Ú.P.V.O. #12: Žabí válka
Comics Centrum1. vydáníleden 2021série Ú.P.V.O. 25/30
4
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Na úsvitu žabího moru Ú. P. V. O. spojuje své síly s armádou a společně se pouštějí do pátrání a ničení žabích hnízd, roztroušených po celých Státech. Ocitají se tak na nejrůznějších, mnohdy bizarních místech, odstavenou lodí po- čínaje a prapodivným církevním shromážděním konče, nemluvě o místě, kde Hellboy na žabí netvory narazil poprvé – v troskách kdysi honosného sídla Cavendish Hall.

Obsahuje sešity série B.P.R.D.: War on Frogs #1-4 (červen 2008 - prosinec 2009) a 'Revival' z MySpace Dark Horse Presents #8-9 (březen 2008 - duben 2008)

Scénář
John Arcudi, Mike Mignola
Art
Guy Davis, Karl Moline, John Severin, Peter Snejbjerg, Herb Trimpe
Ink
Guy Davis, Karl Moline, John Severin, Peter Snejbjerg
Barvy
Bjarne Hansen, Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Barbara Doe (Warneke), Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-033-2
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 x 17 mm
Hmotnost
505 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
599 Kč
Originál
B.P.R.D. #12: War on Frogs (Dark Horse Comics, 2010)
Hezké doplnění žabí války.
Pár povídek a přitom každá jiná. Povídky jsou příjemné a tak hezky znepokojivé. Knížka by místo 12tky měla mít spíše označení 5.1. Neboť povídky se odehrávají během událostí 5té knihy.
Čekal jsem vyvrcholení trilogie 'Spálená země', ale dostal jsem knihu krátkých povídek o boji úřadu s žábami (nějak jsem tentokrát vynechal anotaci) . Úvodní zklamání ale brzy nahradila spokojenost. Ty povídky jsou opravdu dobré a občas i příjemně znepokojivé. Jen mě napřed zmátlo, že v nich vystupují Roger a kapitán Daimio. Na začátku každého příběhu je sice datace, ale já nesleduji, kdy se odehrává hlavní časová linie. Když jde o minulost, tak tam musí být 'Před XYZ', ne jenom datum. Jinak jsem ztracený.

Když jsem v tiráži knihy viděl, kolik kreslířů na knize pracovalo, tak mě to lehce vyděsilo. Většinou to nevěstí nic dobrého. Guy Davis odvádí na Ú.P.V.O. fantastickou práci a očekával jsem, že kdokoliv jiný bude jen krok k horšímu. Nyní musím říci, že i hostující kreslíři umí a jejich kresba byla v těchto povídkách příjemným osvěžením.
Tak toto byla velká paráda. Mám hodně rád tyto návraty do minulosti děje prostřednictvím krátkých povídek a zde nemám co vytknout. Každý z příběhů byl něčím zajímavý. Za naprostý vrchol považuji 3. příběh, těsně následovaný 5. příběhem. Ale i ostatní byly velmi nadprůměrné, takže jsem po čtení cítil maximální spokojenost.
Moc jsem od knihy nečekal - povídky, které jsou z minulosti a které vlastně současný děj nikam neposouvají, na mne působilo jako výplň. Ale chyba lávky. Kniha mne hodně bavila, každá povídka má dobrý nápad, napětí (trošku slabší mi přišla jen ta poslední). V každě povídce je hlavní postavou někdo jiný z ÚPVO a i tím je vyznění jednotlivých částí různé. A moje srdce zaplesalo, když mezi ústředními postavami byli i Roger a Daimio, nad nimiž se bohužel předtím slehla voda (i když alespoň u Daimia doufám, že ne nadobro). Jednotlivé kapitoly kreslili různí autoři, všichni obstáli, i když tu klasickou, jež patří k UPVO tak nějak již neodmyslitelně, mám nejraději.
První povídka je děsně smutná. Bratrů žabáků mi bylo líto už v původním Hellboyovi. Povídky jsou ale všechny fajn, všechny depresivní, je to zase trochu něco jiného. Jsou to takové střípky z úhlu pohledu vedlejších postav nebo úplně vedlejších postav. A fakt se to povedlo.
5 členů týmu, 5 příběhů které jsou průřez různými žánry, hezký, když vyberu namátkou příběh s Abem tak ten se mi moc nelíbí ohledně kresby, ale zase je příjemně hororový ve stylu vetřelce... ono ať chytneme jakoukoliv sbírku povídek od mignoly a jeho kámošů tak nemůžete sáhnout vedle
Ú.P.V.O. #12: Žabí válka - Obával jsem se že tato kniha bude pouhým intermezzem na cestě k blížícímu se finále, nicméně i když jsem se částečně nemýlil, celkově jsem více než nadšený. Příběhy fungují jak samostatně, tak i jako celek a v paletě různých stylů kresby nám všichni autoři zdatně dokazují, že ty opravdu dobré příběhy jdou napsat i na pouhých pár stránek ... Za mě 5*!
Tohle je taková vyplňovačka série, ale zároveň odpověď na velkohubá prohlášení, že neexistují dobře vypointované krátké komiksové povídky a příběhy. Mohou existovat.

