Koupit
Anglie, rok 1900. Mladá dívka Hanako přijíždí do Anglie z Japonska, aby se setkala s tajemným spisovatelem Victorem Franksem, a zároveň si splnila sen, sama se stát spisovatelkou. V nakladatelství však její žádosti neustále odmítají, až se jí nakonec ujme bohatá paní Alice, ke které nastoupí jako osobní služebná. Za jejím nástupem do služby se však skrývá mnohem více, než by na první pohled očekávala, a Hanako se postupně dostává do víru složitých vztahů a společenských pravidel, v nichž je těžké žít svobodně a jít si za svým snem.

Série je známá především pod názvem Goodbye, My Rose Garden (anglický název), než pod originálním názvem Sayonara Rose Garden.

Scénář
Dr. Pepperco
Art
Dr. Pepperco
Obálka
Dr. Pepperco
Lettering
Miroslav Kučera
Překlad
Igor Cima
Redakce
Radmila Klásková, Kateřina Kubanová
Žánry
drama, historický, romantický
ISBN/ISSN
978-80-277-1329-5 (DOBROVSKÝ s.r.o.)
978-80-277-1329-5 (edice GATE)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 mm
Tisk
černobílý
Váha
188 g
Stran
180
Cena
199 Kč
Originál
Sayonara Rose Garden #01 (Mag Garden, 2019)
11
 • Qvestor
  Měl jsem v úmyslu si Zahradu koupit, ale bezprostředně po shlédnutí videí mě celkem přešla chuť... Chyby v sazbě zamrzí, jdou však překousnout... Co je mnohem horší je ale přístup pana Pýchy, zastupujícího nakladatele, stejně tak neprofesionální, jako práce celé firmy Dobrovský. Ale nepřekvapí to u nich, protože už jsou svojí mizernou, rychle splácanou prací proslulí.

  Mám rozečtenou Dívku ze země Venku a tu už dokoupím, děj se co děj, nehodlám se o ní ošidit, byť se mi bubliny v ní zdají divné... a to bude na dlouho moje jediná podpora značky Gate, která si se čtenáři vytírá stejně jako Omega a další značky nakladatelství Dobrovský.
 • Sagikkun
  Velice doporučuji zhlédnout videa od Meona, který nové mangy od Dobrovského rozebírá:
  https://youtu.be/MwYNq77xyxM
  Má to dobře zpracované a zargumentované, poukazuje na otrocký překlad a zprasenou sazbu, ke všemu dává názorné ukázky.

  Co je pak ale ještě zajímavější, tak kde následně řeší reakci od Dobrovského:
  https://youtu.be/4ZGGsrdVyEg
  Člověku to pomůže v mnohém otevřít oči a možná ho i donutí se zamyslet, co za "kvalitu" a přístup to vlastně svými penězi podporuje.