plátěný hřbet
Legendární komiks Briana M. Bendise, kvůli kterému v nakladatelství Marvel založili řadu MAX pro příběhy poněkud drsnějšího ražení. Svým pojetím jde o možná nejdospělejší marvelovský komiks, jenž se dost vymyká běžné produkci nakladatelství.

Tak zejména Jessica Jonesová sice má superschopnosti, ale radši je nepoužívá, a představa, že by se ještě někdy oblékla do kostýmu, ji děsí. K tomu má celkem problémy s alkoholem a její obvyklý slovník by Captain America rozhodně neschvaloval.

Obsahuje sešity série Alias #1-28 (září 2001 - listopad 2003)

Vyšlo v standardní pevné vazbě v laminovaných deskách, limitovanější pevné vazbě s plátěným hřbetem v počtu 334 kusů (Crwecon 2022, Kosmas, Comics Point, Arkham/Krakatit, eshop nakladatelství Crew) a extra limitované pevné vazbě s plátěným hřbetem, v počtu 66 kusů, se speciálními 3D lakovými efekty a speciálním nátiskem pořadových čísel na jedné z úvodních stránek stříbrnou barvou (Argo-Bibliografie).


Scénář
Brian Michael Bendis
Art
Mark Bagley, Michael Gaydos, David W. Mack (Mack), Rick Mays, Bill Sienkiewicz
Ink
Mark Bagley, Michael Gaydos, David W. Mack (Mack), Rick Mays, Rodney Ramos, Bill Sienkiewicz, Art Thibert, Al Vey
Barvy
Michael Gaydos, Matthew Hollingsworth (Matt), Bill Sienkiewicz, Dean White
Obálka
David W. Mack (Mack)
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
detektivka, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-257-3826-9 (Argo)
Vazba
šitá v tvrdých deskách (plátěná hřbet)
Formát
180 x 275 mm
Tisk
barevný
Stran
720
Náklad
66ks
Cena
2688 Kč
Originál
Alias Omnibus (Marvel Comics, 2006)
Varianty
Alias (2022)
Alias (limitovaná edice) (2022)
Alias (limitně limitní edice) (2022)
 • Norri
  Norri mecenáš08:39Alias (limitovaná edice)
  Alias je krásně civilní a uvěřitelný. Má úžasně napsané dialogy i četné monology. Vlastně ani moc nezáleží na tom, jak je ten komiks nakreslený. Tady vás táhnou slova a věty, a obrázky tomu "jenom" dodávají další rozměr. Stejně jako třeba Gotham Central to nabízí trošku jiný úhel pohledu na svět, ve kterém existují superhrdinové. Alias vás nenechá v úžasu ze superhrdinské akce. Alias z vás udělá zúčastněného. Jessica Jones je soukromé očko a budete s ní prožívat nejen její vyšetřování, ale také její soukromé eskapády a úzkosti. Společně s Lukem Cagem ji pak necháte vybrečet se na vašem rameni.
  Původně jsem plánoval, že celou knihu přečtu na jeden zátah, během jednoho víkendu. To jsem ale nezvládl a není to tím, že by mě to nebavilo. Právě naopak. Je to ale tak intenzivní, že jsem si občas potřeboval odpočinout a pořádně to vstřebat. V závěru to celé nakonec úžasně vygraduje a vy knihu zavřete s pocitem pěkně uzavřené série. Pokud si tedy potom ještě nedáte spoustu stran bonusů, zahrnující "Co kdyby…" příběh, rozhovory, skicáře, vystřižené scény a tak podobně.

  Co se týče kresby, tak zpočátku jsem z ní nebyl příliš nadšený, pak jsem si ale zvykl a nakonec se mi i líbila. Co jsem naopak oceňoval už od začátku, tak je práce se scénami. Číst tento komiks se velmi podobá sledování filmu. Líbí se mi, jak filmy točí Tarantino. Dva lidi třeba jenom sedí a mluví spolu. Něco se během tohoto rozhovoru děje kolem nich, nebo kamera začne jednoho z nich přibližovat a vy mu visíte na rtech a užíváte si napětí, které se s každým slovem stupňuje. Žádná velká akce, jenom dokonalý rozhovor. Přesně takové pocity jsem měl při čtení Alias.

