Fimi
M Fimi | 22.9.2020 06:41 | Sběratelský klub

Goodreads je fajn, ale ne samozřejmě určující a stoprocentní. Něco tam má pod 4 a přeci je to skvělé, něco nad čtyři a přesto velmi slabé, což je většinou manga. Však stejně je to i zde.

tracheotomia
tracheotomia | 22.9.2020 06:41 | Sběratelský klub

Chalanom držím palce, žiaľ tak ako je odfláknutá kampaň na Hithite sa obávam, že by bol odfláknutý celý komiks. Rád pred úpravu HitHitu tu bolo už dosť. Mňa napadá, že poštovné by sa dalo vyriešiť aj tak, že by bola jedna odmena komiks osobný odber a druhá možnosť komiks + poštovné a určite by to vyzeralo lepšie ako teraz. Plus pokiaľ beží aj sponzorovaná kampaň pre verejnosť na FB, čo beží nakoľko ma zasiahla tak neformálny rozhovor pri pivku tiež na nezainteresovaných ľudí neposobí doverihodne :)

rajot
rajot | 22.9.2020 06:32 | Sběratelský klub

Má pravdu, předsedo.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 21.9.2020 23:44 | Sběratelský klub

Na Goodreads Eclipse dostává strašně často tři hvězdy a podle komentářů z toho lidi na zadek zrovna nesedají, ale málokdo to vyloženě haní. Téměř každý druhý komentář tam sděluje o Eclipse víc než jsme se dozvěděli my.

Kritizovat umí téměř každý, konstruktivně kritizovat málokdo a navrhnout řešení jen nejlepší z nás. Protože nejlepší jsem, tak samozřejmě řešení jak z této situace ven, mám nachystané. Je trošku radikálnějšího rázu, proto si ho nechám pro sebe, pokud o něj nebudu požádán. A nebojte, je kratší než text níže.

Ještě něco. Kdyby to někomu chybělo a kvůli kodexu to bohužel nedostanou, tak tady máte:
Eclipse je trošku jako když Živí mrtví potkávají Total Recall (akorát ne na Marsu, ale na Zemi).

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 21.9.2020 23:32 | Sběratelský klub

Původně jsem chtěl napsat jen dva řádky (fakt byly dva) ohledně té (ne)známosti autorů a komiksů, ale když D. R. píše, že jsou rádi za zpětnou vazbu, zvlášť pokud je podnětná (a to ta má je, jinak to ani neumím), tak se rozepíšu, a to v názvanosti právě na tu (ne)známost autora i komiksu. Text je dlouhý, jak je u mě zvykem, ale přečtete ho určitě dřív než za hodinu, kterou trvalo video Komiksových novin, a o těch dvou komiksech a autorovi se dozvíte přibližně stejné nic.

Nemusí nic vyjít, aby se autor / komiks stal známým. Dřív byli autoři nebo komiksy známé díky článkům v Crwi nebo článkům na komiksových webech. Články byly psány dobře a poutavě, čtenáři při čtení dostávali chuť si komiks přečíst. Doba pokročila, Crew nevychází, články o komiksech jsou většinou recenzemi toho, co u nás vychází a fandové komiksu si jsou schopni utvořit přehled o zahraničních komiksech sami. Nakladatelství ohlašují s předstihem tituly, které plánují vydat (ediční plány na pololetí, rok, Crwecon atd.), později každý jednotlivý titul s předstihem ohlásí znovu, přihodí pár informací, proč je komiks fajn, představí ukázky, aby pár dnů před vydáním komiksu informoval komiksovou obec znovu, často s dodatkem, že komiks je k mání s akční slevou, takže ještě ušetří. Plánované tituly vejdou do povědomí, pak dostáváme informace a jsme postupně namlsáváni, abychom pak komiks chtěli a taky koupili.

Kaplan i ty dva komiksy jsou pro většinu velké neznámé. Pro mě tohle důležité není, jistě se najde i dost mně podobných, ale ne všichni jsou takoví, jak je vidět z některých komentářů. Znamená to, že by někdo o těch plánovaných komiksech nebo jejich autorech musel někde předem referovat, aby vstoupili do povědomí, a teprve pak ohlásit plán na jejich vydání? To asi ne, takhle by se nevydala spousta komiksů, která u nás vyšla a stála za to. Ale aby ten komiks zůstal velkou neznámou i po odstartování kampaně na Hithitu, po oznámení titulu na Facebooku a po hodinovém videu, ve kterém jste měli fůru času komiks představit a nadšeně mluvit o tom, jaká to je pecka, to je prostě strašně špatně a nemusíte vědět o marketingu nebo propagaci lautr nic, stačí použít selský rozum. Chcete nemalé peníze na vydání komiksu a ten komiks nepředstavíte ani dostatečně, ani odflákle, vy jste ho nepředstavili prakticky vůbec. Že chybí informace o českém vydání pak už moc nepřekvapí. Ale nekupujete za těch sedmnáct stovek, s poštovným dalších stopade, což už si v hlavě lidi zaokrouhlí na dva litry, zajíce v pytli, protože kodex, když si ho najdete, přece slibuje maximální péči.

