Fimi
Fimi | 10.2.2019 20:31 | Povinná četba

Čekal jsem právě na Vinlandskou až představíš, myslím že bys pro Crew mohl dělat upoutávky na jejich komiksy tímhle stylem

seneke
seneke | 10.2.2019 12:07 | Povinná četba

Fimi: Já si říkal, kam jste se včera poděli.

Fimi
Fimi | 10.2.2019 10:26 | Povinná četba

Vinlandská sága, ta to musí vyhrát...

seneke
seneke | 10.2.2019 08:44 | Povinná četba

Vinland Saga


Vinland Saga je historický epos z pera autora Makota Jukimury. Jedná se o dramatizaci vlády vikinského krále Knuta Velikého. (oblast jeho vládnutí můžete vidět na přiložené mapě)


Hlavní protagonistou mangy je vikinský mladík Thorfinn. Ten je členem žoldnéřské skupiny, jejímž vůdcem je Askeladd. Thorfinn se ale nestal členem této skupiny kvůli bohatství a dalším slastem s tímto povoláním spojených. Jeho cílem pomsta. Askeladd před lety zavraždil Thorfinnova otce a Thorfinn nebude mít pokoje, dokud Askeladda nesprovodí z povrchu zemského.

Nutno dodat, že tato vendeta je jenom začátkem již přes 14 let trvající ságy mnohdy přirovnávané k Berserku od Kentara Miury a čtenář se má na co těšit.

seneke
seneke | 9.2.2019 07:17 | Povinná četba

One Punch Man

V roce 2009 začal mladík (pod pseudonymem ONE) z provincie Saitama publikovat na stránce Nitosha vlastní webmangu jménem One Punch Man. Komiks se od páté kapitoly stal obřím hitem. ONE kreslil a psal až do roku 2010, kdy si kvůli práci a rodinným důvodům musel autor dát přestávku.

Ke komiksu se vrátil v roce 2011. V tomtéž roce dostal ONE e-mail od Jusuke Muraty. Murata je profesionální kreslíř mangy a velký fanoušek One Punch Mana. Murata byl jednou nohou v hrobě. Ležel nemoci, nemohl ani pořádně dýchat a doktoři už naděje na jeho vyléčení začali vzdávat.

Murata si v ten moment řekl, že když už má takovýmhle způsobem natáhnout bačkory, tak si splní svůj největší sen: vytvořit manga sérii s ONEm. ONE souhlasil a tak začala ve Weekly Shonen Jumpu vycházet adaptace One Punch Mana s Muratovou kresbou. Muratova posedlost prací mu tak úspěšně pomohla s léčbou.

A o čem je vlastně příběh? Saitama byl obyčejný chlapík, který po tříletém tréninku získal schopnost zabít nepřítele jednou ranou pěstí. Rozhodl se stát superhrdinou, jenže jeho nové povolání ho začalo kvůli zmíněné schopnosti nudit. Saitama tak většinu dne tráví likvidací monster a sněním o silném soupeřovi.

Jednoho dne je svědkem Saitamovy zničující síly kyborg Genos. Genosovým přičiněním se Saitama registruje v Hero’s Association, což pomůže Saitamovy získat kontakty s dalšími superhrdiny a možná se konečně jednoho dne dočká svého vytouženého souboje.

seneke
seneke | 8.2.2019 19:54 | Filmový klub

Šťastný králík Oswald

Začátek roku 1900 až konec let dvacátých minulého století bylo období němé animace. Hvězdami plátna byly legendy jako kocour Felix, dinosauřice Gertie, čí klaun Koko. Pravidelným divákem jejich filmů byl i jistý mladíček jménem Walt Disney.
Inspirován těmito hrdiny kresleného plátna, rozhodl se Walt pro kariéru v animovaném filmu. Jeho sen sdílel i talentovaný kreslíř Ubbe Ert Iwerks. Nutno dodat, že začátky byly perné. První dva pokusy o založení skončily finančním krachem.

