Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Brzy ráno po Halloweenu 1988 odhalí čtyři dvanáctileté dívky při rozvážce novin nejdůležitější příběh všech dob.

Obsahuje sešity série Paper Girls #1-10 (říjen 2015 - říjen 2016)

Scénář
Brian K. Vaughan
Art
Cliff Chiang
Ink
Cliff Chiang
Barvy
Matthew Wilson (Matt)
Obálka
Cliff Chiang, Matthew Wilson (Matt)
Lettering
Andrea Nekvapilová
Překlad
Michael Talián
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
akční, dobrodružný, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-7449-954-8 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
724 g
Stran
272
Cena
599 Kč
Originál
Paper Girls #01, Paper Girls #02 (Image Comics, 2016)
 • Good Games
  Good Games12.10. 21:56Paper Girls #01
  Paper Girls 1 nám predstavuje 4 hlavné sympatické hrdinky a úvod má veľmi vydarenú nostalgickú atmosféru. Po nájdení stroja času to začne byť ale riadne bizarná divočina a občas budete neveriacky pozerať a pýtať sa, čo sa vlastne deje? Scenárista Brian K. Vaughan rozhodne dokáže prekvapovať svojimi nápadmi, čo dokázal už aj v sérii Sága a celé to síce nedáva v prvom diely poriadne zmysel, no pútavosť tomu nechýba a aj dialógy sú veľmi dobre napísané. Naozaj je to také dievčenské Stranger Things a ak máte radi sci-fi príbehy a nevadia vám dievčatá v hlavnej úlohe, určite sa budete baviť. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.10. 13:45Paper Girls #01
  "Ultimátní WTF" - Lenny

  Oukééééj... takže tu máme takový fialový vizuál, ve kterém se střetávají přemoudřelé zástupkyně young adult, kterým pomáhají zjizvení adolescenti, s boomerama, co létají na dinosaurech a vypadají jako paladinové. Do toho slátaniny s cestováním čase a pár hlášek o přátelství a dospělosti. Hanussenovy komentáře a hodnocení mám rád, ale tady se asi trochu rozcházíme. Právě ono napětí, že člověk vlastně neví, o co tu jako jde, na mě absolutně nefunguje. Když se něco po deseti sešitech tváří jako ptákovina, asi se nenechám přesvědčit později...

  Celkový dojem: 30%
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš8.10. 09:31Paper Girls #01
  Měl jsem jistá očekávání, ale že to bude takováhle jízda, jsem nečekal :D Paper girls začnou jako klasická dospívačka, ale po pár stranách se z nich stane šílená sci-fi plná cestování časem, kde pomalu každá druhá stránka vyvolává další sadu otázek. Doufám, že další díl vyjde co nejdřív.
 • faster86
  faster867.10. 08:41Paper Girls #01
  Jsem z toho nějak v rozpacích, takhle... kresba jako prdel na hrnec. Vaughan umí bezvadně vyprávět, což mu tady zachraňuje prdel, protože 12ti leté holky které jsou strašně nebojácné a hurá za dobrodružstvím.... měl sem s tím problém celou první polovinu knihy. Ve druhé půlce už jsem asi byl otupělý a tohle mi přestalo vadit. A jak vám přestane tady to nelogické chování dětí vadit tak si uvědomíte, že je to vlastně příjemná jízda bez zbytečného vysvětlování a zdržování. Celou knihu vás napadá jedna otázka za druhou a odpovědi nikde. Do dvojky rozhodně půjdu, ale zatím mě to na prdel neposadilo, je to takové lepší nesuperhrdinské Runaways s pomrkáváním na Stranger things i když jen jedním okem a ve tmě.
 • karl173
  karl173 mecenáš6.10. 17:38Paper Girls #01
  Je to svižné, má to zajímavý děj a napínavé zápletky, a sympatické postavy. Jmenuje se to Paper Girls.
  Tedy alespoň tento první díl na mě zatím tak působí.
  Za mě velmi příjemné čtení, které jak už jsme u Vaughana zvyklí, funguje především na bázi cliffhangerů, což čtenáře automaticky nabádá k dalšímu čtení, a tady to zatím funguje skvěle.
  Snad se pokračování dočkáme co nejdřív. Za mě silné 4*.
 • trudoš
  trudoš admin2.10. 19:25Paper Girls #01
  Po zkušenostech se Ságou a Y: Poslední z mužů jsem očekával další nekonečnou sérii a překvapilo mě, že Brian K. Vaughan tentokrát zvolil hodně ostré tempo, nabité jedním šíleným zvratem za druhým. A že se vůbec nedrží zkrátka – zmutovaní teenageři, dinosauři poletující oblohou, cestování časem a despotický hipík dohlížející na spořádanost reality. Tohle všechno je přitom jen střípek nápadů, jimiž Paper Girls hýří, přičemž celek dýchá fantastickou atmosférou končících osmdesátek, kterou Cliff Chiang dokonale vystihl. Ostatně jeho styl kresby dává vyprávění neskutečný švih, především pak díky nevyřčeným emocím, jež dokáže vystihnou několika zdánlivě jednoduchými tahy.
  Jak se však děj řítí ozlomkrk vpřed, s každým dalším sešitem jen stoupá počet otázek, které se šikují ve čtenářově mysli. Což byl v mém případě největší kámen úrazu, tohoto jinak sympaticky střeleného dobrodružství. Chci další díly a chci je pokud možno hned. Každý další den odkladu pouze tlumí mé momentální nadšení pro věc.
 • P.G.
  P.G.28.9. 16:24Paper Girls #01
  Sakra, to je dobrý! Žádné složité filozofování, žádný uhlazený jazyk, ale hned od prvních stránek parádní akčně-mysteriózní jízda. Holky se s tím, do čeho se dostaly, tedy moc nepářou. Vaughan napsal výborný scénář, kde co není řečeno naplno, vyplyne z kresby, které je příjmeně retro 80ky/90ky. Dokonce si poradil i s oblíbeným paradoxem/problémem cestovatelů v čase a i "deus ex machina" má vlastní dějovou linii (a fakt mě zajímá, co jsou zač a o co jim jde)!
4711
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.10. 09:07Paper Girls #01
  GWB: Díky za pochvalu ostatních komentářů, ty tvoje jsou taky fajn :D
 • Alfi
  Alfi9.10. 08:47Paper Girls #01
  Faster86: Paper girls môžu pomrkávať na Stranger things, ale faktom je, že vyšli skôr