Místo vyvolání zájmu o komiks ještě předtím, než začne kampaň, formou zajímavých a poutavých recenzí, seznámení s dějem a vypíchnutí toho, proč je komiks podle vás tak skvělý, přijde mrda v podobě sedmnácti stovek, což je právě kvůli absenci jakékoliv předprogace to jediné, co člověk vnímá. Má si sám zjišťovat, proč by měl dát sedmnáct kilo za komiks, který jste vybrali ke kampani? Má hledat důvody, proč ho kupovat? Proč by to dělal? To má dostat od vás a pokud možno ještě předtím, než se dozví i tu cenu. S tou souvisí i naprosto pitomý nápad vydávat autorský komplet. Co je to za nebetyčnou hovadinu, dávat dva komiksy dohromady? Tam není jediný důvod, proč volit tento způsob. Teda kromě toho, že to tak chcete a že při rozpočítaní ceny to pak vyjde o pár stovek levněji než když to vyjde samostatně, nebo cena na stránku bude o tři halíře méně než u komiksu XY, ale na to samozřejmě lidi při ceně 1699 kašlou. Tohle není rodinné balení pracího prášku, aby koupili deset kilo za výhodnější cenu místo deseti kilových za vyšší cenu. Zato důvodů, proč přijít s komiksy samostatně, je hned několik:

1. Cena bude nižší, měla by být pod tisícovku, na to už lidé koukají jinak než na sedmnáct stovek (skoro dva tisíce).
2. Zájemci jen o komiks 1 nebo jen o komiks 2 jsou takto vyřazeni, nechtějí oba, chtějí jenom jeden, takže ti jsou ze hry venku, i když by vás u jednotlivých vydání podpořili.
3. V případě zájmu o komiks 1 (nabízen by měl být ten lepší z pohledu propagace, co má šanci zaujmout vyšší počet lidí) lze navázat komiksem 2: Líbil se vám Kaplanův komiks Eclipse / Přístav Země, tak vám přinášíme další Kaplanovu pecku... Stavíte na tom, že Eclipse se vydal, lidi ho podpořili, máte se od čeho odpíchnout.
4. Kdyby se komiks 1 lidem nelíbil podle komentářů, hodnocení atd., máte informaci, že další komiks od autora by se spíš neujal a nemusíte mrhat časem na jeho propagaci, šance že by byl o něj zájem je velmi nízká.
5. Pokud teď nebudete mít dostatek lidí na vydání, nevíte, zda je to kvůli komiksu 1, komiksu 2, ceně, zpracování jako souboru, prostě nevíte nic, abyste se podle toho mohli dále přizpůsobit.
6. Začínáte, nikdo od vás nic neviděl, zda vám lidé dají sedmnáct stovek si hodně rozmyslí. Takovéhle dardy za komiks si může dovolit žádat Comics Centrum nebo jiná zavedená nakladatelství, od kterých se automaticky počítá s kvalitou, protože ji nabízejí standardně dlouhodobě. I těch řekněme devět stovek až litr by bylo dost, ale pořád je to akceptovatelnější než téměř dva tisíce.

V tom hodinovém videu KN, které bylo skvělou příležitostí komiks představit a lidi navnadit, víc mluvíte o tom, co vydávají jiní, případně proč se vám to nelíbí, co považujete za plevel, o manze Planetes tam toho padne víc než o komiksu, který chcete vydat. Povídání o tom, jak Kaplan pracuje s očekávánimi a pak něco málo informací o jeho komiksech je naprosto nedostatečné. Mohli jste ty komiksy, ať komplety nebo pár dílů, přinést, ukázat na kameru, aby lidi viděli, co mají chtít, po čem mají toužit, co si chtějí dát do knihovny, ale ne, ten komiks se neobjeví ani v zahraničním vydání, aby si lidi mohli představit to, co za své peníze dostanou. Ze všech informací (web, Facebook, videa) se o komiksu dozvím méně, než kdyby mi kámoš ten komiks doporučoval, abych si ho od něj půjčil a přečetl. Zadarmo. Na závěr přijdete s prosbou o podporu a motivací má být to, že když lidé tento komiks podpoří, tak vyjde další skvělý komiks, ale zase neřeknete dopředu který. To je pořád dokola: My vám nemůžeme říct, co chystáme, ale podporujte nás, abychom to, co chystáme, mohli vydat.

Vy máte, nebo jste měli, ale asi pořád máte, skvělou pozici. Těch hejtrů, o kterých sem tam někdo píše, máte naprosté minimum nebo přihlíží a dávají vám pokoj. Většina lidí vám i přes dost nepovedený web, pro mnohé směšně působící kodex a pak ne moc dobrou komunikaci drží palce a byla nebo je připravena vás podpořit jen na základě toho, že jste do toho šli a chcete vydat něco, co by tu jinak nevyšlo. Ale děláte hodně proto, aby si i tihle srdcaři rozmysleli a dali od vás ruce a hlavně peníze pryč. Když vám lidi psali, že je nezajímá kodex, potažmo body kodexu ohledně toho, co NEbudete vydávat, protože chtějí vědět, co vydávat budete, tak jste si opakovali svou, ale kdybyste si jen toto vzali jako podnět, tak se z toho aspoň trošku poučíte a zaměříte se na to, co vydáváte, respektive chcete vydat, ale opět to zůstalo úplně stranou.

