maco
maco | 19.10.2020 22:49 | Sběratelský klub

Ked som dobre pocital. Zatiaľ predane 343. Mighty boys gratulujem. 19 hodin do konca

Zack
A Zack | 19.10.2020 18:46 | Sběratelský klub

Nakonec pokud nekdo citi, ze to je jasny vejvar, tak mu nic nebrani MB napsat, ze si jich par stovek navic veme (samozrejme s nejakou peknou slevickou, kdyz jim pomaha srazit naklady). MB budou jedine radi a nebudou davat hlavu do opratky hned v prvnich tydnech sve existence, zkuseny byznysmen vydela dceri na druhyho ponika/plastiku a ve svete bude zas o neco vic comicsu. Win win, jak rikame my korporatni delnicka trida.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 19.10.2020 18:14 | Sběratelský klub

radek: Ohledně přihazování ze strany MB někdo na FB asi před deseti dny nahodil dotaz Kolik už jste si sami předplatili knih? Během pár hodin zmizel. Asi to přišlo autorovi hloupé, tak to smáznul.

esoes: Do běžného prodeje půjde těžko, knihkupci (většina) si ji nevezmou. Aby nakladatelství své knihy mohlo vystavit, tak za to platí (distribuce). Ale podstatné je spíš to, že ty na to koukáš teoreticky z pohledu běžného podnikání, jak by to třeba mohlo být, ale ne z pohledu jejich. Pokud nemají zájem dělat cokoliv víc, než ty knihy rozeslat nebo předat osobně (a i to je docela fuška a zloděj času), což se dá pochopit, když normálně pracují, tak prostě cokoliv z toho, co by mohli dělat navíc, ale nemusí, dělat nebudou. Nemají zájem to někde skladovat, nechtějí i po rozeslání hlavní várky zasílat zájemcům dál, navíc nepravidelně podle toho, jak jim budou chodit objednávky, nechtějí odpovídat na maily, jestli to ještě mají, nechtějí na to dělat reklamy, když se bude zájem snižovat a jim to bude hnít doma, nechtějí to či ono, což je zásadní pro úvahu, jestli by toho mohli vydat víc. Práce navíc, risk navíc, proč něco takového podstupovat? Chtěli vydat komiks, toho dosáhli, po předání zájemcům je prakticky po všem a mají čistou hlavu a nemusí se zabývat desítkou hovadin, které by vydání další stovky kusů nebo i více stovek obnášelo.

radek: Ona by byla riskem i sázka na to, že časem bude mít komiks jako sběratelský kousek (ať už z jakéhokoliv důvodu) vyšší cenu a vytisknutí dvaceti třicet kusů pro sebe (nepočítm rezervu pro případně výměny apod.), aby to pak průběžně během dalších let nabízeli a tím si trošku přilepšili. Oni netuší, jaký to bude mít ohlas, jak to vlastně bude vypadat (překlad třeba) a jestli po vydání lidi začnou komiks chtít nebo si oddychnou, že jim ty peníze nedali. Taky netuší, jestli si někdo neobjednal pár kusů právě pro tento účetl, aby na tom pak vydělal, a kolik lidí to je. Předpokládám, že to někteří spekulanti dělali přes různé účty, přes známé apod. Takže už jenom pár desítek kousků může být šlápnutím vedle, natožpak aby mysleli v řádech stovek. Ale konec konců, tohle je čistě jejich věc a kdokoliv, kdo teď má zájem, může ten komiks mít. Kdo o tom neví, tak má holt smůlu. Ale tak to v životě chodí a kdo to bude brát jako největší chybu života, může se sprovodit ze světa kdykoliv a jakkoliv, život v tomto nabízí opravdu mnoho možností a můžeme děkovat přírodě, že to tak krásně zařídíla.

seneke
E seneke | 19.10.2020 17:38 | Stripy, jouky, fejky :)

