Koupit
Batman a Dick Grayson, původní Robin, měli dohodu. Pokud by se jeden z nich dostal někdy do pasti, ze které by se nemohl vymanit, ten druhý ho vysvobodí. Z Dicka je nyní Temný rytíř a snaží se svého učitele vysvobodit z největší pasti... nachystané samotnou smrtí. Na dně Rendlovy šachty v Anglii se skrývá ztracená Lazarova jáma. Co se vynoří z jejích hlubin? A pokud to nový Batman přežije, zvítězí v té jediné válce, kterou nikdy nechtěl vést - boji s Bruceovým synem, novým Robinem...?

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 44

Obsahuje sešity série Batman & Robin (Vol. 1) #7-12 (leden 2010 - květen 2010)


Scénář
Grant Morrison
Art
Andy Clarke, Cameron Stewart
Ink
Scott Hanna, Cameron Stewart
Barvy
Tony Aviña, Alex Sinclair
Obálka
Frank Quitely
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Richard Podaný
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BB/art s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
978-88-9283-295-4 (Eaglemoss (Eaglemoss Collection / Publishing Group))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 × 260 mm
Tisk
barevný
Váha
480 g
Stran
160
Cena
299 Kč
Originál
Batman & Robin #02: Batman vs. Robin (DC Comics, 2010)
 • faster86
  První půlka mě nebavila, ale za to můžou ty anglické reálie které mě nebavili ani v černé rukavici nebo kde se to objevilo. Druhá půlka už mě bavila o něco víc. Když to ale vemu jako celek tak se tu vlastně nic pořádně nedozvíme a nikam se dalo by se řict neposuneme. Každopádně spojení Dick a Damien mi přijde jako dobrá volba.
 • louza
  Přímé pokračování znovuzrození Batmana a Robina, kde Morrison netlačí tak moc na pilu, ale pořád je to Morrison. Základní kostra příběhu je celkem jasná, ale dostane se i na jeho bleskové neočekávané zvraty, kterých si ani nevšimnete, postavy které nejspíš neznáte a typicky nevyřčený děj, který si čtenář musí tak trochu domyslet. Ale jinak pěkné. Je zajímavé, jak dokáže autor psát komiks o Batmanovi bez Batmana. Komiks, který je plný Batmana a ten v něm přitom citelně chybí i když se v něm fyzicky nachází na každé stránce. Naději nicméně dává už první příběh s Lazarovou jámou a dokonale vypointovaný vtípek v příběhu druhém dává tušit, že Dick s Damianem nejsou jediní, kterým se po skutečném Batmanovi stýská. A tedy se nutně bude muset vrátit (tohle není spoiler, bavíme se o superhrdinském komiksu).
 • Sagikkun
  Klasický Morrison, který vždy vypráví vícevrstvý příběh s nepříliš známými postavami. Avšak je až překvapením, že to není tak šíleně překombinované, jak je u tohoto autora zvykem, a osobně jsem si tak užil parádní a dramatickou výpravu s cílem najít Bruce Waynea. Má to spád, napětí, gradaci a fungující postavy. Tak snad se brzy (zda-li vůbec) dočkáme pokračování.
 • hroubek
  Na to, že to dělal Morrison, tak je to ve výsledku hodně fajn komiks. Morrison se zde celkem dost krotí, nevymýšlí složité blbosti a jen vypráví příběh o novém Batmanovi a Robinovi. A mě to bavilo a četlo se to dobře. Není to žádná mistrovská pecka, ale dobrý, svižný a zábavný komiks to je.
 • Palebras
  Batman vs Robin je další záležitost, která u nás zažívá premiéru. Jedná se o pokračování u nás již vydaného Batman a Robin: Batman znovuzrozený a u scénáristického kormidla opět stojí Grant Morrison. Hned v úvodu se vydáváme do Anglie ve společnosti Dicka Graysona a zapátráme v jeho společnosti po Lazarově jámě. Celá pointa je velice povedená a to včetně zasazení, mírně rušivě však působí postavy, které pro našince patrně nebudou úplně známé a chvíli trvá, než se člověk zorientuje a rozklíčuje o koho se vlastně v dané situaci jedná. Poté se pokračuje v pátrání po osudu Bruce Wayna a rozplétáme síť intrik, dávných kultů a rituálů včetně Barbatose, který je u nás již známý z Batman: Temný rytíř - Temné město a pokud se nepletu, hrál roli v Batman: Metal. Všemu také vévodí organizace Černá rukavice, kterou již známe z předchozích Morrisonových příběhů a opět je naservírována spousta otázek, avšak odpovědí dostaneme velice poskrovnu. Kniha končí velice překvapivým rozuzlením, které doslova láká na další pokračování, takže uvidíme, kam celá tahle situace bude eskalovat. Batman vs Robin je další z velice povedených příběhů, kterému mírně kazí reputaci skutečnost, že na další pokračování si budeme muset počkat. Nicméně, snad nebude ono čekání dlouhé.