Storm vždycky udeří silou bouře. Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších komiksových postav byla zlodějkou, bohyní, královnou... a jednou z X-Menů.

Ororro Munroeová byla jako hrdinka odjakživa rozpolcená mezi dva světy. Nyní ji jako novou královnu Wakandy dostihla minulost! Pronásleduje ji jeden z nejnebezpečnějších protivníků X-Menů. Stanou se pro ni nové závazky příčinou jejího pádu?

Přinášíme vám sbírku těch nejlepších komiksů, která vás zavede přímo do srdce bouře!

Obsahuje příběhy:
Smrt života
Dva lidé z cizích světů

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý druhý týden.

Obsahuje sešity sérií Uncanny X-Men (Vol. 1) #186, #198 a X-Men: Worlds Apart #1-4


Scénář
Chris Claremont, Barry Windsor-Smith (Barry Smith), Christopher Yost (Chris)
Art
Diogenes Neves, Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Ink
Terry Austin, Edgar Tadeo
Barvy
Christie Scheeleová, Raul Trevino, Glynis Wein Oliverová
Lettering
Rui Alves, Petr Schwarz
Překlad
Changer the Elder
Redakce
Ondřej Král, Alena Mikulíková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2421-6399 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 266 mm
Tisk
barevný
Stran
176
Cena
249 Kč
Originál
X-Men: Worlds Apart (Marvel Comics, 1984, 1985, 2008, 2009)
  • Darth Raelchi
    Poctivý střed. Staré příběhy pobavily, ale byly vytrženy z kontextu. Modernější byl trochu lepší, ale ne o moc. Byla to dobrá jízda, ale občas jsem se nechytal. Aspoň to bylo pěkně nakreslené. Prostě průměr.
  • hroubek
    Hodně povedený komiks. Je to velmi dobré a kvalitní čtení. Z těch komiksů co jsem četl, tak Storm nikdy nedostala tolik prostoru na vykreslení její postavy, emocí a dalších věcí s tím spojených. Tento komiks nám to vynahradí. Starší příběh od Chrise Claremonta jsou parádní a je vidět, že Claremont X-Meny miluje a chápe jako nikdo. Hlavní příběh má velmi dobré tempo, krásnou kresbu a dynamiku. Čte se to krásně a nenudí to. Z mé strany spokojenost.
  • trudoš
    Sympatické na albu je, že se primárně soustředí na postavu mutantky Storm a nabízí dvojici uzavřených příběhů přímo s ní spojených. Takže jako představení postavy super. Obsahově už je to z mého pohledu slabší - první sešity pracují s motivem psychologického rozboru, jak je důležité umět se po pádu znovu postavit. Typický Chris Claremont, typické osmdesátky. Druhý hlavní příběh pak nabízí zajímavou zápletku, kdy musí hrdinka bojovat prakticky proti všem svým blízkým a kolegům, protože ti se ocitnou v moci zákeřného zloducha. Jenže v důsledku nenabízí Christopher Yost nic jiného, než klasickou fackařinu, ve které si postavy dávají tak dlouho přes pusu, dokud některá z nich nepadne, čímž se usvědčí z prohry. Celkově je to ale fajn čtení, pěkná kresba a svižný text, ovšem vlastně nic, k čemu bych cítil potřebu se někdy vrátit – to už se mi do paměti mnohem víc zapsal příběh z Wakandy když na ni zaútočili skrullští válečníci (viz album Nejmocnější hrdinové Marvelu 22: Black Panther).