Zack
A Zack | 19.10.2020 13:08 | Sběratelský klub

Ja mam trochu pocit, ze esoes nevidel to video, takze nevi, ze jasne rekli, ze nepujdou do siroke distribuce, ale budou si vybirat, komu sve comicsy daji. Ze v distribuci bude kniha drazsi. Ostatne "kupte ted na hithitu, budete to mit levnejsi" bylo i soucasti kampane. Ze z HitHitu nic nemaj, maximalne na pivo. Jako boutique nakladatel stejne nechtej jet na mnozstvi uz kvuli logistice, to si muze dovolit Crew, ne parta kamosu, co to dela vecer po praci, chcej si proste ten comics vydat, prodat lidem a jit makat na dalsim comicsu, ne resit, ze ti to nekde za Prahou oziraj potkani a na Levny knihy je jeste brzo.

radek
radek | 19.10.2020 12:53 | Sběratelský klub

esoes: Proč nemá smysl tuto akademickou debatu vést? Jak jsem psal, MB jasně uvedli, že cena bude vyšší. Kdyby se ukázalo, že lhali, je to sebevražda a příště už je asi moc z těch lidí, co je podpořili teď, znovu nepodpoří. Takže jaká neviditelná ruka trhu? Maloobchodní cena je maloobchodní cena. A ta je vždy vyšší, protože si na tom chce maloobchod něco přisadit. Pokud se budeme bavit o slevě, tak ta maloobchodní cenu nemění... Sleva je sleva, maloobchodní cena je maloobchodní cena. A co se tedy může stát s tou tvojí neviditelnou rukou trhu? Leda to, že se z knihy stane ležák a nebude ji nikdo kupovat. Pokud by pak chtěli získat nějaké náklady za knihy zpět (protože v tom nechtějí mít vázané peníze), dává se sleva. Jenže tohle je tak nějak ten černý scénář, kdy se vlastně s knihou nedaří prorazit. Takže je trochu zvláštní, že to mícháš dohromady s dobrými prodeji a větším nákladem... No a další varianta je, že se kniha bude postupně vyprodávat a pak bude cena růst. A to je scénář, když půjde vše dobře. A tam opravdu není důvod, aby se dávala sleva (to je tak nějak proti principům fungování trhu)...
Tak a teď k tomu uvědomění si, že jsme si zaplatili jistotu. Ne. Žádnou jistotu jsme si nezaplatili. Uvědom si, že podporou projektu na HitHitu jsme jen poskytli peníze MB na to, aby zkusili udělat to, co slibují. Ale nemáme žádnou jistotu v tom, že to dostaneme. Pokud se stane nějaká chyba na straně MB, tak nakonec nemusíme dostat nic, nebo jen nějaký paskvil. Nemáme ani jistoty ve výsledné kvalitě. Je to jen o té důvěře. Až čas ukáže, co budeme držet v rukou (a je to něco, co ovlivní další projekty MB). Ale jistota v tom teď není opravdu žádná. Proto je svým způsobem škoda, že šli na HitHit, protože tím nějaké peníze skončí tam a vlastně tím HitHit knihu zdražuje. Ale samozřejmě pozitivem byla reklama, což se asi za ty peníze vyplatí.
Kosmeticky okleštěná verze knihy? To je co? MB jasně definovali, čím se bude kniha v dalším prodeji lišit. A ne, není to nic, co by ji nějak zlevnilo. A ty že se nebavíš o slevě 500,-? Vždyť jsi uvedl, že cena může být 1400-1600,-. A vzhledem k tomu, že cena v obchodech by měla být minimálně 1900,-, tak ano, bavíš se o slevě 500,-. Uvědom si to prosím :)
Byla by škoda neudělat minimálně 500/600 knih? Zmiňoval jsi i 800. Tohle je jednoduchá matematika. Na výrobu těch knih budou nějaké náklady. MB celou dobu jasně ukazují, že v tom nechtějí mít uloženo příliš mnoho vlastních peněz a chtějí minimalizovat riziko ohledně financí. Což je logické, asi by nikdo nechtěl začínat další projekty s velkým dluhem, to je cesta do pekel a potřebují se držet tak nějak v plusu, nebo přinejhorším na nule. Je pak otázka, kolik peněz jim bude viset v těch knihách a na jakou částku budou ochotní přistoupit. Protože tam je právě to riziko, že se těch knih jen tak nezbaví a tedy peníze budou lítat v luftu. Dopředu se počítá s tím, že se nakonec vyprodají a že dotisk nebude. Vzhledem k tomu, že se dosud mezi fanoušky neprodalo ani 300 knih, na našem trhu se nedají čekat další velké prodeje. To můžeš vidět i u řady knih, co u nás již vyšly a měly podobně náročný start. Tam může být klidně problém za rok prodat dalších 100 knih (obzvlášť za takovou cenu). A nezapomínej, že někteří podporovatelé můžou knihu poslat dál, čímž zbrzdí prodej nových knih. Takže těch tvých 600-800 je opravdu dost velký risk. Je prostě otázka, kolik knih si můžou dovolit vydat navíc z těch peněz přispěvatelů a případně kolik v těch knihách chtějí mít uloženo peněz. Bohužel nevíme (nebo to zatím nikdo z oboru neprozradil), jaké jsou reálné náklady na výrobu takové knihy. Třeba jim ten HitHit zaplatí i vydání 100 dalších knih. Nevím. Kdybychom věděli reálné náklady, šel by udělat lepší odhad.

