
Strana 21 prostě nádhera.

Jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl.

Další skvělé dobrodružství a už tam je konečně Haddock. Líbí se mi, že se k Haddockovi i sám autor musel dopracovat a dát mu vývoj. Tohle je můj první Tintin a už tehdy jsem si ho zamiloval. Prostě paráda a ty A4 panely jsou prostě luxus. Tintin jede a mně se to všechno moc líbí. Nemám co dodat. Spokojenost.

Tentokrát je 4* protože je to ukecanější než obvykle. Jinak opět fajn Tintinovka.

Další výborný Tintin, který na mě působil dospěleji, než předchozí příběhy. Haddock mi sedl a jsem rád, že se stane pevnou součástí této série. Kresba je stále poměrně jednoduchá, ale připadá mi, že Hergé vykresluje scény více, než v předchozích příbězích a přibylo i celostránkových ilustrací. Velmi dobré čtení, kterému se povedlo zestárnout s grácií.

Pomalu začínám hodnotit všechny Tintiny, které jsem četl už dříve! Album Krab se zlatými klepety je velice originální svým nezapomenutelným příběhem a je myslím jedním z nejpodařenějších dílů Tintina! Zde Tintin poprvé potkává kapitána Haddocka a také jsou zde scény, které svou vtipností se zaryjí do paměti! Také zde máme pěknou plejádů Haddockových hlášek a také velmi napínavé dobrodružství ve sklepeních Arabských domů!

Po letech jsem si připomněl již polozapomenutá dobrodružství s Tintinem. Tři příběhy, kdysi u nás vydané Egmontem, na mě v tehdejší době zapůsobily jako blesk z čistého nebe. Najednou byla čtyřka z Třeskoprsk zastíněna mladým reportérem s legrační ofinou, jeho věrným psím přítelem a věčně nalitým kapitánem. Nynější vzpomínání při obracení stránek bylo velice příjemné a nejspíš dám šanci i dalším, pro mne dosud neznámým, příběhům. Miluji Hergého obrázky, jejich hravost, barevnost. Albatrosí zpracování je na jedničku. A už se nemohu dočkat filmového přepracování od Spielberga a Jacksona, které zanedlouho dorazí do kin!

Není to špatný, ale nic víc...

Klasika, kterou jsem četl už v dětství v prvním vydání, tentokrát v kvalitnějším kabátku.

Celkem chápu proč u nás Egmont začal vydávat Tintina od tohoto dílu. Nejenže se tu poprvé objevuje kapitán Haddock, ale celý příběh hýří vtipem a patří k jednomu z nejlepších, které u nás (s ostatními nemůžu srovnávat) vyšly.

pro mě jednoznačně jedno z nejlepších děl nejen své doby..mistr kresby i vtipu

pro mě jednoznačně jedno z nejlepších děl nejen své doby..mistr kresby i vtipu

První vydání od Egmontu jsem četl před monoha lety, takže jsem si to tentokrát vychutnal nanovo a byl jsem spokojen. Postava kapitáná Haddocka dodala dobrodružství Tintina novou šťávu, Skvělě tam zapadnul.

Jedno z nejlepších Tintinovských alb vůbec. Příběh o Tintinovi, kterak pátrá po pašerácích opia a dostane se omylem až na Saharu.