Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Tecuova reakce na laserový paprsek ze satelitu SOL je dramatická. Pohled na zničující laser, který jej prve připravil o ruku, v něm vyvolá traumatickou reakci, která vybudí jeho psychické síly na maximum. Nyní dokáže koncentrovat sílu světla a přivolat tak zpět budovy zničené během výbuchu. Zároveň zažije trans, v němž si připomene bolestné události z dětství, které až dosud potlačoval. Poté se plně odevzdá Akirovi, jelikož si je nyní vědom jeho ohromného ničivého potenciálu.

Spolu s budovou se opětovně zhmotní i Kaneda a shledává se s Kei. Společně se svým bývalým nepřítelem Jokerem se rozhodnou Tecua zastavit.

Píše se rok 2020 a atmosféra v Neo-Tokiu houstne – plukovník, Mijako, Kaneda i americká vojska se chystají utkat s Akirou a Tecuem.

Původně vycházelo na pokračování v Young Magazine (No.10/1986 - No.7/1989) od května 1986 do dubna 1989

Scénář
Katsuhiro Otomo
Art
Katsuhiro Otomo
Obálka
Katsuhiro Otomo
Lettering
Jiří Hrbek (Daren)
Překlad
Anna Křivánková (hotate)
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7679-338-5 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách s přebalem
Formát
179 x 257 x 25 mm
Tisk
černobílý s doplňkovými barvami
Váha
770 g
Stran
416
Cena
799 Kč
Originál
Akira #05 (Kodansha Ltd., 1990)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.9. 13:58Akira #05
  No, už jsem to jel ze setrvačnosti. Je to strašně rozmělněné a uvědomil jsem si, že tenpomyslný kult Akiry převládal v mém pojetí o celém tomto díle. Došlo mi v průběhu, že za to hodně mohl film, který mě tenkrát neskutečně bavil, až se bojím na něj znovu kouknout. Já vážně nečekal, že se to takto stočí do young adult nejhrubšího zrna s naprosto klišoidními projevy, ať už postav nebo autora.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 17:05Akira #05
  Zběsilé, skvěle nakreslené kyberpunkové osmdesátky, kde se na některých stranách až tají dech... ale také hromada otravných vedlejších postav a čekání na finální souboj během lehce zdlouhavého a zbytečně - jak tělo Tecua - promotávajícího se vyprávění...

  Celkový dojem: 50%
 • Good Games
  Good Games mecenáš8.5. 20:54Akira #05
  Akira 5 sa vracia po slabšom štvrtom diely znovu na vrchol a dokazuje, že sa jedná o nadčasové a veľmi kvalitné dielo. Tecuova sila je stále väčšia a nebezpečnejšia a už je schopný spraviť kráter aj do mesiaca. Naviac je to veľmi podarený záporák, pri ktorom vážne neviete, ako sa kvôli svojej psychickej nevyrovnanosti zachová a tak to uvádza všetky ostatné postavy do nebezpečenstva. Je tu znovu viac epickej akcie, viacero pútavých scén a celkovo je to perfektná príprava na finále série. =►Celá recenzia◄=
 • robur31
  robur313.4. 16:47Akira #05
  Po předchozí slabé knize výrazný pokrok na kvalitě. Děj se zjednodušil, žádné boční motivy a vše míří kvapem do finále. Plné 4 hvězdy.
554