Zack
A Zack | 19.10.2020 11:58 | Sběratelský klub

esoes: Opet nula argumentace, jen sis trochu zafabuloval pro zmenu o mne. Nejak ti ta diskuze nejde, clovece.

esoes
esoes | 19.10.2020 11:41 | Sběratelský klub

Radek
Tak ještě pro tebe, než poběžím do terénu. Uvědom si, že jedna věc je, co chtěli ze startu Mighty a další , co udělá neviditelná ruka trhu, respektive nějaké další prodeje mimo HIT HIT.. Dál nemá smysl tuhle akademickou debatu vést, protože to ukáže teprve čas. Netvrdím, že mám úplně ve všem pravdu, jen jsem nastínil pár dalších možností, jak to taky může vypadat a celé to bude vycházet z toho jaký knižní náklad bude věc zásadní. Dle toho bych volil nějakou další prodejní strategii a ta nemusí být nutně podstřelování ceny po proběhlé akci na HIT HITU, takhle jste si to vyložili vy. Zároveň si někteří uvědomte, že dík podpoře na HIT HITu jste si zaplatili především jistotu, že tu knihu budete mít v ruce a dokonce v nějaké originální úpravě. Proč by pak do běžného prodeje nemohla jít (kosmeticky) okleštěná verze knihy za trošku (kosmeticky) upravenou cenu a já se přece nabavím o slevě minus pět set (tak to podáváte vy, někteří) to je zkrátka hloupost vyloučit.. Myslím si jedno, když už něco takového udělám byla by škoda neudělat minimálně 500/600knih, dost možná víc. Je to jejich první projekt, ikdybych měl být na nule... snažil bych se dodržet něteré zásadní věci. Tím je především kvalita (forma) knihy a pokud možno její co nejlepší dosah, tak aby to dávalo smysl samozřejmě.
Držím jim moc palce, našlápnuto mají dobře a to mohla ta prezentace okolo toho vypadat ještě lépe, aniž by to stálo třeba peníze. Přesto to oslovilo hodně lidí to nemůže nikdo zpochybnit. Samozřejmě remcalů, skeptiků se najde vždycky dost, kor v tom našem pepíkově. Věřím, že to zdárně dotáhnou a vlije to další entuziasmus do jejich žil:-)) Tímto se loučím

esoes
esoes | 19.10.2020 11:26 | Sběratelský klub

Zack
Nejlepší jsou lidi, co v reálu nechtějí diskutovat a jsou osobní, byť mě neviděli ani z vlaku, natož že by mi podali ruku. Jestli máš špatný den, tak si přešlápni je připitomělé léčit si to na jiných...Pěkný den všem bez vyjímky

Zack
A Zack | 19.10.2020 11:22 | Sběratelský klub

Nejlepsi jsou lidi, co nemaj cas argumentoval, ale zato maj dost casu vygenerovat odstavec o sobe :)

radek
radek | 19.10.2020 11:14 | Sběratelský klub

esoes: No pokud tvrdíš, že maloobchodní cena může být 1400-1600,-, tak podle mě spíš ukazuješ, že tomu vůbec nerozumíš :)

esoes
esoes | 19.10.2020 11:10 | Sběratelský klub

Je třeba pochopit širší kontext ne vytrhávat věty z kontextu. Diskuzi vzdávám nemám zas tolika času jako jiní, ukáže vše čas. Mě se stává obvykle, že jdu proti davu a obvykle na má slova dojde. Byznys dělám dvacet let věc další, tím se nikterak rozhodně nepovyšuji, ale tohle zkrátka není o nějakém kaleidoskopickém myšlení, jako u jiných, vidím to docela jasně. Je tu jedna neznámá stále, sice jak to chlapi z Mighty uchopí a když správně, prodají rozhodně více, jak 300-400 knih tomu věřte.
Já si myslím, že na to, že (narozdíl od Arga apod.) o nich a panu Kaplanovi pomalu nikdo nic neví vybrat skoro 700 tisíc docela dobrý start, sranda. Nemyslíte:-)?

