Čtyřlístek: Poklad kapitána Kida (5. vydání, pevná vazba)
Čtyřlístek5. vydáníbřezen 2023
3.9
...
Reedice jednoho příběhu Čtyřlístku. Napínavý pirátský příběh. Čtyřlístek ztroskotá na moři a je zachráněn nefalšovanými středověkými piráty, kteří kvůli prokletí musejí stále bloudit po moři.

Původně příběh vyšel v dělené knize Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky (Panorama 1988).

V nakladatelství Čtyřlístek jde o 3. vydání (celkově 5.), v tiráži není uvedeno žádné vydání. V rámci tohoto vydání vychází kniha poprvé současně v pevné vazbě i paperbacku.


Scénář
Ljuba Štíplová
Art
Jaroslav Němeček
Obálka
Jaroslav Němeček
Žánry
dětský, dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-87849-65-1
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
214 x 304 x 14 mm
Hmotnost
680 g
Tisk
barevný
Stran
96
Původní cena
390 Kč
Varianty
Čtyřlístek: Poklad kapitána Kida (5. vydání, pevná vazba) (2023)
Čtyřlístek: Poklad kapitána Kida (5. vydání, paperback) (2023)
Čtyřlístek: Poklad kapitána Kida (4. vydání) (2011)
Čtyřlístek: Poklad kapitána Kida (3. vydání) (2004)
Reedice pro mě legendární knihy nad níž jsem v dětství strávil mnoho hodin. První knižní čtyřlístek má skvělou dobrodružnou patinu, lukrativní pirátské téma a bezvadný příběhový rozsah. Zkrátka absolutní klasika, kterou mohou pokazit jen technikálie. Což se neděje. To co zmiňuje daon je určitě validní argument pro velké knihy čtyřlístku, kde opravdu nafouknutý formát působí na čtenáře prázdně. U této knihy jsem ale ten pocit neměl. Je kreslená trochu jinak než běžné sešitovky a výpravné panely tady mají své funkční místo, které v pohodě využijí. Velikost knihy ji nevyprazdňuje, ale je fakt, že pokud jste zvyklí na menší formát, budete mít při čtení permanentní pocit zoomu. Jedna chybějící replika je trapná svízel. Najdete tu třeba i posunuté stránkování, takže každá nová kapitola začíná na levé stránce, což mi přijde oproti originálu skoro jako korekce. Každopádně jde o detaily. Zásadní je vidět tento nezapomenutelný příběh v trafikách i v roce 2023.
Bohužel mi vadí, že došlo k ostranění některých replik. Nechápu, proč nemůže Bert nastoupit na pohlavek. Holt je jiná doba.
Dostal som sa az ku tomuto vydaniu a ano, dalo sa to a so zameranim na decka je to bomba, akurat hviezda dolu za ten zvlastny format. Bud je velka kniha alebo male panely v nej a potom je naokolo vela prazdneho miesta.
deefha: je smutné, že takové sračky se vedou už ve Čtyřlístku, když u nás by jeden řekl, že ještě není takový tlak woke pomatenců. I když určitě i tady jsou entity, co budou tvrdit, jak je to v pořádku přece, musí být mantinely a svoboda slova se musí regulovat, demogracyje přece!!! Co pak ale říct na to, že ti přepíšou už zakoupenou knihu na dálku?

článek od Mariana Kechlibara:
https://kechlibar.net/2023/03/04/malinko-vam-to-tady-prepiseme/

Hlavně musíme být citliví a škaredé názory cenzurovat. Když ti např. citlivý džihádista aká pakistánská opice se středověkým kodexem chování znásilní a podřeže dceru, tak jsi rasistický a xenofobní hejtovač uprchlíků, jak to tady svého času psal citlivý strážce demokracie Míša Buš, než se rozplakal.
To s těma úpravama v textu, jak zmiňuje @Redfoxik, je teda hnus. Jsem rád, že mám první vydání.