Ale jak se říká: „Do třetice všeho dobrého.“ Disneymu a Iwerksovi se povedlo získat od distributora Winkler Pictures zakázku na kreslené filmy pro studio Universal. Dvojice se vrhla na přípravu pilotního snímku Good Papa, jehož ústřední postavou byl drobný králíček v modrých trenýrkách. Tak vznikl králíček Oswald. Zástupce studia Universal snímek zrovna moc neohromil. Avšak roztomilý protagonista si získal jejich srdce a souhlasili se sérií snímků s Oswaldem v hlavní roli. A tak v roce 1927 snímkem Trolley Troubles započala Oswaldova kariéra.

Oswald sice nedosáhl na úroveň slávy svých kolegů, přesto byly jeho snímky populární a Oswaldova podobizna se objevila na sladkostech, odznáčcích a měl dokonce i vlastní sérii plyšových hraček. Disney tak získal svůj hit. Bohužel všechno dobré jednou končí.
Walt se neshodl s Charlesem Mintzem, jenž byl de facto šéfem Winkler Pictures, na rozpočtu. Mintz měl v rukávě všechna esa. Podle smlouvy totiž patřil Oswald Universalu a Disney byl prakticky glorifikovaný nájemný dělník. Waltovi se takové zacházení nelíbilo. Dokončil dojednanou práci podle smlouvy a pak se spolu s Iwerksem, svým bratrem Royem a ostatními věrnými animátory sbalil a založil si vlastní studio.


Disney a Iwerks se znova pustili do tvorby nové postavičky a tak vznikl legendární myšák Mickey. Oswald mezitím putoval od studia k studiu a ve finále chudáček malý upadl do zapomnění. Nemusíte se ale, milí čtenáři, bát, jelikož i v historii existují happy endy.

V roce 2006 vyšla pro konzoli Nintendo Wii hra Epic Mickey, v níž se slavný myšák vypraví do světa kreslených postaviček, na které diváci zapomněli. Zde se Mickey po letech konečně setká se svým „starším bratrem“ Oswaldem.

Ztracený syn se tak po letech vrátil domů.

dramatizace Oswaldových osudů: http://www.youtube.com/watch?v=369ZiUrwQTs

seneke
seneke | 8.2.2019 19:54 | Filmový klub

Několik dalších příspěvků bude ve znamení králíka. Podíváme se na králíky z němých filmů, z vesmíru i na ty, co u pasu nosí meč

baatcha
baatcha | 8.2.2019 18:59 | Filmový klub

seneke: Tak to já viděl verzi se zastřelením :D A jsem rád, protože ta scéna funguje emočně skvěle. Teď jsem si na YT dohledal tu cenzurovanou a ta je sice mrazivá, ale emoční náboj je fuč. Kažopádně jsem si u filmu pobrečel, ten centrální twist je tam vážně děsivý. Budu dál sledovat. :)

seneke
seneke | 8.2.2019 18:34 | Filmový klub

Baatcha: K tomu filmu si dovolím menší poznámku. Ta původní verze Jokerovy smrti byla podle cenzorů brutální a proto ji nahradila mírnější verze, ve které Robin odhodí pistoli a strčí Jokera do louže kapaliny. Joker drcne do stroje, ze kterého se utrhne drát a ten spadne do louže. Elektřina plus kapalina a zbytek už si domyslíš sám.

Jsem rád za všechny pozitivní reakce.

baatcha
baatcha | 8.2.2019 18:18 | Filmový klub

seneke: Díky za tip na Batmana Beyond! Zatím jsem viděl Return of the Joker a je to fakt povedené a hlavně nečekaně brutální. Jako, kam se na tohle hrabe postřelení Babs Gordonové v Kameňáku, tady jde Joker úplně na dřeň. A vlastně jsem si oblíbil i ten kostým nového Batmana, když mi došlo, že je z 99 % vymodelovaný podle toho, ve kterém se v roce 1939 Bat-Man představil veřejnosti. A to já můžu. Díky!