radek
radek | 19.10.2020 11:06 | Sběratelský klub

esos: "Může to být o něco málo přívětivější cena, řekněme 1400-1600kč?" jako tohle je popravdě velmi naivní názor. Na základě čeho tak usuzuješ? MB napsali: "Kniha se následně dostane do běžné distribuce ve velmi omezeném nákladu, ale za vyšší cenu a bez sběratelské obálky a přebalu."
Tak chceš říct, že by změnili názor a dobrovolně ze sebe udělali lháře? Jakou myslíš, že by jim to přineslo do budoucna podporu lidí? Jasně tvrdí, že to bude víc, takže logicky se nabízí cena nejméně 1899,- a možná i ty dva tisíce. A třeba prostě i víc.
Když to tak sleduješ, mohlo by jich být klidně 600/800 ks? Co sleduješ? Že si ti největší fanoušci stále ještě nekoupili ani 300 kusů, a tedy ti přijde logické vytisknout víc jak dvojnásobek? Za jak dlouho myslíš, že by se to prodalo? Navíc tak si "omezený" náklad nepředstavuji (tak vnímám něco do 50 % toho, co se prodá během kampaně). A opravdu není moc lidí, kteří dají dva tisíce za knihu, pokud něčím opravdu nevyniká...
Ano, Providence je zmršená a prodává se. Ale řada lidí o žádném problému v knize ani neví, plus tu máš známého autora, známé nakladatelství a viditelné umístění v knihkupectvích. Nic z toho MB mít nebudou. A výsledný produkt ještě nikdo neviděl, tak ani nemůžeme vědět, jakými problémy bude trpět :)

Zack
A Zack | 19.10.2020 10:56 | Sběratelský klub

esoes: Srovnavat Providence (Lovecrafta, Moore, Argo, marketingovy oddeleni, siroka distribuce) se scifi (tradicne absolutne minoritni zanr) od neznameho autora, neznameho nakladatele, se zanedbatelnym marketingem a bez velke distribuce, neni na nalepkovani, to je na odebrani obcanky :)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 19.10.2020 10:53 | Sběratelský klub

SOS - kolik lidí vědělo, že je providence zmrseny titul a kolik knih se prodalo? Jaka je prodejní strategie Arga? Jak prodává? Jakou formou? Jak je Argo známé, zavedené a kolik toho vydá ročně? A jak se to prodává?

esoes
esoes | 19.10.2020 10:31 | Sběratelský klub

Darker
Netřeba mě jakkoliv nálepkovat to bych si vyprosil, ale že jsem naivní to mi dlouho nikdo vlastně neřekl, tak dík :-))
Víš mám v knihách malé jmění, už před lety jsem začal sbírat určité starší, cenné kousky. Postupně přišli i nové věci a konkrétně tedy komiksy ty přišli na řadu vpravdě, až naposled.. Takové moje knižní zakončení musím říct. Je to jakýsi můj návrat, protože na komiksech jsem jako menší/dospívající začínal a je to koneckonců fajn relax. Zkrátka něco málo o těch knihách vím. Jednak, jak vůbec něco vydat, co vše to obnáší..
Jednu věc Mighty ve videu zmínili, sice čím větší náklad tím lepší výsledná cena za knihu směrem z tiskárny.. Víš ty co? Já si dokonce myslím, když to tak sleduji, že by jich mohlo být klidně 600/800ks:-) A ještě něco maloobchodní cena nakonec nemusí být - dvojka - jak píšeš. Může to být o něco málo přívětivější cena, řekněme 1400-1600kč?
Uvědom si, že za těch 1700kč a víc si na HIT HITU zaplatíš jistou exkluzivitu v podobě jiné obálky apod. Zkrátka nejen případná další poptávka (pokud ohlas na knihu bude dobrý) napomůže dalšímu úspěšnému prodeji, ale kupříkladu menší kosmetika u ceny, která prolomí další psychologické bariéry potenciálních zájemců o knihu, chceš li kupců. Ale to už si musí spočítat Mighty. Jiná věc je, že z druhé ruky si to pak bude třeba žít vlastním životem a někteří si budou za knihu říkat víc za čas sám víš, že u žádaných titulů to tak je.

