Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Po více než deseti letech od smrti Lorda Baltimora zachvátily Evropu boje právě začínající druhé světové války a temné síly jsou opět na vzestupu. Vdově po Lordu Baltimorovi, Sofii, nezbývá než se jako Lady Baltimore postavit nepřátelským čarodějkám, upírům i nacistům! A podíváme se i do Českého Krumlova.

Obsahuje sešity série Lady Baltimore: The Witch Queens #1-5 (březen 2021 - říjen 2021)

Scénář
Christopher Golden, Mike Mignola
Art
Bridgit Connell
Ink
Bridgit Connell
Barvy
Michelle Madsenová
Obálka
Abigail Larson
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
fantasy, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-079-0 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
508 g
Stran
144
Cena
599 Kč
Originál
Lady Baltimore: The Witch Queens (Dark Horse Comics, 2022)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.5. 22:03Lady Baltimore: Královny čarodějek
  Jezisi marja, to byla ale slatanina. Vse ucelove a priznacne, jee Baltimore byl za 1. svetove, takze Lady bude za 2. svetove. Mne to vubec nedavalo smysl, nebavilo me to a cele to byla nadstavena kase, aby co? Mignola vic resi, co tam dat, aby se to libilo, ale pribeh nedrzi a je splacany, aby aspon nejak vypadal. Kresba taky zadna slava. Kolikrat mi prislo, ze ctu Zazraka s Perakem. Takovy Baltimore pro young adult girls. Baltimora radsi nechat v klidu lezet nez ho vytahovat. A souvislost se Sofii a Baltimorem je kde? Mi nejak uniklo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4. 18:12Lady Baltimore: Královny čarodějek
  Kladl jsem si podobnou otázku jako Hanussen pode mnou, ale netrápila mě dlouho, přece jenom jsme ve sféře historické fantasy-hororové fikce, kde se historické události mohou odvíjet různorodě, což se týká i WW2 samotné, jak patrno časem z děje. Jinak zdá se, že já jsem od Baltimora očekával trochu něco jiného než faster86. Obálka vypadá fantasticky, samotný fakt pokračování zdařilé série, tlupy čarodějek a Český Krumlov; to vše zní lákavě. Ale snaha ždímat ze zavedené značky další úspěchy naráží na své limity - ona původně skvěle vykreslená atmosféra plná beznaděje a temnoty se zde vytrácí v chaotické akci a příběhové lince plné postav, ať už hlavnějších či anonymních. Vše připomíná spíše jakýsi osmý díl dobrodužné videohry či generické young adult fantasy bez větší hloubky.

  Celkový dojem: 40%
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.4. 15:07Lady Baltimore: Královny čarodějek
  Zajímavých nápadů plno, ale přijde mi to trochu zamotané a ukvapené. A jakto, že tu je druhá světová válka s nacisty, když první světová válka neproběhla, respektive byla hlavně válka proti upírům?
 • faster86
  Mignola se nezamotal, laťku zvedá (minimálně oproti posledním dvoum knihám Baltimora). Akce, čarodějky, létající bulvy, harpuny prolétávající čarodějkou, je tu přesně to co by jste očekávali od Baltimora a možná ještě krapet víc.