  Na závěr jenom dodám, že plátěný hřbet limitky naplnil má očekávání a čtení na něm nenechalo žádné následky. Jsem rád, že Alias vyšla česky a ještě k tomu v tomto luxusním formátu a provedení.
 • faster86
  faster8613.7. 08:14Alias
  To co jsem říkal p. Klíčníkovi na Comiconu se jen potvrdilo... nejlepší komiks letošního roku a do konce roku ho nic nepřekoná. V knize jsou 4 hlavní příběhy a pár samostatných sešitovek, které ty hlavní příběhy rozdělují. Snad každý sešit má cliffhanger jak hovado (to se nevidí každý den). Jessica je výborně napsaná, ať už její minulost nebo současný život. Kresba není nijak líbívá, ale do příběhu a atmosféry sedne jak prdel na hrnec.

  Co se týče zpracování tak potah je chudák takový slabý, četl jsem to na 5x takže 5x dat na poličku a sundat z poličky a černý potah začal byt prošůpaný na hranách a to sem s komiksem šoupal fakt minimálně a zacházel opatrně.
 • P.G.
  P.G. mecenáš1.7. 18:29Alias
  Kurva, to bylo dobrý! Tak dobře napsanej a zrežírovanej příběh jsem už hodně dlouho nečetla. Začíná jako trochu mysteriózní detektivka, ale záhy se z něho stane parádní psychojízda, které skončí rychle, rázně a - trochu nečekaně. Zpočátku mě trochu děsila dlaždičtina, kterou Jessica vládne levou zadní, ale jakožto ex-sh, jejíž život je na tak trochu na sra*ky, na to má plný právo a je jí úplně šumák, co si o tom bude čtenář myslet! Kresba je sice místy trochu nepřehledná (ach ty noční scény...), sešit 10 je na čtení hotový peklo (kdo, ku*va, vymyslel ten bílej stín pod černými písmeny na světlým pozadí??? a co teprv na černým??? WTF??) a ta "retro" část v sešitu 22 je tedy fakt jako pěst na oko, ale jinak ke grafické stránce nemám výhrady. K čemu ale výhrady mám, je provedení knihy - jako chápu, omnibus, těžká büchle, ale po jednom přečtení (v křesle!, žádná divočina) mám dolní roh na předních deskách nadranc, odřenou spodní hranu a úplně zborcenou vazbu. Za tohle tedy jednoznačně palec dolů. Naštěstí je omnibus vázaný, tak snad z něj nebude po druhém přečtení (a že na něj brzy dojde!) salát.
  Suma sumárum - jsem ráda, že jsem do Aliasu šla, protože je to komiks úplně jiný, než jaké tu vycházejí. Jako že ÚPLNĚ jiný. Setkáte se se superhrdinkou (no dobře, ex), která je ale normální člověk, co má život na sra*čky (tak trochu moc) a je to setkání, na které jen tak nezapomenete.
  6*!
144
 • karl173
  karl173 mecenáš16.7. 20:09Alias (limitně limitní edice)
  Je tam vidět ten 3D efekt?
 • yogi
  SSP : Jo takhle, jako stírací los.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.7. 18:48Alias (limitně limitní edice)
  Limitně limitní? Není to blbost?

  yogi: To je sloupávací. A sběratelsky sběratelské vydání má ten obláček pravidelný.
 • yogi
  Vypadá podobně jako sběratelsky sběratelská edice. Ale že ti začmárali to číslo, bych asi reklamoval.
 • Lojza
  Lojza mecenáš15.7. 12:29Alias (limitně limitní edice)
  Tak nakonec se tato verze nejmenuje ani "sběratelská edice" ani "limitovaná číslovaná edice", ale "limitně limitní edice" :)

  A nátisk pořadových čísel je přímo zevnitř přední strany obálky, skrytý za chlopní přebalu.