Jako upřímně, pokud se prodává zmršený titul Providence (mám na mysli formu, ne obsah) kdy je navíc pro řadu lidí mnohem hůř uchopitelný (nemyslím kvůli rozměrům, ale obsah:) pak nevidím jeden jediný důvod, proč by mnohem větší řadu lidí neoslovil pěkný a snad originální scifi příběh, vlastně hned dva...Tak uvidíme.

charvos
charvos | 19.10.2020 08:47 | Sběratelský klub

co resite, vsak kolosalky od CC taky kupuji knihkupci po desitkach

radek
radek | 19.10.2020 07:14 | Sběratelský klub

Mikei: Ano, fakta jsou jasná, někdo dal ke konci kampaně injekci přes 100 tisíc :D (A určité věci se tam holt nabízejí). Je jedno, že špekulujeme, týká se to té naivity, kterou napadáš. A navíc pokud se tu řeší, jak je o to mezi lidmi zájem, tohle je právě argument, který by ti měl napovědět, že čistě mezi fanoušky se neprodalo ani 300 knih... Což ve finále není zase takové překvapení s danou cenou.

Mikei
Mikei | 19.10.2020 05:13 | Sběratelský klub

radek: Teď už ale špekulujeme, protože fakta jsou jasná; splněno je, bez ohledu na průběh.

radek
radek | 19.10.2020 00:35 | Sběratelský klub

Mikey: Jako dle vývoje kampaně to nevypadalo rozhodně dobře. Naštěstí se před pár dny objevil někdo anonymní, kdo zakoupil 30 (nebo 40?) Double Mighty (myslím, že vždy 10 během jednoho dne a vždy najednou), čímž kampani dodal injekci přes 100 tisíc (buď nějaký knihkupec nebo velký kšeftař nebo si to tam přihodili sami...). Bez toho by teď ještě nebylo ani 100 % a to je konec kampaně za necelé dva dny...
Tedy s tou naivitou bych se neukvapoval :D Ten projekt by zatím samotní fanoušci svou podporou neutáhli...

Mikei
Mikei | 18.10.2020 22:28 | Sběratelský klub

Darker: ohledně naivity bych byl soudný...sám jsi prorokoval, že to nevyjde. A ejhle. 111% :)

Hawwwran
M Hawwwran | 18.10.2020 22:12 | Sběratelský klub

MBoys maji 111%

Darker
M Darker | 18.10.2020 18:16 | Sběratelský klub

esoes: Jsi naivní, jestli si myslíš, že kniha za cca 2000 se bude prodávat jak housky na krámě :)

seneke
E seneke | 18.10.2020 17:54 | Povinná četba

Fimi: Jo jo. S každým dílem je to lepší a lepší.

esoes
esoes | 18.10.2020 11:31 | Sběratelský klub

Já si myslím, že i z hlediska nákladů na tisk apod. by minimálně těch 500 knih od Mighty mělo být, ale nechci za ně mluvit:-)) Rozprodá se to dobře si myslím. Do roka to zmízí spíš dřív to je bez diskuze. Udělat 300 knih by bylo vážně málo, spousta lidí o tom projektu, knize ještě ani neví...

Fimi
M Fimi | 18.10.2020 09:32 | Povinná četba

Seneke Ajin je super, mám pár prvních dílů a pořád mě to baví...

seneke
E seneke | 18.10.2020 07:44 | Povinná četba

Ajin

Ajinové jsou lidé, kteří neumírají. Nikdo neví, odkud se vzali a vláda za jejich odchyt nabízí vysokou finanční odměnu. Tohle všechno je ale Keii Nagaiovi ukradené. Jediná věc, která ho zajímá, je jeho studium a budoucí doktorát z medicíny. Srážka s autem ho ale donutí přehodnotit své životní priority. Ona nesmrtelnost je skvělá věc, jenže to má nevýhodu v podobě zájmu ze strany vlády, která vás chce přivázat ke stolu a provádět na vás pokusy.

