Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Koupit
Podle románové série Cizinka (známé také jako televizní seriál Outlander).

Po příliš dlouhé nepřítomnosti se Jamie Fraser vrací domů do Skotska – návrat se však neobejde bez velkých obav. Přestože jeho milovaný kmotr Murtagh slíbil Jamieho rodičům, že se o jejich impulzivního synka postará, splnit tento slib nebude jednoduché. Na hlavu mladého vyhnance je již vypsána tučná odměna, a to zásluhou kapitána Jacka Randalla, sadistického britského důstojníka, s nímž Jamie v minulosti zkřížil cestu i meč. U dvora významného klanu MacKenzieů je Jamie naopak figurkou v mocenském boji mezi svými dvěma strýci: stárnoucím náčelníkem Columem, jenž si žádá synovcovu loajalitu – nebo jeho život – a Dougalem, válečným náčelníkem klanu MacKenzieů, který by Jamieho raději sťal, než aby mu dovolil stát se Columovým dědicem.

A pak je tu Claire Randallová – záhadná, svéhlavá kráska, která se objeví v Jamieho životě a rozvíří jeho soucit... a jeho chtíč.

Jamieho srdce ho táhne ke Claire, avšak Murtagh je přesvědčený, že dívku sem poslali Staří a kapitán Randall ji označí za špiónku. Claire zcela zjevně něco skrývá, přestože Jamie nedokáže uvěřit, že by pro něj mohla představovat nějaké nebezpečí. I tak ale ví, že je zmítána mezi dvěma volbami – životem po jeho boku a něčím tajemným, kvůli čemu se v myšlenkách často ocitá jinde.

Scénář
Diana Gabaldon
Kresba
Hoang Nguyen
Překlad
Blanka Chocová
Redakce
Kateřina Cinková, Josef Szeliga
Obálka
Hoang Nguyen
Námět
Diana Gabaldon
Žánry
adaptace, dívčí, dobrodružný, fantasy, historický, romantický
ISBN/ISSN
978-80-7585-504-6 (DOBROVSKÝ s.r.o.)
978-80-7585-504-6 (Edice knihy Omega)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
165 x 205 mm
Tisk
barevný
Váha
722 g
Stran
224
Cena
499 Kč
Originál
The Exile: An Outlander Graphic Novel (Del Rey (Random House), 2010)
  • Darth Raelchi
    Darth Raelchi mecenáš2.1. 16:20Psanec
    Tohle byla nějaká telenovela nebo co? Věděl jsem, že jde o Outlandera, ale nějak jsem od komiksu čekal něco mnohem dobdružnějšího a přitom se tam jen kecalo a skoro se nevyšlo ven. Tohle mi prostě nesedlo. Kresba ušla, ale jinak nic moc. Nejsem asi cílová skupina. Já to protrpěl a prošoupal.
11