Ukázka
Ukázka
Ukázka
Kačeří příběhy jsou zpátky! Samozřejmě s sebou přinášejí spoustu neuvěřitelných dobrodružství ze všech koutů světa. Užijte si kompletní sérii Hon na číslo jedna, kde bude muset strýček Skrblík bojovat nejen o svou šťastnou minci, ale i o své blízké. Dokáže s rodinou a přáteli překonat své úhlavní nepřátele Magiku von Čáry a Hamouna?

Původně vyšlo jako Scrooge's Quest #1-7 v nakladatelství Gladstone Publishing (duben 1990 - říjen 1990)

Obsahuje příběhy:
Hon na číslo jedna #1: Ledový démon (Scrooge's Quest #1: The Ice Demon)
Hon na číslo jedna #2: Napalabamská pomsta (Scrooge's Quest #2: The Nemesis of Napalabama)
Hon na číslo jedna #3: Pád Nové Atlantidy (Scrooge's Quest #3: The Fall for New Atlantis)
Hon na číslo jedna #4: Ztroskotání (Scrooge's Quest #4: Shipwrecked McDuck)
Hon na číslo jedna #5: Na dně (ale ne v koncích) (Scrooge's Quest #5: Down But Not Out in Duckburg)
Hon na číslo jedna #6: V čarodějnickém doupěti La Brujaha (Scrooge's Quest #6: Witch Way Did She Go?)
Hon na číslo jedna #7: Hamoun ze Zlámané Grešle (Scrooge's Quest #7: All That Glitters is Not Glomgold)


Scénář
Frank Ridgeway, Marv Wolfman
Art
Robert Bat, Daan Jipes, Cosme Quartieri
Obálka
Jonathan Gray
Lettering
Art D – Grafický ateliér Černý s.r.o.
Překlad
Barbora Špundová
Redakce
Lucie Kučová, Alena Mrázová
Žánry
dětský, dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-252-4669-6 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 205 mm
Tisk
barevný
Stran
184
Cena
299 Kč
Originál
Lustiges Taschenbuch 1 (Gladstone Publishing, 1990)
  • Darth Raelchi
    Už jsem bohužel za určitou hranicí a tyhle příběhy beru pouze jako čiré zpestření. Být mladší, jásám, mít to v době seriálu, jásám dvojnásob. Bohužel jsme se toho dočkali pomalu po 30 letech. Pro děti to nějakou přidanou hodnotu mít bude, ale myslím si, že už nebudou dávat tempo a vypravěčský styl. Nicméně vlna oněch dobrodružství je pořád taková, jak si je pamatuji z dob seriálu. To potěší, že jsem se zase octil tam, kde tenkrát. Prostě zábava a pohoda. Duch seriálu byl zachován. Co mi vyloženě vadilo je celá redakční práce. Takhle zmršenou a neprofesionální práci jsem neviděl ani nepamatuji. Autoři a kreslíři nikde. Nikde žádná anotace a/nebo vhodná tiráž. Tohle je prostě fušeřina, lenost a ignorantství. Jak tu kdesi padlo, to to musí řešit komiksáci z databáze? To je vážně takový problém párkrát kliknout a aspoň něco napsat? To už je Egmont/Albatros tak v krizi, že nezvládnou dát dohromady, kdo danou věc vyrobil? Kam jsme se to proboha živýho dostali? Styďte se! A ještě si dovolíte za to chtít 299 kč!
  • baatcha
    Mno. Žádný velký zázrak se nekoná. Jsem těžký DuckTales nostalgik a ačkoliv jsem to celou dobu četl s hlasy Mirko Musila, Karla Heřmánka, Valérie Zawadské a Dalimila Klapky v hlavě, pořád mi tu něco zásadního chybělo. Možná je to tím, že Kačerov, Skrblíkův trezor a zámek vůbec nevypadají jako v seriálu (kromě posledního sešitu). Možná za to může fakt, že zápletka je hrozně umělohmotná a vlastně nudná. Marv Wolfman je sice schopný autor a postavy se chovají tak, jak by měly, ale smíchat Magiku, Hamouna, Rafany a honbu za desetníkem (pardon, pětníkem) s hromadou nekonečné akce prostě nestačí. Možná mi tam chyběl humor, i když občas měl slušně našlápnuto. A možná mi to občas přišlo opravdu debilní, protože každou ultimátní krizi tu autor vyřeší na jedné stránce nějakým deux ex machina.
    Podivně to stojí rozkročeno mezi televizními DuckTales a Carlem Barksem, který se tu také objeví, pozor, coby vcelku záporná postava. Wtf? Jako křoví se tu mihnou i Ňouma, Šikula, paní Čvachtová a v rohu jednoho obrázku dokonce i Johan. Vlastně to úplně nejvíc připomíná sešitové DuckTales, co tu počátkem devadesátých let vycházely. Člověk byl za ně tehdy rád, ale jaksi ty příběhy nebyly to samé a tak dobré jako seriál. Pokud tomu dobře rozumím, tohle na komiksové DuckTales nejspíš navazuje. Což se člověk nedozví kvůli vykuchané tiráži a absenci předmluvy. A vlastně i ta povedená obálka je z úplně jiného komiksu...
    Kolem a kolem mě to spíš sralo. Tedy do chvíle, než jsem si k poslednímu sešitu pustil soundtrack ze seriálových DuckTales a tehdy mě to konečně chytlo a já měl konečně dojem, že koukám na seriál. Příští číslo dám, ale zásadně jenom s hudbou ze seriálu, která mou nostalgii nakopne natolik, abych to nepovažoval jen za drahý toaletní papír.