Proti tomuto odpornému zacházení se rozhodla postavit skupina Ajinů v čele s tajemným mužem, jménem Sato. Jenže se brzy rychle ukáže, že je mu nějaký boj o práva totálně ukradený. Pro Satoa je celá tahle válka za práva Ajinů pouhou záminkou pro jeho pravý cíl. Sato je totiž velkým milovníkem her a co je lepší, než jedna taková střílečka na živo?

Kei je tak zatažen do konfliktu mezi dvěma skupinami sadistických sociopatů. A co hůř schopnosti Ajinů se neomezují jenom na nesmrtelnost.

Za sérií Ajin původně stála tvůrčí dvojice Tsuina Miura (scénář) a Gamon Sakurai (kresba). Po první knize ale Miura pozici scénáristy opustil a tak se příběhu zhostil sám Sakurai. Série není ukončena.

robur31
robur31 | 17.10.2020 23:38 | Pindárna

Gmork: neskutečná práce, ještě teď mám z toho "trauma".

Darker
M Darker | 17.10.2020 18:21 | Pindárna

Gmork: Nádhera, radost sledovat tu neskutečně pečlivou práci.

Gmork
E Gmork | 17.10.2020 11:48 | Pindárna

robur31: Mně se u Nářku teď hodně líbí práce Béatrice Tillierové, která nahradila zesnulého Philippe Delabyho. Její práce na sérii je excelentní. Zde krátké video:
http://www.youtube.com/watch?v=XbuuPBuo3P4

robur31
robur31 | 17.10.2020 11:22 | Pindárna

Gmork: také moc nechápu, že se u nás Rosinksi moc neprodává. Stačí se ale podívat na eshop Crwe a vázané MDEKy a uvidíš, že zatímco poslední (vázaná) kniha Metabaronů je již vyprodaná, Temnými cestami je stále ještě po 4 letech k dispozici. Jak se říká - člověk míní, život mění. Nářek bych ale bral všemi deseti.

Zack
A Zack | 17.10.2020 09:45 | * Připomínky a návrhy

Dik, opraveno.

Gmork
E Gmork | 17.10.2020 07:09 | Pindárna

Scarface: Něco na tom bude, některé současné fantasy jako Wollodrin nebo Servitude jsou určitě lepší než Nářek. Ale další cykly u Nářku, kreslené Delabym nebo Tillierovou jsou už taky moderní a zajímavé, jenže se musí vydat ten první cyklus, který pravda už zastaral, ale bohužel je potřeba ho znát. Nedá se přeskočit. To je ovšem pohled fanouška fantasy komiksů, být vydavatel, tak bych asi vydal jiný fantasy titul s menším rizikem. Mně se teď momentálně hodně líbí série Brocéliande, která se tu ovšem vůbec nedá vydat.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 17.10.2020 00:35 | Slevy, výprodeje, bazary

Až do posledního mají přes sto kousků na booktook a na megaknihách, Luxor (tam se dá sehnat Asgard) toho taky má hafo.
Třesu se na Lonesome.

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 17.10.2020 00:19 | Sběratelský klub

Milo_Harwey: Co zmiňuje lantan1 se pak ještě propojuje s Komiksovým výběrem. A vyšlo to už kdysi v Crwi. V nakladatelství, ne v časopisu. S tím, že v crewním vydání jsou tři sešity, které v UKK, NHM nebo v KV nevyšly a nevyjdou (aspoň podle české wiki).

SlouzimStarymPsum
SlouzimStarymPsum | 17.10.2020 00:06 | * Připomínky a návrhy

http://comicsdb.cz/serie/381/kyanid-a-stesti
U obou dílů je v názvu originálu chybně Happines, má být Happiness.

