Green Blood - Zelená krev #05
CREW1. vydáníčervenec 2021série Green Blood - Zelená krev 5/5
4.1
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Je tady závěr cesty za odplatou!
Bratři Burnsovi pokračují v honbě za Edwardem Kingem, padouchem, který straší celou Ameriku, a který je zároveň jejich vlastním otcem. Konečně Kinga ve městě na Západě nacházejí a vyzývají ho na první a zároveň poslední souboj.
Jak tento souboj, do kterého jsou zapleteni také obyvatelé města a armáda, dopadne...!?
Je tu velké, pravé westernové, finále!

Scénář
Masasumi Kakizaki
Art
Masasumi Kakizaki
Obálka
Masasumi Kakizaki
Lettering
Michal Štípa
Překlad
Marek Mikeš
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
historický, western
ISBN/ISSN
978-80-7679-026-1
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 215 mm
Hmotnost
400 g
Tisk
černobílý
Stran
240
Původní cena
249 Kč
Originál
Green Blood #05 (Kodansha Ltd., 2013)
Ale tak já i do pětice, dávám plný počet bodů. Jestli je to patetické? Ano, je to patetické, jako žánr western samotný. Hrdí indiáni, záporní záporňáci, rychleseregenerující hrdinové a můj brácha má prima bráchu. Má to vše. Je to pocta žánru, s krutě vydařenou kresbou. A na konci jsem skoro musel zamáčknout slzu, jak mě to dostalo. Tohle na mně prostě zabírá.
Tato série mne hodně bavila. Pěkná kresba, především celostránkové obrázky mají dynamiku, dokážou navodit ty správné emoce. Jako westernová pocta super, narušené rodinné vztahy nic originálního, ale také ok. K tomu kupa fakt hnusných záporáků, kteří si to v průběhu děje odskáčou. Trochu mne nesedl závěrečný souboj a dialogy bratrů před ním, ale to byla jen taková malá kaňka na podařené sérii.
Vse je vlastne ok a cele me to bavilo, ale jedine co mi nejvic vadilo, byl malo rozvinuty origin ci background toho otce, prislo mi to jaksi malo. Zmizel / odesel a pak se zase objevil a jeho synove do toho jaksi zapadaji. Presto to ale porad hraje a me to vazne bavilo. Solidni cista prace
Green Blood – Zelená krev 05 prináša uspokojivé finále série. Síce sú tu už dialógy dvoch bratov príliš patetické, no vynahradzuje to ako vždy skvelá akcia, kresba a poriadne hnusní záporáci. Dúfam, že tu Crew ešte od Kakizakiho v budúcnosti niečo vydá, aj keď sú jeho scenáre slabšie, no kresbu má natoľko kvalitnú, že mi na našom trhu bude chýbať. =►Celá recenzia◄=
Ojoj, to tedy bylo dost přehnané... patetický kýč s finálním soubojem, Indiány vrhajícími se před kulomet... nuda s pozvednutým obočím. Ale aspoň to mám za sebou.

Celkový dojem: 30%
Tak to mám za sebou, tady už žádné kulervoucí zakončení nepřišlo. Konec je stejný jako u jiné mojí oblíbené série. Klidně do toho běžte, je to dobrý.
První kniha téhle série byla vlastně moje úplně první manga, takže díky Green Blood jsem si mangu oblíbil a začal ji sbírat. Finální book dopadl velmi dobře. Bratři Burnsovi se konečně setkávají se svým fotříkem a dojde na finální souboj, ve kterém každý utrží nějakou tu ránu. Jsem rád, že se tu objevují postavy z předešlých dílů, hlavně jedna osoba mě dost překvapila. I když nemáte moc rádi western stejně jako já, tak i tak dejte této sérii šanci. Už jenom díky kresbě, která je nejlepší ze všech mang, co tu vycházejí. Ano... je to patetické a má to jednoduchý děj, ale mě to nějak moc nevadilo. Prostředí a kresba dělá Green Blood skvělou sérií.

Celkem - 90%

Celá série - 90%
Přišlo mi to jako super zakončení. Závěrečný boj byl napínavý a dobře promyšlený, i když se toho stalo hodně, tak to na mě pořád nepůsobilo překombinovaně. A samotný konec se mi taky moc líbil.
111361