Kolosální Conan, král aquilonský
Comics Centrum1. vydáníčerven 2021série Conan 23/23
4.5
...
...
...
...
+ 7 dalších ukázek
Poté, co Conan dosedne na trůn jako aquilonský král, musí čelit novým hrozbám, jež přicházejí nejen z jiných říší, ale rodí se i uvnitř jeho vlastního paláce.

Obsahuje příběhy:
Conan, král aquilonský: Šarlatová citadela #1-4 (King Conan: The Scarlet Citadel #1-4)
Conan, král aquilonský: Meč s fénixem #1-4 King Conan: The Phoenix on the Sword #1-4
Conan, král aquilonský: Hodina draka #1-6 (King Conan: The Hour of the Dragon #1-6)
Conan, král aquilonský: Dobyvatel #1-6 (King Conan: The Conqueror #1-6)
Conan, král aquilonský: Vlci za hranicí #1-4 (King Conan: Wolves beyond the Border #1-4)
Conan z Cimerie: Žal spanilé Akivaši (Conan the Cimmerian #15: The Sorrow of Akivasha)

Obsahuje sešity sérií King Conan: The Scarlet Citadel #1-4 (únor 2011 - květen 2011), King Conan: The Phoenix on the Sword #1-4 (leden 2012 - duben 2012), King Conan: The Hour of the Dragon #1-6 (květen 2013 - říjen 2013), King Conan: The Conqueror #1-6 (únon 2014 - červenec 2014), King Conan: Wolves beyond the Border #1-4 (prosinec 2015 - březen 2016) a Conan the Cimmerian #15: The Sorrow of Akivasha (listopad 2009)

Jednotlivé knihy jsou číslovány podle přijatých objednávek.


Scénář
Timothy Truman
Předloha
Robert Ervin Howard
Art
Tomás Giorello, Paul Lee
Barvy
José Villarrubia
Obálka
Frank Frazetta
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Barbara Doe (Warneke), Václav Dort, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7652-044-8
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 325 mm
Hmotnost
3685 g
Tisk
barevný
Stran
688
Původní cena
2600 Kč
Originál
The Colossal King Conan (Dark Horse Comics, 2018)
Jasně, že je to stále Conan jednoduchý a zdánlivě přímočarý, že je de facto nesmrtelný a ze všeho se dostane, že se kolem vyskytují pouze ženy s božskými proporcemi se šňůrkovým spodním prádlem, že celý život je sledem podivuhodných náhod... ale je to Conan zábavný, vtipný, napínavě psaný, zkrátka "howardovsky" poctivý, kresbou i stylem vyprávění vyšperkovaný, plný zajímavých hyborijských zákoutí. A koruna a plnovous Conanovi příběhově značně sluší.

Celkový dojem: 90%
Zatím jsem nečetl komplet, ale rád bych si rýpnul ohledně korektur. Úvodní prolog obsahuje chybu. Stejný text je na zadní straně desek a ten je kupodivu bez chyby. Provedení knihy je na jedničku, o tom žádná. Hvězdičkové hodnocení připojím později.
Třetí svazek Kolosálního Conana to u mě neměl jednoduché – v první řadě mi už trochu vadí adaptace původních povídek, protože jich začíná být na trhu víc než dost a zároveň si myslím, že černovlasý Cimmeřan nabízí dostatek prostoru pro nové a originální příhody. Timothy Truman se navíc pustil do těch pro mě nejméně atraktivních textů, jako jsou Šarlatová citadela, Meč s fénixem či Hodina draka, balancujících na hraně průměru už v době svého vzniku.
Ale světe, div se, nakonec jsem z knihy naprosto nadšen. Scénář otrocky nekopíruje předlohu a poměrně citlivým způsobem vylepšuje děj tak, aby se dokola neopakovaly stejné motivy, jež by obzvlášť v kompletu bily do očí. Tomás Giorello pak fantasticky vykresluje exotické kraje, hrůzostrašná monstra a syrovost krvavých střetů. Poprvé v životě mi vůbec nevadilo zobrazení stárnoucího Conana, který bilancuje minulost a chmurně vzhlíží k budoucnosti. Takhle má vypadat stárnoucí legenda a jsem přesvědčen, že i její literární otec by z ní měl radost.
Četl/a (31)
3DD!3, AlmightyMates , autokineton, BadBoy, besikv, disclose, Erich, George Walker Bush, Georgíno J., Hades, Himlik, house192, invape, Khagrael, KOWE, lantan1, mgeralt, mineralk, NecRoman, Petrisko911 , Poseidon1978, robertsedmik, roswelll, Rowan, RudyRod, spagr, taidana, trudoš, Ukko, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(160)
123peta, 2scha, 81splinter, Alfi, Alfred, AlmightyMates , Anton Whatever, autokineton, Azbest, BadBoy, bboorreekk, Benny, besikv, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, buscheer, calvin10, Caylen-Tor, cobe, ConanVJ, Corvus, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Dalamar, Davispear , Deckard, DEmnoG, Dinik, disclose, Erich, farnhajt, fel68, felis, Fida, fifas, filemon, Filip123, filosh, Final, Fox01, frantavasil, fubong, fuerto_gepa, Georgíno J., Glumal, Goeger-Devil007, Hades, Hawwwran, herbert, herrman, HevyEli, Honzin, Horstik, house192, hugosnowden, hyba1991, hypermlok, Idy, Infarkt, invape, James, james dixon, jankie, Jimbeam90, jjjirik, Joshua_T, kapicka, Karel Sec, Kareru, Kazumaki, KdG, kendor007, Knuckless, Kouzelnik7, KOWE, kucik, Lamahe, lantan1, Lenny, Light, listr, Lobok257, Lojza, maara, maco, malylada, Mamut12, Matio, merhyx, mgeralt, mikado, MIKER65, Milten, mineralk, mirec, Mitak, monty.cl, moris.cz, MP, Mr.Plysh, NecRoman, Nightmare, Noci, Norri, oleav, Olesh, Onkel 1928, Paja78, pavel, pearlxjam, pechna, Petrisko911 , PH79, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, Ricarderon, robertsedmik, rooty, roswelll, RudyRod, Salien, Saran, schefik, Šedo, Shake, Sidi Santini, Skot, sleepless, spagr, start05, suricattaontheway, syon, tacmud, taidana, Tarka Daal, terrordemon, Tomket.Tom, Tommar, Tony TwoDee, trudoš, tulipstros, Ukko, utresyby, vishnar, vranakx, Vrtule, Wasps, Wasseg10, willis, Wiruss, xintax, Yaromil, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (3)
delsemela, DracoAn, Maty48
Prodá (1)
Fox01