P.G.
P.G. | 16.10.2020 21:16 | Povinná četba

From the New World (v originále Shin Sekai Yori)
Scénář: Yusuke Kishi, Kresba: Toru Oikawa, Celková délka: 27 kapitol v 7 souborných vydáních, Publikace: 2012 (1. kapitola) až 2014 (27. kapitola)
From the New World je manga adaptací stejnojmenného SF románu, jehož autorem je Yusuke Kishi. Jedná se o spekulativní SF, jejímž ústředním motivem jsou paranormální psychické schopnosti, respektive jejich náhlé objevení se v moderní společnosti a následky, které to poté zanechá. Dalo by se říct, že se jedná o postapo mangu – která je ovšem v řadě případů odlišná od zaběhnutých schémat. Za prvé – máme tu na první pohled idylický svět, v němž funguje určitý druh magie (paranormální síly). Za druhé – máme tu mutanty, kteří do tohoto světa na první pohled celkem dobře zapadají. A za třetí – začínáme s pěti náctiletými hrdiny, kteří tvoří partu ne nepodobnou družince z AD&D. Jenže – s postupem času (a s přibývajícími kapitolami) se nakonec ukáže, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Manga je zvláštní tím, že v příběhu postupujete jakoby v čase zpět a postupně odhalujete jednotlivé střípky skutečností, které jsou mnohdy založené v daleké minulosti. Zjistíte, kde se vzala ona magie, jaká je cena za její užívání, kdo jsou ve skutečnosti oni mutanti a nakonec zjistíte, co se se vlastně stalo v minulosti. A úplně na závěr na vás čeká jedno velké odhalení.

Manga byla vydána v anglickém jazyce společností Vertical Inc v letech 2013 až 2015 v sedmi svazcích, v trochu zvláštním formátu 114x172 mm (takže oproti standardním svazkům 127x188 jsou o poznání menší). Rating 16+ (všech 7 svazků, s ohledem na některé explicitní scény pochopitelné).

Zack
A Zack | 16.10.2020 20:11 | * Připomínky a návrhy

Realne, neda. Az si to budou udrzovat nakladatele, mozna. Jinak je to ciste komunitou udrzovany seznam drbu, o kterych ty treba nevidis nikde zminku, ale v ruznych diskuzich (vcetne tady u Providence :) tim zila komunita tyden :) A pak to Argo zarizlo. Takze dik za pripomenuti, z kalendare to zatim smazu.

Scarface
Scarface | 16.10.2020 19:09 | Pindárna

Gmor: Rosinski a kupování na blind - ono to máš vždycky. I když jsou recenze, ohlasy, stejně je tu takové to, že tě ten komiks musí něčím přitáhnout. A pravda je taková (a chvíli mi trvalo, než jsem se s tím smířil), že se doba posunula a spousta věcí, které pro nás byly kulty, už dneska moc lidí netankuje. Je to asi stejný, jako bychom nutili lidi, aby posluchali Ježka, nebo aby se dívali na filmy ze sedmdesátých let. Jo, často je to kvalita a jsou lidi, co si k tomu cestu najdou, ale prostě je nutné se smířit s tím, že se vkus a zájmy stále mění. A je na nás, abychom objevovali zajímavé věci v tom moderním komiksu.

Scarface
Scarface | 16.10.2020 19:02 | Pindárna

Gmork: Ha. O Strážcích Maseru jsme i uvažovali. Kresba je nádherná... jenže jsme se to všichni v redakci pokoušeli číst a skoro nikdo to nedokázal. Je to děs. Je to přímo exemplární důkaz toho, že by kreslíři neměli psát scénáře. Nejlepší na tom celém jsou bonusy s nákresy příšerek. A fakt jsme se snažili a kdyby to bylo jen trochu čitelné, tak to vydáme, ale ten rozdíl mezi formou a obsahem byl propastný.

Darker
M Darker | 16.10.2020 18:30 | Sběratelský klub

Tak teďka je to už 240, ale zase musíte počítat Double Mighty dvakrát, protože si někteří vzali výhodně dvě knihy za nižší cenu, takže celkem už to skoro 300 knih bude.

seneke
E seneke | 16.10.2020 18:18 | Povinná četba

P.G.: Anime to špatný nebylo, akorát tu americkou verzi nehorázně sestříhali. Miyazaki z toho byl nehorázně naštvaný a když se měla v Americe distribuovat Princezna Mononoke, tak jim poslal meč, který měl v čepeli vyryto No cuts.

