Koupit
Po celém Gothamu dochází k únosům dětí, které jsou pak vraceny zpět na ulici tělesně sice nezraněné, ale traumatizované. Batman za tím vidí rukopis doktora Jonathana Cranea, mistra strachu, známého též jako Scarecrow. Situace se zhorší, když dojde i k únosu komisaře Jamese Gordona. Temný rytíř bude potřebovat veškeré své detektivní schopnosti — a odvahu postavit se nepříteli, jenž ho může zavést až do temného nitra jeho vlastních nejskrytějších obav.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 61

Obsahuje sešity série Batman The Dark Knight (Vol. 2 - New 52) #0 (listopad 2012), #10-15 (srpen 2012 - únor 2013)


Scénář
Gregg Hurwitz
Art
David Finch, Juan José Ryp, Mico Suayan
Ink
Vicente Cifuentes, David Finch, Richard Friend, Mico Suayan
Barvy
Sonia Oback
Obálka
David Finch
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Martin Kužel
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 11 mm
Tisk
barevný
Váha
500 g
Stran
168
Cena
299 Kč
Originál
Batman - The Dark Knight #02: Cycle of Violence (DC Comics, 2013)
Varianty
DC Comics - Legenda o Batmanovi #027: Kruh násilí (2023)
Batman: Temný rytíř #02: Kruh násilí (pevná vazba) (2014)
Batman: Temný rytíř #02: Kruh násilí (paperback) (2014)
Batman: Temný rytíř #02: Kruh násilí (limitovaná edice 52ks) (2014)
 • hroubek
  Zábavný komiks a s dobrým padouchem. Scénárista Gregg Hurwitz napsal zábavný a napínavý komiks, ve kterém dojde na temnější momenty. Hurwitz si užívá, že může psát temný příběh pro temného rytíře. Hodně moc fungují civilnější části a momenty. Problém přichází v akční rovině, jelikož Hurwitz dělá z Batmana neskutečného nadčlověka - asi jako každý moderní scénárista, což je velká škoda. Co se mi hodně moc líbilo, tak to je kresba od Davida Finche. Finch luxusně kreslí Batmana, v jeho podání je Batman neuvěřitelně vysekaný a pro zločince se musí působit až nelidsky svalnatě. Finch si skvěle pohrál se Scarecrowem, který je správně děsivý a moc hezky pojatý. Osobně mi nesedl konec a celková gradace, ale to co příběh říká, jako celek se mi dost líbilo. Z mé strany spokojenost, ale podruhé to číst asi nebudu.
 • Norri
  Parádní duel mezi Batmanem a Scarecrowem. A náhled do jejich duší jako bonus. Postavu Scarecrowa jsem doposud příliš nechápal a neznal jsem ani jeho origin. Tohle bílé místo na Batmanovské mapě je nyní uspokojivě zaplněno. Vytknout bych mohl snad jen konec hlavního příběhu, který už byl teda silně přes čáru. Bonusový příběh o pátrání mladého Bruce Wayna po vrahovi svých rodičů je trošku zbytečný a nic nového nepřinese, ale na druhou stranu ani neurazí. Líbila se mi i grafická stránka. Ač mi moc neseděla Finchova kresba v Temných děsech, tak tady jsem byl spokojený. Vždyť už jenom Batmobil je zde 100x lepší! Možná že na tom lepším dojmu má zásluhu jiný kolorista.
 • Palebras
  Mnohem lepší než předchozí díl. Jsem rád, že se zde odehrává mnohem komornější příběh s jedním padouchem. Všechno do sebe perfektně zapadá a utváří tak ucelený příběh. Dokonce je tady Scarecrow vykreslen v docela jiném světle než obvykle, protože jeho příběh z dětství nás nutí přemýšlet, jak moc nás démoni z mládí utváří a formujou. Je zde rozehrána parádní psychologická hra dvou strašáků Gotham city. Celkově je příběh spolu s kresbou kvalitní a určitě se nejedná o nic lehce zapomenutelného jako v případě předchozího dílu...Určitě potěšila i jednohubka o zabití Batmanových rodičů a jeho následných krocích k odhalení vraha..Parádní 4*
 • trudoš
  Po dlouhé době ucelené album, k němuž člověk nepotřebuje příručku pro rozpoznávání postav a které má vlastní začátek i konec. Vyprávění se soustředí primárně na Scarecrowa, jehož minulost ovšem nepůsobí, jako by byla vymýšlena za pochodu. Naopak, celá osnova má realistický a uvěřitelný vývoj, jenž postavě dodává lidský rozměr. Takže protentokrát nejde o blábolícího padoucha, který ani neví, co chce a roli dostal jen proto, aby měl hrdina komu nakopat musculus gluteus maximus. Přitom je děj prokládán kouzelnými scenériemi, jež jakoby mimoděk vzdávají hold klasickým Batmanovským komiksům z šedesátých a sedmdesátých let. Scénáristovi Greggu Hurwitzovi zazlívám pouze odbyté finále - to si v rámci očekávání zasloužilo trochu propracovanější a hlavně nevšednější přístup. Jinak ale spokojenost, včetně závěrečného bonusu. Ten je takovou chutnou třešničkou na dortu, neoplývající sice bůhvíjakou originalitou, zato se všemi dobrými atributy kvalitní temné historky. A to mi občas bohatě stačí.
