Koupit
Válka mezi Batmanem a zlověstnou organizací Černá rukavice se chýlila ke konci. Doktor Hurt oznámil, že je ve skutečnosti Thomas Wayne, Bruceův dávno ztracený otec, a hodlá získat zpět své království. Hurtův komplic, profesor Pyg, nakazil Gotham virovou závislostí, za jejíž uspokojení lidé zaplatí nebo udělají cokoliv. Komisař Gordon byl v zajetí Dollotronů a Batman s Robinem tak museli jednat rychle. V téhle válce sice měli jednoho spojence, copak se ale Jokerovi dalo věřit? A v ústraní čekal další hrdina na svůj nečekaný návrat...

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 48

Obsahuje sešity série Batman & Robin (Vol. 1) #13-16 (zaří 2010 - leden 2011) a Batman: The Return (Vol. 1) #1 (leden 2011)


Scénář
Grant Morrison
Art
David Finch, Frazer Irving
Ink
Matt Banning (Batt), Frazer Irving, Ryan Winn
Barvy
Frazer Irving, Peter Steigerwald
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 10 mm
Tisk
barevný
Váha
460 g
Stran
148
Cena
299 Kč
Originál
Batman and Robin Must Die (DC Comics, 2011)
 • Mleako
  Morrisona moc nemusím, ale jeho Black Glove a Batman R.I.P. linky jsou už takový batmanovský kánon, takže jsem rád, že jsem si tohle mohl přečíst, ale nějak extra unešený jsem z toho nebyl :)
 • Palebras
  Když si vzpomenu jak jsem před pár lety kupoval knihu Batman a Robin v levných knihách s pocitem, že dalších dílů se u nás možná nikdy nedočkám a tento pocit byl následně náležitě umocněn po samotném přečtení, protože se jednalo o opravdu dobrý kousek. No a dnes se můžeme díky tomuto kompletu začíst do dalších dílů a já jsem opravdu rád, že Batman a Robin musí zemřít přináší návrat Bruce do Gothamu, rozuzlení s doktorem Hurtem, které mistrně zakončí sám Joker a jsem svědci založení Batman Incorporated. Celá kniha je přes počáteční lehkou zmatenost a následnou psycho jízdu v podání Pyga opravdu dobře čitelná ale pořád je to Morrison, takže chápu, že může příběh místy budit rozpaky. Celkově ale povedený díl, který rozhodně potěšil.
 • louza
  Oproti předchozím uměřenějším knihám je tohle zase trochu víc morrisonovatější. Zběsilý příběhový mrdník na začátku se časem přece jen ustálí, základní problematika se jakž takž vysvětlí a co nedocvakne, to autor přebije deus ex machinou. A celé batmanovské universum náležitě resetne do normálu. Najdeme tu ale dobré nápady. Nejvíc překvapuje Joker, který mě poprvé v historii srdečně rozesmál lapením hlavního padoucha. Jeho snaha o nahrazení původního Batmana je symptická, leč bohužel lichá. To Pyg je úplně jiná třída. Šílený démon na tripu. Vizuálně krystalicky čistá kniha ostře kontrastující s šílenými vrtochy scénáristy. Asi to není pro každého, ale já si Morrisona cením.
 • Tyfus
  Že já ty Morissonovy Batmany vůbec čtu. Tentokrát je to ještě korunované nepěknou kresbou.
 • hroubek
  Sežeňte mi někdo ty drogy, které Morrison bere, abych zvládl pochopit jeho myšlenkové pochody. Morrisonovi to v jeho hlavě dává naprostý smysl, ale já občas některé věci nepobírám, nechápu ty dialogy a celkově to jeho chaotické vyprávění mi nesedí. Tady jsou super momenty ale jako celek mě to nebaví.
 • Sagikkun
  Chemie postav je jako vždy fajn, Joker mě tu netradičně docela (po)bavil, souboje jsou taky dobré a často i s hutnou atmosférou, a celé je to klasicky Morrisonovsky šílené. Tentokrát to však ve mně nezanechalo ten wow efekt, jako jeho předchozí sešity. Příběh plyne, něco se uzavře (a i tohle jakože "finále" je takové... nijaké), něco nového začne, a… to je všechno. Prostě to je, jenom další dílek větší skládačky. Všechny ty věci, co jsem vypsal na začátku komentáře, mě pochopitelně bavily, zároveň tu ale nebylo nic, co by mě posadilo na zadek nebo donutilo uvažovat o čtvrté hvězdě. Takže čistý průměr, četlo se to fajn, ale v paměti mi to nezůstane ani omylem.