Pokud máš další doporučení na mangu, tak to tlač sem.

seneke
E seneke | 16.10.2020 18:10 | Povinná četba

Norri: Nečetl. Mám toho tuny.

Trip
Trip | 16.10.2020 17:50 | * Připomínky a návrhy

Dá sa do kalendára o nasledujúcich vydaniach doplniť aj info o vydavateľovi, prípadne web stránku odkiaľ sa informácia o vydaní zobrala? 22.10. má vyjsť Providence v druhom vydaní a nikde som o tom nevidel zmienku..

Dalamar
Dalamar | 16.10.2020 16:23 | Pindárna

Gmork: Ty francouzský komiksy co tu občas doporučujeme mě strašně lákají. Bohužel francousky ani polsky neumím. Pan Vybíral je pro mě jediná možnost jak se k něčemu takovému dostat. Nějaké pěkné scifi bych si nechal líbit :-)

Gmork
E Gmork | 16.10.2020 15:40 | Pindárna

Aha, on by pan Vybíral chtěl i nějaké sci-fi vydat, ale ten výběr je docela komplikovaný. Já ho "ukecávám" na sérii Urban, která se mi hodně líbí. Jinak mám z evropských sci-fi rád série od Lea, Universal War, Acriborea, Aama, Strážci Maseru, Déluge, co si takhle z hlavy vzpomenu. Teď mi udělali radost Poláci, začnou v integrálech vydávat cyber punkovou sci-fi řežbu YIU.
http://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/2550/

Hawwwran
M Hawwwran | 16.10.2020 15:27 | Pindárna

Gmork: ja mluvil o chimpanzee complex

lantan1
lantan1 | 16.10.2020 14:12 | Sběratelský klub

mcleek a Fimi počítájí každého kdo si vzal s poštovným 2x ...

Light
Light | 16.10.2020 14:02 | Slevy, výprodeje, bazary

Super, dík za info. Vybíralovi to fakt přeju, super komiksy v krásném provedení za relativně fajn ceny. Jen tak dál :)

radek
radek | 16.10.2020 13:56 | Sběratelský klub

Fimi: předplatitelů je zhruba 220, tak nevím, kde jste byli na 350 :D

Fimi
M Fimi | 16.10.2020 13:45 | Sběratelský klub

Už je to víc než 350, naplnilo se to o 5 dní dřív a pořád to roste. Paráda

mcleek
mcleek | 16.10.2020 13:37 | Sběratelský klub

Gmork: Ano, jsem taky zvědavý... a s námi dalších 350 předplatitelů. :-)

Gmork
E Gmork | 16.10.2020 13:11 | Pindárna

Hawwwran: Je fakt, že Nářek už je trošku postarší a někdy v tom vyprávění Dufaux plave, ale pořád je to nadprůměrné fantasy, za což mi dávají za pravdu i francouzští čtenáři na bedetheque, kteří ho umístili na druhé místo v žánru fantasy. Navíc já mám tyhle starší evropské fantasy radši než ty dnešní, z mnoha důvodů, jinak bych se taky nemořil s překladem stařičké čarodějnické Mortepierre.:)
http://www.bedetheque.com/indispensables-style-Heroic-Fantasy.html

Gmork
E Gmork | 16.10.2020 13:04 | Slevy, výprodeje, bazary

Light, Norri: Můžete být v klidu, už objednané jsou dány stranou.

Hawwwran
M Hawwwran | 16.10.2020 13:03 | Pindárna

Gmork: jo, taky mne nejak zklamalo. Ale uz nevim jaky byl konec a mam na to pozitivni vzpominky. Vim ze kresba mne bavila hodne. Nejak se mi to dobre cetlo, nevim proc.

Norri
M Norri | 16.10.2020 11:17 | Povinná četba

Četli jste někdo Sky Doll?
http://www.goodreads.com/review/show/3287237552

Norri
M Norri | 16.10.2020 11:11 | Slevy, výprodeje, bazary

Gmork: Tak to doufám, že má pan Vybíral jeden kus pro mě dložený. Čeká na Zarova... :-)

Light
Light | 16.10.2020 11:11 | Slevy, výprodeje, bazary

Gmork: Když mám u Vybírala objednáno společně se Zarovem a tedy čekám, až vyjde, tak můžu být v klidu, že jo?