Nejsem zrovna váš fanoušek, ale nemám důvod chtít, aby tu nevycházely komiksy, které by tu jinak nevyšly, a nejsem proti tomu, aby nebyli odměněni, ať uznáním nebo pěnezi, lidé, kterým se něco podaří, v tomto případě vydáním komiksu a vydáním ho dobře na úrovni, na kterou jsme díky jiným zvyklí. Jestli ty schopnosti máte a dokážete je využít k vydání komiksu, tak by byla škoda, kdyby to nevyšlo, zvlášť když vás to baví a chcete svou energii a čas pro to obětovat. Ale jestli budete pokračovat tímto způsobem, tak moc šancí na to ukázat, že to vydání komiksu máte zvládnuté lépe než vše předtím, mít nebudete. Můžete si stokrát myslet, že to máte promyšlené, když jste diskutovali a přemýšleli, ale to samo o sobě promyšlenost nezaručuje a ani není podstatná, podstatné je, aby vaše počínání bylo efektivní k tomu, co je teď vaším cílem - vydání komiksu.

radek
radek | 21.9.2020 22:52 | Sběratelský klub

Fimi: Nechápu úplně smysl tvých řečnických otázek a vlastně ani některých argumentů.
Tebou zmiňované knihy mají zároveň i trochu větší formát, než dle informací chystaná věc od MB. Tedy ta špalkovitost je částečně redukována tím, že knihy rostou i ostatními směry.
A co se týče Zprávy pro Adolfa, tak kniha nestála litr, ale běžná cena 769,- a na eshopech 550,-. Ale jelikož je to černobílý komiks, tak stejně postrádá smysl něco srovnávat. A ano, tam těch 650 stran považuju už hodně na hranici pohodlného čtení a ta manipulace s knihou není úplně ideální. Očekávám tedy, že u 850 stran to bude ještě horší.
Kill or Be Killed působí celkem tence, takže tam je asi nižší gramáž papíru (ještě jsem ho nezkoumal). Ale tam má samozřejmě logiku mít to jako jednu knihu. U dávání dvou knih do jedné velkou logiku nevidím a prostě vím, že bych raději knihy viděl samostatně. Už jen to, že ve všech databázích bude kniha uváděna pod názvem "Přístav Země / Zatmění" je takové krapet podivné. Můj pohled na věc.

P.G.
P.G. | 21.9.2020 22:49 | Sběratelský klub

Fimi: Formát, typ vazby, orientační hmotnost knihy, náhled stránky s překladem a sazbou, nějaké (alespoň základní) informace o redakci vydání. Neberte to jako nějaké šťourání, ale chcete za svoji vydavatelskou prvotinu 1,7 kKč, což rozhodně není málo. Věřím tomu, že tiskárna svůj řemeslný díl kvality odvede, ale já, jakožto váš potenciální zákazník, bych na základě výše uvedených informací ráda uvěřila i tomu, že svůj řemeslný díl (o poznání větší) také odvedou MB.

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 22:27 | Sběratelský klub

P.G. copak chybí z toho, co se zde neřeklo doposud? Co vám chybělo ke knize, zde Darth napsal. Hithit bude upravený o informace, které zde zazněly.

P.G.
P.G. | 21.9.2020 22:23 | Sběratelský klub

Milo: Zatím ne, protože mi řada informací k té knize chybí.

P.G.
P.G. | 21.9.2020 22:15 | Pindárna

Mám za to, že Megaknihy mají v kamenném obchodě normální ceny (+/-), akorát na e-shopu jsou nižší, ale jak u čeho a jak kdy. Jejich systém slev/akcí/nabídek ceny podle toho, odkud zákazník přileze jsem doteď nepochopila. A jelikož jsou to díky e-shopu hlavně distributoři, tak jim odpadnou náklady na kamenné prodejny (jichž mají pomálu). Co na nich já osobně oceňuji je to, že jsou mi, jakožto zákazníkovi, ochotni dát dobrou cenu na komplet poskládaný z jednotlivých knih (na MK kupuji prakticky výhradně beletrii), které bych jinak musela v klasických knihkupectvích kupovat po knihách všude možně (pokud tedy MK mají všechny ty, které chci, ale z vlastní zkušenosti vím, že komplet jsou schopni udělat od dvou knih výše :D).