Celkový dojem: 70%
Žabí válka se vrací v čase zase o kousek zpátky, do začátků žabích problémů. V pěti povídkách se tak dozvídáme o individuálních misích některých členů Ú.P.V.O. a zároveň se tu taky nakousává problematika lidí proměněných na žáby. Každý sešit kreslil jiný autor včetně několika hellboyovských "nováčků", ale všichni dobře zapadají do Mignolaversa.
1619121
Četl/a (77)
123peta, 2scha, Alikkk, Arnal, BadBoy, Balů103, ben_bella, Black Bro, yo, calvin10, charvos, Cinema Ranger, cyboy, desto, Dezodoo, farnhajt, faster86, Fida, Final, foudy, frantavasil, Fry, fuerto_gepa, George Walker Bush, Georgíno J., gongon44, Hades, Hanussen, Honzin, house192, Infarkt, invape, James, jh666, jindroush, Khagrael, kinak, KOWE, Lachvos, lacoste, lantan1, LookAss, Lord Baltimore, majer, Mamut12, Mariohurbanek, Mercurio, mineralk, Mleako, Moon, Mrlah, NecRoman, Nekrokok, Noci, Norri, oleav, Paldini, Palebras, perak, Poniczech, Poseidon1978, regressiv, robur31, RudyRod, sedw, Sir_Pete, Spike, taidana, trudoš, tukak, Ukko, vita, Walome, Wasps, worm, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(168)
123peta, 2scha, adam.ra, afri, Alfi, Alfred, Alikkk, Awakener, AwatarDK, Azik2586, BadBoy, Balů103, bboorreekk, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, calvin10, charvos, ConanVJ, Const.ex, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, Dalamar, Dali, Deckard, DEmnoG, desto, Dezodoo, DKoscik, farnhajt, faster86, fel68, Fida, filemon, Filip123, FilipNejdl , Final, Fox01, frantavasil, Fry, fuerto_gepa, Georgíno J., gongon44, grinder, Hanussen, herbert, herrman, Honzin, house192, hugosnowden, hyba1991, IndyP, Infarkt, invape, Jak, jakub186, James, jeanbaklajean, jh666, jindroush, jjjirik, Joshua_T, Karel Sec, karl173, Kazumaki, KdG, kendor007, KINIMODUS, Knuckless, komik.sx, komiksák007, koudak89, KOWE, kubanec13, kubosos, lacoste, Lamahe, lantan1, Light, Lojza, LookAss, maara, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matej-29, mcleek, Mercurio, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, mirec, Miriyak, Mitak, Mleako, moiqpiom, monty.cl, Moon, MP, Mr.Plysh, Mrlah, mstefl, Mysak92, NecRoman, Nekrokok, Noci, Norri, nx, o2t2, oleav, Olesh, Onkel 1928, Paldini, Palebras, pavel, pearlxjam, pechna, perper, petad, plema, Poseidon1978, psramek, puolpm, RadimNemec, raenius, RaptoR, Ricarderon, RicHard. , RudyRod, Rumburaq, Saran, schefik, Šedo, sedw, seezeethree, Sir_Pete, Skot, sleepless, SpiderJerusalem, Spike, suricattaontheway, syon, tacmud, taidana, Tialster, Tomasino79, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, vita, Wasps, willis, Wiruss, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (15)
Badgu.y1902, Benji, Davispear , deadpool, filosh, gumidekmedvidek, HevyEli, Maty48, MonsterGyre, Netorack, Nightmare, Radkos, spot, utresyby, Yefery
Koupí (3)
HevyEli, LuckyLjuk, Nightmare
Prodá (1)
nx