seneke
seneke | 8.2.2019 15:16 | Art

One Punch Man od Muraty

Fry
A Fry | 8.2.2019 14:55 | Povinná četba

Jo, Orange bych si rád přečetl :) pokud nevyjde, asi půjdu do originálu ...

seneke
seneke | 8.2.2019 13:55 | Povinná četba

Orange

Orange je romantický příběh se sci-fi prvky od autorky Ichigo Takano.
Jednoho dne dostane středoškolačka Naho Takamija dopis adresovaný jí. Na tom není neobvyklého až na jeden detail. Autorkou toho dopisu je samotná Naho z budoucnosti za deset let. Ze začátku si samozřejmě myslí, že si z ní někdo utahuje. Jenže obsah toho dopisu se postupně začne vyplňovat.
A co po ní její budoucí verze vlastně chce. Do její třídy nově přestoupí kluk jménem Kakeru Naruse. Tomu se má za necelý rok něco stát a mladší verze Naho tomu musí zabránit.
Naho se tak rozhodne udělat vše, co je v jejích silách a změnit osud.

Fimi
Fimi | 8.2.2019 13:09 | Filmový klub

Gmork no, to si na ně raději zajdu...ale věřím tomu, taky jsem to už viděl ale ne v kině...raději mám záznam z Mexika

Gmork
Gmork | 8.2.2019 12:53 | Filmový klub

Jo, to je ono. Už jsem ho kdysi viděl v TV, ale takhle na velkém plátně a s nabušeným zvukem to byl dvě hodiny trvající hudební orgasmus.

Fimi
Fimi | 8.2.2019 10:32 | Filmový klub

Komiksoví Transformers mě celkem lákají...
Gmork to je ten koncert ve Francii v tom zříceném koloseu nebo či to je? Jo to není špatné

seneke
seneke | 8.2.2019 10:24 | Filmový klub

Fry: Děláš mi radost. Jen se připrav, že tě některé příběhy z toho komiksu traumatizují na zbytek života. Z toho příběhu s minami mám noční můry dodnes.

seneke
seneke | 8.2.2019 10:19 | Filmový klub

Každopádně abys v tom měl přehled. Kompletní příběh Bayových Transformerů v kostce:

Před sta tisíci let se rasa mimozemšťanů zvaná Quintessané setkala s Unicronem (sakra velká mechanická bestie požírající planety v celém multiverzu.) Quintessané pochopili, že proti tak velké obludě nemaj šanci a jejich jediná naděje je vyrobit zbraně, než se velké účko vzbudí. Pro tento účel vytvořili Prajiskru (krychli).

Krychle vytvořila planetu Cybertron a na jejím povrchu se po určité době objevili první Transformeři. Quitessané měli vystaráno. Banda obřích robotů napěchována zbraněmi je perfektním řešením pro likvidaci bestie, couž sežrala 58% mulitverza planetu po planetě. Jenže jak to obvykle bývá. Všechno perfektní se vždycky pos*re.

Transformeři měli mezi sebou neshody o tom jak se mají chovat k organickým bytostem z jiných planet se kterými se setkali při těžbě Energonu (potrava i palivo) a kolonizaci dalších planet. Kompletně se to zvrtlo, když Fallen (záporák z 2) pozabíjel zbytek Primů při pokusu vytěžení Energonu na Zem kvůli jejich shovívavosti k domorodcům. Fallen se tak stal prvním Decepticonem.

Celé se to zvrtne v občanskou válku mezi Autoboty a Decepticony. Optimus Prime vystřelí Prajiskru s Cybertronu pryč a Megatron se ji vypraví získat. Jak on ta i krychle se "náhodou" vybourají na Zemi. Megatron ale nebyl jediný, koho Země přilákala. Z neznámého důvodu funguje Země jako obří vábnička na Transformery a tak tu v utajení je i několik skupin.

Jedna z nich se dala dohromady s Angličany a vznikl tak řád Witwiccanů. Potomek jednoho z členů, Archibald Witwicky později objevil Megatrona a krychli.