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 22:13 | Sběratelský klub

Jak bylo řečeno ve videu a i zde, kniha bude tlustá kolem 6 cm.
P.G. no když si třeba omnibusy od DC a Vertiga, tak to jsou špalky o 1400 - 1600 stran (Blackest night, Ex Machina, Y Last man)
radek: 600-700 zvěrstvo není, to je třeba taková ta běžná norma pro špalky, vem si, že takto např vychází deluxky Berserka, já je mám všechny a jsou v perfektním stavu, provedení a formátu a to má každá ta dlx 750stran. http://ibb.co/fXFVfPT
Mám i souborné Kill or be killed a to má 624 stran, http://ibb.co/80jsdfw a v tomto provedení to nejspíš nevyjde, ale bylo by to super toto celé v čj
No a třeba taková Zpráva pro Adlofa má 650 stran, taky špalek...stálo to litr, kdyby to bylo barevné, stálo by to jistě o mnoho víc...koupil bys to i tak? to ani nemluvím, že to jsou dvě knihy.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 21.9.2020 22:08 | Sběratelský klub

P.G. - a verdikt? Koupíš? ;)

P.G.
P.G. | 21.9.2020 21:56 | Sběratelský klub

Mám ráda souborná vydání, jenže má to svá ALE... Je fajn, když je celý arc/ucelený počet vol./etc v jedné knize, protože to můžete číst najednou, jenže toto pohodlí je prakticky vždy za cenu technického řešení, které vám to spočítá (skoro vždy). Ať už máte před sebou nějakou bichli, megabichli nebo dokonce nadbichli. A to, co plánují vydat pánové z MB bude nejspíše někde mezi mega- a nad-, protože 850 stran je 850 stran krát tloušťka papíru krát plocha krát gramáž plus desky rovná se ... těleso vhodné např. k posilování svalů horních končetin. Bohužel, z informací k vydání nelze zjistit, jak velká a hmotná ta kniha vlastně bude, což je pro mě jedno z velkých mínus. Upřímně, po několika posledních zkušenostech s omnibusy a podobnými megabichlemi se už jednomu nejmenovanému vydavatelství vydávajícímu nadbichle ani nedivím, proč zvolilo zrovna taková monstra. Protože jsou aspoň trochu ergonomické (když je čtete na stole). Naopak některé omnibusy z modré stáje jsou příklady ergonomických tragédií, které je možné bez následků na zdraví číst snad jen metodou per partes (jaké to barbarské způsoby...). A má čerstvá zkušenost s "malou" megabichlí, alias souborným vydáním Naušiky (naštěstí na dvě knihy!), je také dost špatná - čekala jsem, že bude lehké a malé (něco ve stylu omnibusů od 7 seas), jenže ouha! Každá kniha má něco přes 550 stran na tuhém papíře (trochu lehčí křída) ve formátu B5(JIS) a pořádné pevné desky. A k tomu 4 cm na tloušťku a bratru 1,5 kg. Meh... Neskutečně blbě se mi drží v jedná ruce, oběma to taky není žádná sláva, na stole taky nic moc (pokud tedy nejste přesně v půlce a kousek poblíž). Takže jsem dospěla k názoru, že staré dobré TPB, pokud je dobře lepené, nebo nějaká šitá vazba s tužšími deskami (lehká!) je pro mě prostě lepší volba ke čtení. Ano, v knihovně to nevypadá zrovna cool, ale já si komiksy kupuji hlavně ke čtení. A sem tam nějakou tu nadbichli pro zpestření (i když třeba u té Marvels TPE měl být součástí nějaký skládací pultík, jako mají hudebníci na noty, tohle monstrum mi zabere skoro celý stůl).

Matthew
Matthew | 21.9.2020 21:39 | Pindárna

Co se tyce Dobrovskeho, Luxoru a dalsich vetsich prodejen, tak to asi bude i hodne stat na jejich umisteni v obchodnich centrech. Jejichz nenazranost s pronajmy je dost brutalni. Nekde na to ty kramy vzit musi.
Driv byl nejlevnejsi eshop levneucebnice.cz. Vydejnu meli na kolejich na jiznim meste a postupem casu se dostali pres chodov do Galaxie na Hajich a to uz ta cena byla nizka, ale ne nejnizsi. Pak se to prodalo Albatrosu a je z toho dnes Booktook s klasickymi cenami.
Ony Megaknihy treba maji levny jen eshop, na prodejnach funguje klasicka cena.

radek
radek | 21.9.2020 21:33 | Sběratelský klub

Fimi: Ideální kniha je pro mě kolem 400 stran v pevné vazbě. Nad 600-700 stran už to považuju za nepraktické zvěrstvo :D
Takže souborné tlusté špalky pro mě není zase tak úplně ideální řešení. Je tam prostě větší riziko poškození, horší manipulace, horší čtení, horší hledání čehokoli v knize, horší přehled postupu při čtení.

