Humr Johnson #03: Znamení smrti
Comics Centrum1. vydáníúnor 2022série Humr Johnson 3/3
3.5
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Hellboyův nejoblíbenější maskovaný mstitel přenáší boj za spravedlnost na vzducholoď plnou nacistů i do křivolakých uliček Čínské čtvrti, kde svádí boj s armádou opic.

Obsahuje sešity série Lobster Johnson: Caput Mortuum (září 2012), Lobster Johnson: Satan Smells A Rat (květen 2013), 'Tony Masso’s Finest Hour' z Dark Horse Presents #9 (únor 2012), Lobster Johnson: A Scent of Lotus #1-2 (červenec 2013 - srpen 2013) a Lobster Johnson: The Prayer of Neferu (srpen 2012)

Scénář
John Arcudi, Mike Mignola
Art
Sebastián Fiumara, Kevin Nowlan, Joe Querio, Wilfredo Torres, Tonči Zonjič (TO ZO)
Ink
Sebastián Fiumara, Kevin Nowlan, Joe Querio, Wilfredo Torres, Tonči Zonjič (TO ZO)
Barvy
Kevin Nowlan, Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Ladislav Niklíček
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Alexandra Niklíčková, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-074-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 x 17 mm
Hmotnost
502 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
599 Kč
Originál
Lobster Johnson #03: Satan Smells A Rat (Dark Horse Comics, 2014)
Povídky z Hellboyversa mě vždy bavily a ani tady to nebylo jinak. Povídky mě bavily všechny jak po stránce scénáře, tak kresebně. Spokojenost.
Pět skvěle napsaných a dobře nakreslených povídek. Povídky většinou moc nemusím, ale tyhle se vážně povedly. Mají spád, napětí a potřebnou dávku mystična.
Je to prostě pulp. Zábavné, akční a s hlavním hrdinou, který je plochý jak hladina zamrzlého rybníka. První povídka je skvělá (podle mě nejlepší), vzducholodě mě fascinují a vždycky mi přijde, že to jsou výmysly nějaké fantasmagorie než že se s tím skutečně kdysi létalo. Další povídky jsou taky povedené (nejméně mě bavila ta s čínskou (nebo jakou) mafií, ale zase tam byly opice se samopaly). Za mě paráda, užil jsem si to.
Já bych si strašně přál, aby se mi to líbilo! Jenže nelíbí... příběhy jsou to celkem fádní, achjo. Zaujal mě snad jen bohatý tvůrce miniatur na kolečkovém křesle a japonská agentka.

Celkový dojem: 40%
Povídky nejsou špatné, ale kvality předchozích knih s delšími příběhy nedosahují.
Tak jak Hellboy a UPVO tak i Humr má svou knížku krátkých samostatných příběhů. Kvalitou se všechny tak nějak drží při sobě (žádné velké odchylky) Chvílama mi to přišlo brakové až kýčovité, což je ale součástí celého Humra, když si uvědomíme, že jde vlastně o komiksové příběhy které Hellboy čte když je kluk v době kolem roku 50.
4171241
Já to beru jako velkej puzzle, občas je nějakej kousek zásadnější, občas je to jen výplň. Dokud mě to baví, tak supr. Ale taky mě štve, že to je neukončený, nemyslete si. Rád bych viděl světlo na konci tunelu :)

NICMÉNĚ je potřeba si říct, že ty minisérie jsou většinou supr (teď myslím ty různé ročníkové UPVO nebo ročníkové HELLBOY a UPVO) a jsou úplně jiné než hlavní linka. Humr je taky jiný než hlavní linka, Abe je jiný, hlavní linka je taky jiná než hlavní linka :) (když si dneska přečtete první díly tak je to úplně jiné než pár posledních knih) atd. Je to pestrá zábava ze světa, který jsem si zamiloval.

A ano, při zpětném čtení je vidět, že Mignola měl něco vymyšleného na 10 let dopředu a občas je vidět, že ne. Např. v první knize by měl Humra Johnsona, kdyby ho měl tehdy vymyšleného (což si vynahradil v novém filmu) atd.
Fimi: Hellboyverzum je vtipné tím, že dělá i spinoffy spinoffům (viz např. postava Abea). I když nejsem úplně nekritický obdivovatel jako Walome, principiálně mi to nevadí, baví mě to přiměřeně i s vědomím toho, že to nikam nevede (nepotřebuji nutně) a že je to kombinace mignolovské grafomanie a komerčního ždímání... je ale pravda, že ten Humr mi nesedne vůbec.
GWB přijde mi, že celé to univerzum píše Mignola už tak nějak ze setrvačnosti, neříkej mi, že tohle vše má nějaký vyšší význam pro velké finále. Jak jsem měl hellboyverze moc rád, teď mi přijde, že je to jak pásová výroba nábytku z Polska.
Četl/a (58)
123peta, 2scha, 3DD!3, Alikkk, BadBoy, Balů103, Black Bro, yo, Cabal, calvin10, charvos, Cinema Ranger, davidek, Dezodoo, faster86, foudy, fuerto_gepa, George Walker Bush, gongon44, Hanussen, Honzin, house192, invape, James, jh666, jindroush, Khagrael, Killingjoke, kinak, KOWE, kubosos, Lachvos, lacoste, lantan1, Mercurio, mineralk, Mr.Plysh, NecRoman, Nekrokok, Norri, oleav, perak, Poniczech, Poseidon1978, RaptoR, regressiv, RudyRod, sedw, Sir_Pete, Spike, taidana, trudoš, tukak, Ukko, Walome, worm, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(133)
123peta, 2scha, 81splinter, adam.ra, Alfi, Alfred, Alikkk, BadBoy, Balů103, bboorreekk, Benji, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, Calvin Klein, calvin10, Caylen-Tor, charvos, Const.ex, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Dali, Deckard, DEmnoG, desto, DKoscik, farnhajt, faster86, fel68, filemon, Filip123, Fox01, Fry, fuerto_gepa, Georgíno J., gongon44, Hades, Hanussen, herbert, HevyEli, Honzin, house192, hugosnowden, hyba1991, IndyP, Infarkt, invape, Jak, James, jeanbaklajean, jh666, jindroush, jjjirik, Joshua_T, karl173, KdG, kendor007, kinak, Knuckless, komiksák007, KOWE, kubosos, Lachvos, lacoste, Lamahe, lantan1, Light, Lojza, maara, Mamut12, mcleek, Mercurio, merhyx, MIKER65, mineralk, Mitak, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, mstefl, Mysak92, NecRoman, Nekrokok, Noci, Norri, o2t2, Olesh, Onkel 1928, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perper, Poseidon1978, psramek, puolpm, RadimNemec, RaptoR, RicHard. , RudyRod, Saran, schefik, Šedo, sedw, seezeethree, Sir_Pete, Skot, sleepless, SpiderJerusalem, Spike, suricattaontheway, syon, tacmud, taidana, terrordemon, Tialster, Tomasino79, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Valdaufinka, vishnar, Wasps, willis, Wiruss, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (13)
Badgu.y1902, delsemela, Fida, gumidekmedvidek, Himlik, Matej-29, Maty48, Miriyak, MonsterGyre, monty.cl, Mrlah, Nightmare, Petrkoll
Koupí (1)
Nightmare