Mezitím se válka na Cybertronu blížila ke konci. Sentinel Prime (záporák z 3) utíká lodí pryč, ale "náhodou" se vybourá na Měsíci. Autoboti válku prohrávají a prchají pryč (ta ůvodní scéna z Bumblebeeho).

A to je víceméně všecko. Pak se odehrávají filmy.

Po tomhle všem sis určitě položil otázku. Moment, co všechny ty obří roboty láká k Zemi. Na to je jednoduchá odpověď.

UNICRON JE TOTIŽ ZEMĚ. http://www.youtube.com/watch?v=a1Y73sPHKxw

Zack
A Zack | 8.2.2019 09:38 | Filmový klub

Se normalne se senekou neshodnem ani na rocnim obdobi, ale potvrzuju, ze ty novejsi Transformers serie jsou hodne slusny mecharny. Ale hlavne proto, ze tam nejsou vubec lidi.

Fry
A Fry | 8.2.2019 09:38 | Filmový klub

Bumblebee byl parádní! Doufám, že nás v blízké době bude čekat i origin Optima, jakožtoho mého nejoblíbenější Transformera. Dokonce jsem si objednal i první volume Optima od IDW :)

seneke
seneke | 8.2.2019 09:32 | Filmový klub

Megatron měl mít potitulkovou scénu, kde je zmražený, ale vystřihli ji.
Dodnes se nemůžou filmaři shodnout jestli je to prequel, nebo reboot (fanoušci doufají ve verzi číslo 2).

Na filmy se s Bayem se vykašli a radši si přečti komiksovou sérii od IDW.

Gmork
Gmork | 8.2.2019 09:31 | Filmový klub

seneke: Pořád se dají najít originální témata. Ve středu jsme byli na Žena na válečné stezce, včera na Metallica - koncert z Nimes. Že bych šel na Bumble mě ani na vteřinu nenapadlo, to si rovnou můžu pustit Novu.:)

Fimi
Fimi | 8.2.2019 09:17 | Filmový klub

Hlavně je zarážející jak v jednom filmu to řeknou o krychli a Megatronovi že zabloudili na Zemi, pak zjistíš že Země je pro Roboty dlouhodobý místo, že na měsíci mají pomálu armádu, pak v pyramidě je robotí mechanismus, pak že zde byly vlastně od začátku a ještě v dobách Artuše a nakonec přijde Bumblebee kde není ani pomálu zmínka o krychli ani o spadlém Megatronovi

seneke
seneke | 8.2.2019 08:55 | Filmový klub

Fimi: To jo, ale po Bayovi je to příjemná změna.

Od začátku 20. století už není nic originálního. Všechno je upravená verze/kopie něčeho jiného. Nejde o to, co děláš, ale o to, jak ty nástroje použiješ.

Fimi
Fimi | 8.2.2019 08:05 | Filmový klub

Seneke přitom je ten příběh stokrát viděná šablona

seneke
seneke | 8.2.2019 07:19 | Filmový klub

Konečně jsem si našel chvilku, abych shlédnul Bumblebeeho. Už úvodní scéna mě utvrdila v tom, že to je jeden z nejlepších Transformers filmů.
http://www.youtube.com/watch?v=XPkKgUcj2yk

seneke
seneke | 8.2.2019 06:48 | Pindárna

Scarface: Chybička se vloudila.

Anton
Anton | 7.2.2019 23:53 | Pindárna

Neví někdo kdy má vyjít druhý díl Ms. Marvel?

Fimi
Fimi | 7.2.2019 22:41 | Pindárna

taky do toho jdu

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 7.2.2019 22:18 | Pindárna

Královská hra vypadá dobre. Určite skúsim.

Scarface
Scarface | 7.2.2019 21:51 | Pindárna

Jenom upřesnění: Královská hra bude mít pět dílů, ale tenhle rok vyjdou tři.

