Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
S pěti dolary v kapse a batůžkem na zádech se patnáctiletá Harleen Quinzelová vydává do města Gothamu. Nemá strach – už jako dítě se poprala se spoustou těžkých situací a ví, že se svou umíněností a prořízlou pusou dokáže lehce proplout životem i v nejnebezpečnějším městě na světě. A když se jí ujme ta nejhodnější královna travesti kabaretu, Mamá, a na Gothamské střední škole potká svou novou nejlepší kamarádku, Ivy, zdá se, že Harley konečně našla místo, kde může vyrůstat a stávat se sama sebou. Jenže pak padne kabaret Mamá za oběť vlně developerské bezohlednosti, která má smést celou čtvrť, a Harley dostane zlost. Má dvě možnosti, jak proměnit svůj vztek v čin: může se připojit k aktivistce Ivy a spolu s ní vést kampaň za lepší kvalitu života ve čtvrti, nebo se přidat k tajemnému anarchistovi Jokerovi, který plánuje ničit jednu gothamskou korporaci za druhou.

Vyšlo jako 4. svazek edice DC Young Adult - grafické romány

Scénář
Mariko Tamakiová
Art
Steve Pugh
Ink
Steve Pugh
Barvy
Steve Pugh
Obálka
Steve Pugh
Lettering
Tomáš Neubauer
Překlad
Filip Škába
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
romantický, superhrdinský, young adult
ISBN/ISSN
978-80-7679-033-9 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
152 x 230 mm
Tisk
šedomodrý s odstíny červené
Váha
600 g
Stran
204
Cena
399 Kč
Originál
Harley Quinn: Breaking Glass (DC Comics, 2019)
 • Walome
  Ačkoli agitka a samoúčelnost prýští z každé stránky, příběh mě bavil. A to i přesto, že je to šííííleně levičacký. Protože ti chudí jsou slušní a hodní a ti bohatí jsou krutí a zlí. Nevím co si z toho odnese mladší generace (pro kterou je to určeno, což jsem při začátku čtení nevěděl), ale já si z toho odnesl fajn zábavu při koukání na vizuál, při sledování hysterické Poison Ivy a při sledování rozjívené HQ. Sice nevím, jak moc to sedí do DC kánonu, ale ani mě to moc nezajímá.

  Nicméně problém vidím v tom, že ten příběh nemá nic navíc, kromě těch agitek. Je tam jakože boj dobra (levičáci) proti zlu (kapitalisti), ale to málokdy stačí. Zároveň se tam HQ dopouští doslova kriminálních činů, spolupracuje se zločinci a to je jí nějakých 16 let... tak já úplně nevim, esli je tohle přesně ta doktrína, kterou chtějí soudruzi ze SJW šířit (ale asi ano). Předpokládám, že děti víc baví nějaké dobrodrůžu, než agitační pseudodrama, ale kdoví.

  Za mě každopádně cajk, já si to užil.

  A mimochodem - změny rasy u PI je úplně jedno, ta postava nemá žádnou historii, která by měla předurčit, že je bílá.
 • Skot
  Skot mecenáš5.9. 19:25Harley Quinn: Utržená ze řetězů
  Po přečtení Léta jsem se domníval , že se jedná o nadějnou autorku, s každým další komiksem , ale moje nadšení klesá. Autor má jistě nárok na fabulaci a zkoušení nových postupů a začátků , ale s některými základy by se nemělo přece jen hýbat. Z každé stránky číhá agitka , vyzdvihování různých menšinových komunit, ještě více než v předchozích knihách . Vyzdvihování ženských hrdinek , změna rasy u Poisson Ivy , atd. Poučování a vysvětlování jednoho světonázoru . Velké zklamání . Naopak úžasná kresba Steva Pugha zachranuje tento slepenec. Mladí dospělí si zaslouží lepší příběhy .
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.8. 18:47Harley Quinn: Utržená ze řetězů
  Naprostá blbost, která nedrží pohromadě a nedává vůbec smysl. Pohnutky postav jsou trapné a účelové. Navíc si komiks ve spoustě myšlenek (u postav) protiřečí, takže je to i nevěrohodné a samo si to podřezává větev. Do toho je totálně překopaný status všech DC postav - proč takhle? A hlavně pro koho? Na to, že je to young adult fikce mi nepřijde vhodné, že se tam používají sprostá slova. Takže pro koho to vlastně je? Co tím chtěla Tamakiová říct? Jednu hvězdu dávám za kresbu, která je opravdu famózní a ta jediná mě donutila do tohoto komiksu zabrousit.