Ukázka
Ukázka
Ukázka
Koupit
Přes 130 let byla Prašina temným ostrovem uprostřed zářící Prahy. Nikdo netušil, proč v záhadné čtvrti nefunguje elektřina a kolik pokladů i nebezpečí se skrývá v jejích ulicích. Na Prašinu se před časem vydali Jirka a jeho kamarádka En. Společně odhalovali dávná tajemství Prašiny, osud geniálního vynálezce Hanuše Nápravníka a jeho objevů. Jejich příběh je zaznamenaný v knižní trilogii Prašina, Prašina: Černý merkurit a Prašina: Bílá komnata.

Od popsaných událostí uplynuly dva roky a všechno je jinak. Tajemná Prašina se proměnila. Nad starými střechami se tyčí siluety jeřábů, kamenné domy vyklízí prostor sklu a oceli. Dávná tma nevyhnutelně prohrává svůj boj se světlem. Jenže co když na sebe tma dokáže vzít lidskou podobu?

Od střetnutí Vaška s tajemným žhářem uběhlo čtrnáct dnů. Z nečekaného místa přichází informace o klíči s třemi propletenými rybami.

Scénář
Vojtěch Matocha
Art
Karel Osoha (K-Os)
Barvy
Karel Osoha (K-Os)
Obálka
Karel Osoha (K-Os)
Lettering
Kristýna Šlajchrtová
Redakce
Nikola Janíčková, Lukáš Růžička, Vojta Sedláček
Žánry
dobrodružný, young adult
ISBN/ISSN
978-80-7637-263-4 (Paseka)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
167 x 257
Tisk
barevný
Váha
86 g
Stran
24
Cena
79 Kč
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.6. 00:04Prašina: Křídový panáček #3
  Další kvalitní pokračování, které udržuje napínavý tón předchozích čísel.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.6. 17:08Prašina: Křídový panáček #3
  ... a pořád se jede... trochu přituhuje, čtenář si říká, oč jde, jedno tajemství vrší druhé, trocha osobní roviny... Za mě pořád dobré čtivo ála oddychovka.
 • Sagikkun
  Tak za mě to před prázdninovou pauzou skončilo ideálně - mnohé se vysvětluje, avšak nabízí se zcela nová otázka/zvrat, který mění celou situaci a dost navnadí na pokračování. Sešit se jinak jako obvykle čte skvěle, má to klasicky parádní kresbu, atmosféru, spád.
 • faster86
  Řekl bych, že klipnější tempo než první dva sešity. Pomalu klidně se dostaneme na posledních asi 5 stránek, kde je info které má vlastně nulovou hodnotu. Každopádně atmosféra komiksu je úžasná.
661