Co se týče Kill or Be Killed, tak pokud vím, ještě to neoznámili, jak to vyjde. Tam samozřejmě bude ideální jedna kniha, stejně jako to dělají u Fade Out.

radek
radek | 21.9.2020 21:24 | Pindárna

Walome: Jestli jsem to dobře pochopil, tak marže na knihách by se měla pohybovat minimálně kolem 40 %, u některých možná i víc (Dobrovský dělá občas akci 1 + 1, ale tam samozřejmě může hrát roli víc faktorů, třeba i to, že už se některých knih prostě potřebuje zbavit a brzy půjdou do výprodeje).
Jeden čas bývaly slevy na Megaknihách v rozmezí 30-35 %, teď se většinou drží kolem 25-30 %. Takových obchodů je víc.
Čistě pro zajímavost. Knihkupectví Dobrovský mělo tento týden slevu na VŠE 30 % (po určitém množství), takže je vidět, že si toto chování může dovolit občas i kamenné knihkupectví, aby směnilo knihy za peníze. Logicky předpokládám, že na tom stále něco vydělají.
No a proč to nakladatel prodává dráž? Protože nakladatel žije v symbióze s distributory (knihkupectví) a je v jeho vlastním zájmu (hlavně pokud dělá hodně věcí), aby se tam ty knihy celkem dobře prodávaly. A proto je nemůže tolik podkopávat cenou u sebe.
A pak je to podle mě jen o to, jaké má který obchod náklady. A samozřejmě tyto přeprodávací obchody typu Megaknihy a další jim podobné mají ty náklady nižší a jedou na objem.
Osobně to kopnutí do Megaknih bez odůvodnění od nich nechápu. Megaknihy jsou regulerní eshop, kde funguje i výměna knih, pokud přijde s ťuklým rohem... Z principu není možné, aby podhodnocovali knihu, která vyjde třeba díky HitHitu. Neděje se tak ani u kolosálních knih (když zjistili, že to nevychází úplně standardně :) ) - a tam tedy rozhodně malou marži nemají. Ale ono je tedy vidět, že se snaží být pokud možno nejlevnější, třeba jen o chlup, než kdokoli jiný (ne vždy se jim to daří), a tlačení ceny dolů se logicky těm s většími náklady líbit nemůže.

quetzalogg
quetzalogg | 21.9.2020 21:11 | Sběratelský klub

Za mě vždycky radši větší balení (a ne vyloženě jen kvůli ceně). Jo a Technokneží, Metabaroni apod. byly zrovna ten případ, co MĚL vyjít jako kolosálka. Zmenšování formátu u Evropy v CRWI mě sere fest.

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 21:04 | Sběratelský klub

Když si vezmu třeba Metal, jedná kniha 800 a to měsíčně při kolika, cca 300 stran? Brali byste radši souborné vydání za 2400 Kč? Popřípadě 1650 z megaknih?

Technoknezi, 400 stran za 1400 Kč... Brali byste toto raději po např třech knihách po 130 stranách?

Fade out (Zatmívačka) 400 stran, 990 Kč.. Brali byste raději tři volumka v tpb jednu ročně?

Kill or be killed, nejspíš vyjde ve čtyřech volumkach když to půjde jedna kniha ročně, možná dvě...jedno volumko stojí u nás kolik? 350-400kc? Nebo Bste brali raději souborné?
Jen mě zajímá, co byste raději a co preferujete.

Fry
A Fry | 21.9.2020 20:38 | Sběratelský klub

yogi: I´m inn :)

vita
vita | 21.9.2020 20:38 | Sběratelský klub

... ale MB nebudou přece vydávat jenom sci-fi, ne? Ale jinak OK, uznávám, souborně je super... Ale v takhle "šibeničním termínu", bez ukázek toho, co nás čeká (a s nejasnými odpověďmi) a rovnou za takovou cenu (která by mi problém nedělala, kdybych věděl o již nejenom mnou uvedeném)... Prostě jsem skeptik a fakt si rozmýšlím, do čeho vrazit skoro 2k. Škoda... Pankáčskej přístup měl vlastně i Semic Slovart kdysi a žral jsem to, ale myslím, že už jsme přece jenom jinde :)

quetzalogg
quetzalogg | 21.9.2020 20:32 | Sběratelský klub

yogi - jo! Ten brainstorming je stejně dobrá věc ;-)

quetzalogg
quetzalogg | 21.9.2020 20:30 | Sběratelský klub

vita - No, nic z toho, co jsi vyjmenoval, není sci-fi a není to souborný špalek, ale co už...

Jinak s tím více infa naprosto souhlasím, i jsem to o pár postů níž napsal. Což mi ovšem nezabránilo si to předplatit. Člověk si občas musí vyhodit z kopejtka a zariskovat, když chce posunout trendy žádoucím směrem, a smířit se s trochu pankáčským přístupem....

Co mají říkat lidi, kteří na Kickstarteru podporují indie videohry - tam se s určitou mírou zklamání nebo frustrace počítá vždycky.

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 20:29 | Sběratelský klub

Yogi založ, já tě podpořím. Prosím tě, založ.

yogi
yogi | 21.9.2020 20:22 | Sběratelský klub

quetzalogg - Já bych asi uvítal třeba intelektuální manga samohanu pro děti , to je velká díra na trhu . Asi založím nakladatelství .

vita
vita | 21.9.2020 20:14 | Sběratelský klub

quetzalogg: Namátkou: Hellboy, Providence (pomiňme způsob vydání), Liga výjimečných, řada Modrá Crew, bbartí Brubakeři, Skalpy, blížící se Southern Bastards, Conan od Arga, blížící se Conan od CC, fůra MDEKů... Já nechci hejtit, ale vážně bych uvítal více infa, které jsem očekával v tom rozhovoru na YouTube... Překlad, grafická úprava... Působí to na mě tak, že si to "srdcařsky vydáme", což je hezký na následný poplácávání se po ramenou u piva, ale taky to třeba (když se to jméno tak skloňovalo) může zavřít možnosti vydávání toho autora (Kaplana) u nás nebo znedůvěrohodnit další nakladatelské pokusy... To mi vadí... A jinak mi přišel skvělej koment od Darkera níže týkající se jakési zodpovědnosti... A i v těch textech na webu (a to nejsem žádnej gramatig!) jdou nalézt při prvním čtení chyby, což mi prostě dává jasnej signál, že ne... A mrzí mě to přitom.