Fimi
Fimi | 7.2.2019 18:22 | Pindárna

Paráda...četl jsem na to celkem slušné recenze

seneke
seneke | 7.2.2019 17:32 | Pindárna

Bumtaratabum. Ohlásili nám novou mangu. jedná se o horor Královská hra. a bude mít tři díly (červen, září a prosinec).

Fimi
Fimi | 7.2.2019 15:46 | Povinná četba

Seneke to asi nejsem

seneke
seneke | 7.2.2019 15:23 | Povinná četba

Fimi: Nejseš správná věková kategorie. :D

Fimi
Fimi | 7.2.2019 15:06 | Povinná četba

Seneke tak do toho nejdu

seneke
seneke | 7.2.2019 14:54 | Povinná četba

Na zbylé tři mangy taky dojde.

seneke
seneke | 7.2.2019 14:50 | Povinná četba

My Hero Academia

Před desítky let se zrodilo první dítě s nadpřirozenými schopnostmi a postupem času získalo 80% populace schopnosti, označované jako quirk. Vznik superhrdinů a superpadouchů na sebe nenechal dlouho čekat.
Jedním z nejslavnějších superhrdinů je All Might, symbol svobody a naděje. A právě tento hrdina inspiroval mladého chlapce jménem Izuku Midorija ke snu o kariéře superhrdiny. Je tu ale jeden malinký problém. Midorija se narodil kompletně bez schopností. Všechno se ale mění, když se setká se svým idolem All Mightem, který si ho vybere jako svého následovníka. A tak začíná příběh budoucí legendy superhrdinské scény.

Kouhei Horikoši ve své manze krásně pracuje se superhrdinským žánrem a ukazuje, že je stále o čem psát a kreslit. My Hero Academia tak patří k tomu nejlepšímu ze superhrdinského mainstreamu.
Na závěr jen pro ukázku přihodím úvodní znělku anime seriálu:
http://www.youtube.com/watch?v=-77UEct0cZM

seneke
seneke | 7.2.2019 13:56 | Filmový klub

Trailer k novému DC kresleňáku Justice League vs. The Fatal Five. Vypadá to, že se zase podíváme do DCAU.

http://www.youtube.com/watch?v=7Hj-oR8XirE

seneke
seneke | 7.2.2019 07:14 | Stripy, jouky, fejky :)

Fimi
Fimi | 6.2.2019 11:20 | Srazy, cony, festivaly

Pupu no vždy se dá někde nějak přespat...no jo nakonec to bylo dobré, nebylo nás ani hodně ani málo

Fimi
Fimi | 6.2.2019 11:14 | Filmový klub

Seneke on už pro žádnou konkurenci nehraje, Dark Phoenix je natočen a tím končí...pokud nebude hrát něco v Marvelu v MCU nebo u Sony ve Valiantu tak už nic nehraje...myslím že kdyby nabral svaly tak by byl dobrej... Alexandra bych viděl spíš na Adama Warlocka, Sentryho nebo klidně Hala Jordana (Green Lantern)

seneke
seneke | 6.2.2019 11:00 | Filmový klub

Michael by byl nejlepší, ale už pro "konkurenci" hraje Magneta. Možná ten Skasgard.

Fimi
Fimi | 6.2.2019 10:30 | Filmový klub

Ten čas letí...tak je to jasný, Joseph Gordon Levit, Michael Fassbender, Alexander Skasgard

seneke
seneke | 6.2.2019 10:26 | Filmový klub

Moc starý. Banovi už je 50 let.

Karlito_69
Karlito_69 | 5.2.2019 22:29 | Pindárna

Já o obsahu nic nevím, ale předpokládám, že to bude podobné seriálu, který má ráda. Ale je jí 4 a půl, takže budeme číst zatím spolu.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.2.2019 22:16 | Pindárna

Walome: Municipal library of Prague?!

Fimi
Fimi | 5.2.2019 21:30 | Pindárna

Taky mám dceru, ale ta ujíždí na Džunži Ito, Myší hlídce a pupikach...a fakt nevím zda do toho jít...druhé je téměř 22 měsíců, ta to ještě nedá...no, možná to zkusím, ovšem slyšel jsem že se tam řeší s humorem celkem dospělá aktuální témata...takže říkáte že dobrý?

