechno se tam da za par korun sehnat.
 • faster86
  faster8611.12.2022 00:36Čtenářský koutek
  @MILO - ty velke hrace sem myslel tak, ze crew, bbart a cc urcite skalni fandy maji a verim ze treba cc ma skalni fandy co od nich berou automaticky vsechno. Nemyslel sem fo tak ze velci hraci z comicsdb jsou fandove trystera (jestli to tak myslels teda)
 • faster86
  faster8611.12.2022 00:34Čtenářský koutek
  Tak vzhledem k tomu ze jim - trysteru - hithit pokazde vyjde (je mi jasne ze nikdy nevybrali celou castku jen od fanousku) tak nejakou fanouskovskou zakladnu budou mit. Z centraly mam 3 veci -ptacatko, travu a mezitah (toho se ale celkem bojim-zatim sem necetl) a premyslim nad sangri-la. Ale u centraly me teda mrzi ze jeste neudelali rusty browna, ktery mel byt hotovy snad uz v roce 2021. A ted si uvedomuju, ze aniz bych to chtel tak budu skalni fanousek MB, protoze mam od nich vsechno :D
 • yogi
  yogi10.12.2022 23:04Čtenářský koutek
  faster86: Ukojím tvoji zvědavost, já jsem fanda Trystera i Centrály. A nic zatím nemám od majťáků, ale teď když mají tu blekfrajdej 2 % nebo kolik slevu, tak třeba něco prubnu.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.12.2022 22:54Čtenářský koutek
  Faster - jmenuj... :)
 • faster86
  faster8610.12.2022 22:46Čtenářský koutek
  Teď mě napadlo jestli je někdo vyloženě fanoušek centrály.... Trystero tu nejake fanousky ma velci hraci jsou jasni.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.12.2022 22:08Čtenářský koutek
  Dinik - vždyť jsou nejlepší,.jsi normální? :D
 • Dinik
  Dinik10.12.2022 22:04Čtenářský koutek
  Tak u mě jde Trystero úplně mimo můj vkus a preference, takže od nich nic nemám a ani nechci.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.12.2022 21:55Čtenářský koutek
  Fry - ano, ten koment jsme si přečetl, abych si ověřil, zda se jedná o sarkasmus nebo ne, než jsme napsal,.co jsem napsal. Ptal jsem se na něco jinýho.
 • BadBoy
  BadBoy10.12.2022 21:52Čtenářský koutek
  Ja jsem zatim cetl jenom ten Naraz a jestli je ten zbytek podobny, tak za me diky, ale uz to ani nebudu zkouset. Tu posledni, co ted vysla jsem si koupil, tak po precteni uvidim.
 • Fry
  Fry admin10.12.2022 21:46Čtenářský koutek
  Myslím to zcela neironicky, své pocity jsem vystihl v komentáři ke komiksu...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.12.2022 21:09Čtenářský koutek
  Fry - zní to hodně ironicky, ale zřejmě to myslíš vážně ... Nejlepší jsou konkrétně fčom?
 • Fry
  Fry admin10.12.2022 20:33Čtenářský koutek
  Trystero je zcela nekriticky v našem rybníčku nejlepší vydavatelství :) A nejlepší komiks všech dob je samozřejmě Sabrina!