Str. 37
Str. 60
Koupit
Poté, co se lidská společnost našla způsob, jak cestovat mezi hvězdami, vše se změnilo. S nálezy prakticky neomezených přírodních zdrojů, bezpočtu úžasných, životem oplývajících planet a dokonce i několika inteligentních živočišných druhů se lidé rozutekli po všech koutech vesmíru. Současná vesmírná civilizace je bohatá a mocná, ale zcela decentralizovaná. A historie jde dál. Informace cestují rychleji a ve větším objemu, lidé se stěhují za prací a tržní ekonomika vzala nadprodukci na zcela novou úroveň. Ve společnosti neomezované možnostmi jediné planety už to ani nikoho nevzrušuje.

Anka s Eliškou a jejich pes Malér se od lidí drží pokud možno dál. Cestují po vracích opuštěných lodí a sbírají, co jiní zanechali v temnotě vesmíru. Když najdou něco užitečného, nainstalují si to na svou loď, nebo to prodají někde na trhu. Dobře se tak uživí a dokud jsou spolu, nic jim nechybí. Co ale udělají, když jim jednoho dne bandité seberou loď a nechají napospas svému osudu na opuštěném vraku vojenského křižníku plujícího prázdnotou vesmíru?

Kampaň na Donio: https://www.donio.cz/komiks-mezitah

Scénář
Albert Maršík, Filip Zatloukal (Fylyppos)
Art
Markéta Černá, Filip Zatloukal (Fylyppos)
Barvy
Filip Zatloukal (Fylyppos)
Obálka
Filip Zatloukal (Fylyppos)
Redakce
Robin Hruška, Kristýna Jelínková, Michał Słomka
Žánry
sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-908185-0-7 (Centrala)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 267 mm
Tisk
barevný
Váha
610 g
Stran
116
Cena
479 Kč
 • Mvelou74
  Mvelou743.10. 11:50Mezitah #1: Jádro Pudla
  koupil jsem si také komiks přes Donio. Překvapila mě pěkná velikost komiksu a příjemná je i tvrdá vazba to oceňuji. Z předprodeje jsem nevěděl co přesně čekat, ale líbila se mi kresba a anotace. Nakonec jsem se občas zasmál, jako humor je mi blízký ale je dost svůj, což nemusí být pro každého. Nějaké strany jsem musel číst 2x. Místy dost pomalé plynutí, ale to jsem i bral, když to doplňuje obraz a vypravěč. Po dočtení mám chuť pokračovat, dost mi toho chybí uzavřít :)) tak jsem zvědavý jak to bude s pokračováním. určitě si přečtu ještě jednou před druhou knihou.
 • phob
  Narazil jsem na tenhle komiks na doniu, a rikal sem si, to nevypada zle. Smele jsem autory podporil. Po otevreni knihy, a zacteni se do prvnich stranek jsem si zacinal mirne kousat nehty... jak pisou kluci, musim ne jinak, nez souhlasit a jsem zklaman... kopirovat postavy, budiz, ale kopirovat cele stranky... do toho logika oken je kolikrat krajne nepochopitelna... k tomu to otravne radio... font tez dle meho nebyl zvolen vhodne, nebot ma strasne male rozpaly a necte se nejlepe... kazdopadne, gratuluju, ze se komiks dotahl do zdarneho konce... teda jen prvni dil... ale druhy spis uz jen prolistuju v knihkupectvi...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor14.9. 16:14Mezitah #1: Jádro Pudla
  V zásadě se připojuji pod hodnocení GWB. Poznámka ohledně průběžného guláše vtipná. Kresba pěkná, místy jsem se cítil podveden vykopírovanými kresbami postav na více panelech (pozadí změněno) při jejich nulových, či jen minimálních změnách.
  Hodnotit 1.díl série je těžké, ale táhlý děj-neděj s nulovými výrazy emocí hrdinů v tomto díle určitě nesouvisí s ev. pokračováním.
  Vyšší hodnocení za kresbu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.9. 17:45Mezitah #1: Jádro Pudla
  Tohle je celkem opravdu roztomile nakreslený příběh (opět mi připomíná Nikkarina) o ztrátě psa a vaření guláše, což spolu vlastně moc nesouvisí. Další napínavé historky slibuje "pokračování příště", tak uvidíme. Je-li onen pofidérní humor a nevýrazný děj, kterým se komiks vyznačuje, zaměřen spíše na mladší čtenáře, budiž. Nejsem si ale jistý, zdali kdokoli nalezne potěchu a zábavu v nekonečném blábolení rádia a vesmírných zprávách, které sice vzdáleně aspirují na mile originální historky, ale každé třetí slovo je nějaký neologismus a nesmyslné žvatlání, které lehounce bavilo zhruba jednu kapitolu. Kapitola 9 se nazývá "Průběžný guláš", ale mohlo by se tak jmenovat celé dílo.

  Celkový dojem: 20%
2142
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš7.9. 21:31Mezitah #1: Jádro Pudla
  jo, včera mi to přišlo.

  ale jak píše gwb, trošku zklamání. snad se to v příštích dvou dílech zlepší...
 • lacoste
  lacoste7.9. 21:15Mezitah #1: Jádro Pudla
  Rad bych se zeptal nikoho kdo podpořil tento komiks na donio.cz ještě před vydáním jestli už mu přišel?