Karlito_69
Karlito_69 | 5.2.2019 21:22 | Pindárna

Taky mám dceru, takže ta bude nadšená. A u synátora bych se tomu taky nedivil :).

tukak
M tukak | 5.2.2019 21:13 | Pindárna

MLP super, jako taťka dvou malých holčiček kvituji s nadšením.
Koukněte na šestý díl čtvrté série, kde se Superponě v Metroponisu snaží zastavit Divou hřívu, to by se vám mohlo líbit :-)

Gmork
Gmork | 5.2.2019 19:45 | Filmový klub

Já teda doufám, že nového Batmana bude hrát nějaká černoška nebo hispánka. Nejlépe lesba a zdravotně hendikepovaná. Jinak ten film bude značně xenofobní.:)

Fimi
Fimi | 5.2.2019 19:23 | Filmový klub

Kj já taky mluvil o svalech..jako asi máš pravdu vím co myslíš, já mluvím spíš jen o vzhledu, jako charismatický Batman se mi tam hodí ten Hamm, ten mi přijde že to v sobě má, ale z mladších herců fakt nevím...ale jinak vím jak to myslíš, jenže kdo by před lety řekl že Evans bude výborný cap a že se pro tu roli narodil, jak se říká

seneke
seneke | 5.2.2019 18:48 | Filmový klub

Je rozdíl mezi tím udělat něco kvalitního a vydělat prachy. Tady to bude hlavně o prachách.

Killingjoke
M Killingjoke | 5.2.2019 18:14 | Filmový klub

Fimi: Nepochopili jsme se... Tak jinak. Neberu jim jejich svaly, to mají. Bavím se o charisma a schopnosti hrát komplexní postavy. To nemá ani jeden z nich! Jsou to tváře bez většího talentu. U Hammera mám dlouhodobý pocit, že nedokáže uhrát film, který je postaven na něm jako hlavním herci. Neutáhne to. Viz. Osamělý jezdec. Já se bavím o charismatu, o borcovi, který to potáhne svou hlavou a parádními hláškami jak z drsné školy. Nahonit svaly dnes jde za půl roku v každé posilovně. Ale ty svaly nedělají super film a to Batman po těch chujovinách potřebuje...

pupu
pupu | 5.2.2019 18:12 | Srazy, cony, festivaly

všem z fota:je pěkné že takovou sešlost dokážete uskutečnit.
Měl jsem docela obavy že se nesejdete a že bude muset Draco zdlábnou všech deset objednaných obídků sama...

pupu
pupu | 5.2.2019 18:02 | Srazy, cony, festivaly

Fimi:dík za pozvání,ale jsem z Brna,mno možná v létě když jedou zahrádky tak bych si dal říct...
Jen takový dotaz-je mezi vámi někdo kdo taky jako já podpořil J.Hojera na Hithitu?

Fimi
Fimi | 5.2.2019 17:55 | Filmový klub

Tak jako nějaké proporce na to mají, před lety bych z fleku obsadil Jona Hamma, i takový Arnie Hammer by nebyl špatný...nebo Charlie Hunnam i když ten by byl dobrej spíš Green Arrow,

Killingjoke
M Killingjoke | 5.2.2019 17:49 | Filmový klub

Prosím jen ne tyhle rychlokvašky! Hemsworth je totálně mimo a mladý Eastwood není ani stínem svého tatíka! To už by bylo zajímavější rovnou se starým shrbeným Clintem! Ne, na noir detektivku potřebují borce, co se na to fakt hodí, což bude mezi třicátníky trošku oříšek najít. Jinak půjde celá ta premisa s noirem do prdele! Nejradši bych Bogarta vykopal ze země, digitálně mu omladil ksicht, zvedl výšku a navlékl ho ho do kápě... byl by to parádní film :)

Fimi
Fimi | 5.2.2019 17:45 | Pindárna

Zack aha, tak to moje krevní skupina