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 19:57 | Sběratelský klub

Quetzalog ano skutečně další věci jsou přesně ty, o kterých píšeš

quetzalogg
quetzalogg | 21.9.2020 19:51 | Sběratelský klub

A Trystero věci jsou sice fajn, jenom teda pro hooodně menšinové publikum. Od Mighty Boys očekávám něco, co není ani pláštěnkovina, ani manga, ani intelektuálská samohana, ani pro děti. Což mi připadá jako docela velká díra na trhu.

yogi
yogi | 21.9.2020 19:49 | Sběratelský klub

quetzalogg - Dík za odpověď , zase jsem o něco chytřejší .

karl173
M karl173 | 21.9.2020 19:49 | Sběratelský klub

yogi - mě to tedy přijde dosti jiné.

quetzalogg
quetzalogg | 21.9.2020 19:45 | Sběratelský klub

yogi - Vážně? Kolik vydaných hard sci-fi komiksů vyjmenuješ? A vydat by to mohl kdokoliv - jenže jaksi nevydává. A už vůbec ne v ucelené, jednosvazkové formě. Krom toho je to Image Comics - a tomuhle vydavatelství český komiksový trh dluží docela dost.

yogi
yogi | 21.9.2020 19:21 | Sběratelský klub

Mně zatím jaksi nedošlo , v čem je komiks jiný , než zbytek toho co tu vychází , kromě toho že jde o neznámého , nezavedeného autora . Píšete že chcete zaplnit díru na trhu , vydávat věci co by tu jinak nevyšly . Mně se zatím zdá , že je to scifko , které by snad i mohl vydat kdokoliv . Třeba u Trystera mi bylo hned jasné , tohle tu chybí , to chci , tyhle lidi chci podpořit . Z vašeho projektu jsem zatím rozpačitý .

trudoš
trudoš | 21.9.2020 18:48 | Sběratelský klub

Mě by náhodou zajímalo, jak chlapům je, takhle najdou na druhý straně barikády. A jestli za chvilku neskončí jako chudák pan Dort na pověstném Crweconu…

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 21.9.2020 18:43 | Sběratelský klub

Marťas - tak bacha, Mickeyho mi neurazej! :D

Mmarrtass
Mmarrtass | 21.9.2020 18:40 | Sběratelský klub

Milo_Harwey - Choď si přečíst Mickeyho ať se zklidníš. :o)

karl173
M karl173 | 21.9.2020 18:39 | Filmový a hudební klub

Tak a teď nám to sem Fimi hezky celé zkopíruj. Je to sice zajímavý, ale 49 kč za tohle fakt dávat nebudu :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 21.9.2020 18:23 | Sběratelský klub

Marťas - tak zas na roky zalez než napíšeš podobnou sracku...
Kdo koho hejtuje?

O neznámém autorovi psal snad jen darker a je jeho věc, pokud si knihu z tohoto důvodu nekoupil, stejně jako, že ty si ji po dvou letech abstinence koupíš... Nic proti ani jednomu z vás, pane nechci hejtovat, ale musím, rofl. Legranda...

Mmarrtass
Mmarrtass | 21.9.2020 18:15 | Sběratelský klub

Nechci hejtovat, ale musím... ROFL. Jste pašáci. Lezu sem pro inspiraci roky, ale účet jsem si založil až kvůli tý partičce hejtrů dole. Si děláte srandu? Já už skoro dva roky nic nekupuju protože se tady jedou hovedziny a když je šance to nějak změnit tak se na ty kluky sesypete jako hejno harpyjí? Co to je za argumenty že je to neznámej autor. Takhle by tu nikdy nic novýho nevyšlo. To vám za podobný blbosti někdo platí, nebo hejtujete jen tak pro zábavu? Jasně, že si knihu objednám a hejtovat budu až budu mít co. Jste jak děcka ve školce.
Kluci fandím vám, nenechte se odradit pivníma kecama těch borců a borkyň který neudělali nic a umí jen házet sra...
Martass

Walome
Walome | 21.9.2020 17:12 | Pindárna

Matt: prazdna slama se mlati hlavne na tom hit hitu.

A bavit se o tom jak na nas pusobi nejaky video neni mlaceni prazdnou slamou ale normalmi debata.

