Koupit
Batman není jenom superhrdina — zároveň je i největším detektivem na světě. Během svého boje se zločinem se často pouští do křížku s gothamským podsvětím, ale jeho nejnovější vyšetřování ho zavede do kruhů zdejší vyšší společnosti. Musí spolupracovat se starými protivníky Riddlerem a Penguinem a zároveň bude na něm, aby se vypořádal s novým nebezpečným protivníkem Facadem. Také odhalí děsivé následky posledního vražedného řádění Poison lvy.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 34

Obsahuje sešity série Detective Comics #821-824 (září 2006 - prosinec 2006), #826 (únor 2007)


Scénář
Paul Dini
Art
Joe Benitez, Don Kramer, J.H. Williams III
Ink
Wayne Faucher, Victor Llamas, J.H. Williams III
Barvy
John Kalisz
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, noir, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BB/art s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
978-88-9283-295-4 (Eaglemoss (Eaglemoss Collection / Publishing Group))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 × 260 mm
Tisk
barevný
Váha
420 g
Stran
152
Cena
299 Kč
Originál
Batman: Detective (DC Comics, 2007)
 • Mleako
  Pro mě velmi příjemné překvapení. Je vidět, že Dini má z DC animáků dobře natrénováno a dokáže i v jediném sešitě vykouzlit zajímavou a čtivou zápletku. Podobné detektivní příběhy jsou přesně to, co mám na Batmanovi nejraději. Mnohem raději si přečtu víc podobných komorních příběhů než další opakované destrukce Gothamu stále víc OP záporáky.
 • Palebras
  Hodně solidní práce. Je fajn, že si zatím díly které u nás doposud nevyšly a v rámci Legendy o Batmanovi zažívají premiéru, drží svou kvalitu. Detektiv je tedy, jak sám název napovídá zaměřen hlavně na vyšetřování a v této pozici mám Batmana hodně rád. Samotné případy jsou fajn, nejedná se sice o vrchol sofistikovanosti, ale po celou dobu jsem se dobře bavil. Kvituji také, že každý příběh je uzavřený a hlavně není nutná znalost dalších událostí, tak jak tomu bývá zvykem. Takže se bude perfektně orientovat i čtenář, který s Batmanem začíná. Poslední obsažený příběh s Jokerem a Robinem u nás už vyšel, pokud se nepletu v knize Joker: Oslava 75. výročí, ale jedná se opravdu o velice povedenou záležitost, takže jsem si ho s radostí přečetl znovu. Co se kresby týče, ta má občas slabší chvilky ale komplexně se jedná o povedený standart, který rozhodně neurazí a až na pár směšných obličejů mi kresba sedla. Celkově opět velice povedený díl.
 • hroubek
  Příjemné překvapení. Scénárista Paul Dini se rozhodl, že každý sešit bude po příběhové stránce hezky ukončený. Díky tomu mají všechny sešit svižné tempo a krásně se čtou. Dini v samotných příbězích rozehraje "civilnější zápletky" jako jsou loupeže, vražda nebo podvádění v kasinu. Tím, že jsou příběhy epizodického rázu, tak může Dini využít desítky postav, aniž by narušil nějakou časovou kontinuitu. Z mé strany spokojenost.

  PS: Kreslíři neumí pořádně nakreslit Bruce Waynea, ale taková Poison Ivy nebo Zatanna jsou v jejich podání velmi sexy.