Str. 013
Str. 101
Str. 168
Koupit
Ve třech příbězích, které se odehrávají hěhem halloweenských večerů v Gothamu, pronikáme do duše temného rytíře. O problémy si koleduje hned několik protivníků: Nejprve Scarecrow ponoří město do tmy a Batmana vystaví jeho největším strachům. A do toho všeho se na scéně objeví žena, ze které má Bruce Wayne popletenou hlavu. Poté padouch inspirovaný Alenkou v říši divů temnému rytíři ukáže, jak vypadá šílenství, a jeho řádění zasáhne i do života Jamese Gordona. A nakonec Bruce čeká podivná noční můra, v níž hrají roli Poison Ivy, Joker a nečekaná návštěva ze záhrobí — duch Thomase Wayna.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 04

Obsahuje sešity série Legends of the Dark Knight Halloween Special #1 - Choices (prosinec 1993), #2 - Madness (prosinec 1994) a #3 - Ghosts (prosinec 1995)


Scénář
Jeph Loeb
Art
Tim Sale
Ink
Tim Sale
Barvy
Gregory Wright
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Lukáš Růžička
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BB/art s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
978-88-9283-295-4 (Eaglemoss (Eaglemoss Collection / Publishing Group))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 × 260 mm
Tisk
barevný
Váha
540 g
Stran
192
Cena
299 Kč
Originál
Batman: Haunted Knight (DC Comics, 1996)
 • Sagikkun
  Duo Loeb - Sale vážně můžu. Byla by kravina od tohohle očekávat Dlouhý Hallooween, který čtenár už ze samotného principu, že se jedná o povídky, nemůže dostat. Povídky jsou to ale opravdu skvělé, perfektně balancující mezi střety s vyšinutými nepřáteli Batmana, a osobním, zde až křehkým životem Bruce Waynea. Každá ze tří povídek má hezky fungující, nijak na pilu tlačený halloweenský nádech, a pointu, která dokáže být jak lehce smutná, tak úsměvná. V tom tkví kouzlo celé knihy a důvod, proč tohle tvůrčí duo dohromady tak dobře funguje. Je to vyprávěné s neskutečnou lehkostí, bez překombinovanosti nebo nutnosti vymýšlet bůhvíjak složité zápletky, přináší se i nové prvky, a zároveň je to stále ten pochmurný, všem dobře známý Gotham, který je o stupeň pochmurnější než obvykle.
  Jediná škoda, že první dvě povídky, byť s odlišným záporákem a pointou, mají silně podobnou strukturu. Dovolím si však nad tím přimhouřit oči a dát Blouznivému rytíři, který navíc mezi ostatními batmanovskými tituly (skvělým vizuálem i scénářem) hezky vystupuje, plný počet. Milerád si to někdy přečtu znovu jak samostatně, tak i jako přípravu na již zmiňovaný legendární Dlouhý Hallooween.
 • faster86
  Čekal jsem dlouhý halloween, nebo temné vitězství, ale nic z toho nedostanete, tohle je o poznání slabší než předešlé knihy od dua Loeb/Sale. Tři příběhy které nejsou vyloženě špatné, ale.... kdyby každý příběh byl jako halloweenský speciál animovaného seriálu batman, tak asi dobrým, ale tady mě to nenadchlo, založím do knihovny a za týden nebudu vědět o čem to je a ani že to mám doma.
 • luky.kuky10
  Jedna z nejlepších komiksových dvojic a mých nejoblíbenějších. To se potvrdilo i u knihy Blouznivý Rytíř.
 • louza
  Jeph Loeb je prostě dobrej. Dokázal to v Halloweenu i v Temném vítězství. Tohle je podobně pojatá kniha ovšem o něčem úplně jiném. Na první pohled jde o tři příběhy, kde Batman loví některé ze svých padouchů. Ne nutně ty nejznámější. Přesto ty příběhy nepostrádají určitý artový rozměr, který třeba z Diniho prací tolik necítím. Možná je to i vizuálem, který občas čerpá z Millerova Temného rytíře. Nebo něčím ne tak úplně vyřčeným. Ale Loebovy práce prostě lidskou stránkou i řešenými morálními dilematy přesahují běžný komiksový mainstream a jdou podstatně více do hloubky postavy. Ovšem bez toho, aby svůj záběr čtenáři vnucovali. Pokud se chcete jen bavit, kniha vám to možní. Pokud se chcete i zamyslet, neomezí vás. Skvělý balanc na rozhraní mainstreamu a artu. Navíc jde o poměrně letitou věc, která za tři dekády skoro nezestárla. Bravo.
 • hroubek
  Tohle se hodně moc povedlo. Mám rád tvůrčí duo Jeph Loeb a Tim Sale. Loeb má kvalitní scénáře, ve kterých dokáže skvěle pracovat s hlavním hrdinou a taky se záporáky. Zde je komiks rozdělen na tři části a každá se věnuje někomu jinému a po příběhové stránce je to parádně vystavěné a každý příběh má jiné tempo a styl vyprávění. Loeb si užívá , že nemusí vytvářet "velký příběh" a s lehkostí vypraví halloweenské příběhy na dobrou noc. Výborně mu zde sekunduje skvělý Tim Sale a jeho specifická a nádherná kresba. Sale se zde vyřádil na maximum a perfektně si hraje s kresbou a střídáním stylů. Je radost sledovat, jak Sale svou kresbou vypráví Loebovi příběhy. Je to velká pecka a pro mě jeden z nejlepších dílů této série.
 • Palebras
  Než jsem se pustil do čtení Blouznivého rytíře, vůbec jsem netušil, že za ním stojí duo Loeb a Sale, kteří stojí za klasikami Temné vítězství a Dlouhý Halloween. Hlavní doménou těchto příběhů je fakt, že se jedná o speciály s Halloweenskou tématikou a i když stojí na poměrně jednoduchém scénáři, skvěle jsem se bavil. Co se záporáků týče, žádné překvapení se nekoná a dostáváme zde profláklou Gothamskou sebranku, která nicméně k těmto tematickým příběhům sedí dokonale. Jelikož se jedná o příběhy vytvořené před třiceti lety, kresba dnes již moc neoslní, ale perfektně dává vzpomenout na již zmíněné klasiky jako Dlouhý Halloween s kresbou Tima Salea. Celé to má ten správný temný a noirový nádech, Batman letící vzduchem vstříc nepříteli, držící konce svého pláště mě prostě baví a jednoduše to celé má nezaměnitelné kouzlo. A jelikož mám starší příběhy Batmana velice rád, tak jsem si příběhy včetně kresby náležitě užil. Tento díl je obrovským překvapením, protože je mi dané téma hodně blízké a vždy si rád přečtu příběhy odehrávající se v období Halloweenu. Já bych se určitě nezlobil, za další díl s touto tématikou. Jsem moc rád, že tohle u nás vyšlo.
12121