 • JohnyG
  Spokojenost. Finchova kresba k Batmanovi parádně sedí a ty velké panely jsem si užíval. Většinou půlstránkové, někdy stránkové i dvojstránkové. Prostě krása. Pozadí Scarecrowa je teda síla. A jeho konec v cele je úplně masakrální. Děj je příjemně přímočarý s miniodbočkou k ukrajinské klavíristce, která dojde vyvrcholení až v následujícím dílu (no spoiler). Tři malé výtky, které ale dohromady nesráží ani hvězdičku: čekal bych delší final fight než jen rozkopnuté dveře, Batmanovi můry po použití toxinu byly slabé a rozprášení své krve po gothamských ulicích bylo... ehm.. Jinak ale velmi povedený komiks, kde se navíc dozvíme něco z Batmanova mládí a pravdu o zabití jeho rodičů. A tak to má být, prostě měl tenhle book všechno, co od kvalitního Batmana očekávám.
 • Thurin
  Přestože jde zase o stokrát opakované problémy z dětství, tak je tenhle příběh o parník lepší, než hrůza prvního dílu. Není to nic, k čemu bych se chtěl zásadně po letech vracet a opakovaně číst, ale jako příjemná jednohubka to neurazí. I když mám radši uvěřitelnější záporáky, tak Scarecrow je tady poměrně fajn.
 • petrsimcik
  Mám rád když je příběhu jen jeden záporák a když je za ním příběh a Scarecrow je tu výborný, má krásně vysvětlenou historii a člověku je ho fakt líto, snad ho i chápe.
 • luky.kuky10
  Kruh nasili me hodne prekvapil. Serie Temny rytir je mnohem povedenejsi nez detective comics. Pribeh me hodne bavil, i kdyz je vice o scarecrowovi, vsechno do sebe hezky zapada. Libila se mi i temnejsi kresba.
 • Luigim
  Jedním slovem vynikající. Vžil jsem se do příběhu jak Batmana tak Scarecrowa. Batman doslova cedil krev pro město Gotham. Příběh mne bavil a kresba byla detailní a parádně dotvářela atmosféru. Polsední povídka byla takovou tečkou a troufám si říci důstojnou tečkou.
 • mAGiic
  Tenhle Batman neurazí, ale jako fanda batmanovských příběhů jsem četl už lepší kousky. Příběh se Scarecrowem je rozehrán dobře, ale v zásadně nic převratného nenabízí a nultý sešit v závěru knihy je sice solidní tečka, ale víc než na průměr to prostě není. 3*
 • jh666
  Batmanův Kruh násilí je taková příjemná jednohubka. Nejedná se o nic zásadního, ale člověka to zabaví a příběh si užije. Sice se mi víc líbily Temné děsy, ale Gregg Hurwitz se s tím popasoval dobře. Finchova kresba je oku lahodící, ale přišlo mi, že jindy odvedl trochu lepší práci. 72 %
 • MindReader
  Naprosto skvelej Batman, u kteryho jsem se bavil vic nez u lecjakyho jeho kultovniho pribehu.
 • Fry
  "Batman: Temný rytíř 2: Kruh násilí" - Máme tady druhou knihu z "The Dark Knighta", ve které se proti Batmanovi postaví "Scarecrow" v temnějším (mnohem temnějším) podání... Máme tady den jako každý jiný, zavolá Alfréd a Batman se pouští do akce! Jde o děti, které se vracejí po hrůzném zážitku zpátky domů a jsou jako vyměněné... netrvá dlouho a Batman zjistí, že v tom nemůže mít prsty nikdo jiný než "Scarecrow"!! Přidejte k tomu místy hrůzostrašnou kresbu od Finche, toxin strachu, návraty do minulosti a zkázu "Gothamu" a máte to komplet! Není to opět "zásadní" příběh a to je jenom dobře, je to prostě další Batman. Za mě 4*!
 • J.T.honza
  Dávám 3 a půl hvězdičky. Dobře jsem se bavil, kresba je parádní, příběh o strachu je docela povedený, byť zapomenutelný, ale dost mě naštvalo, že ač je to pokračování Temných děsů, tak vlastně k žádnému rozřešení tamních událostí nedošlo a kniha si jede svůj samostatný příběh bez ohledu na všechno, což se třeba ukazuje i na Batmanově nové společnici, které se tam objeví zčistajasna, jakoby tam byla odjakživa, zatímco ta z předchozí knihy se tam neukáže vůbec. Docela by mě zajímalo, jestli se ty dějové linky v dalších knihách taky někdy spojí...
