Koupit
Když komisaře Gordona střelí na jeho narozeniny za vyhlášeným policajtským barem třikrát do zad, pustí se do honu na viníka celé město. První důkazy míří na Catwoman a Batman povolá všechny svoje spojence od Nightwinga až po Azraela, aby ii vypátral. Skutečnými hrdiny jsou ale tentokrát často neviditelní a tvrdě pracující gothamští policisté. Gordon se musí dočkat odplaty, i kdyby kvůli tomu měli porušit pravidla...

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 29

Obsahuje sešity série Batman #587 (březen 2001), Robin #86 (březen 2001), Birds of Prey #27 (březen 2001), Catwoman #90 (březen 2001), Nightwing #53 (březen 2001), Detective Comics #754 (březen 2001) a Batman - Gotham Knights #13 (březen 2001)


Scénář
Ed Brubaker, Bronwyn Carlton, Nunzio DeFilippis, Chuck Dixon, Devin Graysonová (Kalile), Greg Rucka
Art
Richard Burchett (Rick), Mike Collins, N. Steven Harris, Mike Lilly, Jacob Pander (Pander Brothers), Arnold Pander (Pander Brothers)
Ink
Steve Bird, Jesse Delperdang, Wayne Faucher, John Nyberg, Jacob Pander (Pander Brothers), Arnold Pander (Pander Brothers), Rodney Ramos
Barvy
Wildstorm FX, Jamison Services, Digital Chameleon, Noelle Giddings, Tom McCraw
Obálka
Durwin Talon
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Mirka Jarotková, Martin Kužel
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 12 mm
Tisk
barevný
Váha
520 g
Stran
208
Cena
329 Kč
 • Sagikkun
  Hodně fajnový a civilní příběh o tom, jak důležitý je Gordon pro svoji rodinu, přátele, či i pouhé známé. Nejsilnější je to na začátku a na konci, kdy se především zaměřujeme na GCPD a víceméně to (stylem i dějově) funguje jako takový prequel k Gotham Central - všem fanouškům tak vřele doporučuju. Jsou tu také fajn momenty a citlivé konverzace mezi Gordonem a Batmanem, který je jinak po celý děj odsunut do pozadí (další, rozhodně fungující scénaristický tah). Jediné, co to tak celé sráží, je prostředek. Ten je, jak už zde psal Doppelganger, hrozně nijaký a tuctový, opravdu se zde jenom běhá z místa na místo a vše by se v pohodě dalo shrnout do jednoho sešitu. Svoje silná, již zmíněná pozitiva to ale naštěstí má, a na čtyři hvězdičky to bez problému obstojí.
 • hroubek
  Zajímavý a dobře napsaný komiks. Vůbec mi nevadilo, že se příběh točí z velké části o "obyčejných policistech Gothamu". Ba naopak bylo to dost svěží, a upozadění Batmana v tomto případě dává velký smysl a pomáhá celému příběhu. Na komiksu se vystřídalo několik scénáristů a po příběhové stránce to ničemu nevadilo a fungovalo to více, než dobře. Bohužel to samé neplatí pro kreslíře. Tady mi ty změny tolik nesedly a kdyby celý komiks dělal jeden kreslíř, tak by to bylo lepší. Policista pod palbou je povedený komiks, který za Váš čas stojí.
 • Doppelganger
  Batmanovský crossover, který je zajímavý tím, že v něm Batman téměř nevystupuje (či je na své poměry velice pasivní) a prim hrají jeho pomocníci a gothamská policie. Také mě dost překvapilo, že jednotlivé kapitoly ignorovaly sérii, ve které byly vydány (např v kapitole ze série Robin se Robin vyskytuje jen na pár panelech).
  Některé sešity mají opravdu nepovedenou kresbu a děj je dost řídký (postavy většinu času běhají z místa na místo) a celý příběh by šel odvyprávět ve 2-3 nadupaných sešitech. Na druhou stranu však čtení příjemně odsýpá a nestihl jsem se začít nudit, případně přemýšlet o nepříliš logickém chování některých postav.
  Z průměru tento komiks vytahuje právě zaměření se na postavy detektivů a několik scének, kde probleskuje ta perfektní policejní procedurálka, kterou autoři následně naplno rozjeli v sérii Gotham Central.