Koupit
Temný rytíř přináší do ulic Gotham City spravedlnost, ale jeho osobní válka nezůstává bez následků. Jeho případu se věnuje psycholog Hugo Strange, jenž Batmanovi přisoudí diagnózu šílence lačnícího po moci - vigilanta, jehož je třeba vystopovat a odmaskovat. Lov na Batmana začíná, Strange proti němu obrátí celé město a vytvoří Batmanův temný stín, brutálního Night-Scourge. Gothamská policie mezitím sestaví zvláštní jednotku, jejímž cílem je vigilanta zničit. Má ji na povel James Gordon - jediný Batmanův spojenec.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 03

Obsahuje sešity série Legends of the Dark Knight #11-15 (září 1990 - leden 1991)


Scénář
Doug Moench
Art
Paul Gulacy
Ink
Terry Austin
Barvy
Steve Oliff
Obálka
Paul Gulacy
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Marko Hauliš, Hana Haulišová
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BB/art s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
978-88-9283-295-4 (Eaglemoss (Eaglemoss Collection / Publishing Group))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 × 260 mm
Tisk
barevný
Váha
420 g
Stran
136
Cena
299 Kč
Originál
Batman: Prey (DC Comics, 1993)
 • louza
  Docela fajn retro Batman monitorující počátky hrdinova působení. Maskovanec stojí proti politické i části policejní garnitury a kromě boje se zločinem musí obhájit svojí existenci i proti nim. Doménou je rozhodně nádherná dokonale čistá kresba, která ovšem nezapře dobu svého vzniku. Příjemný je i určitý vážnější tón a přesah do trochu dospělejšího čtiva. Snaží se tomu sice přiblížit, ale že by se tahle kniha mohla vyrovnat čemukoli z Millerova pera z tohoto období na toto téma je čirá fantastika.
 • luky.kuky10
  Tenhle Batman vás dostane svojí atmosférou! I když je to malinko “ukecanější”, tak text skvěle koresponduje s kresbou a nikde jsem nenašel žádnou nudnější pasáž. Každá postava má svou úlohu a možná jediné co bych vytkl je, když Batman svádí vyrovnané souboje s někým, kdo zdaleka nemá takový výcvik, jako Baťa. To je ale nanešteští fuck up u mnoha superhrdinských komiksů.. Celkově jsem byl ale spokojen a tohle dílo si ode mě zaslouží 5*
 • hroubek
  Hodně povedený komiks. Scénárista Doug Moench vytvořil velmi nepříjemnou atmosféru a já měl pocit, že se krásně navazuje na styl Franka Millera - ono se to píše už úvodu, ale po přečtení mohu potvrdit, že to nejsou jen prázdná slova. Moench se krásně vrací na těžké začátky Temného rytíře v ulicích Gothamu, a primárně se při tom soustředí na to, jak Batmana vnímá policie a starosta. Sice Moench nepřichází s žádnou revoluční myšlenkou, nicméně napsal velmi dobrý komiks. Hodně mu pomáhá to, že tady má dva dobře napsané záporaky, které pohání jistá "šílená logika" a jejich motivace je uvěřitelná. Díky této dvojici záporáku komiks funguje dost dobře. Z mé strany je Oběť povedený komiks.
 • Palebras
  Nejnovější přírůstek Legendy o Batmanovi nesoucí název Oběť, spadá do sešitové řady Legends of the Dark Knight, která začala vycházet v roce 1989 a Oběť konkrétně pochází z roku 1990. Jedná se o uzavřený příběh o pěti sešitech a sám jsem byl překvapen o jak kvalitní čtení se jedná. Dobře rozehraná psychologická hra kterou zosnoval doktor Strange, perfektně napsané dialogy, skvělá noirová atmosféra s dokonale uvěřitelnými postavami a to vše zabaleno do excelentního a téměř realistického pojetí, které mi v příbězích s temným rytířem sedí absolutně nejvíc. Celý příběh je také poměrně ukecaný a Hugo Strange podrobuje Batmanovu mysl kompletní rozborce, ale ani na malou chvíli jsem se nezačal nudit. Užíval jsem si doslova každou stránku díky kresbě, která ač se jedná o více než třicet let starou záležitost vynikala perfektními dynamickými souboji, které vypadaly zkrátka hodně dobře. Prakticky se navazuje na Batman: Rok jedna od Franka Millera, takže se připravte na Catwoman v epesním oblečku s fousky či bat-rogalo a jiné. Příběhově jsem v některých aspektech spatřoval jisté podobnosti s nedávno vydaným komiksem Batman: Dvojník a je možné, že autor Mattson Tomlin bral lehkou inspiraci právě z tohoto titulu. Obět je další trefou do černého a řadím tento díl k těm úplně nejzajímavějším, které u nás doposud vyšly. Celkové zpracování a hlavně atmosféra funguje na sto procent a rozhodně potřebuju další podobné příběhy.
 • baatcha
  Ejdý1: Díky. Ony ty příběhy mají dost specifickou náladu, výrazně odlišnou od klasického Batmanova mainstreamu. Díky za info, budu se těšit!
 • Ejdý1
  baatcha: Co jsem zjišťoval, tak ne, jenom v Legendě o Batmanovi 14: Blouznivý rytíř, jsou 3 sešity z halloweenského speciálu Legends of the Dark Knight. Když si ale počkáš, tak by tu někdy cca v roce 2024 měli v tomhle kompletu vyjít dvě knížky z této série, konkrétně Terror a Blink.
 • baatcha
  Dotaz. Vyšlo u nás něco víc ze série Legends of the Dark Knight než Oběť a kus příběhu Šaman, co kdysi nedovydával Unicorn Comics? Nějak jsem toho víc nezaznamenal v DCKK nebo v těchhle Legendách.