Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 6 dalších ukázek

Koupit
Působivý komiksový román přinášející svědectví o skutečném příběhu mladé dívky, sexuálně zotročené během 2. světové války.

Tato kniha byla vydána díky podpoře 'Literature Translation Institute of Korea (LTI Korea)'.
Kniha je známá především pod názvem Grass (anglický název), než pod originálním názvem .


Scénář
Keum Suk Gendry-Kim
Art
Keum Suk Gendry-Kim
Obálka
Keum Suk Gendry-Kim
Lettering
Hanna Kurczyna
Překlad
Petra Ben-Ari
Redakce
Viktor Janiš, Hanna Kurczyna, Michał Słomka
Žánry
drama, historický, životopisný
ISBN/ISSN
978-80-908160-1-5 (Centrala)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
150 x 222 mm
Tisk
černobílý
Váha
1414 g
Stran
488
Cena
599 Kč
Originál
풀 (보리, 2017)
 • trudoš
  trudoš admin17:02Tráva
  „Co jsem na světě, nikdy se mi nežilo dobře.“
  Temné a pochmurné svědectví o druhé světové válce, odehrávající se v Asii. Kim Kumsuk přitom nezobrazuje žádné explicitní scény plné násilí či vulgarit, vyvolávající senzaci. Pouze mapuje výpověď stařičké dámy, která své dopívání strávila jako nedobrovolná sexuální otrokyně japonských vojáků. Přičemž čtenář si všechnu tu hrůzu uvědomuje takřka mimoděk, kdy si postupně z různých náznaků dává dohromady neutěšený obrázek života chudých venkovanů, jejichž lidskost byla zašlapána do země a ve finále se na ně ještě plivlo. To celé pak dokresluje podmanivé výtvarné zpracování, plné rozmáchlých a jednoduchých tahů. Není to příjemné čtení, přesto je neuvěřitelně strhující i informačně zajímavé. Ne pro válečné zběsilosti, ale pro kontext historických souvislostí, jež nás léta míjely. Jedna z těch knih, která mě pro svůj zneklidňující obsah bude dost možná strašit ve snech. Paradoxně ne díky autorčině fantazii, ale vinou neuvěřitelně smutných faktů.
 • Kamoš
  Kamoš14.9. 22:25Tráva
  Když mi došla tahle bichla, říkal jsem si no potěš. Hrubý vysokogramážni papír nesoucí skvělou černobílou kresbu mě celkem uchvátil. Co mě zase neuchvátilo tolik, byl samotný příběh, tedy spíše samotné pojetí. Děj odyspává svižně a celkem zábavnou formou i když se jedná o smutnou historii Japonského národa, ke které se logicky moc nehlásí. Na konci, mi to přišlo nějak líto. Akorát se nemohu rozhodnout, jestli to bylo blížícím se koncem nebo velmi letmým dotykem daného tématu. Tak nějak jsem očekával od daného tématu více...
 • Sagikkun
  Sagikkun28.7. 17:43Tráva
  Silné, smutné, obohacující kulturně i informativně.
  Srovnání s Mausem je na místě, minimálně je tohle něco, co se k tomu za poslední roky přibližuje. Životní strastiplnou cestu paní I Okson jsem přečetl za jeden den, a až na to budu mít sílu, tak se k tomu ještě někdy vrátím. Kniha mapuje její život před, během i po táboru, kde sloužila jako sexuální otrokyně. Respekt před takovou osobou, v životě neměla nic a stejně šla dál. Kresba se může zdát ze začátku jednoduchá, což často i je, ale to převážně v případech, kde si to tempo vyprávění může zrovna dovolit... Gendry-Kim kreslit umí a v knize vás o tom přesvědčí. Vykreslené scenérie dokáží být dechberoucí, ale i mrazivé.
  Nemám co vytknout, mohu jen doporučit, ať už samotnou kvalitou knihy tak i přáním o větším povědomí veřejnosti o tomto tématu.
 • Fry
  Fry admin27.6. 09:57Tráva
  Tráva - Silný životopisný příběh mapující život I Okson, korejské sexuální otrokyně, zotročené za dob II. světové války. Tohle je jeden z těch komiksů který bych rozhodně doporučil neminout, už jenom kvůli kulturnímu obohacení, ladné kresbě a doplnění znalostí, které jste se ve škole na 99% neučili. Jsem rád že mám tohle doma, určitě se k tomu budu někdy vracet ... Za mě 5*!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.6. 16:14Tráva
  Těžký špalek, ještě těžší téma. Výborná kresba. Důležitý námět - je skvělé, že to vyšlo.

  Celkový dojem: 90%
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.6. 23:48Tráva
  Jediné co mi vadilo byla nedotaženost onoho závažného tématu ohledně pohlavního zneužívání mladých dívek za druhé světové války Japonci. Čekal bych, že to bude drsnější a víc na dřeň. Takhle to bylo sice informativní, ale bylo tam na můj vkus moc balastu. Že to je v podstatě bildungsroman bych ještě vzal, to je v pohodě, ale přišlo mi to celé jaksi nahypované a vyumělkované a přitom nám to vlastně moc neřeklo. Přitom je to zase vcelku dobře zmáknutý komiks se slušnou kresbou. Jinak nemám nijak zvlášť velké výhrady. Prostě se moc klouže po povrchu, ale pořád mi to přes to všechno předalo slušný komiksový zážitek. Tohle je prostě pořád dobrá komiksová práce. Doporučuji, už jen kvůli sečtělosti.
1041
 • Karlito_69
  Karlito_6928.5. 11:51Tráva
  Nemělo to vyjít až v srpnu?