Matthew
Matthew | 21.9.2020 16:34 | Pindárna

Mili_Harwey - tak zase, ze by nekoho agresivne hanili...jo rekli, ze to chteji udelat jinak a to ze jmenovali, ze ten to dela tak a ten tak to dle me urazka neni.
Stejne hodnotit je muzeme, az ta knizka vyjde. Zatim se tu jen mlati prazna slama.
Ale mohli by mi rict nebo moderator p. Vojta🤟, proc jsou ty levny knihkupci zly😁
Chapu proc je zly Albatros po tom co provedli pri lockdownu, ale toto... 🤔

quetzalogg
quetzalogg | 21.9.2020 16:17 | Sběratelský klub

Mě ta forma dvojknihy nijak nevadí, pokud to teda nezpůsobí, že si to kvůli tomu lidi nebudou chtít předplatit a nedosáhne se cílové částky. Fakt nechápu, proč by to mělo být na závadu, leda že by se mi jedna z těch knih těžce nelíbila. Ale já jsem si na internetech dohledal originály k prolistování, a mám za to,že jsou lákavé obě.

O kolosálku bych ani nestál, ale taky ne o zmenšení. Verze 1:1 k sešitovému vydání by byla OK.

Ta odměna / poštovné je fakt docela pakárna. Hlavně myslím, že řešit poštovné je trochu předčasné. Předpokládám, že MBoys budou předplatitelům posílat vyrozumění o úspěšném vydání. Součástí toho vyrozumění by mohl být dotazovací formulář na způsob platby za poštovné (co když se mi v prosinci naskytne příležitost jet do Prahy a mohl bych si to vyzvednout na provozovně?) a hlavně na způsob doručení. Jít si pro balíček na Českou poštu, to je fakt temnej středověk. Co třeba Zásilkovna?

Informace na Hithitu by to fakt chtělo zahustit, o tom žádná. Takhle to působí na potenciální předplatitele spíš odrazujícím dojmem, a to není dobře, áno?

Ale buď jak buď, doufám, že to klapne. Nápad je skvělej, krásně to padne do díry na trhu.

Gmork
E Gmork | 21.9.2020 16:06 | Pindárna

Z megaknih nakupuji poměrně často, jak české, tak i polské a anglické věci. Teď jsem si tam zrovna objednal Wayward Deluxe vol. 3. Předtím art book k Horizon Zero Dawn za příjemných 648,- kč. Nižší ceny než jiné knižní řetězce mají díky tomu, že si berou menší marži.

Darker
M Darker | 21.9.2020 15:31 | Sběratelský klub

Fimi: Jo, máš pravdu, MDEKy mě nenapadly.

Hawwwran
M Hawwwran | 21.9.2020 15:29 | Sběratelský klub

Jj, taky neřeším detaily a beru to jako možnost podpořit něco co by mohlo být dobrý doplněk trhu. Některé "chyby" TMB vidím taky, ale i kdyby to podělali (a to si nemyslím že se stane), tak čert vem dva litry. Za tu šanci to stojí. Kdyby cokoliv, tak s tím neutečou. Maximálně bude vadně udělaný obsah. To risknu ;-)

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 15:27 | Sběratelský klub

Darker Temnými cestami a možná ještě nějaký mdek, já si je všechny nepamatuji... Moebius?

Kazumaki
M Kazumaki | 21.9.2020 15:09 | Sběratelský klub

Já to beru tak, že podpořím vznik první knihy a teprve uvidím, co konkrétně z toho bude a zda pak bude mít cenu podporovat dál. Z vlastní zkušenosti vím, že před vydáním nemá moc cenu spekulovat, protože se může za pochodu změnit hodně věcí. Osobně se modlím za správnou gramatiku. Ale mám také pochyby, že se k té cílové částce doleze. Každopádně držím palce, šanci si zaslouží každý.
PS. taky nevím, proč by měly vadit dvě knihy v jednom. V comicsových legendách od Crwe byly rovněž kolikrát po dvou.

Hawwwran
M Hawwwran | 21.9.2020 15:04 | Pindárna

Prodeji kradenych veci bych bez dukazu neveril, to je na kriminal, ne na masivni business. Proc maji nizsi ceny? Ja bych to videl tak, ze jim staci nizsi marze nez nakladateli. Nevim jak moc je vynutitelne aby prodejce nesel pod urcitou cenu.

Walome
Walome | 21.9.2020 15:01 | Pindárna

Já jsem slyšel, že megaknihy prodávaj kradený knížky ze skladů :) ale nevim jestli je to pravda (asi ne). Tak ale asi je divný, když tam prodávaj za nižší ceny než prodává nakladatel.

Milo: jo, kucí jsou drsný jak šmirgl, což je vidět už z toho kodexu.

