Ukázka
Ukázka
Ukázka
Koupit
Co se stane Alence, když se vrátí z Říše divů? Wendy ze Země Nezemě? A Dorothy ze země Oz?

Potkaly na Cheshire Crossing – na internátní škole, kde se holky jako ony učí, jak se vyrovnat se svými nadpřirozenými zkušenostmi a ovládnout magickou schopnost cestovat mezi světy. Ale tohle trio teenagerek má potíže s autoritami a rozhodně není ochotné jen tak potichu sedět ve třídě. To raději přeskakují ze světa do světa a zanechávají za sebou pořádný chaos. Třeba tím, že neúmyslně seznámí Zlou čarodějnici ze Západu s kapitánem Hookem, z čehož se vyklube smrtící duo zamilovaných superzloduchů. Aby je zastavily, musí zapojit veškeré své síly… a sestavit tým nepravděpodobných spojenců z nejrůznějších magických světů.

Scénář
Andy Weir
Kresba
Sarah Andersen
Lettering
Graficke a DTP (GDTP) studio Albatros Media, Daniel Řezníček (DanQ)
Barvy
Sarah Andersen
Překlad
Romana Bičíková, Zuzana Bičíková
Redakce
Tereza Eliášová, Viola Urbanová
Obálka
Sarah Andersen
Žánry
dobrodružný, fantasy, pohádka, young adult
ISBN/ISSN
978-80-766-1040-8 (Cooboo (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
180 x 250 mm
Tisk
barevný
Váha
375 g
Stran
128
Cena
299 Kč
Originál
Cheshire Crossing (Ten Speed Press, 2019)
 • trudoš
  trudoš admin4.12.2020 16:46Mezi světy
  Povedená fanfikce, jíž podkopává nohy scénář a kresba. Andy Weir je príma spisovatel a nerd v jednom, ovšem komiksy píše podobně jako většina nadšenců ve školních lavicích. Rozhodně nemá nouzi ani o nápady, ani o vtipné průpovídky, ovšem budování atmosféry, vytváření charakterů a nějaká ta pravidla vedení zápletky mu „pane“ úplně neříkají. Do příběhu jde moc narychlo, jeden zvrat střídá druhý a postavy se chovají čistě podle toho, jak potřebuje on. Přitom ústřední motiv spojenectví Alenky, Dorotky a Wendy má potenciál, jen je to celé lehce amatérsky napsané. Autor ví, co chce sdělit, neumí to ale podat jako profesionál.
  S tím souvisí i kolorovaná kresba Sarah Andersenové, jež zvolila cestu nejmenšího odporu a nedala do ní nic, co by vtáhlo o děje. Jednoduché a lehce naivní obrázky nekorespondují s temnějším vyzněním, takže když přijde na vyhrocenější situace, působí to celkově nechtěně dětsky. Přesto komiksu nedokážu upřít nadšení i celkovou lehkost, která vydržela až do úplného konce.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9.2020 18:15Mezi světy
  Nejsem fanoušek fanfiction, nejsem fanoušek crossoverů, a to ani tehdy, když se spojují klasická či jiná zajímavá díla... jediný zajímavý crossover tady představuje spojení Andyho Weira a Sarah Andersen, která se tu pro mě prezentuje i jinak, nežli ve svých černobílých stripech. Jenže její barevná jednoduchá kresba mě neoslovuje, Weirův scénář taky ne, byť přiznávám, že si to může najít fanoušky a že to občas má lehký náznak vtipu. Příběh je místy akční, ale v podstatě jsem čekal na konec. Který přišel, ale bohužel... Nic proti Andymu, ale tohle mohlo zůstat možná v šuplíku.

  Celkový dojem: 40%
212