Střet králů, svazek 2.
DOBROVSKÝ s.r.o.1. vydánílistopad 2020série Střet králů 2/3
4.1
...
Čtyři sady komiksů Her o trůny dokazují, že „Píseň ledu a ohně“ umí okouzlit v jakékoliv formě. Úspěšný autor bestsellerů New York Times, Landry Q. Walker, a ilustrátor Mel Rubi nyní představují další řadu založenou na druhém dílu slavné ságy.

Mírumilovné léto plné hojnosti trvající dlouhých deset let se chýlí ke konci a drsná, ledová zima se blíží jako zuřivé zvíře. Dva velcí vůdci – lord Eddard Stark a král Robert Baratheon –, kteří vládli věku vynuceného míru, se stali oběťmi královské zrady a jsou nyní po smrti. V celé zemi – od prastarého Dračího kamene po strohé zdi Zimohradu – vládne chaos. Vládci Sedmi království, kteří se ucházejí o železný trůn, jsou připraveni se ho zmocnit v nelítostné válečné vřavě. Oblohu rozzáří proroctví slibující zkázu – kometa barvy krve a ohně – a o vládu nad zemí mezitím usiluje šest mocností. Eddardův syn Robb se prohlásil králem Severu. Následník trůnu Joffrey v Králově přístavišti je králem jen podle jména, ovládán pletichami dvořanů, jimiž se hlavní město hemží. O trůn usilují i dva Robertovi bratři. A na vzdáleném světadílu mezitím takzvaná Matka draků riskuje všechno, aby převedla svůj lid i své dračí děti přes horoucí poušť a vzala si zpátky, co jí po právu patří. Ve světě incestu, bratrovraždy, alchymie a hrdlořezů lze cenu slávy vyvážit jen krví. Vítězství se dočkají jen muži a ženy chladnější než břitká ocel… a se stejně ledovým srdcem. Střet králů nevyhnutelně pocítí celá země.

Scénář
George Raymond Richard Martin, Landry Q. Walker
Art
Mel Rubi
Barvy
Ivan Nunes
Obálka
Nanjan Jamberi, Mike S. Miller, Mel Rubi
Lettering
Daniel Pocar
Překlad
Veronika Friedrichová
Redakce
Igor Pejchal, Vladimíra Staňková
Žánry
adaptace, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7642-583-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
178 x 266 mm
Hmotnost
782 g
Tisk
barevný
Stran
192
Původní cena
499 Kč
Originál
A Clash of Kings: The Graphic Novel: Volume Two (Bantam, 2019)
pro fanousky seriálu asi ok, je to ukecany a je tu asi milion postav a milion mist, takze pri reseni politiky sem netusil vubec ktera packa... ale kdyz tohle pominu tak to neni zle