Light
Light | 21.9.2020 14:57 | Sběratelský klub

V podstatě souhlasím se všema výtkama, co tu kolují. Kdo dělá překlad a korektury a lettering, vy? Máte na to případně nějakou kvalifikaci? Proč je na hithitu tak málo infa? atd atd.
I přesto jsem ale projekt podpořil. Jedná se z mého pohledu o fakt super koncept, miluju celé série v jednom celku a nerad bych přišel o možnost toho, aby se nakladatel s touto vizí neuchytil na trhu. Ale vybrat 550 tisíc mi teď přijde jako utopie, snad se mýlím.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 21.9.2020 14:39 | Sběratelský klub

Walome - "Tohle není Lidl." /// :D

Je fakt, že když se řešila cena, tak jsem myslel, že formát knihy bude jako kolosalka od CC, když už byl okopírován jejich styl prodeje, tak jsem čekal i obdobnou knihu. Tedy ... Obdobnou kolosalce, ne rvacovi. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 21.9.2020 14:33 | Pindárna

V tom rozhovoru je více rejpnuti do více věcí... Úplně se mi to neustálý agresivní haněni nebo zesměšňování všeho kolem nelíbí.

Norri
M Norri | 21.9.2020 14:33 | Sběratelský klub

A jaký bude vlastně název knihy? Předpokládám, že v názvu nebude to lomítko? Jaký bude obrázek na deskách?

Darker
M Darker | 21.9.2020 14:28 | Sběratelský klub

Ještě mě zarazilo, že v kodexu je psáno, že je důležitý příběh. Ale pak se počet stran i cena zvyšuje věcmi jako jsou přebaly, bonusové materiály a předmluvy. Nechápu proč? To nějak ovlivní výsledný dojem z příběhu?

Lenny
M Lenny | 21.9.2020 14:26 | Sběratelský klub

Ještě jedna marketingová věc. Běžný člověk absolutně nepochopí, že Přístav Země (Port of Earth Vol. 1-3) a Zatmění (Eclipse Vol. 1-4) je 7 komiksových knížek v jedné. To je vaše hlavní USP a úplně ho zabíjíte :).

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 14:16 | Sběratelský klub

Radek jo to beru

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 14:12 | Sběratelský klub

Tím myslím to, když vezmu, co jsem psal, že většině lidem je jedno, co to je a za kolik, ale hlavně že je to špalek a velký... A potom si stěžují že je to drahý, když je to levnější o 500 než o 200 stran kratší kolosalka.. Takhle jsem to myslel.

Fry
A Fry | 21.9.2020 14:12 | Sběratelský klub

Nechtěl jsem se k tomu moc vyjadřovat, ale upřímně mě na tom asi taky nejvíce štve, že je to tzv. 'autorský set' dvou věcí, které spojuje pouze autor a žánr ...
cyboy mi na srazu dával malý teaser, že to bude 7 volumek, z čehož jsem tak trochu usuzoval že půjde o jednu delší sérii, která vyjde komplet pohromadě (i když zase na druhou stranu, i těch 7 volumek mi přijde v jedné knize hodně, ideální počet je dle mého tak kolem 4, právě aby kniha nebyla těžká a člověk si ji číst v posteli, nebo v MHD). Každopádně nevím nevím, hodně se tady řeší cena, já chápu že pohromadě je to nejspíše levnější, ale přece jen bych bych raději, kdyby se začalo Přístavem země - pohromadě (3 volume) za nějakých 600/700/800 ,-

radek
radek | 21.9.2020 14:12 | Sběratelský klub

Fimi: Asi je zbytečné cenu srovnávat s cenami kolosálních knih. Ty rozměry tam jsou snad dvojnásobné, takže ve finále tu cenu porovnávat nelze. Smysl autorského setu mi taky uniká. Když se budu chtít vrátit k jedné knize, chci si do knihovny sáhnout pro jednu knihu, nechci v ruce zároveň držet i knihu, kterou aktuálně vidět nechci. Ten druhý tam bude vždy tak nějak navíc a kniha je kvůli tomu zbytečně tlustá, což s sebou nese větší nároky na vazbu a riziko poškození.
Jinak už jsem jednou zažil, že jsem si kupoval knihu v "setu", dvě knihy od jednoho autora - Analfabetka a Stoletý stařík. Chtěl jsem obě, myslel jsem, že jsou to dvě knihy, ale byla to verze, kde byly dvě knihy v jedné. Jako opravdu jsem nadšený nebyl a jen z lenosti jsem to nevrátil.
V tomto případě se to asi musí překousnout, když není jiná varianta, ale popravdě nechápu tuhle snahu o dva v jednom. Nic takového kodex vydavatelů nenaznačoval, takže je to dost unikátní překvapení.
A ještě znovu, co se týče ceny, je vcelku normální. V přepočtu na stránku se dají najít knihy, které jsou levnější, ale i které jsou dražší.
A bonus pro předplatitele je tedy ten papírový přebal? To je popravdě něco, co za důležité nepovažuji.

Walome
Walome | 21.9.2020 14:10 | Sběratelský klub

Fimi: co furt máte s tou cenou tvl? "Levnější nenajdete v podobném provedení", co je to za argument? Tohle není Lidl. A ve finále to tak levný není, když si to podle místního zvyku přepočítám na korunu :D

Fimi
M Fimi | 21.9.2020 14:09 | Pindárna

Je pravda že díky megakniham je nějaký Batman Day úplně k ničemu

Hawwwran
M Hawwwran | 21.9.2020 14:09 | Sběratelský klub

Ja kolosalky kupuju, pokud to je uzavrene. To znamena darkness ne.