 • Walome
  Výborné. Scarecrow se tu ukazuje jako prvotřídní a nepřehnaný záporák, k tomu ke všemu nechutný a s minulostí, kterou mu nikdo nezávidí. Z posledního panelu jsem měl doslova husinu. A opět jsem si uvědomil, jak žalostně je nevyužit v Nolanově filmu.
  Dějově prostá a logická linka, sice se tam trošku moc plká o vztahu k té Ukrajince, ale pak se ukáže, že to mělo význam. Běhá tam jakýsi chlapeček v komickém kostýmu na maškarní, co pláče, že ho Batman nemá rád... ale i to má nakonec význam.
  Jednohubka nakonec taky potěší, je to sice pořád dokola a dokola, ale já se bavil. Na rozdíl od Detective Comics 52 mě tahle série fakt baví a tenhle díl mě bavil i víc, než Soví město.
 • luky.kuky10
  Kruh nasili me hodne prekvapil. Serie Temny rytir je mnohem povedenejsi nez detective comics. Pribeh me hodne bavil, a ikdyz je vice o scarecrowovi, vsechno do sebe hezky zapada. Libila se mi i temnejsi kresba.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.5.2014 14:35Batman: Temný rytíř #02: Kruh násilí (paperback)
  Průměrný batmanovský příběh s místy osvěžujícími dialogy a scénářem (waynovské odcizování se od žen). Scarecrow a jeho minulost je taky pěkně zpracovaná, jeho týrání malých roztomilých dětiček je až emocionálně vysilující!

  Celkový dojem: 60%
 • Schramm
  Narozdíl od nepovedených Detective Comics mě Kruh násilí bavil, a to hodně. Není to příliš o Batmanovi, spíš o Scarecrowovi, ale to podle mého názoru není špatně, ba naopak. Hurwitz se podíval pořádně na zoubek Scarecrowově psychologii, což mu dodalo další rozměr. Za mě jednoznačně palec nahoru. Kruh násilí sice není nic převratného, může ale být významným dílem skládačky. Batman - Temný rytíř tak v mých očích zachraňuje spolu se Sovím městem celému New 52 jméno.
 • erik
  Dark Knight vs. Scarecrow. Čo môže byť lepšie? Možno návrat ku komiksovej klasike a nie k filmovým – záporák bude mešuge, ale akože v realite, viete... – stavom. Prišité ústa, aby Joker neohováral, to nespasia. Našťastie, je tu Fiinch, takže sa na to dobre pozerá a v podstate som sa nenudil. Slabší priemer, oproti minulej ráznej knihe zostup, voči Detective Comics o dve triedy lepšie. Máme tu NEW 52, takže neprekvapuje, že sa vracia aj „rochnenie“ v jednej po-opernej scéne. Zatiaľ predsa nebolo, nuž sa patrilo.
 • kaylin
  "Batman - Temný rytíř 2: Kruh násilí" je dobrou mainstreamovou knihou. Dobrou znamená, že je to trochu lepší průměr. Příběh je z těch, které vás mohou chytnout, když je čtete, čte se skutečně dobře, i díky Finchově kresbě, dobře se na to dívá, ale jakmile knihu dočtete, po chvíli nadšení povadne, už nejste na té zábavné vlně, a za pár dní si nejspíš ani nevzpomenete, o čem to pořádně bylo. Hlavní příběh je rozhozen do šesti sešitů a já si myslím, že je to přece jen moc dlouhé na to, že se zase tolik nestane. Navíc jsem měl hned několikrát pocit, že se vykrádají starší příběhy s Batmanem, a to i ty filmové. Trochu originality do toho a ne jen "tributy" legendárním kouskům. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/04/602-batman-temny-rytir-2-kruh-nasili-60.html
 • choze
  Pokud od Kruhu násilí čekáte další Soví tribunál/Soví město, budete zklamáni. Je to sice dost temný příběh s vedle Jokera asi nejstrašidelnějším Batmanovým záporákem (který mi ale na některých obrázcích vizuálně připomínal Kick-Asse, což mi ho trochu shazovalo), ale scenáristicky i kresebně veskrze průměrný. Batman musí čelit svému vlastnímu strachu a tak není vražda jeho rodičů jen povinně bleskově připomenuta, ale ponimráme se v ní, zato co se podobně otravného povinného zaskočení všech ostatních Batmanových záporáků týče, dojde jen na Tučňáka, ale i toho si mohli odpustit. Ve finále se pak příběh, který slibně začínal unášením a psychickým týráním dětí znetvořeným šílencem překlopí v superhrdinskou frašku o zničení celého města. Kresba je pohodový dynamický, ale nijak zajímavý mainstream, který nabídne pár slušných hororových výjevů.
2245384