Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Při rutinní cestě na svém létajícím drakovi přes Indický oceán Žoldnéř zabloudí. Narazí při tom na ostrov, o němž nemá žádné informace, což je vzhledem k pokročilým metodám navigace mnichů z Kráteru docela podivné. Žoldnéř se na tajemném ostrově setká s fascinujícím a neznámým světem plným fantastických tvorů. Zdánlivý ráj se však snadno může stát pastí plnou smrtelného jedu. A to nejhorší na Žoldnéře ještě čeká… Nové dobrodružství našeho hrdiny nás zavede na fantastickou a tajemnou cestu do míst, kde se snová atmosféra mísí se světem sci-fi.

Kromě samotného příběhu obsahuje také ilustrovanou přílohu, jenž čtenáři umožní nahlédnout do autorova procesu tvorby.
České vydání vychází dle tzv. "The Definitive Editions" vydávané v USA nakladatelstvím NBM.


Scénář
Vicente Segrelles
Art
Vicente Segrelles
Obálka
Vicente Segrelles
Lettering
Jiří Hrbek (Daren)
Překlad
Jiří Pešek
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
dobrodružný, fantasy, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-7679-162-6 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
240 x 320 mm
Tisk
barevný
Váha
694 g
Stran
64
Cena
349 Kč
Originál
El Mercenario #07: El Viaje (Norma Editorial, 1995)
 • perak
  perak31.8. 21:48Žoldnéř #07: Cesta
  Začátek s obřím pavoukem a hmyzáky nebyl nijak originální, ale ještě to šlo. To měl autor více rozvést, udělat nějakou zápletku a byl bych spolu se vždy výbornou kresbou spokojen. Bohužel zbytek knihy už byla změť ne dobře rozvitých nápadů. Tentokráte ani bonusy nebyly příliš zajímavé. Bohužel dosud jasně nejslabší díl.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.6. 07:43Žoldnéř #07: Cesta
  Na tomto albume je poznať rok vzniku. Polovica 90. rokov patrila celosvetovej posadnutosti fenoménom UFO. Pamätám si, že i na Slovensku vtedy boli na programe dňa mimozemské únosy, pokusy a veci s tým súvisiace. Vyvrcholilo to kultovým seriálom Akty X. Žoldnéř 7: Cesta obsahuje v podstate dva (tri, ak rátame miniatúrnu dejovú v podobe zbytočného Claustovho camea) samostatné príbehy, ktorých styčným bodom sú ostrovy. Ako hororového fanúšika ma nadchol prvý, kde je ľudožravý veľký pavúk ešte tým menším problémom. Ale i druhý bol fajn. Práve v ňom sa na scéne objavujú veci, ktoré som spomenul na začiatku. Všimol som si, že asi žiadna časť z doteraz v češtine vydaných nenazbierala toľko negatívnych názorov, ako táto, ale mne pravdupovediac nepripadala o nič extra slabšia, ako predchádzajúce. Je pravda, že to Segrelles tentokrát predsa len jemne prestreľuje s naivnosťou (spôsob, akým sa Žoldnier „prezlečie“ za Hmyzieho kráľa by sa nestratil ani v paródii Leslieho Nielsena a nie, nestačí argumentovať slabým zrakom hmyzákov), ale inak určite žiadna katastrofa. Samozrejmosťou sú masívne bonusy, ktoré k sérii patria ako drak k nášmu obľúbenému bezmennému hrdinovi. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-zoldner-7-cesta-komiks
 • Good Games
  Good Games mecenáš25.5. 18:46Žoldnéř #07: Cesta
  Žoldnéř je ako vždy vizuálne veľmi atraktívny. Horšie je to samozrejme so scenárom, ktorý je však ešte v prvej polke knihy vďaka tajuplnému ostrovu pútavý. Potom sa to zvrhne bizarným smerom, ale aj tak je to celé dostatočne zaujímavé už len kvôli peknej maľbe a vydareným bonusom. =►Celá recenzia◄=
 • robur31
  robur3113.5. 10:23Žoldnéř #07: Cesta
  Fandím autorovi a ač jsem na pochybách, dávám mu tři hvězdy. V tomto díle se nelze o příběhu moc bavit, soudit lze pouze výtvarnou stránku a ta je opět excelentní. Bonusy jsou fajn, publikaci posouvají o něco výš. Předpokládám, že je to neslabší díl série a v dalších knihách (v jejichž vydání doufám) si opět spravím chuť. Ukázky třeba na https://www.segrelles.com/works/mercenario.htm
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.5. 14:59Žoldnéř #07: Cesta
  Total stred, a to opravdu prihlizim k tomu, ze mam pro tuto serii jistou slabost a zeru segrellesuv art. Dejove to je totiz tak rozstristene, ze nelze vubec pochopit, oc autorovi slo, natoz nejak vnimat narativ. Nejaky dej tam je, ale to je asi tak vsechno. Daleko vic na me timto dilem Zoldner pusobi jako ilustrovany scenar, ktery se Segrelles chysta nekomu predat k vytvoreni delsiho komiksu. V teto casti je bohuzel evidentni, ze Segrelles neni scenarista. Par momentu v sedmicce bylo dobrych a dockat se jich v dalsich dilech, tak tleskam, ale obavam se, ze jeho epizodicke pojeti pribehu vzdy na 48 stran si vybere svou krutou dan na kvalite a sviznosti deje, natoz aby se nejak vyrazne s cimkoliv dal pracovalo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.5. 14:09Žoldnéř #07: Cesta
  Já už se fakt někdy od začátku v duchu hurónsky směju... tak hloupoučké náhody a naivní zápletky, které servíruje Segrelles jsou opravdu děsně roztomilé. Přes to všechno však fantasticky maluje a udržuje čtenáře v tom svém scénáristickém horko těžko soudržném blábolu jaksi napjatého. Svět, který v sobě spojuje fantasy a technologické sci-fi prvky - vše navázané nějakými reminiscencemi na naší reálnou historii -, je svým způsobem dechberoucí a plný imaginace. Proto to stále čtu.

  Celkový dojem: 30%
 • louza
  louza3.5. 12:14Žoldnéř #07: Cesta
  Výkop začíná solidně. Žoldnéř přistane na ostrůvku, který ovládají hmyzí lidé. Svede souboj s pavoukem, je zachráněn vílami...krásná pohádková fazóna, která kdyby vydržela do konce, není pochyb o hodnocení. Problém je, že po patnácti stranách se příběh zvrací do neskutečně zhulené polohy, kde má čtenář pocit nejen chybějících stran, ale i chybějících panelů na stránkách. Tady je špatně snad úplně všechno, děj se nelogicky láme, záporák se objevuje odnikud a hned mizí, hrdina vidí světlo, vejde do světla, vyjde ze světla kde se cosi stalo a má božské schopnosti. Dějou se divné a nevysvětlitelné věci, nebo naprosto banální věci nemající žádný dějotvorný efekt (přjezd námořníků). Jak to celé skončilo nemám šajn, Uff. Buď jsem něco kriticky nepochopil, nebo je to úplný nesmysl. Žoldnéř byl vždycky extra simplistické příběhové formě, ale je velký rozdíl mezi jednoduchým příběhem a blábolem. I přes skvělou vizuální formu a adorativní příklon k této sérii tuhle knihu odmítám a želím promarněné pohádkové šance. Když bonusy zaujmou víc než obsah, je něco hodně špatně.
241181