Koupit
Batmanův syn Damian je mrtvý, avšak temný rytíř se s tím odmítá smířit. Pomůže mu tajemství zmrtvýchvstání odhalit Frankenstein nebo Red Hood? A budou mu bývalí Robinové Tim Drake a Dick Grayson stát v cestě, nebo ho podpoří? Na trýznivé výpravě si Batman připomene svoje vlastní démony a čeká ho setkání s Batgirl i Catwoman. Nad přízrakem smrti hodlá zvítězit, i kdyby neměl zůstat kámen na kameni.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 67

Obsahuje sešity série Batman and Robin #18-23 (březen 2013 - srpen 2013)


Scénář
Peter J. Tomasi
Art
Patrick Gleason, Cliff Richards
Ink
Marlo Alquiza, Michael (Mick) Gray, Mark John Irwin
Barvy
John Kalisz
Obálka
Patrick Gleason, Michael (Mick) Gray
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Martin Hilský, Lukáš Růžička
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 10 mm
Tisk
barevný
Váha
440 g
Stran
144
Cena
329 Kč
Originál
Batman and Robin #04: Requiem for Damian (DC Comics, 2014)
  • Sagikkun
    O Bruceovi a Damianovi, bez Damiana. I přes to že tu (prozatím) chybí předchozí kontext, a už do začátku víme, že Damianova smrt není definitivní, tak komiks funguje jak má. Byť má svůj kostým, tak nesledujeme příběh Batmana, nýbrž Bruce jakožto zlomeného otce. Utrpení je pro něj víceméně denní chleba, a zažil už ledacos, ale až v takovém psychickém rozpoložení plného osobní bolesti a žalu ho tak často nevidíme. Je to příběh o muži, který začíná pomalu zahazovat své někdejší zásady a upadá tak do hluboké propasti, i přes to, že má stále kolem sebe své nejbližší, kteří se mu snaží pomoct. První sešit beze slov byl parádní, ostatní byly hodně fajn a dokazují, jak skvěle Bat-rodinka sestavená z komplexních a uvěřitelných postav s vlastním smýšlením, emocemi a historií funguje nejen v akci, ale i citlivých momentech... a poslední stránky byly docela emotivní bombou. Budu se tak opakovat po hroubkovi - silné, dojemné, jen některé části nevyužité na plný potenciál. Nicméně si Tomasi zaslouží velký palec nahoru, tahle série je celkově skvělá, přičemž Rekviem za Damiana je obzvlášť citlivě napsaný příběh s fungujícími emocemi a především myšlenkou, a zasluhuje si speciální místo v netopýří sbírce. Lepší 4*.
  • hroubek
    Hodně povedený a silný komiks. Jak už naznačila uživatelka Lenka.Vílka, vydávání v tomto kompletu nemá žádný řád a smysl. A je to obrovská škoda. Věřím, že Damianova smrt musel být silný komiks, ve kterém bychom sledovali jedno z největších selhání Temného rytíře, alespoň z jeho pohledu. Na začátku komiksu dostaneme stručný popis jak k tomu došlo, ale radši bych si to přečetl sám. A teď k samotnému komiksu. Scénárista Peter J. Tomasi odvedl parádní práci. Tomasi přistupuje k příběhu a k samotnému Batmanovi hodně lidsky a opravdově. Každý se se ztrátou vyrovnáváme po svém. Někdo se uzavře, někdo o tom potřebuje mluvit, a pak je tu Batman, který si svou zlobu vylévá na všech zločincích po celém světě. Je hnán vlastním selháním, zlobou, nenávistí a taky velkou mírou sobectví. Cizí bolest má zahnat tu jeho. Tomasi se rozhodl zapojit do příběhu celou Bat-family a jednu osudovou ženu, aby zdůraznil kontrast toho, jakým způsobem se Bruce/Batman chová k lidem, kteří se mu snaží pomoc. Je to velmi chytrý tah, protože každá postava si prošla vlastním peklem a má na věci trochu jiný názor. Tomasi výborně tlačí na pilu a psychicky láme našeho hlavního hrdinu, než konečně prozře a pochopí, co je správné. Cesta za takovýmto prozřením není jednoduchá a bude bolet všechny a vytvoří nové rány, které se budou hojit ještě hodně dlouho. Komiks má skvělý úvodní sešit, který se obejde bez slov a vše je odvyprávěno pomocí kresby. Osobně mi hodně moc sedly poslední stránky, které jsou velmi silné a dojemné. Jediný důvod, proč nedám plnou palbu je ten, že tady bylo pár části, které mi přišli nevyužitý a mohly fungovat o trochu lépe. Rekviem za Damiana je povedený a silný komiks s Batmanem.